Развод с чужденец, как?
Здравейте на всички, искам да попитам дали някой от вас е наясно при развод с чужденец какво се случва, всичко което знаете, може да ми е от полза. Става въпрос за психически тормоз, имаме малко дете на годинка (момче). Аз съм българка, той турчин. Живеем в Кипър. Моля за съвети, мисля, че се реших на тази сериозна стъпка, след като днес ме заплаши, че ще ми вземе билет за вкъщи (само за мен). Как мога да си взема малкия. Той не е раждан в БГ но има ЕГН. Моля побликувайте, за мен е много важно, отчаяна съм. Благодаря на всички.

Коментари

1.   Пиши на държавната агенция за закрила на детето. Те имат международен отдел и ще ти отговорят дори и ако си анонимна

2.   Консултирай се с някой местен в Кипър за разводите.

4.   Проучи къде можеш да се обърнеш за закрила в случай на нужда-посолство, център за жени, приятелка. Второ, не влизай в конфликти с него, докато не си измислила изхода. Можеш да си дойдеш в БГ и да не се връщаш. И след това да се развеждаш.

5.   Така става като се хващаш с турци. Явно петте века не ви стигат.

Black Sabbath

6.   Консултирай се с адвокат или с българското посолство в о-ва, то си има определени закони. Ако нямаш средства за адвокат отиди в посолството

7.   Консултирай се с адвокат или с българското посолство в о-ва, то си има определени закони. Ако нямаш средства за адвокат отиди в посолството

8.   Детето не е собственост на майката или на бащата. И то, и той трябва да имате предвид този факт. С какво се различаваш ти от лошия турчин, когато ти искаш да направиш същото. Подаваш молба за развод, за предпочитане по взаимно съгласие, после съдът решава и така... Спазвате каквото е решил съдът. Има си правила, не мога да ти помогна да заобиколиш закона.

Ж25

11.   Виж какво стана със случая с Велизара. Ако си в турската част той може да ти вземе детето. Най-добре е да си дойдеш в България с детето и да не се връщаш там. Другият начин е внимателно да поговориш с адвокат там или с бг консулство. Без той да разбере.

12.   Имам една позната, която се омъжи за турчин и замина да живее с него в Турция. Там роди момиченце. Обаче не се разбираха със съпруга, той не работеше и пр. Разведоха се там. Съдът присъди детето на бащата. Майката има право да вижда детето веднъж годишно за един месец, но няма право да го извежда от страната. Познатата ми се върна да живее в България. Ходи там един път в годината. Роднините на бившия й мъж там не й дават да изведе детето дори в друг град. Не я оставят сама с детето... Тя всяка година се моли на посолството ни в там да й помагат да остане насаме с детето си.
Та зависи в коя част на Кипър си. Ако си в гръцката част, може да се тазведете по законите на ЕС. Ако си в турската част.... По-добре е ако можеш направо се върни в България с детето...

13.   Аз като юридическо лице ще ти кажа, че въпросът е много сложен и не съм запознат с тамушните закони. Обаче не се връщай в България без детето дори за ден, защото ще го използват срещу тебе. Ти няма как да се върнеш с него, защото бащата няма да позволи. Дори съдът да го присъди на теб, без негов подпис, ти не можеш да го изведеш от страната. В съда обаче също ще се вземе в предвид, че ти си чужденка, а той не. Аз съм сигурен, че сте в турската част, а турците са долно племе. писах преди това комента, написах скайпа си за помощ за консултация, но не ми го публикуваха. Много ще ти е трудно. Трябва ти много добър адвокат, трябва да докажеш, че си по- добър родител от него, да покажеш по- добри условия за отглеждане на детето...

14.   Знам един случай, в който майката казва, че се връща в БГ да учи за акушерка. И взима детето със себе си в БГ. Разбира се, остава в БГ и веднага подава молба за развод. ако можеш под някакъв предлог да се измъкнете с детето от там и да дойдете в БГ и да си останеш тук, ще е най-добре. Даже и с мъжа ти да дойдете, ти ще откажеш да се върнеш с него в турската част на Кипър, а няма да позволиш детето да напусне България. Има го и този вариант.

15.   Авторке, ако можеш да дойдете в БГ цялото семейство, но ти да откажеш с детето да се върнете в Кипър.. И веднага подаваш в България молба за развод. Нека близките ти в България да се консултират с адвокат. Важното е ти идетето да сте в България. Може и мъжът ти да е с вас, а ти да откажеш с детето да се върнете. И да ви разведе български съд, за да ти присъди детето. И започни табота в България веднага, за да имаш доходи и да докажеш, че може да го издържаш. ако можеш започни работа и там.