Не харесвам тялото си
Здравейте момиче на на 14 съм и мразя външния си вид. Като започнем от тялото ми, което ненавиждам, не мога да ви кажа колко точно тежа в момента защото килограмите ми варират между 42-43-44кг... Но най-големият ми комплекс е ръста ми- едва 1. 60 съм... Направо се комплексирам и нито нося рокли, нито къси гащи, защото ме е срам от късите си крака и изобщо не ми седят добре. Мисля да сваля още няколко кг и да стана поне 39-40кг, защото наистина ме е срам... Много мои приятели ми казват, че съм много слабичка, но аз съм ниска и в краката и бедрата ми е основният проблем, защото в корема съм слаба и дори когато майка ми ме прегръща ми казва... "Удряш ме с кокалите" наистина се усещат, но не може ли да съм равномерна навсякъде... Въпреки, че съм само на 14години скоро започнах да нося обувки с платформа и ток и така съм горе-долу по-приемлива.... И вече избягвам да нося ниски обувки. Като малка бях много висока, по-висока от всичките си съученички, но вече от 12 годишна не съм мръднала и сантиметър и съответно сега почти всички са много по-високи от мен... Наистина завиждам на всички високи жени, защото на високите и килограмите не им личът, а аз ако стана 50кг и веднага ще имам целулит... Изобщо нямам думи. Знаете ли начин как да направя краката си по-слаби.. Не искам много да ходя на фитнес, защото ако натрупам мускулна маса, ще стане още по-зле, а аз не искам това.

Коментари

1.   На 14 години, абе деца ГМО творения сте. :)
Аз съм на 21 години - 1, 64 см и 40 кг, но аз ако искам да отслабвам мога да си го позволя, защото съм минала пубертета.
А ти си започнала току що развитието си, не си причинявай болести, като спазваш диети, защото ще съжаляваш цял живот.
Целулит имат всички жени, не са от значение годините и килограмите.
Обувките на платформа, високите токчета издължават краката и ги правят по-изящни, ако са слаби разбира се.
Съвсем нормални килограми имаш, не знам защо се вайкаш, като знаеш че си все още малка и развитието ти, не е довършено.
След 7 години се върни в сайта и тогава се оплаквай малчо, а до тогава успехи в училище, здраве, повече самочувствие и позитивност.

Можеш да ходиш на уроци по танци, каквито си избереш.
Те закаляват тялото, правят го изящно и учат на самодисциплина.
Избирай внимателно школите, нека те да са с повече хора, да ходят по състезания и участия, и да имат чести репитиции. :)

2.   Ти добре ли си? Искаш да станеш 39 - 40 кг.? При килограмите, които си в момента, ми е трудно да си представя, че краката ти или която и да било друга част от тялото ти е дебела. Наистина, не те съветвам да отслабваш повече, защото е гадно. Ще се чувстваш отпаднала, все ще ти се спи, няма да имаш сили за нищо, ноктите ти ще се чупят, косата ще ти стане рядка и изтощвна. За всичко това ти говоря от личен опит. И аз съм момиче на 14 висока почти колкото теб - 1. 58. Мисля, че тази височина е задоволителна при жените, а и на токчета или платформи ще изглеждаш супер ;).

3.   Мило момиче, аз цял живот съм 1. 60 см висока и се чувствам отлично с този ръст. Ще ти издам една малка тайна-повечето момчета и мъже предпочитат по-ниските жени, защото до тях се чувстват силни и могат да ги закрилят. Така че с този ръст, а ти още и ще растеш, ще си по-предпочитана от мъжете. Обличай си късите поли, много си хубава. И ето още една малка тайан-почти всички момичета на твоята възраст не харесват външността си. Това е така, защото тялото ти още расте и се формира. А ако искаш да направиш нещо за краката си започни да тичаш.

4.   Ти добре ли си? :D Аз съм на 16 и съм 1, 61см и тежа 45. Това е напълно нормално при теб. Даже си висока за 14-годишна за мен. Сега в тази възраст ще се нервираш покрай тялото и лицето си, въобще външния вид. Не е лесно, но човек винаги може да намери решение. И аз на моменти не се харесвам, ама :D главата горе! Много успех, усмивки и недей да си мислиш, че не си красива! Фитнес не ти трябва - има хиляди приложения за тренировки у дома със собствено тегло. Високите обувки може да ги махнеш засега. Харесвай се и бъди себе си! <3
П. С. (Ако знаеш колко и какви проблеми имам аз сега... )

5.   Ъм имаш ли си приятел от къде си на 15 съм може да се запознаем ако искаш момче съм

7.   Пф... Да ти имам и проблема... Аз съм на 16 години и съм 153 см и съм си перфектна. Краката ти не са къси, просто си въобразяваш. Аз за този ръст съм с доста дълги крака. Чак по някога ми е гадно. Ако ти си дебела не знам. Аз съм 47 кг... така че...

8.   Абе момиче как може да искаш да отслабнеш с тези килограми? !!! Аз съм висока 1. 63 и тежа 43 килограма ( на 14 съм ) и краката ми са супер слаби и винаги съм искала да не са чак толкова. Пък и щом толково ти пука какво мислят другите, несей да отслабваш, никой не обича клечките, от опит го знам! Живей си живота сега и не мисли за такива ГЛУПОСТИ!

10.   ОТ АВТОРКАТА:
НОМЕР 1:
На 21 години си, висока си 1. 64 и 40кг? ! Ugh, God! I can't believe! Та това нормално ли е? ! Ти си доста по-слаба от мен... А иначе аз знам, че са ''нормални'' кг за мен, но аз искам да съм слаба, а не нормална :) Примерно ти си адски слаба! Все пак благодаря за съвета- родителите ми наистина искаха и все още искат да ме запишат на танци!
НОМЕР 2:
Да, напълно съм добре! Наистина не се чувствам удобно в тялото си и както казах причината е в ръста ми. Не се определям в никакъв сучай, че съм дебела, даже напротив, но има още какво да се желае!
НОМЕР 3:
Да, има много жени които са с този ръст, но мен лично не ме удовлетворява. Сигурно защото постоянно гледам снимки на модели и се комплексирам още повече :( :Д Честно да ти кажа аз изобщо не се интересувам от това кое харесват мъжете и момчетата, за мен е важно аз да се чувствам добре! Благодаря ти много за отделеното време все пак! :)
НОМЕР 4:
Ами, радвам се, че теб лично те удовлетворява 1. 61, все пак е важно ти как се чувстваш! А чак висока, според мен е прекалено пресилено. Разбира се, много би ми се искало да е така, но... :Д Наистина явно ще се опитам да се харесам такава каквато съм. Благодаря ^^
НОМЕР 8:
Ами да ти кажа и на мен 43 кг ми се струват малко, но като за моята височина е нещо друго. Например имам една приятелка която е 1. 66 и 49кг и изглежда много по-слаба от мен! Така, че не би трябвало да се изумявате от това което виждате на кантар... То може и 35кг да е и пак да не изглежда ОК. Важно е как изглежда всичко това в огледалото!

11.   Аз мисля че е по добре да си хапваш и в момента да не следиш килограмите си, още си малка сега се развиваш и сигурно ще пораснеш на височина, недей да сваляш никакви кг. повече според мен. Аз съм около 1. 66/7 и съм къде къде по голяма но при мен метаболизма ми е бърз и трудно качвам 43 кг. съм но ям всичко и в момента не спазвам диети. Като бях 50 кг. смятам че изглеждах по добре защото тогава си мислеха пък че съм 45, понякога е до структура.

12.   Номер 8 е права. Всичките ми приятели и познати се заглеждат по-не просто пълнички, ами баш прасета. Сигурно няма да ми повярваш, но е факт, че мъжете си харесваме по-израземи бедра, ханшове и дупета.

14.   Пише ти момиче 1. 75. Недей да завиждаш на моделите. Радвай се, че не си по-висока от половината мъже около теб и че можеш да носиш токчета без да приличаш на жираф.