Сватба и деца
Здравейте, аз съм мъж и имам въпрос главно към жените.

Интересува ме каква част от вас предпочитат спокоен и съвместен живот без да се омъжват. Бихте ли оставили гаджето си ако не ви предлага и ако предпочита да си живеете само двамата без дете наоколо?

Надявам се темата ми да бъде одобрена, защото наистина ме интересува.

Коментари

1.   Ами аз нито имам зор да раждам, нито смятам брака за нещо необходимо в 21 век (иначе, не казвам че е нешо лошо). Обаче май малко жени ще се съгласят с мен...

2.   Аз вече имам дете и брак, в един момент и това се случва, но не всеки иска да се жени, за децата почти всички жени искат. Зависи вече от колко време е връзката.

3.   Здравей! Аз лично не държа да сключвам брак, без значение е за мен, но искам деца. Да, бих оставила мъжа до себе си ако той не иска.
Ж24

4.   Аз съм жена на 29 и това искам. Да не се обременявам със семеен живот. Не ме влече. Не понасям рутината и еднообразието. Много държа на личното си пространство и интересите си.
Прекратявала съм отношения с няколко души заради това, че те са искали семейни неща.
Нямам желание да ставам майка, но строго осъждам жените (и мъжете), които обиждат, крещят и бият децата си. А масата от обществото някак си си затваря очите за това..
Естествено повечето хора не ме разбират, усещам неодобрение от по - възрастните поколения, които само ако знаеха какви са реално някои от хората, които те одобряват и подкрепят.. Не че ми е притрябвало това одобрение, но винаги е по - лесно като го има.
На теб ще ти е по - леко обаче, защото обществото ни някак по - лесно приема факта за незадомен мъж.
Иначе идеята за брак, камо ли пък и сватба, я виждам като смехотворна :)

5.   Аз изобщо не искам сватба. А за деца не искам, но нищо не се знае, защото може да ни омръзне да сме завинаги само 2-мата. А пък аз се чудя ако мъжът иска сватба какво да правя. По навита съм да отидем само да подпишем без рокля и гости. Защото за мен това е само един подпис. Защо се филмират толкова жените за сватби не знам. едни приятелки ми говорят как искат сватби. Рокли гледам. и аз им казвам. И какво ще постигнете с това. Развод след няколко години.

6.   За мен брака е важен, децата също. Ако не ми предложи, значи намеренията му не са толкова сериозни. Не всички мислят като мен, но наистина важни са тези неща, другото е фалш. 18г.

7.   Да, бих го оставила, ако не ми предлага. За мен това означава, че не смята връзката ни за достатъчно важна, и е в изчакване да се появи нещо по-добро. Без колебание.

8.   Бих оставила гаджето си, ако изведнъж му се приискат деца и брак. Това са важни решения - не би трябвало да са компромис. Не виждам смисъл в това двама души с различни представи за бъдещето да си губят времето заедно, когато могат да използват това време да намерят подходящ партньор за себе си без да се тровят заедно 10 години преди това.

9.   Мъжете и жените се събират, за да градят бъдеще с любов, след това и семейство заедно, иначе ако не беше така... по-добре, да си стоим всеки по отделно.
Ние хората, не сме създадени, само за удоволствие, а именно и да създаваме поколения.
Аз също искам деца, нима е нещо лошо, да имаш дете, което да обгръщаш с обич?
Аз сватба, не искам... достатъчно ми е да се подпишем тихичко и кротко, без много шум, когато му дойде времето.
Според мен психиката ти е сбъркана, не се обиждай, както и тези мразещи децата, та нима те не са били деца? !
Всеки е излезнал от дупка, гледали са го, а накрая...!

10.   Аз съм жена и съм против брака. На 30 съм и децата също не ме вълнуват, направо не ми се мисли колко ще ми се скапе животът, ако имам. Живея с приятеля ми над 5 г.

11.   Мъж съм на 37 и твърдо съм против брака!Всеки човек мъж или жена е отделна личност и е глупаво да се прави някакъв измислен съюз,който според мен е направен за пари(зали,попове,рокли,костюми,кръчми...),както и с последвалия развод пак взимат пари едни определени хора.Нямам нужда от показност и от ядене и пиене да демонстрирам любовта съм към дадена жена.Когато се обичаме сме заедно и сме едновременно свободни и двамата ако нещо куца в нашата връзка да се разделим.Нямам деца,и живея с жена,която също не иска на този етап,живеем си чудесно,и двамата имаме бизнес кариери,пътували сме много и продължаваме,забавляваме се и сме едно щастливо семейство.Ако тя поиска деца аз съм съгласен,имаме средствата ,зависи изцяло от нея.
Не одобрявам семейства,които само защото са официално "женени" и имам деца но няма вече нищо между тях продължават със скандали,лоша среда за самите си деца и страдат общо взето всички,най-много децата им.Не бих го допуснал никога!Това е позицията ми.

12.   Всъщност много мъже не искат да се женят, така че съм се примирила, че може и да не се оженя. Но не си представям живота без деца, иначе за какво ми е този живот? Нали нашите са ме раждали, и тях също са ги раждали, за да се появя аз и някой след мен. Ако трябва ще си намеря донор, но няма да остана без деца.

13.   Към 10 абе ти нещо май си сбъркана... щял да ти се скапе живота или разходите ще отиват за детето... май май тука ми намирисва на материалистка... сугирно си вече някоя лелка на 30 цялата в силикон и се пери с маркови дрешки... за това не искаш деца че ще си развалиш маникюрчето...
Детето е най- хубавото нещо, което ще ти се случи в живота! Ама така е като мислите само за себе си.. аз лично предпочитам да имам няколко дрехи колкото да мога да излизам прилично и другото да е за бебо то да ми е добре.
За брак... ами зависи от това как се стекат нещата. Аз лично искам да се видя след някоя годинка в бяла рокля, но без много гости само най близките.
А детенце искам и то много! Не 1 ами 2 или 3! Колкото госрод даде! Ще си ги гледам с радост!

14.   Не искам нито брак, нито деца, нито да живея постоянно с някого. С приятеля ми сме заедно от малко над 2 години и все още си ходим на гости за по 2-3 дни в седмицата, излизаме заедно, но това е максимумът, който мога да постигна с друг човек. Аз съм интроверт и предпочитам да прекарвам по-голямата част от времето си сама. Това е едно от първите неща, които казвам, когато започвам нова връзка, защото така е честно. Не познавам жени, които да мислят по този начин...

28г.

16.   Има всякакви хора!
Аз не залагам много на брака, не съм убедена че ще срещна навреме любовта на живота си или партньора си завинаги, затова не ми е приоритет номер 1. НО замен църковна сватба се прави тогава, когато и двамата са безрезервно вярващи, че искат да изкарат живота си заедно и когато наистина изпитват чувства един към друг. Не съм вярваща като цяло, но уважавам религиите и вярата. За мен е потъпкване на дадена религия да се закълнеш в храма й, пред нейния Бог без да чувстваш, че можеш и искаш да спазиш своята клетва. Тоест ако аз искам църковен брак с някого, а той не желае, за мен би означавало, че той не се чувства толкова сигурен с мен колкото аз с него. Дали ще се разделим е въпрос на ситуация.
Граждански брак за мен се сключва тогава, когатоимаш намерение да градиш живота си съвместно с някого и желаеш да има по-голям шанс, ако се разделите, да запазиш някаква част от имуществото, което сте натрупали заедно. Гражданския брак за мен е договор, тоест е бизнес план по-скоро. Не ми трябва любов, за да го сключа. Ако някой ми предложи да сключим такъв, не бих го мислила много. Въпросът е дали има смисъл - дали смятаме да купуваме нещо, да развиваме бизнес или нещо друго. Ако не, за какво ни е да се ангажираме след време с развод в случай че решим да се разделяме?
Деца искам и не бих смятала отношенията си с мъж, нежелаещ потомство, за сериозни. Проявявам разбиране към приказки "сега не е момента, искам първо да... " но категоричния отказ ме кара бързо да си тръгна.

18.   На такъв, веднага ще му бия шута. Аз искам да съм женена, да имам семейство и деца и един най нормален живот. Искам да имам мъж до себе си на който да мога да разчитам, а не партньор за чукане и никаква обвързаност, на който не му пука за мен и ме използва само за секс.

19.   Ако е категоричен че не иска деца няма смисъл да сме заедно защото аз си нямам дете а пък искам поне едно да си имам. Ако се колебае или не е сигурен ще го чакам докато стане ясно, трябва да бъде желано и от двамата. Но пък за брак не държа, може да си живеем и без него.

20.   Няма значение какво мислим ние по темата, всеки от нас е направил изборът си сам за себе си, важното в случая е мнението на човека до теб, а ако няма такъв, дали ще намериш жена със сходен мироглед. Преди да срещна съпругът си не се виждах с деца, чуждите бяха прекрасни, но и плашещи, а днес имам две слънца.

21.   Няма значение какво мислим ние по темата, всеки от нас е направил изборът си сам за себе си, важното в случая е мнението на човека до теб, а ако няма такъв, дали ще намериш жена със сходен мироглед. Преди да срещна съпругът си не се виждах с деца, чуждите бяха прекрасни, но и плашещи, а днес имам две слънца.

22.   Аз съм твърдо ПРОТИВ брака.. но определено искам да имам деца! Какъв е смисъла цял живот да сте сами като кукувици без деца? И винаги се учудвам когато чуя, че някой не желае да има деца. И всички казват че искали да бъдат "свободни"! Но аз съм сигурна, че причината е друга.. може би имат някакви болести и не искат да ги прехвърлят на детето или не си харесват гена...
Ако всички жени и мъже откажат да имат деца какво правим?
Затриваме се.. според мен няма смисъл да се чукаш като не искаш деца. Остани си САМ като толкова искаш.. това мода ли какво е ще ни затрие..

Момиче на 20

23.   От автора

Благодаря на всички за отговорите до момента. Най-вече благодаря на тези, които отговориха, че за тях децата и брака не са най-важното нещо. Аз също съм против и това ми дава голяма надежда да намеря моето момиче.

Нито съм вярващ, нито имам намерение да прахосвам сума ти пари за един ден, или да се натоварвам допълнително психически с дете. Можеш да живееш с човека, когото обичаш и без сватба, а и вече много се пренасели планетата. Нямам нужда да се размножавам на всяка цена.

По принцип съм доста избирателен спрямо момичетата. Ценя повече качеството отколкото количеството и преценявам коя наистина заслужава моето внимание. Аз лично бих се обидил ако някоя ми каже, че не ценя връзката ни достатъчно ако не искам сватба.

24.   номер22, значи ти или си девствена, или вече си майка.
Ако изхождаме от логиката ти - ("според мен няма смисъл да се чукаш като не искаш деца")

-Значи, ако си девствена, разбирам защо си такава нервничка, и горещо те съветвам да почваш със секса, защото като утре ще станеш момиче на 30 и вече ще ти е късничко.

-А ако вече си майка, то е много чудно от къде го вадиш този огън към избора за начин на живот на чужди за теб хора, хора които не са от семейството ти? Как изобщо се сещаш да мислиш за хората принципно?
Човек ще си помисли, че дори не си щастлива от това, че си станала майка... Ми така де, една щастлива майка изобщо не се сеща да мисли как живеят хората, иначе в тая тема щяха да се изредят поне стотина хиляди майки!
Щом си майка, защо не си гледаш повече майчинство - да мислиш как по - дорбе да гледаш, възпитаваш децата си!
И ако имаш примерно 2, да работите с мъжа ти за 3то! Но не, ти седиш и се ровиш в интернет.. и то не къде да е, а специално при хората, които не им е до деца.

Какъв ти е проблема кой как иска да си живее живота?
Защо ми намирисва, че просто ди девствена и злобна.

25.   До Номер 24 / Аз съм едно щастливо и нормално момиче със добро и мило момче. Но ти си злобен човек и не нямам проблем с никой всеки да си живее както желае но тук всеки си пише мнението нали така? : )
Но щом си, се обидил толкова от коментара ми значи съм права!
Тези които НЕ искат деца имат някакви проблеми но пред публиката казват че искат да са просто свободни.. и това че, се засегна доказва само колко съм права. Не си прави труда да ми отговаряш защото не ми се занимава със злобни хора.

26.   Само се надявам никога да не попадна на такова момче като това дето е написал темата.

27.   "Само се надявам никога да не попадна на такова момче като това дето е написал темата. " - Щом си имаш (уж де) мило момче какво те бъркат хората?

Значи ти всъщност това мило и добро момче, с което си сега (уж), изобщо нямаш сериозни намерения към него? А плануваш на кого/какво би искала да попаднеш? Какво по - долно от това? За това ли така активно човъркаш интернета тук?

Иначе от коментара ти под 26 също можем да изходим, че това момче е измислено май-май ;)

Не ти се занимавало - ето, пак си противоречиш? Та нали ти сама си се навряла да коментираш. Явно е, че някаква твоя незадоволена нужда те предизвиква.
Никой с никакви хора не те кара да се занимаваш иначе ;)