Мотивацията!!!
Днес искам да ви споделя, колко е важна мотивацията. Не само, когато трябва да направите избор и някаква крачка в живота си. А постоянно трябва да я имате без значение дали в момента не ви трябва или ви трябва. Давам пример, когато спите мотивация не ви трябва но чуствата, които изпитваме през по-голямото време ни се отразяват в съня. Ако ще страхлив а вътрешно искате да се промените най-вероятно ще сънувате сънища в, които правите смели решения. Но излязох от темата нека се върна. И така давам пример на човек без мотивация как му минава деня. ДЕТЕ между 14-17 години. Става отива на училище седи си мирно и кротко в часовете или пък може и да си говори с някой. След като часовете са свършили или малко преди да свършат той в часовете е нямал мотивация да си изкаже мнението по някой въпрос тей, тей като е нямал мотивацията да го направи и не вижда смисъл от това да си каже мнението. Часовете свършват пребира се хапва и излиза или сяда на компютъра. Той през всичкото това време ще прави неща без да му харесват защото няма мотивация каквото му кажат ще го прави но няма да изпитва нито удоволствие нито ще вижда смисъл да го направи. Дали ще рита футбол за да му мине времето или ще играе игри на компютъра или ще гледа филми на телевизора без мотивация, той не прави нищо (Сейно). Сега давам пример пак човек на тези години но със мотивация. Става отива на училище говори в часовете (демек пречи) но, и когато иска да каже нещо по темата за, която се говори, той ще иска да си изкаже мнението защото знае, че това умение да си изкажва мнението ще му помогне и за напред. След като часовете са свършили се прибира и яде не защото е гладен а защото знае, че ако приема витамини и минерали, той ще може да играе футбол по-дълго време по-малко ще се измаря и ще стане футболист от него. След това примерно времето е лошо и сяда да играе на компютъра той и там ще има мотивация да се учи от по-добрите. Прави го това нещо за да може да получава същото внимание както добрите получават от останалите играчи. Може и да го прави за забавление да получава мотивация да е по-добър от другите в игрите за да не пада. А човек без мотивация той ще играе играта за забъвление и, когато падне (загуби) него това не го интересува че е загубил все пак е една игра. А другия човек може и да има надежди да ходи на турнири на тази или друга игра. ПРОСТО БЕЗ МОТИВАЦИЯ ТИ СИ ЖИВ НО НЕ ЖИВЕЕЕШ БЕЗ МОТИВАЦИЯ НЯМА МЕЧТИ БЕЗ МЕЧТИ НЯМА РАЗЛИЧНИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ТВОЯ СТРАНА. БЕЗ ДЕЙСТВИЯ ТИ ЖИВЕЕШ ЕДИН ЕДНАКЪВ ЖИВОТ (ДЕН). Естествено има и хора, които им харесва примерно да ядът по и да гледат филми и намират начин само това да правят. Просто това им харесва и могат така цял живот на такива хора не им трябва да се променят но хора, който искат да направят промени първо трябва да намерят мотивацията във себе си. Да намерят нещо, което ще ги накара да направят работи, които преди не са си и помисляли. Да си го поставят като цел и да почнат да действат! Това е моя съвет към хора, които по цял ден искат промяна но се чудят как да започнат.

Коментари

1.   Игрите са за забавление. Защо трябва да се вглъбява в дадена игра и след като загуби да се ядосва и да труши вс наоколо.На другият човек с играта не му пука дали ще загуби, играе за забавление, както и трябва да е, не си труши главата да се ядосва защо е загубил. Така че геймърите на които много им пука че са загубили са постоянно на лаптопа и не могат да се отделят от него цял ден.Голяма мотивация да загубваш денят си в игри. Детето което играе за забавление, отделя два три часа в игри, а най добре ще е ако тези игри са навън а не пред лаптопа, както повечето деца в момента.

2.   Благодаря за поста, но не си написал КАК да се мотивираме.

И второ - не е зле да се мотивираш да научиш малко правопис.

3.   Mалко ти са объркани мислите, но най - важното е, че разсъждаваш за тези неща, в правилна посока мислиш, а много хора не се сещат да го правят. Или просто смятат, че ще е по - лесно изобщо да не се мисли. Даже търсят начини да не мислят, само и само да не се натоварят със самостоятелна умствена дейност.

4.   От автора до номер 1: Не е задължително, като си мотивиран в някоя електрона игра да трошиш, блъскаш или да се нервиш до нервни кризи. Имах в предвид, че момче с мотивация в някоя игра, той има желание да я играе намира забавлението в нея и знае за какво го прави. А момчето без мотивация той си губи времето ейтака без да се опита да научи нищо. До номер 2: Да имам правописни грешки и ето ти сам даде за пример колко е важна мотивацията. Сега ако нямам мотивация да си намеря грешките и да ги поправя и науча, аз до смърта си ще ги повтарям. Как да се мотивираме ами при всеки е различно примерно аз се мотивирам, от нещо което ме интересува и ако видя някой който е добър се опитвам да съм срещу него. По този начин тей като съм новак все още а той има опит за около 4 часа примерно игра или там каквото те кефи научаваш много нови неща. Не говоря само за електрони игри при спорт, работа и така дано си ме разбрал какво се опитвам да ти кажа.

6.   Мотивацията съществува за нещата, които ни харесват. Ако на едно дете му харесва да учи, ще е мотивиран да го прави. Ако му харесва да общува с хората, ще играе навън или онлайн и тн. Ако правим неща, които не ни харесват, следва апатия или депресия. Т.е. важно е първо да има вълнение и интерес, после идва мотивацията.

7.   За домошари чувала ли си , предпочитам у нас отколкото на някоя дискотека , относно футбола винаги съм предпочитал да го гледам .Просто ми е супер кеф като се прибера , нямам нужда от никого и нищо . На училище пак има хора , с които си говоря , като цяло не ми харесват , понеже почват да говорят зад на някого гърба , като са били на някой бар . Такива ги подминавам с усмивка , просто не ми се харесва , въпрос на лични предпочитания е , в днешно време и днешното поколение са далеч от твоите виждания за живот ...

9.   За да се мотивираш първо трябва да имаш дразнител - цел, награда... Дразнителя трябва да е достатъчно силен че да търсиш начини да го достигнеш - да речем, че искаш да влезеш в университет - ами тогава ще си мотивираш да учиш за да имаш добро представяне на изпитите.
Ако дразнителя са пари - търсиш начин да си вдигнеш заплатата, да намериш по платена работа или да си докарваш страничен доход.
Ако е добри резултати в контрс страйк или каквото там играеш - сядаш пред компа и играш по 8 часа.

В същност механизма е един и същ - искаш награда -> търсиш начин да я получиш. Само сферите са различни, едни ги вълнува ученето, други парите, трети - спорта и тн. Ако си мотивиран да четеш, даже и на сила да те завлекат на игрището пак няма да имаш желание да спортуваш и обратното.

10.   Страхотна логика. Преди да прочета какво мислят останалите, дали споделят моето мнение, нека да те подканя да вземеш малко мотивация и да понаучиш правопис и пунктуация, защото имаш нужда, няма да е излишно.
Голяма мотивация има едно дете, което сяда да играе пред компютъра, лаптопа... лично на мене( когато бях дете) ми беше да убия времето, да се позабавлявам. Сега съм студент и като имам време отново сядам да изиграя едни карти примерно и като загубя да се тръшна да рева ли? Мотивация за рев!
Мотивацията ми е да се разсея и дори и да загубя играта, аз съм се разсеял, спрял съм да мисля за закони и казуси при всички положения.
Изобщо глупости и глупости равни на безсмислица.
След като си написал или написала, че знаело детето, „е трябвало да яде, защото приемало не знам си какво и така щяло да бъде по- дълго футболист или нещо подобно, ми това значи, че е мотивирано да стане футболист или това за теб не е мотивация?
Хората тука споделят проблеми за съвет, ти занимаваш с нещо излишно, пълно с грешки написано. Да ти имам проблемите!

11.   Много лесно е да се каже "ИМАЙТЕ МОТИВАЦИЯ". Днес е много по-лесно от когато и да е да нямаш такава. Бол от лесни начини да се стимулира мозъка и така нещата, за които се иска повече труд и време, естествено, почват да изглеждат твърде трудни, а мозъка си иска лесното и бързо достижимото. Той не живее в бъдещето, а в настоящето и си иска удовлетворението сега, а не след няколко години.
Важно е да имаш страст към нещо, но мотивацията няма да е там винаги. Ще има дни, в които си скапан и несигурен, чувстваш се изгубен - и тогава се включва най-важното - упорството.

12.   От автора до номер 10: Първо никъде не пише, че сайта е само за проблеми. Сайта се казва "Сподели" без значение дали споделяш мислене, чуства, проблеми разбираш какво искам дати кажа?. Второ ако ми беше прочел правилно статията или мисълта ще се да разбереш, че точно това имам в предвид, като дадох за пример момчето, което яде не само защото е гладен а защото има някаква цел а тази цел почва да я осъществява, след като получи мотивация :). Прочетох всички коментари. Обаче замислете се без мотивация ще бъдете ли упорити? Без мотивация ще имате само някаква си цел но никога няма да я гоните, както когато получите мотивацията или си я намерите.

13.   Не че ще разбереш следната мъдрост, но все пак - "Ако успееш да прекараш един съвършено безцелен следобед, по един съвършено безцелен начин- значи си се научил да живееш. "
И една друга - "Мотивираните хора са тези които създават всички проблеми. " Хитлер и Сталин примерно са били силно мотивирани да създават свят по техен образец. Както са били и мотивирани американските заселници да "цивилизоват" индианците. Всички средноинтелигентни хора знаят резултата от тези мотивации.
За да правиш това което ти се прави, не е нужна мотивация. Ако не може(не искаш) да разбереш обаче кое е това нещо което ти се прави, си е твой личен проблем. И всичката мотивация на света няма да ти помогне да си го решиш.

14.   Понякога една цел я преследваш докрай не заради мотивацията, а от инат. Аз например съм така. Захапя ли една идея не я пускам от инат.

15.   От автора до номер 13 Как ще направя проблем и на кого? Ако съм мотивиран да съм най-бързия в света?