Какво има предвид?
Говоря си с приятелите ѝ... И стигаме до тема "Смисъл на живота". Изказвам моята теория:
"Всяко място е центъра на вселената,
Всеки момент е най-важният,
Всичко е смисъла на живота" (Мисъл на писателя на сериала "Рик и Морти") - така трябва да се живее.
Момичето, което харесвам, ни чува и напълно небрежно вдига глава от телефона си за момент, и казва "Тогава го прави".
По-късно този ден се замислих в смисъла на думите ѝ. От една страна, може да иска да си живея живота и да не я занимавам, а от друга може да ме моли да ѝ обръщам повече внимание...
Нямам представа какво има предвид!? Няма предишни нейни действия, които да подкрепят някое от двете ми съмнения.
Благодаря, за отделеното време.

Коментари

3.   Зaщо свързвaш нейни желaния в което е кaзaлa? Зaщото тaкa ти се искa. A тя просто се включилa в рaзговорa с очевиден извод, нищо повече.

4.   "Тогава го прави! " Гениално е! И ако вярваше истински в това, което казваше, щеше да разбереш, че тя е имала предвид точно това, което казва - да правиш живота си! Няма значение какво мисли тя. Ти прави своя живот! Без спирачки! Без задръжки! Вземи си я, а ако откаже - продължи! Всеки момент е най-важният! Всичко е Смисълът! ;)
Ж30

5.   Едни по-мъдри хора, от писателя на сериала "Рик и Морти", са казали - "Гладна кокошка - просо сънува.". Не че и тоя писател не е прав, но темата е за теб. Но страните на нещата в живота никога не са само две - дуализмът е само в ограничените мозъци.

6.   Търсиш под вола теле. Жените не разбират от философия. Просто е казала нещо, за да се включи в разговора.

7.   Крайния извод от тая философия е да правиш каквото ти се иска във всеки един момент, без да те интересува какво искат околните, как ще реагират и т.н.
Та на кратко може да ти е казала с това включване че си дървен философ - много приказки, нищо да ги подкрепи. С други думи, жените колкото и да обичат да им говорят, предпочитат тия приказки да са подкрепени с действия, ако ще и минимални.

9.   Имала е предвид, че всичко това е вярно, но в крайна сметка ако само си ги говорим тези неща и не правим нищо, това, че е вярно, не е полезно с нищо. Т.е. основното е да действаш и да ги спазваш тези философии, а не само да философстваш.

И всичко това едва ли има нещо общо с твоите симпатии към нея и дали да я свашял или не. Просто ти толкова си се фиксирал в това, че тълкуваш всяко нещо в този контекст. А тя реално едва ли изобщо си мисли за това или му отделя някакво внимание. Просто си си набил някакви филм сам и си мислиш, че всичко се върти около твоите филми.

10.   Каквото си чул. Ти си казал "така трябва да се живее", тя ти отговаря " тогава го прави". Без да има няква умисъл. Може би ако беше казал нещо от рода на " така живея и аз" щеше да и стане интересно. Ти отговори ли и нещо?