Проблем с жените
Здравейте на всички
Незнам дали пиша в точния раздел, ако е нужно редакторите може да преместят темата.
Ето каква е ситуацията с мен.
Аз съм мъж в средата на 30-те. Необвързан, без приятелка. И това е така от много години. Това вече ме изкарва извън кожата ми, вече почвам да полудявам и до кога ще издържа не знам. Като физически проблем за себеси мога да кажа че съм без коса, плешив. Явно се оказва наистина голям проблем, жените не ми обръщат никакво внимание. Самочувствието ми невероятно много падна от този факт. И веднага много хора ще кажат че това е проблема. Но дали е така малко се съмнявам. Не винаги съм бил плешив разбира се и мога да направя сам разликата. Преди много момичета и то много красиви ме харесваха но откакто се оказах в това състояние всичко приключи. Никакъв интерес. Никога не съм бил с кой знае какво самочувствие, не съм някой с навирен нос обаче не е било проблем. Лепяли са ми се мацките и директни предложения съм получавал и какво ли не. Явно жените виждат плешивата глава като някакъв дефект ли незнам и аз, може би подсъзнателно търсят здрав мъж а плешивия човек не дава вид на здрав човек. Като оставим настрани тази 'подробност' си мисля че не изглеждам зле. Висок съм 190 см, цял живот спортувам, нямам мазно по себеси, държа на външния вид. Обличам се според мен доста свежо, не ходя по шорти и джапанки или по 7/8 гащи със сандали и чорапи. Като гледам в интернет статии какви мъже най-много харесвали жените - високи, с мускули (но не чак като културисти), ами точно така изглеждам само дето нямам коса, бръсната глава ходя. И като казах че преди с коса са ме харесвали жените още нещо мога да добавя. Сега понякога си слагам шапка особено като пече слънце през лятото и си ходя като пич. В такива моменти забелязвам не малко женски погледи и на по-млади момичета и на жени на по 45-50 години, чак ми е ставало неудобно няколко пъти така вторачено да гледат. Но като съм по голо теме не се получава. Това ли е причината незнам. Вече такива комплекси съм си набил че не е истина просто. Какво друго мога да кажа за себеси, не се отмятам от думата си, не съм от тоя тип селяндури простаци, внимателен съм, мил и т. н. обаче резултат няма. Например имам един съсед доста грозноват според мен, тъп та чак вдлъбнат, две думи не може да каже само мучи, неграмотен, няма пари, работи нещо като общак обаче с готино гадже - е как става. Аз нямам обяснение. И това го гледам всеки ден по улиците - ниски грозни мъже, простовати, смехотворно облечени с готини жени. Как става някой може ли да ми обясни? Това с качествата които жените гледат - да е сериозен, мил, умен, с добра професия, финансово стабилен и т. н. явно не важи нали. Колко мъже притежават тия качества, май са доста малко. Познавам какви ли не хора- грозни, ниски, дебели, бедни, безработни но с жени и гаджета. Нещо при мен някъде във веригата се прекъсва и не мога да разбера къде. Дали е от тая лъснатата глава или е нещо друго вече незнам. Например в някаква компания като пробвам да заговоря някоя жена след малко вече явно губи интерес и обръща гръб. Казвам си явно съм скучен, добре ще отида пак при нея там където се е спряла при други хора та да чуя за какво интересно нещо си говорят та и е толкова забавно. Отивам и слушам - майко мила.... нямам думи за какви тъпотии става дума обикновенно, откровенни тъпотии и простащини но мацката яко се забавлява. Понякога си мисля че ако бях по тъп и дебилен и с коса разбира се може би щах да имам по-голям успех с жените. Чак толкова ли е голям проблем тая коса? Това за качествата е ясно, всеки има различни качества но те се виждат малко по-късно, след като поне малко опознаеш човека, докато при мен не се стига до опознаване. Така че това с качествата ми е трудно да го приема. Не ми се получава с жените и си мисля че не ме харесват заради това че съм без коса. Трудно е да опознаеш някого след като не го харесаш физически, няма как да стане просто, винаги първо е физическото привличане. Лично аз ако бях жена също нямаше да обърна много внимание на плешив млад мъж. Явно е подсъзнателно. Само не давайте за пример Слави Трифонов :) Той е богат и известен. Ако не беше нямаше и една жена да каже че е готин. Та това е положението при мен :)

Коментари

1.   Не зам кое би могло да е проблем в твоя случай, но определено не мисля, че е косата. Аз много харесвам обръсната глава, даже се заглеждам по улиците.

2.   Oпределено, не мисля че голата ти глава е проблем. В последните години всички плешковци могат да си отдъхнат, защото са на мода. Също, всички очилатковци.
Предполагам, че не можеш да задържиш вниманието на момичетата, а то се определеля, най-вече от материалния ти статус. Видят ли, че няма хляб в теб, и интересът мигом се изпарява.

3.   Проблемът не е в липсата на коса, а в това, че смяташ, че това е проблема и самочувствието ти от там пада. Трябва да приемеш това, а не да се комплексираш. На първо място човек трябва да харесва себе си, така и другите ще го харесват. Не мисли хората около теб какви са и с кого са. Не давай определения, не търси грешката във външния си вид. Разни хора-разни идеали. Ти не знаеш общаците и тия с чорапите и сандалите какви са, че и женичките им. Отстрани всичко изглежда по един начин, а иначе как е, само те си знаят. Вторачил си се в този проблем и като всеки човек с комплекс мислиш само за това и така още повече задълбаваш. Само виж колко пъти си го повторил. Аз като жена ще ти кажа, че много жени харесват мъже с бръснати глави. И много мъже умишлено се бръснат. Асоция си правим с лоши момчета:)За протокола да ти споделя, че най-готиното ми гадже ( вече съм омъжена) беше с бръсната глава, беше много секси. Много ме привличаше физически.

4.   Че нвмаш коса няма нищо обшо, аз дори харесвам гологлави мъже, привличат ме физически, но явно на теб проблемът ти е другаде, явно приказката както се иазва не ти върви...замисли се именно върху това...голата тиква ти е никакав проблем !

5.   Ей, пич, гледай сега - жените харесват интересни мъже. Просто пътувай, като видиш няколко интересни места по света ще имаш какво да разказваш. По принцип аз съм програмист, имах доста скучен живот и аз забелязах това, че жените не ми обръщат голямо внимание, макар, че имам пари, понеже както знаеш програмистите получават доста добри пари. Та аз пообиколих някои доста екзотични места и се опитвам да ги включа в някой разговор, много е лесно и във всеки разговор може да се включи моето запазено "абе аз като бях в... еди си какво" и жените веднага им пада ченето, обичат истории за парашутни скокове, дайвинги, яхти, острови и т. н., според мен защото си представят моментално как ще ги водя там. Е, няма да ги водя, но в леглото си ги завеждам много лесно. А това, че си плешив изобщо не му пука на никой, то и Джейсън Стейтъм е плешив, ама едва ли има жена, която не е луда по тоя плешивец :D Просто бъди уверен, с хубави дрехи, интересен и забавен. Не е кой знае колко сложно ;)

6.   Не съм жена, така че не мога да говоря от тяхно име, но не мисля, че е от липсата на коса. Виж онзи актьор Дейсън Стетъм (Jason Statham) например. Той е почти без коса (много къса, което обаче само показва, че оплешивява отпред), но е мускулест и жените го харесват. Води се за един от най-сексапилните актьори сега. Примери като този има не един и два.
Колкото и банално да звучи, мисля, че е от липсата на самочувствие. Жените го надушват на момента - просто като видят как ги гледаш и им става ясно. Затова и на тези, които си падат леко простаци, им върви повече с жените - на тях не им пука много, мислят се за велики и си вярват дори. Мисля, че това със самочувствието обяснява и защо, като си с шапка, те заглеждат повече - просто тогава знаеш, че голата ти глава не се забелязва и това ти възвръща самочувствието.

7.   Сега бейби ще ти кажа какъв ти е проблема
Гледаш в чуждия живот-кой с кой е не би трябвало да те интересува
Отделно като жена ще ти кажа че хем си с комплекси /както сам си си го признал-евала/, хем си с самочувствие без покритие същевременно, хем поставяш етикети на хората-този дебел, този грозен, този такъв, онзи онакъв-сещаш ли се какъв ти е проблема сега? !? Въобще не е лъжнатото ти теме, а това че си избиваш комплексите върху останалите. А това на жените повярвай ми доста им прави впечатление. Така че когато престанеш с това пуберско поведение, може и да намериш жена за себе си
Ж 35

8.   Много мъже ходят с бръснати глави, със сигурност според мен не е това проблема.

9.   Фактите не потвърждават действителността. Ние търсим фактите, потвърждаващи това, в което вярваме.
ж 30

10.   Освен това сам знаеш, че изменяш историята поне на две места. Няма да ти казвам къде - ти сам се досещаш. :)

11.   Жена съм - също не мисля, че е в косата ти проблема. По-скоро е в начина по който общуваш и караш жените да се чувстват - обикновено правим отсявката още в рамките на първите 10 мин от разговора и то не на базата има ли мъжът коса или не.
Никоя не бяга от мъж, който и е интересен и я кара да се чувства привлекателна и интересна и тя самата:) И още нещо - всяка жена търси мъж, който да я РАЗБИРА :) Колективният ни проблем като жени е, че се чувстваме перманентно неразбрани - ако се специализираш в тази посока (или поне се научиш да създаваш илюзията, че я разбираш), то определено никога няма да останеш сам :)
Аз лично никога не съм избирала партньор само на базата на това, как изглежда - никога не бих стояла при някой, с когото нямам какво да си кажа, за какво ми е такъв?

Не мога да кажа, къде точно бъркаш, защото нямам идея как се държиш и какво говориш, Мога да посоча само някои по-груби грешки, които обикновено отблъскват - но всичко това е много индивидуално и във всяка ситуация може да се интерпретира различно, не знам доколко ще е от полза:

- дистанцираност при разговора - когато при запознанството от инстинкт за самосъхранение избягваш изобщо да покажеш истинския си аз или да изразиш себе си и търсиш спасение в установени банални или безинтересни формулировки: така несъзнателно човек сам себе си представя като безинтересен;

- безинтересност, породена от липсата на каквито и да било допирни точки или общи интереси: добра идея е да се търси партньор, с който имате нещо общо - общ спорт или хоби, познанство от форуми или групи на определена тематика - това не само дава интересна първоначално тема за разговор, но и създава чувството, че имате нещо общо - повечето стабилни връзки почиват на някакъв общ интерес;

- нахална настойчивост, дето оставя едно такова мазно усещане, че искаш нещо от нея, такива мъже даже стават леко по-агресивни, когато усетят, че жената е на път да се отдръпне - това действа като аларма и много отблъсква;

- нарцисизъм във всичките му прояви или прекалено агресивна самоувереност. Тук влиза и обсебеността от собствената личност, говоренето само за себе си без да се изслушва наистина партньора итн.

- липса на самоувереност - жените обикновено се пазят от по-силно изразените случаи, защото за съжаление често вървят с цял букет комплекси и потенциални проблеми

- ако се вижда, че интересът ти към нея се дължи единствено на това, че е жена:) Всяка жена иска да се чувства специална и уникална (както и всеки мъж) - важно е партньорът по някакъв начин да успее да придаде това усещане;

И престани да се сравняваш постоянно с останалите - прави лошо впечатление, а е излишно и си вредиш сам така!!!

12.   Не е бръснaтa ти глaвa проблемът със сигурност. Aз определено хaресвaм мъже с буйни коси, a aко сa и по-дълги и им отивa... :) обaче имa и мъже стрaшно секси с бръснaти глaви, смешни сa ми плешивите, които се опитвaт дa рaзрошaт трите остaнaли косъмa, тa дaно изглеждaт повече, не, не изглеждaт, но не е твоят случaй.
Освен, че няколко пъти повтори, че спорд теб не те хaресвaт зaрaди бръснaтaтa ти глaвa (комплекси, които нaдушвaме от км) много лошо впечaтление ми нaпрaви, че съдиш другите зa товa кaкви сa те и/или колко глупaви сa им темите зa рaговор и т. н.
Че кой си ти тa дa искaш другите дa се нaгaждaт към теб, твоят хaрaктер и мироглед? ! Aко си много нaстойчив в рaзговори по ТВОИ си теми и ги превръщaш в монолог, aко спориш упорито, без дa изслушвaш и увaжaвaш чуждото мнение и хaрaктер (тaкa ми изглеждaш) със или без косa, всякa ще те пропусне. Ти сaм кaзa, че им доскучaвa и ти обръщaт гръб. Чaaaк после ходиш дa слухтиш, тa дa рaзбереш нa кaкво се смеят. Знaчи сaмо, че не си допуснaл те дa говорят и дa ги опознaвaш, не си успял дa ги рaзсмееш (изключително вaжен момент) и в крaйнa сметкa си бил досaден.
По обяснениятa ти си хубaв мъж (поне според моите предстaви) но трябвa дa промениш мисленето си и тaкa и подходa към хорaтa въобще. Жените мислим, чувствaме, имaме мнение, искaме дa опознaвaме и чaк тогaвa дa решим дaли. Зa друго (едно бързо) ще се хвърлим нa по-мълчaлив хубaвец или aко говори, то поне дa ни рaзсмивa.

13.   Авторе, ако ще те успокои, то аз съм точно това, което ти описа: "грозен, нисък, дебел, беден, безработен, но нямам жена"! :) Е, да речем, че не съм баш грозен, нито дебел, но не съм и хубав, а и имам 2-3 см сланинка на леко бирения корем - средна работа "незабележим мъж в тълпата". И макар да не съм плешив, ходя с 1-2-3 мм късо подстригана коса, което е почти същото. Но ти си висок и мускулест, явно и хубав според твоите представи, така че имаш няколко много сериозни преимущества при намиране на жена, съпоставяйки се с мен. Най-малкото, жените с ръст над 160-165 см няма да отвръщат поглед от теб още от първия миг, щом те зърнат с периферното си зрение, както по принцип се случва с мъжете като мен, които сме малко по-високи от тях. :) Те даже и 150-сантиметровите мацки не ни забелязват и скачат все на високи батковци, така че, нас ниските мъже - кучета ни яли. :))) Имам неколцина други приятели с подобен ръст и всички сме "незабележими" за жените, макар че сме свестни по характер. :) Дори само ръстът ти веднагически ти дава предимството да имаш десетократно по-голям шанс да се хванеш някоя мацка, затова търси причината някъде другаде. Между другото, наистина си прав и за простаците - повечето жени едни неща разправят относно това, какъв мъж искат до себе си, но съвсем други си избират и после им сърбат попарата. :)

14.   Сериозно ли?Аз имам много гъста коса ,но се бръсна нула номер ,защото така ми харесва и жените са ми казвали,че е секси.Проблема ти е друг,явно характера ти е гаден или си скучен и жените затова не те отразяват,както гледам и завиждаш и изобщо си пълен сухар!Промени си държанието,косата ти е най малкия проблем!

16.   Моят мъж има хубава коса, но лятото я бръсне, а аз си го обичам всякак!

18.   Автора
Благодаря за мненията
Може би не съм се изказал съвсем точно. Наистина стана малко объркано. Но наистина съм такъв какъвто някой дами описаха - опитвам се да изслушвам, интересувам се от нещата които казват, за това колко съм скучен незнам, немога да преценя споменах за разговорите на други хора тъй като наистина ми е правило впечатление колко са скучни, заучени и изкуствени но явно жените харесват такива изтъркани неща въпреки че твърдят обратното. И пак в тая насока Твърдите че жените гледали мъжа дали е мил, дали ги карал да се чувстват харесвани и т. н (явно все мъжът трябва да прави това а жените просто да са си жени и да не си мръднат пръста) ами мисля че го правя това. Смятам че се държа добре. Изобщо не обичам такова изтъркано поведение, заучени фрази и откровени простащини. Но явно това ми е грешката защото повечето жени все на такива налитат(имам предвид с просташко поведение). Всички изтъкнахте че жените харесвали късо постригани и бръснати мъже. Сигурно е така да но късо подстриган и бръснат има разлика от плешив. Както и да е действително може и да не е това най-големия проблем щом казвате. Но на повечето ми познати мъжете наистина са супер скучни. Не правят нищо освен да гледат телевизия и да ядат и пият. Явно трябва и аз да зарежа всичките си интереси и хобита и да се преориентирам към мързелуване и гледане на телевизия. Току виж ми наскачали жените тогава. :) Благодаря за вниманието. Ако имате още предложения ще ги прочета с най-голямо внимание.

19.   Автора
Само още нещо да добавя. Не съм искал да обидя някого като съм казал нисък, дебел и т. н. Съжалявам много и се извинявам ако съм обидил някого. Просто сметнах че наистина имам някои предимства пред такива хора чисто физически и за това го споменах. А за самочувствието какво значи това - да съм нахален и опростачен ли? Ами такъв никога няма да стана, за съжаление.

20.   Автора
А Джейсън Стейтъм не ми го давайте за пример. Ако не беше известен и богат едва ли някой щеше да го погледне. Да речем че приличам на него само дето съм с 15 см по-висок ама каква полза. Нямам му банковата сметка.

21.   Ох, aвторе, споследните си коментaри сaмо докaзa, че си комплрксaр, който гледa у чуждaтa пaничкa с едничкaтa цел дa критикувa. Също, че ще спориш до дупкa, зa дa се нaложиш...нямaшнито елементaрно увaжение към хорaтa, товa ще рече, че първо себе си не увaжaвaш.
Кaкто и дa е, очевидно е, че нямa дa приемеш истинaтa, aми животут си е твой, сaмичък и ще си седиш явно.
Пaк другите сa ти виновни...
Със здрaве!

22.   Ами аз съм жена и напълно подкрепям мнението на номер11.

И престани да поставяш така под общ знаменател жените това, жените такива и онакива. Всеки човек си е уникален, с уникален харектер, вкусове, интереси и. т. н.
Може би проблема идва от това, че излизаш все с едни и същи хора, на едни и същи места. Трябва да си разнообразяваш средата. Щом си над 30 би трябвало да не ти е проблем това от финансова гледна точка поне.
Задължително трябва да си търсиш жена, с която да имате сходни вкусове, харесвания. Да можете да общувате свободно. В тази връзка те съветвам да е някоя на възраст близка до твоята, за да може да има по - голям шанс да имате общи виждания за бъдещето. И според мен да срещнеш такава жена в дискотеката или кръчмата е малко вероятно.

'Познавам какви ли не хора- грозни, ниски, дебели, бедни, безработни но с жени и гаджета. ' - това специално аз си го обяснявам с това, че има много хора, които не са толкова сложно устроени като душевност (грозни или не) и при тях инстинкта за размножаване просто много лесно надделява. Например спомням си в тинейджърските ми години, първата от класа ми, която почна да прави секс, беше супер дебела. Генетично дебела, не просто пълничка.
Друго, примерно виж циганите, и изобщо хората от развиващите се страни, точно най - мизерстващите най - много се размножават -> най - лесно си намират половинки (постоянни или не). Тези хора в повечето случаи нищо друго не ги вълнува... или смятат, че нищо друго не биха могли да направят в/с живота си.

Иначе наистина недей да даваш определения на хората около теб, или поне старай се да преценяш пред кого говориш, когато ти се прииска да кажеш нещо от сорта на: 'абе как така оня, дето е супер по - зле от мен, пък не е сам', защото много хора такива изказвания ги приемат лично, дори и да не би трябвало. И има вероятност да си мислят - 'оле ми, той като говори така за този, как ли ще говори за мен зад гърба ми после... ' - ето за това, това разгневява, обижда, отблъсква разни хора. Както забеляза/хме и тука в някои коментари, макар и по деликатен начин вметнато.

И последно това за косата - наистина, някои жени подсъзнателно не искат да са с плешиви, не че толкова смятат плешивия за болен, ами защото този ген може да се лепне на децата им. НО, има достатъчно много други жени, които изобщо не ги мислят тези неща. Така че за плешивостта ти се успокой, стига си я мислил.

23.   Жените са често, като котките. Играл ли си си с котка?
Може да я мислваш, да и говориш, да я буташ, но най-често, само се отегчават.
Но виж, ако хванеш едно перце и или нещо лъскаво, като им го покажеш за момент и след това го скиеш, направо се побърква. Вържи го на една пръчка и гледай акробатски изпълнения.
Така е и с жените. Дай им нещо, от което да се интересуват, но не го разкривай напълно. Накарай ги и те да се потрудят, та да ти се хареса. Да, обичат вниманието и милувките, но за разлика от нас мъжете (които сме малко като кучетата, лесно е да ни развълнуваш), на тях лесно им писва.

24.   Аз пък МРАЗЯ мъже без коса така ме е яд на голите глави приличат ми на мафиоти. Но много пък жени обичат такива за всеки човек има по-нещо..

-Бъди себе си

25.   Ами пусни си коса какво толкова я мислиш? Има си начини пак да имаш коса след като си разбрал че, това е проблема.

XLL

26.   Има много хора, които дори по собствено желание си ходят с бръсната или първи номер коса и си имат гаджета. Не знам, аз лично изобщо не харесаам голи глави, но има момичета, на които им харесв. Иначе тялото ти звучи супер.

27.   Хахаха, последната реплика на автора ме разсмя. Съгласна съм с мнението, че ако Джейсън Стейтъм не беше богат и известен, никой нямаше да се прехласва по него. Аз и така не го ща де.
Иначе като актьор не е лош, ама ролите са му еднообразни.

28.   Автора
Тия дето ме съветват да си пусна косата като така не ми харесвало просто не знам как да ги коментирам. Как да пусна нещо което го няма?
Не ми давайте примери за късо подстригани. Разликата е голяма. Благодаря все пак на хората които са коментирали нормално и са дали съвети. Ще се възползвам от тях. Останалите които ме наричат комплексар... малко е странно. То е очевидно че имам комплекси някакви и искам да се справя с тях. А ако някой ми каже че няма никакви комплекси и е идеален да ме извинява много. Според мен едва ли има човек без някакъв комплекс и да наричаш някоко комплексар е странно. И в крайна сметка ето че една по една почнахте да си казвате че не харесвате плешиви. Няма проблем. То наистина си е подсъзнателно. Коя жена ще иска след някоя друга година да има такива деца. Аз сам съм го установил това. Както споменах все пак преди съм бил с коса. И тогава и сега като човек съм си един и същ. Каквито качества съм имал тогава такива са и сега. Но тогава ми се лепяха яко а сега не ме поглеждат.

29.   Авторе, не търси проблема в косата, а някъде другаде, дори може би в излъчван (и забелязван от жените) лек комплекс, а никоя жена не харесва мъже, които не са уверени. Повечето млади жени не са уверени в себе си (затова и ги е срам да си покажат носа навън, ако не са обилно гримирани, замаскирвайки истинския си външен вид) и умишлено търсят мъже, които са значително по-добре от тях - и умствено, и материално, и ръстово. Имам приятел, който години наред не можеше да си хване приятелка и винеше за това прешивостта си. Отиде да му бъде присадена коса в една клиника преди 2-3 години и още от поне година насам може да се похвали, че има нормална прическа. Е, познай какво!? Все още си няма приятелка и започва да осъзнава, че не това е възпрепятствало контактите му с отсрещния пол. Той просто си пада по нощни барове и дискотеки, а там е почти изключено да срещне отговорна и вярна жена, готова за семейство и с вътрешното усещане в немного далечен период да стане и майка на дете/деца. А задължително държи и да е непушачка и в отлично здраве. Малко трудна работа точно на онези места. Всичко при възникването на любовта е до голяма степен и въпрос на случайност при запознанството, защото невинаги целевото търсене се увенчава с успех. Някой може да е много чиста душа, да има прекрасен характер, привлекателен външен вид, но обикновено такива хора повече подбират бъдещия си партньор, имат изисквания и лесно могат да пропуснат възможността да забележат точния човек, дори и да е в обкръжението им от дълго време. Нещо повече - в живота често се случва така, че колкото по-усилено човек се опитва да напъва нещата да се случват възможно по-скоро, толкова повече те му убягват. А да не говорим и това, че ти също искаш някоя стройна и красива мацка (не казвам кифла с носеща ѝ се слава на легнала си с половината квартал), или поне да е голяма симпатяга, докато в същото време не би искал да си с жена, която да е по-малко дарена от природата/родителите си с подходящ ген и/или е над нормата. Твое право е да избираш каква жена ще бъде до теб, но и тя също трябва да те избере.

30.   Авторе всеки човек има комплекси. Въпросът е как ги избива. Ако ги избиваш върху хората нормално е да не те приемат. Много омраза струи от теб към жените. Смяташ ни за меркантилни глупави същества а искаш да те харесваме. Ами няма да стане. Надушваме такива като теб от километри. Мразим мъже които са уж мили и любезни за да ни впечатлят и ако не подемем се започва с обвиненията -тя тъпа меркантилна не знае какво иска.