Неуспех във връзките
Здравейте!
Момиче на 17 години. Сега сигурно ще си кажете, че съм твърде млада за да се чудя защо не мога да открия подходящото момче, но все пак всеки заслужава да открие щастието. От скоро започнах да се държа малко повече като тийнейджър, да ходя един път на 2 месеца на дискотека или пък да общувам малко повече с момчета, да ходя лятото на почивки с приятели, съвсем нормално за едно момиче на 17 години, но един въпрос винаги ми се върти в главата и даже по някой път доста ме мъчи. Сериозен приятел!? Доста срамежлива личност съм, някой път се е стигало да започна разговор с момче, но ме отхвърлят доста бързо. Случвало се е и мен да ме заговорят, но след известно време общуване, тази личност се изпарява и аз се чудя къде съм сбъркала, нещо грешно ли съм казала. По някой път си мисля, че може би момчето ще го е срам да ме представи за негова приятелка, не знам. Сигурно ще се зачудите каква ли е моята външност, ще се опиша по най-нормалният и бърз начин- висока(175), слаба, с кафява дълга коса, дали съм красива, все си мисля, че не съм най-грозното същество на света, имам предвид, че съм получавала комплименти за външния си вид, значи не съм толкова зле. А относно характер- мила съм, добра съм, мисля много за образованието си и държа на това да съм интелигентна. Та това е моето запитване, какво толкова бъркам в комуникацията ми с момчетата, дали ме мислят за задръстена и за това не искат да общуват по-дълго с мен.
Ще се радвам да изразите своето мнение и да ми дадете някой съвет.

Коментари

1.   Като мислиш, за образование си мисли, само за него, а не да мислиш за бели кахъри.
Малка си, но това че ходиш по дискотеки, не те прави разговорлива, не те прави по-голяма, не те прави и по-умна.
Защо искате да сте, като останалите ви връстници?
Аз винаги съм се откроявала от останалите, не само защото съм срамежлива пред непознати, а и защото съм зряла за годините си.
И аз на твоята възраст исках, да ходя по дискотеки, да се забавлявам, но вътрешно, не го исках, защото семейството и образованието са на първо място.
Винаги съм мислила по зряло от връстниците си, макар че ми се случиха, много неща в негативна насока, докато бях на твоята възраст, но това ме направи по-силна.
От години имам най-прекрасното момче на света, за това не бързай... правилният, ще дойде.

"Бързата работа срам за майстора"! :)

2.   по добре ни предай директно ситуация и разговор в който си с момче за да преценим горе долу

3.   Нищо не бъркаш. Не си попаднала на подходящо момче. Не бързай. Радвай се на живота. За всеки влак си иапътници и твоят човек ще се появи.

4.   Ти да не си на 37 та се кахъриш толкова? Много мъже ще срещаш и изпращаш в живота докато стигнеш до единствения. Ако е твоя мъж нищо не може да ти го вземе. Много си млада, живей си живота!
м30

5.   И аз имам неуспех във връзките, а съм вече над 30, ако това ще те успокои.