Не е щастлив с мен
Здравейте, от известно време се чудя да пиша ли тук.. да не пиша ли и все пак реших да пиша понеже много ме мъчи това, че имам чувството че приятеля ми не е щастлив с мен.... Много често се караме заради неговата ревност, която е вследствие на миналите му връзки където са му изневерявали не веднъж... Когато се скараме понякога намесва бившата си, че била такава и такава, говорела такива неща и накрая му изневерила, много ми е тъпо като ме сравнява и ми няма никакво доверие.. Няма никакви мечти, никакво желание за живот така да го кажа. Говорили сме много пъти, но той почти никога не намира грешката в собствените си постъпки. Не знам какво да правя, моля ви помогнете ми.

Коментари

1.   Седни и поговори с него и му обясни, че ти не си бившата му, а си себе си и че не обичаш да те сравнява с човек който го е предал.

2.   Това означава за мен, че още не е преживял бившата си. Незнам какво може да направиш, освен да не му обръщаш внимание. Неговото щастие си е негова лична работа. Не е честно да прехвърля неприятноя си опит от други върху теб. Та ти не носиш отговорност за постъпките на бившите му. Според мен той някак те тормози. А това означава, че не те обича. Ако продължава така прост го зарежи.

3.   Aми той явно е от онези, които вечно обвинявaт другите зa собственaтa си неспособност. Комплексaр и мъррзилв мозък. Кaкво дa прaвиш ли- зaрязвaй го, ще ти стъжни животa.

4.   Хах. Аминто идва от самосебе си. Неща които сега минсе случват с теб се повтарят от миналото му. Няма как да не се направи сравнение. Автоматично е програмирано в човешкия мозък това. Явно н е си по различна като обноски от предишните му

5.   Звучи сякаш и попринцип не е щастлив (с или без теб). Такива хора само те дърпат надолу и разрушават и твоето щастие.

6.   Авторката: Благодаря ви много за съветите, а към номер 4-напротив, просто каквото и да направя за него не е достатъчно, нищо не оценява и сам си набива някакви филми, които нямат нищо общо с реалността..

7.   Като психолог определено съм съгласна с коментар номер 5. Този човек, с теб или без твоето присъствие в живота си, явно има сериозни проблеми на първо място със самия себе си. Вътрешни страхове, комплекси, неизлекувани травми. Редно е било да ги реши, преди да се впуска в каквито и да е отношения с друг човек, но както се казва - станалото, станало. Какво можеш да направиш от тук насетне? Говори с него. Говори за всичко, което те безпокои - в него и във връзката ви. Но тук има един много важен момент: не допускай да ти насажда вина, нито да товари отношения ви с безпричинната си ревност. Ако това все пак се случва и усещаш, че залита към патологичното - предложи му да посетите мой колега заедно. Травмите от миналото могат сериозно да убият щастието в настоящето, затова колкото по-скоро се справите с тях, толкова по-спокойни и щастливи ще бъдете. Късмет! :)

8.   Миличка, не в теб е проблемът, а в него. С неговта болезнена ревност той рано или късно отблъсква всяа жена. Може и нещата изобщо да не са такива, каквито той ти ги представя, според мен по -скоро момичетата са го зарязвали, защото им е писнало от обсебващото му държание и постоянните фасони. Няма какво да му мислиш повече зарязвай го веднага и това е! Останеш ли с него ще продължи да те обсебва и да те дърпа надолу -сама каза, че няма никакви цели и желание развитие.