Ревност
Здравейте, приятели. Искам да споделя нещо, което наистина мн ме притеснява. От скоро излизам с едно момиче, което е мн красиво и много ми харесва. Въпросът е, че преди няколко вечери много се ядосах, тъй като я изревнувах, поради факта че тя си пишеше с някакъв продължително време. На 24 съм и никога не съм бил ревнив, а съм имал дълги връзки. Никога не съм се дразнил излишно или камоли да следя човека. При това момиче е малко различно. Тя наистина е мн красива и съм напълно наясно, че ще бъде харесвана и сваляна от др момчета, но ме подразни, че им отвръща или поне така изглежда. След като и кажа нещо, тя ми отговаря, че просто са си приятели и нз си какво... но пък като се замисля какво др да ми каже? Поскарахме се и след като заспа ми дойде идеята да и взема телефона. Нищо не видях, тъй като имаше парола. Тя впоследствие дойде при мен и разбра. Очуди се, че съм го взел. Легна при мен и си поговорихме. Каза ми, че не знаела, че ме дразни и че няма да го прави повече щом е така. Съгласих се, но на следващия ден пак си беше на телефона. Яд ме е на себе си, тъй като се превръщам в човек, който дебне и я следя кога ще си пипне телефона. Отвътре в мен се надига една злоба и една ярост, която мн ме напряга. Ясно ми е, че реши ли да ми кръшка, не мога да я спра, ако ще да обърна света, но не знам какво да правя... Някак не й вярвам, а това е мн лошо. Тази ревност ще ни скапе връзката. Дайте някакъв съвет. Има ли хора в подобна ситуация? Мога ли да направя нещо, тъй като имам три варианта-1. Да стоя и да се ядосвам и да я напрягам нея, при което може да излезе само лошо и 2. Да се разделим, при което нищо хубаво няма да стане, а и нямам доказателство за нещо, което да е направила и 3. Просто да се примиря и да си затварям очите, което също не ми харесва като вариант, тъй като по този начин тя ще усети слабост и ще спекулира с нея по този и по други поводи. Та някой може ли да ми даде друга идея?

Коментари

1.   Здравей!Преди всичко ако партньорът е достатъчно възпитан не би трябвало нито да пише нито да чати в присъствие на другия!Това, че я ревнуваш си е твое право, защото тя те пренебрегва и не ти обръща внимание, а вероятно това след работа си е вашето време!Факта, че си проверил телефона, на пръв поглед изглежда неприемливо, защото си имате доверие!Но питам аз тогава защо има парола???Е"стествено, че можеш да я проследиш, предлагат се по интернет много средства!А това че е приятел и аз като теб навремето вярвах на подобни глупости, а при мен се оказа 10год паралелна връзка!Така, че няма лично пространство щом има парола!Убеди се, че момичето си струва, преди да хабиш чувства по вероятни заподозрени!Желая успех!

2.   Един съвет от един доста по-голям от тебе мъж. Виж ситуацията е следната, задай си простичкия въпрос от кого точно я ревнувам? От тези, с които е спала преди тебе и да я ревнуваш и да не я ревнуваш все тази, тя вече се е чукала с тях, следва другата възможност, да я ревнуваш от някой, с когото иска да спи, пак е безсмислено, тя иска евентуално друг и въпрос на време е да го получи, ако го иска. За това младо момче, живей си живота, ако усетиш промяна в нея, вероятно си прецакан, но пък може ли посред лято да ходиш всеки ден с чадър, защото все някога щяло да завали. Излишен товар е чадъра. и НАКРАЯ бай Митко има един лаф, момчета това лозе пазене няма, бери плодовете докато са хубави пък после каквото стане, ако междувременно можеш да си краднеш и от друго лозе, още по-добре.

3.   Пич и на мен са ми изневерявали и при теб явно това се случва. Преди години ми се случи подобно нещо но не с чат както сега а с имейли. Гепнах и паролата и какво да видя пишел си с него от 1 месец и са излизали чукали са се, после даже му благодари за хубавия секс. Не мога да ти опиша яростта и нервите които потроших. Най фрапиращия случай беше проведе разговор с него пред мен уж с приятелка говорела. Както и да е аз много я обичах бях любовен грижовен и си казах че ще ме търси под дърво и камък но няма да ме намери. След лют скандал скъсахме което беше вече на 100 % сигурно. Сега е женена за пияница и съм сигурен че си мечтае за човек като мен.

4.   Ами, оказа се, че и тя си пише с някакъв пич и ние скъсахме и така. Кой откъде. Случват се тия неща.

5.   Не се разбра последното автора ли беше. Много лесно се давате бре. Това си е реална конкуренция. Учете седа устоявате! Дори и само заради идеята да се преборите със съперника. Няма честност в никакви отношения в реалния живот! Гледайте на такива "изневери" като на учебно поле. Като се доберете до такава информация (кореспонденцията й/му с друг/а), вникнете в нея, поучете се от споделеното там. Направете си изводи какво всъщност търси и приема, начина на предлагането му...
Най-безполезното нещо е да зачертнеш веднага такава връзка.

6.   Да, автора. Скъсахме. Защо трябва да търпя такова отношение. Колкото и да ми обяснява, че няма нищо, не и вярвам, защото продължаваше да го прави.