Той е прекалено нервен
Здравейте! Имам голям проблем. Имам приятел от 4г. и скоро ще живеем заедно. Аз съм на 19г, а той на 24г. Той не е като другите мъже и затова се влюбих в него. Сериозен човек е, работен, верен, може да се каже мъж мечта, но има един проблем. Той е прекалено нервен, а понякога и несъобразителен. Ядосва се за всичко, хвърля вещи, чупи и то за незначителни неща. Ще дам пример, за да разберете за какво става на въпрос. Когато ходим при баба му да я видим, жената го пита просто как е работата, като се изморява да напусне и той изведнъж започва да овиква жената, че не е нейна работа и я овиква, понякога дори хвърля столове. Казвам му, че така не го искам, че не е нормално, но той казва, че това е той и спираме спора. Не знам какво да правя, търпя това, защото е различен и добър човек, но се притеснявам, че ще стане още по-зле. Дайте ми съвет, защото не искам да го оставям, но и така не мога повече. Никога не е посягал на някой, но не се притеснявам за това, а за думите му, когато е ядосан. Понякога майка му ме вика да вечерям, а той казва, че не съм гладна. Това е прекалено. Аз наистина понякога не искам да ям, но защо е нужно той да определя кога ще се храня. Трудно ми е, но наистина в него има нещо, което другите нямат.

Коментари

1.   За 4 години, точно сега ли намери кусура, че се нерви?
Това че избухва, не значи че е лош човек, не значи и че ще посегне на някого!
Аз също съм нервна, аз също повишавам тон на родителите си и на половинката си, да след това съжалявам, но родителите прощават, защото знаят, че не мисля, това което говоря, а и ме обичат именно, защото са ме създали и изгледали. И половинката ми ме разбира, макар че като му се разкрещя изведнъж се стряска, но аз съм различна, точно в това ми е чара.
Мога да избухвам, но съм и мила, добра, всеотдаена и грижовна.
Държи се "заповеднически", защото го е грижа, защото те обича.
Това с храната е мило, дори и да ти се е развикал, че трябва да се храниш.
Трябва ли да ти напомня за приказката "Красавицата и звяра"? !
Ако обичаш, ще преглътнеш недостатъците му!
Не те е удрял, не те малтретира психически, тогава къде е проблемът?

2.   Тоя не е добре. Много рано сте тръгнали и затова ти е изглеждал мъжествен тогава, но не е. Все пак си била 15г. момиченце, а той 20г мъж.

3.   Виж ся, приятелят ти е абсолютно нормален и ще ти кажа защо: отгледан е в семейство, в което родителите му и роднините му са го лишили от идентичност. Те са му казвали какво да прави, кога да яде, кога да учи, какво да работи, как да се държи. Аз съм от такова семейство и съм на 29. Когато някой от роднините ми се опита да се меси в личния ми или професионалния ми живот ми иде да строша стол в нечия глава. Цял живот ми се месят, аз отидох в друг град още на 19 поради тази причина, но дори след това ми се месят. Както и да е, неща да говоря повече по темата, щото се паля само като се сетя. Питай го да помисли дали това, което ти казвам резонира с него, защото според мен да. Най-доброто за него е минимален контакт с родители и роднини, докато не развие собствена идентичност.

4.   Ако сега вика така на баба си, представям си как ще набие детето си, което плаче за играчка или нарушава спокойствието му. Не, не е нормален тип, той е избухлив и както замята столове, може и да пробваш стола след някоя друга година. Не се разделяй с него, но не прави грешката да заживеете заедно. Той не умее да се контролира и би направил голяма беля в нервите си, пък после нека си съжелявам колкото иска. На такива агресори се нагледахме всеки ден по новините и само се оправдават!

5.   Не искаш да го оставяш, но май това е решението! Категорично! Намери си сродна душа!