Искам да си върна бившия, който вече планира сватба с друга
Знам, че заглавието звучи гадно, все едно съм някаква озлобен бивша, която е заразяна заради друга, но не е така. Моля за наистина адекватни съвети, а не за нападки.
Ето я историята. Имахме връзка 5 години. Бях на 22, а той на 25, когато започна всичко между нас. Тръгнахме по-скоро на шега, по време на едно събиране. Връзката се развиваше, както си му е реда. Първо около година-две само излизахме, не съм бързала да му пускам, започнахме да се опознаваме. Заживях при него (той има самостоятелно жилище, което изплаща, но е много добре с парите). Никога не съм усещала липса на нищо – забавления, любов,секс.
Карахме се заради родителите му и по-основно майка му, която не ме харесваше. Била съм лигла, да взема да почна работа, какво бъдеще има той с мързелива жена. А вкъщи винаги поддържах безупречен ред, не съм мързелива, но просто нямаше нужда да работя. Така имах време за себе си, обръщах внимание на външния си вид, наспивах се и той беше доволен, защото не бях някаква, скапана от работа мрънкалница, а си имаше свежа, хубава приятелка, която му оправяше вкъщи.

Живяхме там две години. Нормално аз започнах да го ръчкам да се оженим, да си направим дете. Той отбягваше въпроса ми. Докато накрая ми каза в прав текст: „Ти не си жената, с която ще създам семейство!” Питах го: „Защо? Какво ми е? Или има друга?” (и това ми мина през главата, въпреки че го знам, че не пипа по чуждо) Отговорът му беше, че не искал „такава” жена, не обясни нищо повече. Усетих, че нещо е поизстинал към мен, но си казах, че е нормално, все пак връзката ни не беше кратка. Реших, че ще повдигна въпроса след няколко месеца. И всичко си беше по старому.

Но и след няколко месеца получих същия отговор – аз няма да се женя. Казах си, че няма какво да правя повече там, събрах си багажа и се изнесох. Даже не ми звънна да ме пита как съм, как се оправям, имам ли нужда от нещо. Не! Все едно не бях съществувала. Бях свикнала да ме издържа, признавам и сега ми се наложи да търся работа. Тогава заминах за Испания. Там не потръгна много, много и мислех вече за прибиране, когато един ден той ми писа. Пита ме как съм, как е там. Не се оплаках, излъгах, че всичко е страхотно, но той ми липсва. Той каза: „Не ти ли мина вече?” После набързо излезе. И това беше.
За мен история с неизяснен край!!!

4 месеца по-късно аз се прибирам и разбирам, че той си има приятелка вече. А само три месеца по-късно се сгодиха. Заинатих се да им правя бели – да, долно е, но ме беше страшно яд и няколко пъти опитах разни неща, за да ги скарам.. И един ден майка му ми се обажда (явно онази новичката се е сдушила с нея) Наговори ги едни – била съм използвачка, а пък тя си работи момичето, помага му за ипотеката, била умна, образована и да не си вра носа. Обадих му се и му казах какви ги е наговорила майка му. Той каза: „Моля те, остави ме намира!” И ме блокира.
Ще кажете – забременяла е и затова. Да, ама не. И аз това помислих и разпитах – били се обичали. приятелите му казват, че не са го виждали толкова щастлив и променен. А аз все си мисля, че го прави, на пук на мен, защото се изнесох и после заминах без обяснения. Познавам го много добре – той не може да е наистина щастлив с такава жена. Тя изглежда студена, няма една снимка от някакъв купон или събиране (а той си умира за такива) Публикуват само от разни хотелчета, спа процедури, разходчици, вино в ресторант.

Мисля, че го използва, че е с него заради парите му. Работила била?! Работи в една институция, не взима сигурно и 500лв., а екскурзиите, на които ходят с такава заплата не можеш да ги покриеш. Бяха сега на море и се бяха отбелязали от един хотел в Несебър. Проверих им офертите. тя НЕ плаща – сигурна съм. И снимки с коктейлчета – направо ме е яд колко е сляп. Мен не ме е водил никъде – излизахме по заведения, ходехме в някакви хотели, но такава почивка не ми е плащал.

Ох, стана много дълго, но ми е бясно. Как да го накарам да прогледне, искам да се разели с нея и да имам шанс пак да си го върна. Искам го, не мога да преживея тази раздяла. Знам, че съм виновна, но той въобще не ми даде шанс – направо си намери някаква нова. Но как като ме е блокирал навсякъде? Остава да им цъфна някоя вечер на вратата, но сигурно няма да отвори.

Как да ги разделя?

Коментари

51-54 от 54

53.   Ти си типична кифла. Какво очакваш да те издържа цял живот, а ти да се грижиш само за себе си? Никой не знае колко толкова си поддържала чисто и подредено у вас. Той ти е казал, че не иска такава жена, просто те е използвал. Затова не те е водил по почивки и такива неща, защото не си е струвало. Сега си е намерил нормална жена, която не се интересува само от купони. Даже си и изумена как нямала нито една снимка от събиране. Разсмя ме направо. Той може да е бил почитател на нощния живот, но хората се променят, улягат, искат истински и качествен живот. Направи го и ти.

54.   Виж, авторке, разбирам, че ти е болно, но повярвай, няма смисъл да се озлобяваш. Според мен този човек не те е обичал, просто си му била удобна. Мъж съм и не мога да си представя даже да излизам редовно с жена, с която нямам никакви планове, да не говорим пък да живеем заедно. Иначе, за работата наистина си направила голяма грешка. Няма никакво значение, че той е можел да те издържа. Не започнеш ли да работиш веднага след завършване, че даже и преди това, губиш смисъла на цялото следване. Гадно е да, но пък да таиш негативизъм в себе си е много по-гадно и то най-вече за теб, защото ти се тормозиш, ти не можеш да спиш спокойно и да се радваш на живота. Продължаваш напред и това е. На всички ни се е случвало да бъдем зарязани и всички знаем колко е хубаво, когато човек се върне към нормалният си живот.

55.   Здравей авторке, как си? Какво се случи в крайна сметка. Надявам се част от болката ти да е отминала.

56.   Майната им и на нея, и на него! Не може да позволяваш на някой да ти говори така-като не иска си казвате чао и толкова. Хубаво си постъпила като си тръгнала, за какво ти е? "Бях с нея, за да не съм сам", това говори, колко те е уважавал. Мислиш ли, че заслужаваш това? След тези неща, които си чула смяташ ли, че и да се съберете ще бъдеш щастлива и ще забравиш думите му, че не иска деца от теб? ЗАСЛУЖАВАШ НЕЩО ПО-ДОБРО! ПОЗВОЛИ СИ ДА ГО ПОЛУЧИШ. :) Спри да ги следиш, погрижи се за своя собствен живот и просто бъди щастлива, защото нямаш цялото време на света. Всичко хубаво.

51-54 от 54