Постоянно сънувам бившата си приятелка!
Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет как да се справя с тази досадна ситуация. Ще ви разкажа накратко историята и се надявам след това да ми помогнете. :)
От около един месец някъде насам почти всяка нощ сънувам бившата си приятелка, с която приключих абсолютно всякакви взаимоотношения още около Нова година. Нямам отдавна никакви чувства, абсолютно нищо не изпитвам към нея много отдавна и наистина дори грам контакт нямам с нея от месеци, но напоследък някак си започнах да я сънувам и то винаги с някакви сходни сънища- все някак си я търся да я видя, да си поговоря с нея или да науча нещо за нея. Няколко пъти и буквално съм си я сънувал нея, нищо, че дори започнах да я забравям как изглежда в действителност... Много странно... Просто всичко това ми е досадно и се надявам по най-бързия начин да спре. Някой може ли да ми помогне как да се отърва от тази досадна ситуация? Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   И аз съм в подобна ситуация. От 2 години сме разделени с бившия ми приятел, а аз го сънувам.. вече не помня маниерите му, гласът му.. а го сънувам. Разбира се, нямам чувства към него вече и не знам каква е причината за това.. Може би сме посветили много от ума си на тези хора.. Може би не можем да свикнем с тяхната липса в живота ни и си я набавяме по този начин.

2.   От авторът:
Като теб съм, отговор 1. Не мисля, че не можем да свикнем с тяхната липса в живота ни (много по-добре е, че ги няма, съдейки и по твоя отговор), просто в моя случай в началото след раздялата нямаше абсолютно нищо, докато в последния месец изведнъж на няколко пъти ми се случи тази досада да я сънувам. Интересното е, че наистина съм позабравил вече доста неща, свързани с нея, като гласът й например, а лицето й наистина си го спомням смътно, но някак си сънят успява да ми докара нейният образ и то все с някакви сходни сънища. Предполагам, че и при двамата с теб ще ни мине от само себе си и това е някакво временно... и аз не знам как да го нарека... може би неудобство.

3.   Не отдавайте толкова значение на сънищата според мен. Не е задължително да означават нещо, просто игра на съзнанието. Аз също сънувах бившата си, когато бях в началото на нова връзка с момиче в което се влюбих много силно още тогава. Сънищата бяха най-често дори еротични, сънувах я гола, как правим секс и други случки с нея, въпреки че бяхме разделени повече от половин година и в действителност не исках и да чувам за нея. В крайна сметка след месец два просто изчезнаха, като тези сънища изобщо не ми повлияха на връзката. Наистина бях влюбен в новото момиче и това е така и до днес след вече доста години :) Съвет - просто не им обръщайте голямо внимание и ще изчезнат.

4.   Аз сънувам всякакви сънища, разни измислени неща напоследък, то така е от филмите който съм гледала. Знам че има сънища който са пророчески и показват понякога, друг път свързани със спомени или отделни мисли.

5.   Подсъзнанието ти се опитва да ти каже нещо...
Най-добре наистина я потърси и я виж. Може да има някаква промяна, а може да се получи просто приятелски разговор, или да не излиза нищо.
Всъщност ако е наложително да се видите, Съдбата (или както щеш го наричай) ще ви срещне.
Хубаво е човек да се научи да разпознава значите, които му се дават в живота. Те се са случайни или безсмислени.

6.   Не обръщайте внимание на сънищата, след като не искате да имате нещо общо с тези хора. Може да значат нещо, може-нищо. Макар, че аз имам типове сънища които с години сънувам и, които ме измъчват. Та, от тях съм разбрал, че не трябва да се мисли, че те предопределят нещо. Да, има пророчески сънища, но ние не знаем кои са, нали? Ако има да става нещо, то си става.