Психически нестабилна или напрежението ми идва в повече?
Само и единствено самотата може да ме направи по-силна, от колкото всъщност съм.
Мамка му, много добре ми се получава да се самоизяждам. Още повече да се самосъжалявам.
И то не за друго, ами заради факта, че аз самата съм позволила някой друг да го направи преди мен.
В мен живеят две жени. Може би и повече? Може би дори не са жени.
Може да са някакви разглезени пикли, или мъже..
Не знам какво съм. Може би всичко събрано в тялото на една зеленоока, чернокоса красавица.
Красива съм, разбира се. Като изключим дългият нос (обвинявам приликата ми с татко за това)
и черните точки (които ще изчезнат ако се грижа достатъчно добре за тях).
Аз съм съвършена.
Напоследък нещата не вървят. Преподредих стаята, изхвърлих доста ненужни неща. Изчистих...
Тук е момента, в които трябваше да изпитам вътрешен мир. Душевно да се почувствам чиста и подредена.
Обаче шибаното чувство не дава признаци да се появи скоро. А как ми се иска.
Преди този начин за привличане на положителна енергия действаше. Може би съм започнала да вярвам прекалено силно в него и ефекта е намалял?
Не казвам, че не ми харесва, напротив. Поне първите 1, 2 дни, в които виждам промяната.
А след това свиквам и започвам да мисля за следващият път.
Как ще сложа всичко в една кутия за да изглежда по-празно, или как ще изкарам всичко за да е по-цветно и да намирам всичко по-лесно. Или ще започна да хвърлям отново неща, които сега не намирам за полезни, но ще ми се иска да не съм изхвърляла след време, когато се сетя, че е било възможно да ги употребя. По някакъв начин.
Изобщо не съм наясно със себе си. Сега искам едно,
след малко ще плача за пълната му противоположност.
Сега ще искам да видя някого, след 10 минути (когато се саморазочаровам) ще го мразя и проклинам.
до 9то коляно.
Ще го искам, няма да го искам. И пак ще го искам, после пак няма да го искам.
Ще се държа шибано с него за да не разбере колко ме е наранил в действителност, а след това ще плача сама,
пускайки си нарочно някоя сълзлива песен, в чиито текст намирам сходна ситуация с моята.
И ще си пусна още една, за да засиля ефекта на ''тъгата''
И я слагам в кавички защото не съм сигурна, че наистина съм тъжна. Защото може да съм просто ядосана.
Кой нормален човек би искал от ядосан (или тъжен) да стане още по-ядосан (или по-тъжен)
Понякога си мисля, че състоянието ми граничи с шизофрения. Или е от зодията?
Не е лесно да си Везна.
Постоянно търся причини, обяснения и всякакви други глупости, с които да си обясня защо живота ми е такъв какъвто е и да не поема вината. Която си е същност изцяло моя-май.
Проблем ли имам? Полудявам ли? Бих искала помощ.
И я искам тук, защото както всички много добре знаем-чуждото мнение не е важно, но е добре да го знаем.

Коментари

1.   Аз също съм зодия везни. Имам подобни психологически дилеми.На мен ми помогна записването на мажистратура. Не се концентрира толкова върху външния си вид, а вземи учи нещо, работи, спортувай. Не се оставяй апатията да те завладее и спри с лигавенето и самосъжалението. Всичко зависи от теб.

2.   Май просто си в пубертета :)

3.   Тия циклични изпълнения по-скоро говорят за хормонални проблеми. Не е лошо да си направиш един преглед за подобни. "Модерния" живот напоследък е проблем за много жени в това отношение, и не само жени - заседнал живот, вредни храни, стрес, противозачатъчни, замърсяване(чисто природно - въздух, вода и т.н.). А и секса по принцип се прави все по-рядко, за сметка на увеличението на бройките. А той си е естествен катализатор на хормоните. Та тия изброените неща обикновено водят до намаляване на тестостерона и увеличаване на естрогена. При жените резултата е променливи настроения и депресивни състояния. При мъжете - силна раздразнителност и агресивност.
Вариант 2 - просто си шизофреничка. Макар че този е силно съмнителен. Много малко шизофреници могат дори да допуснат сами че са такива. А ти го правиш като гледам.
Вариант 3 - още си достатъчно младо момиче за да нямаш никаква идея какво искаш от живота и хората около теб. Макар че се наблюдава и при по-пораснали жени от време на време.
Иначе като цяло ако си търсиш оправдания, винаги ще си намериш. Ако започнеш да търсиш вината в себе си за това което ти се случва, може и най на края да разбереш какво искаш и да станеш по-силен характер.

4.   Имаш нужда от почивка. Трябва да останеш сама за известно време, да забравиш за всичко и за всеки. Да обърнеш внимание само на себе си. Не е болест това, което го описваш и е напълно нормално, когато си тъжна да искаш да засилиш ефекта, защото чрез емоциите човек се прочиства и изхвърля негативната енергия от себе си. Безразличието и апатията са страшни. Струва ми се, че си в лош период или напрежението ти идва в повече, но ако това състояние продължи, посети психолог.

5.   Може и от зодията да е. Аз също съм везни и се чувствам раздвоена - с две лица, с вечно колебание. Също като теб обичам да размишлявам. Най-странното е, че тези две лица са напълно противоположни и винаги са били, въпреки че имам напредък да ги уравновеся и към 2015 г. може да се каже успях да постигна вътрешен баланс.

6.   Доколкото знам твоята зодия са малко колебливи и трудно взимат решение. Това е така, защото оглеждат всичко от всички страни и искат да вземат точното решение. Моят съвет е на първо място да спреш да се самосъжаляваш. Както и да съжаляваш когото и да било. После не го мисли толкова, вземи бързо решение и дори и да не сполучиш с него, поне ще продължиш напред. А няма да си губиш времето в мъчителни размишления кое решение е по добро и да стоиш на едно място.

8.   Според мен трябва да отидеш на доктор. Мисля, че страдаш от раздвоение на личността. Пий хапчета, бе жена.

9.   момиче...във всичко написано открих себе си..не знам какво да кажа, но си добра писателка, думите по такъв начин свързани и всичко добре написано директно идващо от душата..почни да пишеш. Възхищавам ти се, ппц и аз се чувствам така
следя темата.

10.   1. Като прочетох първите 3-4 реда и ми стана ясно абсолюююютно всичко- трябва ти един хубав дебел здрав курав и прав кур
2. Не знам какво си писала по надолу ма сигурно не си омъжена така че вземи са омъжи, щото скоро време хептен никой няма да та иска, и то по скоро те и да Та искат ти ще ги пъдиш с държанието си
3. На 19 години съм и като изключим 2-3 аверчета по близки нямам нито един приятел на моите години с когото да се кефя когато сме заедно... Повечето ми приятели са на по 30-40 даже познавам адски много хора на по 60-70... децата ми се кефят, родителите им ми се кефят, бабите дядовците, всички много ми се радват и ме искат около тях, Ама утре като стана няма да има с кой да изляза, нищо че и по барове ме викат и насам и натам и навсякъде ме искат, ако аз започна да викам хора Ей така да излезем на разходка по главната, да пием по едно кафе... никой няма да има- хората които си заслужават работят, тези дето като цяло стават само за маса или бар пък няма да искат... Айде да не ми мрънкате за тва кой колко бил самотен, защото по гадно от това да си обграден от хора и всеки да иска да си загребе от теб няма! Излизам в събота на бар с 3 момичета и техните гаджета, в 12:15 влизам в бара, в 12:40 ни бяха докарали пиене и всичко, пих една минерална вода и отидох да си правя лаф с някакъв ерландец с къща в България. Пича женен за българка с 2 момиченца и днес излезли всички на бар... говорихме си с него около час, като през цялото време ми викаха "Ела бе, ела бе" стана ми неудобно по едно време и отидох да ги вида- половината на телефоните, половината ми говорят кой къв бил и с какво ходил на работа... в 2:30 не издържах и излязох с на пичагата малката дъщеря - 20 годишна, учила в не знам си какъв университет, не знам си какво, не знам си що говори 4-5 езика абе личи си че е гледана както трябва- закара ме до мкдоналдс черпи ме едно меню, после и до аптека ме закара да си купя хапчета, върна ме в бара след не повече от 1 час - моите никвк ги няма "Ало къде сте бе? " "А ми ние помислихме че пак си подхванал сервитьорките и се прибрахме".... и това са хора дето ги познавам години! Другото история....
4. Вземи почни да ходиш на кросфит! Ако си в Пловдив отиваш при Момчил Лупов!

11.   Вариантите са два . 1.Амфетамини взимаш ли ? Аз не взимам обаче имам позната която взима и превърта по същият начин.2. Влюбена си и ревнуваш . Дали сте партньори или не, не знам , но отношението му , поведението му те побърква .Ревността също води до някакви такива странности и кризи. Аз съм от ревнивите . Какво правя ли - пия една бира и урагана се укроти до няколко часа , когато започне ревът.И самонавиването , че той е такъв , онакъв че не искам да го виждам и т.н. И тогава я смс , я обаждане от милото ме измъкват от тия мисли и ставам най- щастлива че се е сетил за мен. Жалка история.

12.   Авторката: Не споменах, но четейки коментарите се замислих над факта, че не съм уточнила годините си- скоро навършвам 21. Както прочетох в един коментарите, да, най-гадно е да се чувстваш сам въпреки, че си заобиколен от хора (има го и този момент в живота ми) и е странно, че за тези си години имам само 2ма близки, а това са една приятелка, с която дори не се познаваме от дълго, може би към 2, 3 години и приятелят ми ( с които живеем заедно) от 4 години. И най-ме притеснява, че въпреки него и съвместният ми живот с него аз все още изпитвам самота. Независимо дали е в стаята или не. Едва ли има значение, но той също е Везни-ха ха?
Благодаря Ви за отделеното време хора, не Ви познавам, но във всичко, което прочетох от вашите редове се замислих над много неща. И да, за пореден път се замислих :D, но все пак се радвам, че ми споделихте мнението си. Ще опитам да направя нещо по въпроса с вътрешният си дисбаланс и се надявам, че ''практиката'' ще помогне. И под практика, уважаеми №10, нямам в предвид един дебел прав и курав хахаха, най-много да ми усложни положението :)

13.   Везните са тегава зодия. Споко, ще си намериш някой, на когото да му пиеш от кръвчицата и скапваш живота принизявайки настроението му до твоите "проблеми". Може би този някой ще е достатъчно мазохист, за да е с теб и ти да не си самотна поне привидно. Истината обаче е, че щом си с такъв характер, цял живот ще си така. Трябва ти промяна и да започнеш да гледаш по друг, по-разкрепостен начин на живота иначе ще го пропилееш, както и на този, който в крайна сметка ти стане спътник рано или късно някой ден (за всеки влак си има пътници).

15.   Яростта прикрива тъгата. Това относно едно от колебанията ти.
ж28