Хлебарки?
Здравейте, пише ви момиче на 13 години. От година или повече имаме хлебарки вкъщи. Проблема е, че аз имам фобия от тях. Неведнъж съм сънувала кошмари или не съм могла да заспя. Глупаво е, но е факт. Даже до рев се е стигало, обаче нашите така и не се наемат да вземат някакъв препарат или да се свържат с някаква фирма. Преди нямаше в стаята ми, но преди няколко дни намерих 2 и полудях. Оттогава не мога да спя като хората. Опитвала съм се неведнъж да говоря с родителите ми, но те предприемат никакви мерки. Какво да правя? През нощта дори не смея да изляза от стаята, а сега вече като има и тук... Моля ви, помогнете ми.

Коментари

1.   Ми напръскай с Райд, докато ги няма вашите. Няма страшно, обикновени насекоми, даже в някои страни ги ядат. :)

2.   Родителите ти трябва да вземат мерки или им поискай пари отиваш в магазина и питаш за такива препарати, после казваш на вашите да напръскат. Аз ако случайно видя някоя хлебарка взимам по дебела книга и я хвърлям отгоре.

3.   Разберете от къде идват/излизат.

4.   От авторката: Извинявам се, не съм избрала правилната категория. :)

5.   И аз преди не можех да спя спокойно, ако не напръскам с отрова навсякъде, обаче препарата не е абсолютно никаква гаранция, че ще предотврати появата на хлебарки. От половин година не сме пръскали вкъщи с абсолютно нищо и хлебарки нямаме. Апартаментът се чисти ВСЕКИ ДЕН, още със ставането от сън. Също така, няма оставени чинии и прибори в мивката, всичко се измива и прибира на мястото му. Влагата и мръсотията в банята, също предразполага появата на паяци, хлебарки и домашни стоножки. Така, че не очаквай един препарат да спре появата им, защото там, където има мръсотия и мирише на храна - хлебарки винаги ще има, а препарата просто ще ги зашемети, нищо повече. Започни всеки ден да поддържаш дома си чист и те сами ще изчезнат.
Друго, което мога да те посъветвам е да не ядеш в стаята си и да не оставяш никаква храна там.
И последно - купи си препарат за теракот и чисти като за начало поне 3 пъти дневно.

6.   Както е всеизвестно, за да преодолееш страха си от нещо, трябва да се изправиш срещу него?
Аз също се страхувах от паяци, но сега като ги видя в някой ъгъл вкъщи и ги убивам без проблем.
Хлебарките в крайна сметка са по-уплашени от теб, отколкото ти от тях :)
А иначе, може да си купиш на "Райд", едни къщички се водят - за хлебарки, където има отровна храна за тях. Те ядат и умират след известно време. Продава се в по-големите магазини и е червена опаковка. В къщи така се оттървахме от тях. В кутията има 4 или 5 къщички, забравих вече.

7.   Купи хлебомор в спринцовка е, струва 5 лв. Помага, изпитано е :) слагай го на недостъпни места, ако имаш животни внимаеай, защото е отровно...

8.   Е, това не мога да си го обясня?? Един препарат от аптека е 6-10лв. Фирма повечко - 30-40лв с половин година гаранция. Скоро взех(че и мен ме нападнаха Юни) Айкън за 6лв от магазин. Доста отровен, излиза се за два часа след пръскане, олекна ми засега.
Ти нали получаваш джобни? Едва ли е проблем да събереш 10лв и купи сама от аптеката? Препарат не е 100% гаранция ако са развили резистентност към определена марка или са се размножили прекалено в целия блок, но трябва да се опитват различни мерки с едно ако не стане. Фирмата е най-сигурна защото ако не подейства ще дойдат безплатно пак в рамките на половин година и ще напръскат с друго. Успех!

9.   Има едни лентички за хлебарки казват се "Халек" и струват 2 лева някъде откакто сложихме у нас почти не съм виждала гадините. Има ги ако си от София в аптека "Ремедиум". Може и онлайн да ги поръчаш. Другият вариант е да купиш спрей за насекоми и да пръскаш докато вашите са на работа.

10.   Доста безотговорно от страна на родителите ти, че не искат да предприемат нищо. През годините на няколко пъти имахме нашествия от хлебарки вкъщи, но за кратко. Чистене му е майката. Трябва си хигиена и чистота. Няма ли какво да ядат тези гадини - ще се изнесат. Препоръчвам ти да си вземеш и някакви кубчета срещу хлебарки. Попитай в аптеката за тях. Не са скъпи, а и са ефективни. И най-важното, както вече написах е чистотата. Не оставяйте нито трохичка.

11.   Купи и напръскай с циперметрин. Продава се в аптеките. Разтваря се във вода и се пръска.

12.   Здравейте, дъщеря ми каза за момиче търсещо помощ с/у хлебарки. Взех от тази пудра и сипах от нея там където мислех че ги има...започнаха да излизат вечер като пияни и умираха...Предполагам, че ще я има и във вашия град ...
ХАЛЕК- пудра....Успех!

https://apteka.framar.bg/30039629/халек-пудра-100-гр-

13.   Здрасти! Имам подобна фобия - от плужеци и охлюви. Успокой се малко - това е най-важното! Отново се пробвай да поговориш с вашите, но малко по-конкретно... Нещо от сорта на:
-Мамо, тате - имам хлебарки в стаята, а в къщата има от известно време и вие го знаете! Това се отразява на моят живот и, ако ви пука за мен, направете нещо и то сега!
Накарай ги да изпитат вина и да направят неща, а ако искаш, спестявай и си купи препарат или каквото там искаш:)

14.   От авторката: Благодаря ви много за съветите. Забравих обаче да спомена, че имам котарак вкъщи. Това проблем ли ще е?

15.   Номер 2- как ще хабиш книга заради гадина? Ще те убия!!! Книгата е скъпо нещо и свято, а ти да я разваляш заради някаква си хлебарка.
Няма какво да ходиш в магазина. В аптеката имат много неща срещу хлебарки, но няма ли хигиена във вас, 10 ще умрат, 20 ще дойдат на тяхно място. Вашите не чистят ли? Ако не почиствате, кажи на вашите или впрочем хващай направо ти да почистваш апартамента. Пускай прахосмукачката, удрай една стирка и готово. Аз хлебарки не съм виждал откакто напуснах Студентски град. Там просто в блока съседите не знаеха какво е почистване и по коридорите беше...