Избор на гимназия във Варна
Здравейте, аз съм ученичка, на която и предстои важния избор за гимназия. Изпитите минаха и в точки по математика имам 91, а по български 96. Това е от 100 точки. За тези, които не знаят, това е над 5. 50. Тази седмица ни оформиха годишните и срочни оценки и съм пълен отличник. Балът ми е около 35, 100. Искам да Ви помоля за помощ при избора на добро учебно заведение. Насочила съм се към четвърта езикова гимназия. Училището ми харесва, защото езиците са хубави и се различават от тези, които се преподават в другите елитни гимназии. Учителите и класният ми ръководител казват, че там влизат идиоти особено с френски и сигурно ще имам най-висок бал. Доста от тях ме съветват да вляза в МГ. Но не съм сигурна, че това е моето място. Трябват ми мнения на ученици и учители от Варна, които да ми помогнат. Благодаря Ви. :)

Коментари

2.   Боже момиче не влизай в 4та. Загуба на време!! Най-добрата ми приятелка е там и горката съжалява за избора си. Подиграват и се, тормозят я, плаче постоянно. Другите езикови са на ниво, особено 1ва.

3.   В Пета с немски. Няма да сгрешиш, ако влезеш. Без значение в кой от трите класа ще се паднеш, ще научиш езика още първата година, дори да не си от най-прилежните. Страхотни преподаватели, доста взискателни и строги, но и разбиращи. Определено е най-хубавият избор. :)

4.   МГ му е майката. Човек, знаеш, че там е по-яко отколкото в четвърта. Пък и там ще имаш другарчета, бала ти е супер висок.

6.   Аз съм 8-ми клас и уча в първа с немски... Честно да ти кажа, за четвърта отзивите наистина не са добри. Хората, които познавм и учат там не са доволни нито от учителите, нито от базата. Да, езиците са хубави, но какъв е смисъла когато няма да има кой да ти ги преподава като хората и ще трябва да вземаш частни уроци сигурно. Също така, за мен беше много важна самата база на училището, а в четвърта учат буквално в мазета, също че има и хлебарки. Ако искаш непременно да учи ш в езикова гимназия-първа е най-елитна, базата също е добра, както и учителите, но ако нямаш желание да учиш немски или английски, няма смисъл да влизаш тук. В пета си заслужава да влезеш само заради немската паралелка, всички останали са боза. Балът ти наистина е доста висок, което в никакъв случай не означава, че си длъжна да пишеш мг. Обмисли добре възможностите и най-важното - реши какъв точно език искаш да учиш. Ако си твърдо решена за испански/френски, влез в 4та. Няма гаранция, че няма да случиш на добър преподавател. Желая ти успех и не се натоварвай прекалено - "най-страшното" мина! :)

7.   В четвърта не е лошо, по мое мнение дават добра подготовка по език и ако си учиш съвестно след 12 клас 100% ще знаеш езика на много добро ниво. Но няма какво да се лъжем МГ е топа, обаче математиката наистина трябва да ти се отдава, за да се набуташ там.

8.   В четвърта не е лошо, по мое мнение дават добра подготовка по език и ако си учиш съвестно след 12 клас 100% ще знаеш езика на много добро ниво. Но няма какво да се лъжем МГ е топа, обаче математиката наистина трябва да ти се отдава, за да се набуташ там.

10.   Хуманитарна, баце

11.   Аз също съм ученичка, 7 клас от Варна, с бал около 34. 800. Мога да те посъветвам само да не влизаш в 4та ЕГ, защото това, което е било преди 10 години, сега изобщо не е същото в тази гимназия, учителите не са добри и учениците, които са там 8-9-10 клас повечето са побойници, а момичетата са или задръстени, или тъпи кифли. По-добре влез първа ЕГ английски, а ако мислиш, че го знаеш добре и искаш още един език, 1ЕГ немски. Освен това имам много приятели, които учат там, обаче повечето са момичета. А момчета познавам 10-11 клас от там и са супер печени и красиви. За МГ има два типа хора - зубъри, които учат по цял ден и общо взето не са готини, участват постоянно в олимпиади и хора, които влизат с 28 бал в най-западналите паралелки. Иначе успех!

12.   Влез в първа!

13.   Здравейте, ъмм... благодаря все пак за отзивите. Написах четвърта на първо желание. Разгледах много внимателно приоритетите си и нещата, с които искам да се занимавам. Прецених, че френският и испанският ще ми бъдат много полезни. Попитах учители и родители на ученици от испанските паралелки и те обясниха, че езикът се преподавал добре, имало много състезания и извънкласни дейности. Мисля, че ще се справя с няколко "тъпи кифли". И ако искам да уча език, ще го науча. Та, първото ми желание е паралелката с френски и испански. Мисля, че това е моето място и там ще уча неща, които искам. Не харесвам особено математиката и информатиката и се отказах от МГ. Първа никога не ми е допадала. Познавам доста хора там и всички съжаляват, че са влезли. И то отличници. Изборът ми беше между пета и четвърта и в крайна сметка избрах четвърта. Ще пиша отзив догодина. Благодаря все пак за отговорите. И късмет на бъдещите 7 клас. ;)