Приятеля ми ме нарича курва, кучка и какво ли още не...
Здравейте! От почти една година имам връзка с човек, който не е от моя град. В началото всичко беше перфектно. Но след 5 месеца, под въздействието на безброй лъжи от страна на други хора и на ревността, приятеля ми охладня и започнаха ежедневни скандали и обиди от негова страна. Той е адски ревнив и дори когато слушам музика или въобще правя нещо друго се сърди и се караме. На мен естествено ми омръзва и започвам да му крещя. А неговата реакция е постоянно една и съща да ме обижда. Наричал ме е по – начини, които адски много ме нараняват(курва, кучка, глупачка и още много други обиди, които няма как да ви обясня, защото са били в следствие на някакви ситуации ). Моля Ви за съвет според вас има ли смисъл да съм с него или по – добре да го оставя. Само да кажа, че адски много го обичам, но търпението ми се изчерпва.

Коментари

1.   Ако го обичаш достатъчно-ще търпиш.
Аз съм с момче, което по мн по-гадни начини ме е наранявал.. и мн. по-силни думи е казал, обаче го обичам..и няма как да се откажа от него, дори напротив..мога и още да търпя, само за да съм са него...
Защо не поговориш с него и не му обясниш как стоят нещата..?

2.   Здрасти :). Говорили сме много пъти и винаги си обещаваме всичко да е различно и да се променим и двамата, но напоследък и двамата сме адски изнервени. Много кофти се получава ;(. Много благодаря за съвета :)

3.   Разделете се за известно време, за да видиш дали той ще се промени.

4.   Ще си най-голямата глупачка, ако останеш с него!
Не е единствения, я не се излагай! Той не е никои за да те убижда така! Колкото и да го обичаш не си струва!!!
Пак сега го обичаш ама след следващият скандал, след следващата убида пак знае ли се може и на бой да вземе да ти налита. Напусни го сега докато не е станало по-лошо!

5.   Да търпиш такъв човек означава че не оважаваш себе си! Как може някой да ме убижда, а аз да му правя евала? Аз обичам себе си и никога не бих го допуснала, зарежи го не бъди глупава!

6.   Ето за това мъжете са такива!!! Не ми е ясно вие парцали ли сте или какво? Първият коментар направо ме шокира: "Ако го обичаш достатъчно-ще търпиш." Ти нормална ли си? Ок. Обичаш го, ама той теб не. Защо да си с него. Това, че те обижда говори само, че изобщо не те уважава.

Осъзнайте се!!! Как може да си с някой, който изобщо не те заслужава. Той утре ще ти посегне и ти пак ще търпиш... Знаеш ли колко още мъже в живота си ще срещнеш? И ако всеки те обижда така... То ти не си жена, ти си "играчка" в ръцете на други. Научи се да бъдеш силна и го зарежи.

Ако толкова те обича, ще поиска прошка и ще се научи да те уважава. Тогава вече сама решавай дали заслужава втори шанс. А как можеш да си с него, след като той не ти вярва? Какъв е смисълът? Една връзка се крепи на първо място на доверие, после е всичко останало. Не знам на колко години си, но явно още си малка и не си видяла нищо от живота. Желая ти щастие и успех! Бъди силна и горда жена!!!

7.   към номер 1. Ти говорила ли си с твоя приятел? Какво ти каза? (аз не съм авторката)

8.   Към ном.1-иди на психиатър - как може да обичаш човек, който те унижава по какъвто и да било начин, това е знак, че не те обича и не ми е ясно тогава защо си с него.

И какво да му обяснява как стоят нещата-да му каже, че не е хубаво да я обижда ли, че той не го ли знае - божеее боже.

Към авторката-зарежи го, не си пропилявай младоста с такъв кретен, по света има толкова добри и възпитани мъже, каквито тепърва ще срещаш. Успех.

9.   Здравей! Съжалявам №1, но това, което казваш е доста глупаво. Никой човек не е роден на този свят, за да бъде обиждан, нараняван и пребиван. Що за любов е това?! Всеки има достойнство и то не бива да бъде потъпквано от никого и най-вече от най-близките. Обичаш го много, разбира се. Но себе си не обичаш ли? Това ли ще е животът ти? Обиди и скандали. Постави условия за държание му, ако той не ги изпълнява значи не те обича достатъчно.

10.   Наричай го и ти курвар и т.н. Ако и тогава не се съвземе се махай.

11.   Ако питаш мен въобще не трябва да търпиш това дори и да го обичаш. Незнам защо момичето дето е писало първия коментар ти е дало такъв съвет?! Тя явно е мазохистка или просто и харесва да бъде унижавана..

Но се съмнявам ти да заслужаваш да бъдеш мачкана и убиждана по този начин от приятеля си. Щом те нарича с такива думи явно не те уважава, а ако търпиш значи сама не се уважаваш. Говори с него, ако не вземе от дума бягай далеч!

12.   От авторката: Благодаря много на всички, които се отзоваха. Аз отдавна знаех,че трябва да го оставя и ще го направя. Благодаря Ви !!!

13.   Здравейте, аз съм тоя лошия в тая история. Но мога да ви кажа на всички че това което е написала приятелката ми не е всичко, незнам защо не е написала че повечето от лъжите са били от нея и няколко от други хора който тя потвърди!!! Не сме от един град и съм и казвал че ако иска може да спи с други което няма да ми е приятно но нищо немога да направя, само да не ме лъже, а имаше период, в които всеки ден!!! научавах нова истина която преди това е била лъжа. Просто исках да се оточня към всички коментаторки със съветите си. Всичко хубаво на всички.

14.   Е, тук вече стана сапунен сериал. Големи интриги си вкарвате бе хора!!! А защо изобщо сте заедно? Вие и двамата не се уважавате... Я се разделяйте и поемайте по свои пътища, които никога да не се пресекат. Люботва е хубаво чувство. Не го разваляйте с детски постъпки и лиготии!!!

15.   Имах подобна връзка... тои ме ревнуваше за някви небивалици, аз се ядосвах и мъ затварях телефони отивах си от него, тои ме дърпаше и ме наричаше с какви ли не унизителни имена (което не си бях позволявала да се случи до този момент) (и чесно да си кажа сега съжалявам) та след известно време когато всичко загрубя ужастно много и вече бях на предела си, бях решила да разбера какво става и утидох у тях и разбирасе разбрах че е имало друга..или по скоро много други с които е бил..затова си е позволявал да ме унижава защото е имал нещо под ръка за да ме замести и не му е пукало...абе не съжалявам защото си взех поука-никога не се позволява на мъж да те тъпче, защото позволиш ли вече си му излишна..за мен тои не държи на теб и не те заслужава намери си някой по-достоен ;)

16.   Ами ако наистина много го обичаш опитай се да оправиш нешата да поговориш с него да се изясните, но ако не го обичаш силното просто няма смисъл не си заслужава да страдаш

17.   Аз също съм със същия проблем, обаче много го обичам и не искам да се разделяме, права всичко възможно да сме заедно, ама не успешно.

18.   Според мен го зарежи нямаш бъдеще с такав човек колкото и да го обичаш помисли трябвали да си хабиш живота ...да се задоволяваш с най-малкото което ти дава.. .да страдаш, да плачеш да се молиш да се промени... да даваш но не и да получаваш, да обичаш истински а той теб не така както на теб ти се иска, просто зарежиго нека разбере че като тебе няма да намери нека страда той за това което ти е причинил, ако те обичаше истински нямаше да те нарича по такав начин кжото и да е било...... просто ти давам савет намери човека който би дал живота си за теб ...за да те направи щастлива ... аз бих казала че го намерих... Успех ти желая :) Ще се справиш :)

19.   До момчето: Хич да не ти пука приятел! Аз също минах през такъв период и как да мълча, като ден през ден научавах нови истини, които бяха умело прикрити с лъжа и простотии ... като ми писне, как ли не съм я наричал - мръсна долнопробна курва, лайнян парцал, миризлива пачавра ... чак и за гушата съм я хващал, щото и тя крещи от горе ми, въпреки осрания си задник... - изритах я и си намерих друга ... само, че след четири месеца, моята хубавица , дойде и ми каза, че само мене обича и никога освен мене, няма да има друг в живота си ... сега сме пак заедно, вече две години, но не се е налагало да я обиждам и не се е стигало до там, аз като и кажа едно - тя да ги избълва десет.... както преди ... даже и на провокации от моя страна не се хваща вече...

20.   О, Боже една самоуважаваща се жена с поне малко достойнство няма да го търпи това.

21.   Обича те и затова ти говори така, за да разбере, ти дали го обичаш..

22.   Да ме беше чула мен! Аз как "наричам" - не е за говорене! И всички много ме обичат...

23.   В яда си човек за да нарани по-силно може да изрече не много лицеприятни думи.Ако го прави обаче непрекъснато-не те уважава изобщо.

25.   За да го търпиш значи не уважаваш себе си! как ще търпиш такова държание. Я се огледай и виж колко момчета тарсят момиче като теб. Което да е спокойно, да има доверие на приятеля си. Защото след като ходите от разстояние значи му имаш доверие. Как ще се оставиш някой да те обижда... На никой няма да сваляш шапка. Главата горе и това е !

26.   Аз съм в същата ситуация но на мен даже ми посяга но не мога да се откажа от него