Разлика в годините?
Здравейте! Бих искала да чуя вашите мнения по този въпрос: Каква е допустимата граница (разликата в годините) между двама влюбени? Знам, че за любовта няма граници и все пак ми е малко объркано. Обичам човек, който е по-голям от мен с 11год. Звучи твърде налудничаво и честно казано съм изненадана от себе си, но е факт. :D
Ще се радвам да изкажете мнения по въпроса :)

Коментари

1.   11 години не са особено голяма разлика реално. Единствения проблем общо взето е различия в моментните очаквания. Но ако всичко е взаимно, обикновено не е особен проблем.

2.   И нашата разлика е 11г с приятелката ми, е няма такава любов и разбирателство, понякога си личи, че е по-малка заради това, че мисли по друг начин. С бившата ми жена се разведох въпреки 4-те години разлика, така че годините не са от особена важност

3.   Казваш "двама влюбени", а сигурна ли си, че той е влюбен в теб? :)

Ако говорим за влюбване, то не е обвързано с конкретни измерими параметри. Ако въпроса е дали е добре в перспектива, то десетина години не е фрапираща разлика по никакви критерии. Познавам няколко такива семейства с по-възрастен и мъж, и жена. За мен лично, това е една пределна граница. Вече 15-20 и нагоре ми се струва много и странно, но хората са различни и всеки сам за себе си ще прецени и почувства.

4.   Миналата година се омъжих за най- прекрасния мъж, когото съм срещала въобще - 11 години по- голям от мен.
Не ми е било странно на мен лично.
Родителите ми ( майка ми) отначало казаха, че разликата е голяма, но като го опознаха го обикнаха като син.
Важни са хората, характерите, не годините...
Желая ви щастие

5.   Да ти кажа разликата с мъжа ми е 18 години. Това не пречи да живеем в хармония и разбирателство. Няма значение разликата, стига да се обичате и разбирате. Имаме дете на годинка. То осмисли изцяло живота ни. Успех и щастие ти желая!

Ж22

6.   Е дали го обичаш трябва да се минат поне няколко години за да разбереш наистина. По - скоро си физически привлечена от него сега и/или впечатлена от социалния му статус, омаяна от начина по - който се държи с теб..
Иначе според мен са малко множко 11 години. Против съм големите разлики между партьорите, защото по - възрастния партньор винаги има склонност да обезличава индивидуалността на по - младия, разбира се не веднага. В началото всичко е цветя и рози, но напред във времето.. За това примерно се казва: 'С приятеля ми имаме разлика 11 години в НЕГОВА ПОЛЗА'.

7.   Сега за мен допустима граница е до 5-6 години.Ако го обичаш и мислиш,че е човека с който ще си щастлива просто бъди с него.11 години биха се усещали значително примернерно ,ако момичето е в пубертета на 14-15 ,а мъжа 25-26 тогава тази разлика много ще пречи.След 20 години навършени нещата стоя по-друг начин няма да я има тази разлика толова във мисленето,зрялоста,интересите.Според мен тази разлика би била голяма и би си проличала ,ако примерно жената е на 45 ...Но ако го обичаш и той те обича няма място зза притеснения..направий тези уточнения по-горе,тъй като не се споделила на колко сте.

8.   Значи ако и двамата сте на над 25 години разликата няма никакво значение... в твоя случай обаче съм почти сигурен че става въпрос за детски истории на които сме се начели вече в сайта... Харесала си си батко който ако е нормален няма ти обърне внимание, но ако си пада педофил ще те .... докато не си намери някоя по интересна.

9.   11 години изобщо не е притеснителна разлика. Аз самата наскоро започнах са се срещам с 25години по-възрастен мъж и виждам разликата между него и момченцата, с които съм се занимавала, така че изобщо не се притеснявай!

10.   Разликата между мен и жена ми е 11 г. съответно 35 и 24. Проблеми няма никакви. Остава й още малко да си завърши магистратурата и ще я взема във фирмата си. Мисля че, ако сте сериозни един към друг не би трябвало да има проблеми. Успех!

11.   №9, хич не е притеснителна, само дето пропусна да кажеш, че възлюбения ти не е шофьор на такси...

За големите разлики / над 7 години / има винаги изключения и винаги общи неща - обикновено мъжът е по-възрастен, с добро финансово положение, с добър социален статус. И двете страни доволни. Има значение обаче на какъв етап от живота на двамата се случва връзката. Няма особено значение в периода между 30-35 за жената и от 40 - до 50 за мъжа. Преди и след това винаги има проблеми.

12.   Един от хората в сайта съм който е писал точно по тази тема.
Какво е разликата в годините между двама човека?
Това, че някой се е родил преди години, а някой след това, единия е видял и преживял повече от другия, натрушал е повече житейски опит и мъдрост, а другия тепърва започва да опознава света.
Нима това е най-важното за щастието между двама човека?
Нима има гаранция, че двама души на едни години ще са щастливи? Или ще се разбират по-добре? Аз не мисля, че има подобна гаранция.
В любовта е важно ума и сърцето между двама дущи да са като едно, има ли го това еднакво мислене, има ли ги тези чувства които карат двама души да са щастливи, няма нищо грешно в това.
Разбира се риска по-малкия на години да промени своите възприятия към света са много големи, но ако това не се случи, и любовта остане същата докато двама души станат трезво мислещи зрели хора, значи това е ЛЮБОВ!
Предполагам си малка щом задаваш този въпрос, и ако наистина си сигурна в своите чувства, и че след време те няма да се променят, или няма да срещнеш някой друг и този който обичаш сега просто да забравиш, според мен няма за какво да се притесняваш.
Зависи изцяло от теб, от него и чувствата ви.
Не знам защо в България се гледа толкова тесногръдо по този въпрос, след като в чужбина възрастни мъже си хващат млади момчета за гаджета. Гледаш как двама мъже или две жени са влюбени и имат полови взаимотношения, та това ли стана сега най-големия грях на обществото? Разликата в годините между двама човека?
Важни са чувствата, не годините.
Едното е любов, другото е само формалност!

13.   Аз преди 12 години се запознах с мъжа ми аз бях на 18 той на 31. Сега вече след толкова години аз съм на 30 той на 43 имаме страхотни деца, всеки има неговата си работа няма намесени пари интереси а чувства и просто аз никога не съм си мислила че ще съм с доста по голям от мен мъж

14.   Много ви благодаря за мненията. Казах "двама влюбени", защото питам по принцип, а не защото ние двамата сме влюбени.. Въпросът ми беше по-скоро чисто информативен. Не възнамерявам да се омъжа за този човек :D Както казвате може би е просто привличане, не съм съвсем сигурна какво точно е, но изпитвам чувства. Аз съм на 20 между другото, извинявам се, че не споменах още в началото. :)

15.   Според мен пък дори момичето да е на 15-17год., а той на 26-27, ако наистина се обичат отново няма значение, че разликата им е 11 години... Не във всички подобни връзки мъжът е педофил. Аз съм на 21, а приятелят ми е на 30. Познавам го от 4год. и имах достатъчно много време, за да го опозная и да разбера, че не е като останалите.. Така, че давай смело напред!

16.   Жена ми е 10 години по-голяма от мен. Женени сме от 25 години и още сме щастливи заедно. Всичко зависи от човека.

17.   Голям проблем е голямата разлика в годините. 11 години не е много, но 15 и нагоре вече се чувства. Казвам ти го от личен опит. Имах връзка с по-млада жена. В началото, да, но после се измъчих. Едва се измъкнах от нея. Не става! Различни поколения, различна нагласа. Доста ми дотежа накрая и я зарязах с облекчение.

18.   Проблема с разликата е само в главата на неуверените във връзката си хора. Ако на двама души им е добре заедно, ако не нараняват никого с връзката си - те са свободни да правят каквото поискат и годините са само цифри. Горко им на хората, които живеят заради мнението на "хората"!

19.   Любовта е нещо, което не бива да бъде слагано в рамки и измерения. Без значение възрастови, финансови и т. н.
Всеки човек сам си знае кое да него е най- хубаво. За мен е едно, а за теб- друго. Ако аз сега ти кажа, че за мен тази разлика е огромна и трябва да го оставиш- ти ще го оставиш ли?
Не харесвам, когато хората питат такива неща във форуми, защото всеки един от нас е различен, мисли и чувства различно. Дори и някой да те нахули, че излизаш с човек, който е по- голям от трб- ти най- добре си знаеш какво ти е. Ти си лягаш с него, ти общуваш с него, ти живееш с него. Мнението на околните е без значение в тази ситуация, нито пък ти трябва тяхното удобрение.
Допустима разлика в годините няма. Ти може да си с някой, който е 40 години по- голям от теб и в сърцето си да го усещаш като сродната си душа.
Всеки тук може да ти разкаже история от личен опит- за едни е бил хубав, за други е бил лош, но ти си пиши своя лична история и сама си създавай опит.
В края на краищата моето мнение е, че възрастта не е важна. Важни са хората и любовта.

20.   Имал съм приятелка в миналото с 27 г. по-млада от мен. Връзката ни продължи 2. 5 г. и се разделихме приятелски след като тя се премести да живее в друг град. След няколко години тя се омъжи. Един-два пъти в годината пак си говорим по скайп или по телефон

21.   Сигурно има хораз които са заедно и с по 40 години разлика. Никой не може да ти каже колко години разлика са окей и колко не са. За привличането (любовта, ако щеш) не съществуват подобни граници. Била съм с мъж с 30 години по-възрастен от мен и сме имали невероятни моменти, имам приятелка на 20 , която се среща с... четиринайсет годишен. Няма майтап. Тоест да слагаме някакви етикети няма смисъл.
Друг е въпросът до колко една връзка с такава разлика може да просъществува във времето. Предполагам си в прогимназията или гимназията и се чудиш дали 25 годишния батко е любовта на живота ти... Едва ли.

23.   В днешно време, разликата между мъж и жена е все по-голяма, а да не говорим, че има и такива, при които случаят е обратен (жената е с 10-20год. по-голяма от мъжа си). Така че изобщо да не ти пука кой какво казва, ако има любов всичко е позволено :))

25.   Навремето нямаше да е проблем. Но в днешно време според мен е, поне за масата. Повечето жени на 24 не са се наебали с извинение, докато един мъж на 35 ще иска вече деца и семейство.

26.   Моят мъж е с 18 години по млад от мен. Заедно сме от 7 години. Със сметки и цифри не се живее, а с любов.