Червени петна по пениса, парене и болка
Здравейте. На 14 години съм. Срам ме е и да ида на доктор и затова ще питам тук. Надявам се да има хора които са се сблъскали с моят проблем и да могат да ми помогнат. Значи от 2 седмици горе-долу пениса ми ме боли и излизат някакви червени петна. Девствен съм (тоест не съм правил секс никога), не съм си пипал пениса с мръсни ръце и много рядко го отварям (почти никога, отварял съм го само да го измия ама е рядкост). Не виждам видима причина поради която да се случва това. Болката е по главата на пениса (отвътре) и за да успокоя болката го измивам със студена вода обаче като се изходя по малка нужда и пак започва всичко отначало.

Надявам се да ми помогнете! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Имаш най-вероятно гъбички. Може би след антибиотик. И стига с този срам. Иди на лекар. Срамно е да не се лекуваш!

2.   Здравей! Най-добре е да се отсрамиш и да посетиш лекар.... не започвай самолечение в никакъв случай, може да е опасно и не знаеш какво точно е това, което го описваш. Може да стане по сериозен проблем.

3.   Това е възпаление на Пениса. Отиди на доктор аз съм на 18 и всяка година лекарката ми го проверява. :D :D

4.   Никакво самолечение! Всеки ще ти каже гъбички, а те са 20000 вида болести. Аз така тръгнах да се лекувам за гъбички а то се оказа лихен склерозис. На всичкото отгоре чак 5ия лекар при който бях се оказа компетентен да ми каже какво е, след биопсия. 3 месеца загубих.
Не само отиди на лекар, ами даже отиди на много лекари! За гъбички и други сърбежи се ходи на кожен. Ти отиди и на двата - и на уролог, и на кожен.

Няма срам за тия неща. Лекаря само като те погледне сериозно и навъсено, че не си отишъл по-рано при него и ще забравиш и срам и всичко. А ако закъснееш и се окаже сериозна болест като мойта може даже да се стигне до задържане на кръв и лимфна течност, загниване на тъканта, смърт или даже рак (рака е по страшен от смърта) БЯГАЙ НА ДОКТОР!

п. с. Това че се появава на пениса не значи че е "срамна" болест. Даже повечето болести на пениса не са срамни, просто тъканта там е чувствителна, както и е по-тясно свързано с много хормонални проблеми. Може да е от хормонален дисбланс (навлизаш в пубертета), може да е наследствено, може да е автоимунно, заради буклучавата храна която ядем, пълна с антибиотици, или пък имунната ти система да е паднала от скорошно приемане на антибиотици (настинка, пневмония). Повярвай ми докторите като ти видят пениса първото нещо за което си мислят не е "секс" и как си го правил.

5.   Отиди на лекар. Няма срамни неща, щом се отнася за здравето. И побързай за да не станат усложнения.

6.   Няма от какво да се срамуваш, дори е по добре да споделиш този проблем с родителите си, за да отидете на специалист.
Най-вероятно в следствие на лошата ти хигиена на пишката се е получила някаква инфекция, гъбички или не трябва да се консултирате с специалист. Чудя се, що за родителите имате, как може докато сте малки горе долу на 10 години, вече трябва да се обясни на момчето, че пишката трябва да се мие всеки ден сутрин и вечер за да се спазва хигиена, както всеки ден си миете зъбите. Моят съвет е да говорите с родителите си за тези неща.
Вече трябва да си забелваш пишката до край и то внимателно и да я миеш всеки ден, искрено ти пожелавам ти да се оправиш, каквото и да се е случило.
М 25.