Бившият и държанието му
Здравейте! Реших да споделя и моята история, защото съм объркана и не знам какво да направя. Става въпрос за следното. В момента съм на 21 години, преди 6 години се запознах с НЕГО. Той е две години по-голям от мен. От един град сми, но тогава и двамата не живеехме в него, запознахме се покрай олщи познати, излизахме, забавлявахме се, олщо взето тогава беше детска история. Разделихме се след два месеца, той беше в София, аз в друг град, всеки имаше връзка и лични амбиции, но пак се интересувахме един от друг чрез общи познати. След две три години, когато аз вече завършвах и щях да отида да уча в града в който живее и той, започнахме пак да се виждаме, той имаше приятелка то избра мен, всъщност колкото и да е гадно през цялата тяхна връзка, той се итересуваше от мен, и знаеше че с който и да съм аз, винаги бих зарязала всеки заради него. Приеха ме, започнахме почти да живеем заедно, голямата любов от толкова години, имаше страст, емоции, всичко. И двамата правехме планове за бъдещето и искахме да сме заедно. Случи се обаче една нелепа ситуация, за която някои хора подпомогнаха и се разделихме, той помисли че съм го излъгала и край. Сърцето ми се късаше, мина една година без да се чуваме и виждаме изобщо, но аз всеки ден мислех за него... да излизах с други, но никой не можеше да го замени, всички ми бяха безразлични. Един ден след тази една година реших да му пиша, да го поканя на вечеря, обяд... просто да се видим. Бях готова да приема отказа му, но уви той ми звънна веднага след изпратеното от мен съобщение и пожела да се видим същата вечер... Бях на седмото небе. Видяхме се, говорихме си кой докъде е стигнал и така нататък, същата вечер бяхме заедно. Той пожела, след всичко което се случи, на мен дори не ми е минавало през акъла, че пак лих мога да бъда с него. Следмащите няколко дни, той продължи да ме търси, излизахме но не говорехме нищо за нас. След няколко такива срещи, аз реших да му кажа за чувствата си, и че още го искам. Той каза, че сега има други приоритети в живота си, иска първо да си оправи нещата и после, а към мен чувства нямал. Приех го много тежко, но в крайна сметка това е... отново спряхме комуникация, но след няколко месеца той започна пак, търеше ме поне два пъти в седмицата, хвалеше се с постиженията си в работата, пигаше ме мен докъде съм, общо взето държеше ми близко до себе си, но нищо не правеше, в този период не сме правили секс, даже за чао се целувахме по бузата като най-добри приятели и така два три месеца. Бях готова на всичко за него, и той го знаеше. Скоро прибирайки се от почивка му писах да излезем вечерта, при което той поиска да дойде в нас и сещате се... и после пак изчезна. Сега кажете ми как да мисля и тълкувам това поведение? ! Не искал нищо от мен и нямал нищо, а ме търси.. говори пред приятелите си, че съм го излъгала и няма да ми прости, а сам си противоречи, и защо идва да прави секс с мен, като има с коя... Чака да мине време и да си оправи живота ли, и след това да се съберем, или всичко е в моята глава и се самозаблуждавам..

Коментари

1.   Използва те само за секс. Без ангажименти. Ясно ти е казал, че няма чувства. Ти нямаш ли достойнство? Обичай себе си на първо място и се раздели с него.

2.   От теб иска единствено секс.

3.   Трябвало е да разговаряш с него за случката, която ви е разделила. Може би, още вярва, че вината, най-общо, е в тебе. Предполагам, че има и доста засегнато его. Но след като е изкарал толкова време без теб и на идими-дойдими, значи няма достатъчно мотив, да бъде с теб. Може би, има елемент на харесване, любопитство, удобство, или пък си търси нещо по-добро. Както и ти, между другото, но не си го признаваш. Остави го и се концентрирай към по-перспективни неща-връзки, работа, езици, квалификации, пътувания. Няма смисъл да я претопляш тая стара манджа.