Как забременяхте когато имахте проблеми?
Здравейте. Аз съм млада жена и не успявам да забременея. Имам 2 спонтанни аборта, като разликата между двата е 1 година. Измина дълга и кошмарна година докато не успях да забременея отново и още в 8ма седмица изгубих бебето. От тогава правим изследвания, глупостии и нищо не откриваме. Лошото е и че много трудно успявам да забременея а да износя плода невъзможно. Какво ли не правихме вече, то не бяха баячки, врачки, различни рецепти, безсънни нощи в нета в търсене на изход от ситуацията и т. н. Правя всичко което ми кажат лекарите, изпълнявам всичко но без резултат. Изследвания на кръвните групи, на инсулин, на щитовидната жлеза, спермограми и какво ли още не, и всичко е наред. Живея спокоен живот, разбирам се с мъжа ми всичко е идеално.. но така и не забременявам а забременея ли, то не е успешно. С тази си история моля всички онези мами а и татковци, които са преминали през подобен път, да ми помогнат. Може би разбирате болката ми. Нима има жена която не копнее да стане майка? Всяка жена която не успява да дари живот се чувства непотребна, така се чувствам и аз. Моля се от сърце ако има преминали през моя път, споделете как успяхте. Приемам всякакви съвети, вече съм готова на всичко, за да прегърна и аз моето детенце.

Коментари

1.   Аз пиех, чай от невен и бял равнец мисля, че беше. Мъчихме се 1 година и накрая когато се предадох и наближи време да си правя цветна снимка се оказа, че най накрая има резултат. Всяко нещо с времето си.

2.   Д-р Илияна Атанасова, Ендокринолог в Майчин дом. На много жени е помогнала да забременеят, прави пълни изследвания и открива проблема, там където другите не го виждат. Приема на частно в Мед Диа лаборатория- адресът го има в нета, изготвя също и хранителни режими, но това е друга тема. Не мислете, че е някакъв вид реклама лично ми е помогнала, откри проблем, който другите лекари невиждана и казваха, че нищо ми няма. На мен също ми я препоръчаха познати, на които е помогнала. Успех Ви пожелавам, каквото и да решите!

3.   Здравей,

не мога да ти помогна много по темата как да забременееш освен да потърсиш специалист по Стерилитет.

Пиша, защото ми направи впечатление мисленето ти, че всяка жена, която не може да дари живот се чувства непотребна. НЕ ТРЯБВА ДА Е ТАКА. Извинявам се, но да дариш живот е една много малка част на фона на грижите, които полагаш след раждането. Най- вече днес когато даже с така разпространеното секцио по желание и раждането минава бързо. Освен това самото забременяване и износване е независещо от теб, а грижите любовта, възпитанието са това, което те прави МАЙКА.
Трябва да изкореним това мислене, че когато няой има проблем със зачеването е негоден, непотребен, полу-човек.

Аз също съм млада, на 25, не съм пробвала да забременея и съм сигурна, че ако не успявам един ден ще ми е болно, но ако не успея бих си осиновила детенце. Даже да имам свои пак бих, защото майка е да си до детето, да го обичаш и подкрепяш когато греши, да му даваш сила, увереност, да го учиш да е човек и да помага.
Майка не е тази, която просто ражда. Защото може да родиш и да се интересуваш от това дете, да го дадеш на някой да го гледа и когато отидете на кафе/ парка пишиш цигара, а то милото те вика да го вишиш на пързалката, а ти си заета да си говорите кой с кого спи.

Разбирам, че те боли и, че искаш да износиш и родиш дете, но не се приемай за по-малко човек. Млада си още, ще стане, но каквото и да е писано осъзнай, че не това не те прави по-малко жена и майка.

4.   Значи не му е дошло още времето на вашето духче, да слезе при вас. Използвай времето да си развивате връзката, да се радвате един на друг, а бебето само знае кога да дойде. Щом нямате физически причини, значи има други причини. Бих ти препоръчала регресия, но при опитен специалист, поразпитай из форуми за такъв и ще узнаеш причината.

5.   Леля задържа бебето с инжекции в токуда. Ходеше всяка седмица за за и бият инжекции за задържане на плода. А и тя забременя ин витро. Късмет! Дано скоро да прегръщаш едно малко слънчице!

6.   Репродуктивен специалист и изследване за тромбофилия

7.   Регистрирай се във форумана бг-мама. Малко е като реклама, но там има жени на всякакви възрасти, минали и минаващи през какво ли не, за да стигнат заветната цел. Можеш да си напълниш главата с глупости, може да попиеш много полезна информация, както и да споделяш и да се чувстваш разбрана. Не бива да те е срам от това, което се случва! Ти не си виновна.
Аз съм писала и друг път тук, че при мен става със силата на мисълта. Или по-скоро с отказа от идеята непременно този полов контакт да направи бебе. Беше ми втръснало и от лекари, и от прегледи, и от чакане на резултати, и от различното им разчитане от различните доктори.
Честно казано се регистирах в горепосочение форум след като вече родих, но в общи линии разбрах, че е можело да ми бъде много голяма опора и през неуспешните бремнности, по време на изследванията и всички проблеми. Разбиране се среща там.
Не че и тук го няма! Просто там има много жени с едни и същи пътища.

8.   Здравей, първо и аз не съм износила дете, но съм забременявала. Това, което трябва да направите е да отидете при специалист. Не съм чела какво са ти написали другите, но специалист ще ти назначи правилните изследвания. Направи си също и изследване за тромбофилия, ако не си правила все още! Може би имаш, щом имаш две неуспешни бременности! Хубавото е, че има терапия, с която ще можеш да износиш дете! Изследването си е малко скъпо, но ще знаеш какво да предприемеш след това. И, най-важното, не се отчайвай! Успех!
Ж. 29 г.

9.   Здравей, щитовидната на ехограф ли я гледаха само или пуска и хормони за нея? Питам те, понеже ТСХ, когато не е в норма прави такива проблеми. А за норма за зачеване се смята под 2. 5

10.   Номер 9, само хормон ми пускаха за щитовидна