Търся си книги
Винаги съм била от хората, които предпочитат киното пред литературата, филмите пред книгите, но напоследък започнах да се интересувам повече от литературни творби. Тъй като участвах в олимпиада по български език и станах лауреат, получих като подарък от МОН ваучер за книги от дадена книжарница. Та въпросът ми е - какви книги бихте препоръчали на един тийнейджър, на 14 съм. Благодаря предварително за оказаната помощ в избора.
П. С Досега съм се спряла само на една книга - "Алена кралица", препоръча ми я приятелка. Предлагайте ми други подобни...

Коментари

1.   И аз съм на 14. Миналата година участвах в конкурс, от който спечелих награда - ваучер за книги. Горещо препоръчвам книгите на Никълъс Спаркс -, , Вианги двамата'' и, , Последна песен''. И двете са изключително емоциоанални и ги прочетох на един дъх.
На Александра Бракен -, , Тъмна дарба''. Книгата е фантастика, доста прилича на, , Дивергенти''.
На Ева Фьолер -, , Гондолата на времето'' и втора част към нея -, , Златният мост''. В тях се разказва за пътувания във времето. Невероятни са.
На Джон Грийн, Морийн Джонсън и Лорън Миракъл -, , Сняг вали''. Книгата съдържа 3 коледни истории, по една от всеки от авторите, като са свързани с едно събитие и герои. Чела съм я близо 10 пъти, но никога не ми омръзва :).
Препоръчвам и книгите на Тара Хайланд -, , Красив лъжец'' и, , Сладка заблуда''.
Това е за сега, надявам се да съм била полезна :).
А.

2.   Черни секунди - криминален роман.

3.   "Двор от рози и бодли" и "Двор от мъгла и ярост " на Сара Дж. Маас са наистина добри книги! Подобно на "Алена кралица " са тип фентъзи, но и любовни... лечно аз много се забавлявах докато ги четох и 2рата я прочетох за два дни (първата е 500 стр, а втората около 700). Надявам се да ти харесат :)

4.   "Гордост и предразсъдъци", "Разум и чувства", "Брулени хълмове", "Джейн Еър". Това бяха моите любими на твоята възраст. Прочети ги. Ако не ги разбереш, не си достатъчна зряла и може да пробваш пак след време.
Ж, 22

5.   13 причини защо
предимствата да бъдеш аутсайдер
преди да умрa
три метра над небето
искам само теб
Всички са тинейджърски от съвременни автори, превърнали се в бестселъри- и най- важното и филмирани са , надявам се да ти харесат и да си ги купиш , успех в четенето.

6.   На Джон Грийн "сняг вали", "къде си Аляска", "хартиени градове". Те са ми любими от тийнейджърските.

7.   Здрасти,
Сега вече трети път тук ще напиша, че българската литература те прави горд и щастлив да си българин. И понеже една приятелка четеше скоро Железния светилни, и аз се зачетох в нея. Чета си на айпада, намира се в интернет. Благодарна съм, че се намира. В чужбина съм и ми е много мъчно за дома и родината. Майка все си четеше Чудомир. Много весели разкази. Мисля си, май ние българите се смеем, когато сме тъжни. Смеем се над самите себе си, сякаш да преминем прага на тъгата и болката.

8.   Вземи си книги, които ги няма в електронен вариант. Иначе не споменаваш нищо за жанр, все пак бих ти предложила да се насочиш към класиките, тийн книжките ще са за еднократна употреба, предполагам. Недей да хабиш парите. Можеш да се посъветваш и с родителите си.

Аз иначе бих взела енциклопедия, речници, справочници. В интернет има много налична худ. литература на много езици, но нещата не стоят така с енциклопедиите.

И последно - поздравления:)

9.   Имам препоръка към повечето коментиращи, съвсем добронамерена. Заглавията на книги се пишат с главна буква, поставят се в кавички и при изреждане на няколко, се разделят със запетаи. Същото важи и за филмите, понякога е адски трудно да разбере човек, за какво иде реч. Погледнете как пишат номер 3 и 4 - така се прави, моля, останалите да не се обиждат, целта ми не е да засегна някого, а чисто информативна. Благодаря.