Да не би да си е поставила за цел да бъдем just friends?
Мъж на 27 години съм. Преди няколко дни неволно дочух разговор между две мои близки приятелки, който засягаше мен. Ставаше на въпрос за това как винаги съм си падал по жени, които те определиха като невъзможни за мен. Невъзможни, не като да са out of my league, а по скоро жени, които имат някакъв багаж със себе си. Също така съм имал някакъв комплекс да оправям света и да не отказвам услуги. Как съм ги бил хлътвал подир такива и после като не се получавали нещата съм бил страдал и всичко било моя вина. Реално като се замисля има нещо вярно в тази част. Може би е по скоро случайност, отколкото да е някакъв поведенчески тип. Не ме привличат жени, с които след първоначалното опознаване не мога да проведа един разговор или да изгледам един смислен филм с тях или каквото и да е било просто защото и сега давам конкретен пример "Ами аз съм на 24, устройва ме да работя на рецепция в хотел/фитнес зала и да вземам 700лв. Не искам да уча английски или каквото и да е било друго. Записала съм се да уча финанси, защото аджеба тва е модерно, ама след като завърша повече не искам и да помириша учене. " Това, което обсъждаха е по повод, жената, към която имам чувства в момента. По голяма е от мен с 2 години, познаваме се някъде от 3. От началото на годината общуваме по често и може да се каже, че е on a daily basics. Излязохме няколко пъти като приятели, имаме доста допирни точки. Филми, музика, книги, черен хумор, пътувания и още и още. Разговорите бяха леки и непринудени и преди всичко забавни. В един момент, два месеца по късно, осъзнах че харесвам тази девойка. Така се случи, че се озовахме една вечер в тях да гледаме страшен филм и се целунахме, но нищо повече. След тази целувка последваха едни две седмици на... ghosting. Почти не общувахме, нито по телефона нито чрез съобщения. В края на втората седмица се видяхме и тя се държеше все едно нищо не се е случило. Темата я подхванахме едва на края на вечерта, като нейното желание беше, че няма да последва нищо от тук нататък, понеже харесвала ме, но не желаела връзка в момента и компанията ми и била приятна и не искала да я губи. Приех го. На мацката впрочем и предстоеше местене в друг град, затова и се съгласих реално, че не е подходящ момент за каквото и да е било. Всичко продължи както преди до един ден, месец по късно, в който тя ми предложи да сме отидели заедно в този град, да работим там и да живеем заедно? ! Съответно тайминга беше уникален, защото малко преди това бях получил предложение за работа в съответния град, което беше доста примамливо. Съгласих се, разбира се. Тя се развълнува доста, даже на другия ден ми каза, как ни била сънувала пътуващи натам заедно. Цялата история с местенето ставаше на въпрос за след 3-4 месеца. Малко след това дойде рождения и ден. Танци, забавления, алкохол, опит за целувка, който беше осуетен. Цялата вечер беше страхотна, не се бях чувствал така от много време. Накрая на вечерта ми сподели, че се радва изключително много, че съм бил там, нямало да бъде същото без мен. В този момент осъзнах, че имам чувства към нея и бях изправен пред избор. Да намаля комуникацията ни и да убия чувствата в зародиш или да им се отдам. В крайна сметка, взех решение да им се отдам. Самото решение беше подпомогнато от факта, че нейната работа в другия град се провали, а аз моята я замразих за по късен етап. След няколко разговора с нея, тя ми каза, че становището и по въпроса не се е променило и как за момента можем да бъдем единствено приятели, като намекна че може и да сме.. приятели с привилегии. Аз разбира се, с целия си акъл, който е способен на невероятни глупости, клъвнах. Секса стана от само себе си една вечер, няколко пъти. Смея да твърдя, че беше невероятен. И разбира се отново последва период от 2 седмици на тотален ghosting... Когато подхванах темата кога ще се видим пак за... отговора беше "не знам, ще поживеем и ще видим". От тогава нещата между нас станах... не знам как да го оприлича. Ако до момента имаше някакво напрежение то изведнъж изчезна. Комуникацията ни се увеличи още повече. Самата тя е.. както е модерно да се изразява се, бъгава. Минала е през доста неща, неща които не са никак приятни и са доста тежки. До такава степен, че не бих ги споделил на когото и да е било. Както и самия факт, че тя ми ги е казала означава доста за мен. Само едно нещо не ми дава покой. Защо след като стигнахме до секс, изведнъж всичко замря пак? Да не би да си е поставила за цел да бъдем just friends. Червея на съмнението ме гризе ден и нощ..

Коментари

2.   Според мен може би иска отношения с теб. Но я е страх така изведнъж да се определи като обвързана - чисто психически. Доста жени са другата крайност - ако срещнат някой, с който си пасват (в зависимост от това какво всяка то тях има предвид под пасване), с добра работа и.т.н. и веднага почват да правят планове за дълготрайно обвързване, забременяване... И не кротват психически докато не родят поне 1 дете, чрез което доживотно да окачат нашийника на избраника си. И това, че с лекота се впускат в обвързването изобщо не гарантира, че и те не са нещо ..бъгави. Даже напротив. Тях ще ги познаеш по това, че не са по задълбочените разговори.

Просто не ѝ давай зор. Щом не се среща с други мъже какъв ти е проблема? (Смисъл, среща ли се с други мъже?)

4.   Явно не знае какво иска.Жените,за разлика от мъжете, когато преминават през тежки моменти,имат нужда да имат мъж до себе си,на който да се облегнат и да чувстват кати опора.Така,че това не е причина да не иска сериозна връзка.Може да иска просто секс,да си й приятен,но не достатъчно за да сте истинска двойка.Нещо в поста ти ме озадачи обаче: "В този момент осъзнах, че имам чувства към нея и бях изправен пред избор. Да намаля комуникацията ни и да убия чувствата в зародиш или да им се отдам. ?! КАКЪВ ИЗБОР?Нали искаш да си с нея? Да пробвате да сте заедно? Да бъдете в сериозна връзка?Защо тогава да ги убиваш тези чувства? МОЛЯ ТЕ ОБЯДНИ ТОВА ПРОТИВОРЕЧИЕ:)?Или и ти не знаеш какво искаш от това момиче,ако те задоволява само секс от нея,давай,те жените в един момент се влюбват,ако искаш да се бориш,дай малко назад,кажи й, че това не ти е достатъчно,искаш нещи повече,кажи и да помисли и не й звъни няколко дена.Ще я предизвикаш така,ще клъвне,но доколко ти трябва тскова момиче, дето от самото начало ти предлага приятелство с привилегии,ти са. Преценяваш.Успех:)

6.   Не си е поставила това за цел, но това се получава. Връзките от разстояние не работят. Казвам го като човек с много провалени подобни взаимоотношения, защото и аз все съм търсил "допирни точки", а това не става в дискотеката или в масовката с приятели.
Реалността е, че хората сме животни, особено някои. Това което ни отличава от маймуната е разумът, а жените като правило го ползват много рядко. Така че при тях нещата са на много базово, инстинктивно, емоционално ниво. Емоционално можеш да постигнеш връзка дистанционно, но тя е до някаква степен илюзиорна. Тя се основава на по-висшите качества на ума - като фантазия, абстрактно мислене. Когато се срещнеш лице в лице с някой, нещата се обръщат на точно обратното ниво - пак тривиално животинско. Емоционално можеш да я привличаш, животински обаче - ти си и непознат и неатрактивен. Така че с жените се действа наобратно - първо трябва да намериш начин да я вкараш в леглото, после емоционално е твоя, често дори и без да си повдигнеш пръста, защото така е устроена женската психика. Жената асоциира секса с любов. Обратното е вярно за изключително малко жени - първо емоции, после секс.

В момента, единственото което си постигнал е да и служиш за емоционален тампон когато тя е на кеф. Или я зарязвай, или я вкарай в леглото си и виж дали сексуално я привличаш. Като трябва пиене, али-бали, цялата програма. Ако не я привличаш, за нея си тя не е "влюбена" и няма смисъл да си губиш времето.

7.   Номер 6 е най-близо до истината според мен.

8.   6 това, че жените асоциитат секса с любов е по - скоро вярно за малките момиченца, които още вярват в детските приказки.

При порасналите жени, които вече са се парили, не винаги става така, както ти казваш. Е освен, ако не е някоя пълна наивница, която упорито продължава да вярва, че все някой мъж трябва да ѝ оправя живота.., но дори и тогава има по - голяма вероятност, че точно чрез секс тя да цели (доста често и несъзнателно, а чисто инстинктивно) да хване мъж, който да ѝ оправя живота, да ѝ е опора и.т.н. а тя в замяна да 'награждава' със секс.

А в случая на този автор жената, с която се среща си му го е казала в прав текст: " ще поживеем и ще видим".
И между другото автора и тя вече са правили секс.

9.   Последната седмица се държи още по странно. Два пъти предлага да се видим и после два пъти отменя уговорките в последния момент. Снощи говорихме по телефона и стана на въпрос за една позната, която в момента страда по приятеля си, защото искал да се разделят. Та въпросната мацка тръгна да ми обяснява как тия хора не били наред и как трябвало да видят колко хубаво било да е сингъл човек и повече никога нямало да искат връзка. И все такива..

Автора.

10.   Номер 4 съм.Просто явно те изпитва с някви тъпи тестчета, щом тя предлага,а после отменя уговорките.Според мен ти се отдръпни и следващия път,когато тя ти предложи да излезете,кажи,че вече имаш друга уговорка,остави си вратичка.Но не я търси ти.След това да видим дали няма да те потърси тя.Може да ги отменя и защото някой по-интересен от теб я върти и в тоз момент той я търси. Провери сам.И моля те ми отговори на въпроса " Защо хем искаш да си с нея,а хем си се чудил дали да прекратиш вдичко в зародиш"?Жена съм,интересно мие

14.   #10

Защото цялата тази игра, защото това е игра, взе да ми действа негативно. Нямам много ангажименти в работата напоследък и се хващам как мисля постоянно за нея във всеки момент, в който ми е свободен ума. Тя от самото начало ми даде да разбера, че в момента искала да бъдем само приятели, като наблегна не на момента а на "приятели". Надявах се, чрез секса да я предразположа повече, но уви вече почти месец не сме правили. Иначе тъкмо това си мислех, да поспра да я търся аз и в момента, в който го реша това тя започва.. Тъкмо човек да вземе решение и нещо ще направи, колкото да ти разклати баланса.

15.   Такива сме жените. Все разклащаме баланса на някого, в повечето случаи без дори да го искаме. Но и мъжете го правят същото. Сега постъпи така, както ти казах. Не й звъни, изчакай тя да ти звънне. Със сигурност ще ти звънне. И като ти звънне любезно й откажи, измисли нещо, например " Ок, може да се видим, но днес съм зает. "Не обяснявай с какво, само ако те пита. Предложи друг ден, но да е след няколко дни, не на следващия. И изчакай да видим дали няма да те потърси.

16.   Авторе, просто трябва да приемеш факта, че си попаднал на жена, която не иска сериозно обвързване. Има такива хора, и от мъжки и от женски пол (за изненада на доста хора с едновремешни схващания и от малки населени места) макар и по - рядко да се срещат. Каква е тази логика, че като сте правили секс, то би следвало да станете двойка?
И Никой не е длъжен да мисли за твоя баланс. Само ти и единствено ти отговаряш за това. На 27 години е крайно време да го осъзнаеш това нещо.
Последното ти изречение от коментара ти (14) звучи точно като хленчене - сякаш тя трябва да ти е длъжна и да се държи с теб по определен начин, който ти искаш, който на теб ти харесва, който ти считаш за нормален" може би, който си очаквал и очакваш.. Човек е длъжен да мисли само за собственото си щастие - личния си комфорт и баланс.

17.   Автора, като ти прочетох коментарите, май мацката има още няколко приятеля с привилегии, в което няма нищо лошо. Още в началото е била пряма с теб, играе някакви игрички, но кой може да й забрани. Контрата е в теб, ако не ти харесва сегашното положение, промени го, седнете, поговорете, изяснете се. Стига с тая нерешителност бе човек, игричките продължават, защото ти го позволяваш, не почвай и ти, както те посъветва номер 15, гарантирам ти, че ще подейства, но от коментар 14, става ясно, че ти е писнало. Жените харесват и оценяват решителните мъже, в конкретния случай, ти не си от тях, тя те върти, а колкото повечме го прави, толкова по-малко ще те иска.

Един съвет, бягай надалеч, от така наречените от теб -бъгави-, без значение мъже или жени, хората с прекалено много багаж, рядко успяват да водят нормален, функционален живот. Обикновено, миналото им, ги застига във възможно най-неподходящия момент.