На път към раздяла
Здравейте! Момче съм и искам да Ви помоля за помощ. Имам приятелка от 1 година близо. Разбираме се чудесно, все още, макар и да сме се карали, но е нормално. Обичам я ужасно много, но мисля че е време за раздяла. Не мисля, че тя е подходящата да продължа живота си. Може би главния факт е, че сме приятели от малки, понеже и нашите семейства са приятели от дълги години. В началото приятелите ми казваха, че тази връзка е грешна, не трябвало да я създаваме, защото ще дойде време когато ще се разделим, а така само ще развалим взаимоотношенията си. Е - факт.. В момента съжалявам, че сме развалили взаимоотношенията си помежду ни. Сега Ви моля за помощ, понеже е първата ми връзка. Как да се разделим и в същото време да върнем приятелските такива. Или няма как? Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Просто седнете и поговорете. Щом чувстваш, че не е жената за теб, отиваш и й казваш. Тя сама ще реши дали иска да останете приятели. Успех!

2.   Много трудно ще си останете приятели. По-скоро се примири, че няма да сте приятели. Скъсването е лесно-казваш й го, че не сте подходящи и толкоз. Че ще е щстлива с някой друг и че й го желаеш. Нещо такова.

3.   Няма шанс да си останете приятели, особено след като сте били влюбени и двамата. Помисли си пак защо искаш да се разделите, все пак не си посочил конкретна причина. След време може да съжаляваш за решението си. Ако се чувствате добре в тази връзка по-добре продължете заедно, пък времето ще си покаже.

4.   Що за човек си ти? Сега като не си мислил ще я нараниш. С какво те подразни това момиче. Грозна ли е? Тъпа ли е? Каква е? Как разбра, че не е жената за теб. Да не се окаже, после ще съжаляваш. Или сега когато се Начева си готов за нови подвизи с други. Излиза, че си я използвал. Супер грозно е това. Отвратиха се от теб и начина ти на мислене.

5.   Абе, номер 4, те очевидно са тийнейджъри, да се обвържат окончателно и безвъзвратно ли искаш! Откъде на къде вменяваш вина на автора, това му е първата връзка и първата раздяла, достатъчно му е тежко на момчето и без твоето морализаторстване. И като се правиш на ментор и съдник, обърни внимание как се изразяваш, че едвам те разбрах. Не се измъчвай, мило момче, щом чувстваш, че вървите към раздяла, значи така трябва, но го направи тактично и покажи уважение към приятелката си, и най-вече бъди честен докрай. Имам усещането, че няма да е толкова трагично, колкото си въобразяваш, действай! Ж.45

7.   Радвам се, че не съм имал сериозни връзки. Събиараме се, забавляваме се, смеем се и си говорим. След седмица-две, всичко приключва. Е разбира се, понякога се случва и да повторя, но рядко.