Кой от двамата да избера?
Имам приятел от 4 години. С него никога не ми е било лесно, защото винаги е бил адски студен човек- не обича да ме държи за ръка пред хора, не обича да ми помага, не говори с мен за нищо, секса е посредствен. Като сме насаме ме гушка само от време на време, но го обичам. Да, знам че не съм в ред...

В началото на годината започнах да се занимавам с едно друго момче, много добричък. Помогна ми да си взема всички изпити грижеше се за мен, като бях болна, за разлика от моя, който въобще не ебаваше. Супер грижовен винаги, доста си говорим имаме адски много общи черти, доста често мислим еднакво и казваме едно и също, после се смеем ^^ след 4 месеца спах с него.. секса е божественяшки, никой не ми беше правил такива неща. Не съм се чувствала по-добре с никой друг, сигурно ми е в прегръдките му. И имам чувства към него.

Разбира се и двамата имат кусури и добри черти...
Приятеля ми от 4 години никога не поема инициативата в нищо, нито чистене в къщи, нито секс, нито да ми помогне като види, че се затруднявам с някоя дейност. През цялото време е на компютъра. Трябва да повтарям по 100 пъти едно нещо, за да го свърши, като говоря не ме слуша и не взема мнението ми предвид. Мисля, че ме иска само, защото съм му удобна. Но ми харесва характера му донакъде, защото ми дава свобода от себе си, не е обсебващ.

С другото момче е различно правим всичко заедно, имаме еднакви изисквания за нещата как трябва да бъдат свършени, забавно е. Чувствам се добре, когато ми помага, тъй като досега всичко съм правила сама. И е толкова мил и ме целува и прегръща през цялото време, угажда ми, прави ми комплименти, кара ме да се чувствам добре в кожата си. Това е наистина много за мен, тъй като винаги съм се притеснявала от някои части на тялото си, но той сякаш не го забелязва, милва ме навсякъде.. И ревнува доста разбира се, защото съм във връзка, виждам че го наранява доста, плакал е, молил ме е да оставя моя и да съм с него, че щял да ми даде всичко, от което имам нужда, ще се грижи за мен и ще ме обича. Общо взето страхотен е в почти всяко едно отношение. Има си доста проблеми със семейството и понякога си пада нервак. А и няма много пари. Най-много ме прритеснява това, не че ме бърка че няма, а какво ще ни причини липсата им след време. От собствен опит знам, от моето семейство че липсата на пари е причина за раздор винаги, колкото и да се обичате... Другия му кусур е, че си пада женкар.. Бил е с много жени, и как да съм сигурна, че утре няма да му скимне да скочи при някоя друга..

И двамата ги обичам и не знам какво да правя, моля за съвети.

Коментари

1.   Не мога да помогна със съвет, но впечатление ми прави, че за приятелят си в броени редове изреждаш кусурите му и в един-два реда хубавото у него, а за другото момче в десетки редове предимствата и само с няколко думи кусурите. Ти най-добре знаеш какво да направиш и за да опитам да бъда полезен, опитай да помислиш кое е по-важно за теб, кой е по-важен за теб. Твоят човек си го познаваш, другото момче вероятно също, но не толкова добре. Претегли плюсове и минуси и вземи решение, а после и последствията от него, било то хубави или лоши.
Честно казано, четейки историята на момичето си спомням за едно нещо, което звучеше нещо от сорта на ''Ако се колебаеш между мен и някой друг, не избирай мен! ''

2.   Определено второто. Ако от сега ти е започнал да ти омръзва с тази студенина и секса да ти е посредствен, не знам как ще издържиш след няколко години. Просто в един момент ще стане агония.

Самият факт, че изобщо се е стигнало до изневяра означава, че връзката ти е изчерпана и колкото по-рано си го признаеш и прекратиш нещата, толкова по-малко ще страдаш.

Вярвай ми, не го обичаш, а само се заблуждаваш сама. Човек, който наистина обича, никога не би изневерил или би му било приятно с друг човек. Дали по навик си с него, дали не искаш да си признаеш пред себе си, дали не искаш да го нараниш, дали просто защото си инвестирала твърде много време, все тая, но така както го описваш, ти определено не си с него по любов, колкото и да не го осъзнаваш и е дошло време да се разделите.

Не е трябвало да му изневеряваш, а просто да бъдеш честна с него, че нещата не вървят и че не си толкова щастлива с него.

По-добре не го лъжи повече, защото той не го заслужава. Може да е студен, но все е бил част от живота ти толквоа време и най-малкото заслужава честност. Така само губиш и неговото време, а и себе си лъжеш.

3.   Избери втория, за да ти изневери след време, както ти си изневерила на приятеля си. Просто за да се балансира кармата, не за друго. Като нямаш чувства към някой си, по-добре сам, отколкото с него, но жените масово поддържате някакви псевдо-връзки, при които мъжете са използвани и излъгани. Долна кифленска история.

4.   Първо-зарежи приятеля си, защото няма смисъл да продължавате. Нито ви върви, нито си му вярна, а не е изключено и той да не ти е.
Второ-продължи с този. Макар че не мисля да издържите много време. Казваш, че е женкар и те е страх да не си хване друга. Но не забравяш ли, че в момента ти правиш същото като го правиш любовник?

5.   Не мога да разбера защо бързате да живеете с някои и той после се оказва не за вас... Избери втория, като гледам няма за какво да си с първия, дори си му изневерила..

6.   Ами ти си изредила само кусурите на единия, а на другия само предимствата и единствения кусур - ПАРИТЕ! Сещаш ли се какво искам да ти кажа ? :D Миличка, ако ги зарежеш и двамата ще е божествено. И двамата ще се оттърват от една златотърсачка по-малко :D

7.   Не избирай никой, първият е като моят бивш мъж, студен, но пък моят работеше запълваше си времето, но нямаше ни поен от парите му нито от вниманието. Докато сегашният ми приятел работи много, има пари и време, но е малко туткав. Поне за сега не ми е проблем. ТО и аз съм един нервак, но ме търпи за сега, . Остани сама за малко е моят съвет

8.   Аз няма да те съдя за изневярата, според мен ти сама знаеш какво си направила и съвестта ти се обажда често. Не знам кькъв човек си, но ако си от типа хора, които са готови за бъдат с някого без да влагат много чувства, то тогава можеш да избереш втория, като при евентуална изневяра от негова страна, няма да бъдеш с разбито сърце.

9.   Вторият.

10.   Ооооо, щом отсега не помага, после ще е ад.. второто момче бих избрала аз.

11.   Нито единият, нито другият. Първият изобщо няма подходящо държане за партньор, другият женкар-силна потенциална опасност за в бъдеще. Парите не ги коментирам.

12.   На мен пък ми е чудно как успяваш да съвместиш времето и с двамата??? Оставам с извода, че с първия живееш, ами с втория кога и как се виждате? Много интересно.

13.   Аз съм мъж и като чета съветите на другите, съдя, че са жени. Още в началото казвам, че ако трябва да избираш или оставаш с първия или си търсиш трети, като ги зарязваш и двамата. За първия си писала доста негативни неща, но нищо за втория, освен, че е ревнив. Този мъж сега ти прави мили очи само за да те откъсне от първия, ревнив мъж не понася конкуренция. След като те откъсне и ти се наслади, което няма да трае дълго време, ще те зареже. Сама казваш, че е "женкар", а ти си поредното завоевание което го стимулира именно това, че е във връзка. След кратка авантюра, ти си бита карта, а той е при следващата. Имаш още една опция да се опиташ да го използваш като допълнение към връзката ти. Ако играеш правилно, ще си доволна, но ако зарежеш първия, който е сигурен, ще загубиш и ще съжаляваш... Аз съм от същия калибър мъже, интереса се изпарява в мига когато спечелиш трофея, а ти си трофей в момента. Разделял съм двойки, само и само да спечеля облог, че няма да се получи. Бъди умно момиче

14.   Нито един от двамата. Ако наистина обичаше някого от тях, нямаше изобщо да си мислиш за друг. Предполагам, че в едното намираш сигурността, а другото е все още тръпка, защото е ново. Замисли се дали наистина те привличат тези хора или по-скоро идеята за тях....

15.   13 ката добре ти го е казал. Избери трети. Първия не го обичаш, втория не те обича. И най вероятно няма да се изтърпит

16.   От два стола накрая ще паднеш на земята!

18.   от два стола.... на трети :) не оставай с никой от двамата. на първия вече си изневерила и с тяло и с душа, не те ли гризе съвестта? с втория няма да се получи, ти вече си му паднала в очите, защото си изневеряваща жена. това той винаги ще има предвид и един ден като ти изневери, ще ти го напомни. остани сама, погледни и себе си и хората отстрани, помисли и направи нещо по въпроса с парите-направи така, че сама да изкарваш достатъчно, не казвай, че няма начин, има и цената е скъпа-много труд, очите на 4, амбиция и никакъв отказ. защото и най-богатите мъже фалират, запомни го! не се превръщай в поредната бг пиявица!

19.   Авторката: Развитието е неблагоприятно за мен. Другото момче откачи и каза, че ще каже на моя, аз реших че е по-добре да го чуе от мен.. и той ме заряза. Бясна съм на другия и не искам да го виждам и чувам.
Съвет към други в подобно положение: стойте си при вашия човек, ако нещо не е наред във връзката старайте се по всякакви начини да оправите нещата. Сега разбирам всъщност колко много ми липсва моето момче. Ценете хората до вас, може да са с по-трудрн характер, но да ви обичат.

20.   То повечето като тебе, налапат го на някой друг, първия ги зареже и накрая го играем осъзнати "уж"