Късно ли започнах да тренирам?
Здравейте! Нямам представа за кой път вече пиша в този сайт, но не е за първи, нито за последен.. :Д. Момиче на 14г. съм. Преди да се занимавам с моята любов-таекуондото, ходих и на гимнастика, танци и т. н., обаче аз съм си много дива от малка и знаех, че съм твърде агресивна за тези спортове. И така се запознах с таекуондото и мога да кажа, че беше любов от пръв поглед. Тренирам вече месец и нещо и съм страшно доволна, обаче нещо ме човърка от вътре-Не започнах ли да тренирам късно? ! Като гледам повечето в салона на моята възраст са с по-високи степени и повече от ясно е, че тренират от доста дълго време. Разбира се, има и хора доста по-възрастни от мен, които те първа се обучават, но все пак. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Хората започват на 40 години, ти на 14 се тюхкаш дали си започнала да тренираш късно... момиче, живота е пред теб, тренирай и се развивай. Най-доброто тепърва предстои.

2.   Освен, ако няма да се бориш да ставаш световен шампион, не не си започнала късно.

3.   Не е късно. Важното е да имаш желание.

5.   Защо да е късно? Освен ако не плануваш да правиш кариера в бойните спортове, подобни въпроси са безмислени. Всеки физически здрав и активен човек, може да тренира всеки спорт.
Степенните са създадени, за да можеш да следиш личния си прогрес. Спорт се тренира, защото ти харесва, а не защото някой е ще получиш колан, или каквото раздават там. Съревнованията са полезни, защото карат хората да тренират по-здраво и да стават по-добри, но не трябва да се чувстваш зле, защото някой е бил по-добър от теб, особено, ако този някой е тренирал с години.
Тренирай за собствено уводвлетворение.

6.   Въпроса ти е леко безсмислен. Какво значи късно ли е? Какво ти пречи и на 70 да започнеш да тренираш? Ако имаш амбиции да ставаш световен шампион, да, може и да е късно, но ако искаш за удоволствие, никога не е.

7.   Ами аз открих "моята любов" - сноуборда - на 15. Единственото, за което съжалявам е, че не съм започнала по-рано, но в крайна сметка имам цял живот да се уча и да се усъвършенствам (на 18 съм сега). Вярно, късно е да ставам професионалистка, но и да можех, не бих - този спорт ми е едно от любимите неща и искам да го правя само и единствено за удовлетворение на душата си, без да е обвързано с пари, задължения и т.н. Само аз, снега под дъската ми, планината и дърветата наоколо. Кара ме да достигам някакво нереално състояние на духа, на спокойствие, на свобода и на пълно блаженство, което аз лично определям като нирвана.

8.   Не мисля,че въоросът ми е малко или много безмислен!Да,планувам да правя кариера,ако не исках,въобще нямаше да се навия да пиша в сайта.. ;))
Не съм казвала,че някой е по-силен от мен и аз се ядосвам заради това-НИЩО ПОДОБНО!!! Моля да не ми поправяте думите!

9.   Късно или не - не си започнала по-рано и това не може да се промени, така че това е положението. Приеми го и се съревновавай със самата себе си, а ако имаш въпроси, ги задавай на треньора/сенсея/ментора си - не на непознати, които може и да си нямат идея от този спорт/бойно изкуство. И помни, че успех в развитието означава да ставаш по-добра от това, което си била ти самата преди.
Ж29