Харесвам сестрата на мой много добър приятел
Здравейте!

От доста време чета историите в сайта и реших да споделя, това което ме мъчи от няколко седмици насам. Имам един много добър приятел и на скоро се запознах със сестра му. Първия път ми направи впечатление, че е доста красива и нищо повече. Не изпитах абсолютно нищо. (Забравих да спомена, че е с 6 години по малка от мен аз съм на 25 тя е на 19). До момента в който излезе с нас на кафе преди няколко седмици, защото нямаше какво да прави и пойска да дойде с нас. Докато бяхме на кафе почти не си говорих с нея, защото не се бяхме виждали от доста време с нейния брат и още едно приятелче и бях зает да си говоря с тях. Телефонът на брат й звънна и му се наложи да отиде да се прибере (те живеят в едно село така да го наречем близо до родния ми град). Само, че на сестра му не й се прибираше, защото бяме излезли преди около час и аз предложих да я закарам до тях по - късно и така и стана. След като той си замина останахме и на другото момче му се обади приятелката, да се видят, защото се бяха скарали за някакви глупости. И се оказа така, че останахме само аз и това момиче. Говорехме си доста време и ми направи впечатление, че е доста умна и изобщо не е лигава, което не е нормално за нейната възраст. Също така е доста мила и добра. Времето с нея мина толкова бързо, че не разбрахме кога стана 4 часа сутринта и трябваше да я закарам до тях. На следващата седмица (демек този петък който мина) пак се прибрах до родния си град и отидох да се видя с брат й (той беше на работа и му правих компания) и към 9 часа го закарах до тях да се изкъпе, защото е 24 часа на работа и трябваше да го върна пак. Само че когато той излезе от тях след него излезе сестра му, чух я да го пита пред вратата с кой е и след като той каза, че е с мен тя излезе след него и направо се качи в колата и пойска да дойде с нас. Той и се нацупи малко, защото и каза че му досажда и че му е неудобно постоянно да ме ангажира с това да я връщам после у тях, но сестра му настояваше и той най - накрая се съгласи. Отидохме там където работи брат й, защото той излезе в работно време да се изкъпе и стояхме и си говорехме 3мата доста време. Стана пак късно към 1 - 2 часа и аз казах че ще се прибирам, защото ми се спеше, но преди това трябваше да закарам С (с тази буква започва името на момичето (сестрата на моя приятел). Тя се качи в колата и тръгнахме към тях. По пътя ми каза, че не и се прибира и дали ще е проблем да остана с нея да си говорим. Аз й казах, че не е проблем и спрях и си говорихме отново до сутринта докато баба й се обади да я пита къде е. Аз й казах че е по добре да я закарам, че да не се притесняват техните и тя се съгласи. Когато спрях пред тях ми направи впечатление, че като тръгна да отваря вратата се спря в последния момент и се обърна към мен с усмивка и ме гледаше (предполагам е очаквала да я целуна или нещо такова само че аз нищо не направих, не че не съм искал, а защото сметнах че не е редно) стоя така няколко секунди и разбра, че няма да стане нищо и слезе пожелахме си лека нощ и се прибра. След което и аз се прибрах. И в момента се чудя какво да правя, защото това момиче ми е влязло под кожата и не спирам да мисля за нея. Пишем си всеки ден, даже казах на брат й че доста ми допада и той ми каза, че няма нищо против, защото е достатъчно голяма и сама може да си преценява. И все пак съм мн объркан. Искам да се пробвам и ако се получат нещата да съм с нея, но също така се притеснявам от това че е сестра на мой много добър приятел и също така че аз съм на 25 а тя на 19...

Съжалявам ако имам правописни или пунктоационни грешки, но все пак това е сайт за споделяне, а не сайт за проверка на правопис.

Благодаря ви за отделеното време и евентуално за съветите!

Коментари

1.   Дa тя вече те е хaресaлa и очевидно е очaквaлa поне дa кaжеш нещо от сортa "приятно ми беше, aко искaш дa се видим пaк".
Все пaк рaзбирaм и притеснението ти, че е сестрa нa приятел и aко не се получaт нещaтa, ще е кофти после...
Зa мен приятелството е изключително ценно, не бих го рискувaлa зa едното... но мaй при вaс (теб поне ) не е тaкa.
Виж, излезте още няколко пъти "случaйно" некa си сигурен, че искaш дa опитaш с нея, зaщото трябвa дa е сериозно (зaрaди брaт и нaй-мaлко). Когaто си сигурен в едното или другото ще вземеш решение. Не е голямa рaзликaтa във възрaсттa ви, 6 г. не сa и мaлко, но и двaмaтa сте до 25 и пълнолетни, тaкa че, в еднa грaницa долу-горе. Добре си нaпрaвил, че си говорил и с приятелят ти, товa подчертaвa и увaжението ти към него, нея и теб сaмият.
Може дa е Женaтa :)

2.   Защо да се притесняваш? Това се случва често. Щом си допадате, се ухажвайте, пък каквото стане. Не мисля, че имате толкова голяма разлика в годините.

3.   Ако ти я харесваш и тя те харесва, не виждам какъв проблем би имало. Според мен брат и ще е по-доволен тя да е с негов добър приятел, отколкото с някой случаен. Относно разликата в годините, тя не е толкова фрапираща - тя е на 19, не на 15, пълнолетно момиче.

4.   Много обяснения! Харесваш а и тя тебе. Взимайте се. Ако е голямата ти любов, а я оставиш, защото е сестра на твой приятел, няма ли цал живот да те е яд, че си я оставил.