Френдзона или нещо друго
Здравейте,

да се представя - момче на 23, студент от Пловдив. Средно ниво като характер и визия.

Преди 4 месеца се запознах с едно момиче от моя факултет и я поканих на среща. Пихме кафе, поговорихме си. След това кино 1-2 пъти. Държеше се много мило, точно по начина който най-много ми харесва, а и виждах че се радва да ме види. Не отказваше срещи. Това ме обнадежди, а и я харесах като цяло, започнах да й го намеквам и тя не ме отхвърляше.

Един ден й дадох роза и поисках да я целуна. Отблъсна ме, каза че имала нелек ден и била в лошо настроение.

Няколко дни след това й пиша да се видим и тя ми казва, че най-добре би било отношенията ни да са останели като на колеги и не иска връзка с никого. Отговорих й че я харесвам и няма да ми е лесно да го приема.

Шах и мат.

След това сме излизали няколко пъти, не ми отказва, пак се радва да ме види, смее се на шегите ми и й е приятно като цяло.

Това взе да ми тежи вече. От една страна, мога да прекратя отношенията с нея при положение че не отвръща на чувствата ми - уместна, но не особено зряла постъпка.

Веднъж си бяхме говорили за отношения мъже-жени и тя ми казва "аз не мога да обичам някого насила", гледайки ме многозначително.

Не знам какво да правя. Закъснях ли, подраних ли с ухажването. Не изглеждам достатъчно добре може би. Все повече по мои приятели забелязвам, че ако имаш визия и готино тяло като мъж, жените сами те търсят, а като време няма значение кога ги каниш на среща, ако ще да е минало доста време от запознанството. Очевидно визията е щит срещу френдзоната.

Как да постъпя с това момиче? Дали ако направя хубаво тяло ще погледне на мен като на нещо повече?

Коментари

1.   Звучи ми като изгубена кауза това, едва ли промяна в тялото ще накара нещата да потръгнат в друга посока. Не е трябвало пак да я каниш на среща след случката с розата и опита за целувка. А това да прекратиш отношенията си с нея е най- зрялото нещо, което можеш да направиш.
Преориентирай се, мой. По- мъжката следващия път.

2.   Тя ти е казала, че в момента не иска да се обвързва с никого. Вярвай й.
Като момиче мога да кажа, че и аз съм рязала момчета по същата причина. Не съм фен на хората, които се хващат с някого, просто за да кажат, че си имат гадже (дори човекът да ме харесва, ако аз не изпитвам същото, само ще загубя моето и неговото време).
Попронцип не си търся връзка, но ако имам чувства към някого ще поискам връзкач конкретно с него.
Не знам дали ми хвана логиката, не можах да се изразя точно както ми се искаше.
Накратко - щом не иска, остави я.

3.   Пловдив е 2-ри по големина град, защо се натискаш, когато не си желан?
Няма да стане с нея, когато четох историята разбрах, че не може да я привлечеш, дори и да направиш тяло.
Ако едно момиче има желание си проличава, ако е премислила и е решила да ти даде шанс, то при следващия от теб "напън", щеше да ти откликне.
Недей да се занимаваш с момичето, това е моят съвет.

5.   То е ясно какво да направиш - намери си друга.
Тази очевидно въздиша по някой друг и вероятно - също като теб е влюбена (в него). От време на време и става скучно и си прекарва времето с теб.
Само си губиш времето с нея и нищо чудно да изпускаш други момичета, които биха те обичали искрено.

6.   Даже и жените не могат да ти отговарят, това са те когато ги ухажваш прекалено много ги ухажваш става им скучно, когато не ги ухажваш не мислиш за тях, ами няма угодия. Въпросната явно търси парите то това е ясно, ама след време не се учудвай ако ти пише първо тя айде да се видим, след като бъдещия и приятел я е оставил. Филм, който се е състоял много, много пъти и при мен. Обаче аз си имам някакво уважение и не се връщам и ти трябва да направиш това.

7.   Чиста френдзона. И да "направиш тяло", няма да помогне. Поне не с тази. Ако тялото ще ти даде самочувствие, тренирай, но не е панацея. За да те харесват жените, трябва да е престижно да бъдат с теб. Намери уникалното в себе си и го развий. Бъди най-добрият в нещо.

Alpha, ж. 27

8.   НЕ се занимавай, понякога искаме някого, той нас не. Като види, че не и обръщаш внимание, може и да и залипсваш...

9.   Явно не си нейн тип. Няма какво да се направи, откажи се! Има и други жени, нали?

11.   От това което разказваш останах с впечатлението че имате отношения с нея, не ти отказва да се виждате, ако те дразни нещо поискай й обеснение. Понякога човек във разни моменти не иска да се обвързва или ако пък няма никакви чувства, сам знаеш дали можеш да се надяваш. И другото което е не за всички жени тялото е важно, ако ти искаш да промениш тялото си го прави първо за себе си.

12.   Не и харесваш достатъчно на външен вид и затова ти се дърпа. Вкарала те е във френдзоната и иска да те ползва за развлечение. Тегли и една майна и си потърси друго момиче.

13.   Щом ти е отказала, какъвто си сега, не смятам, че трябва да се променяш заради нея. Искам да кажа, ако искаш да тренираш, нека да бъде, защото ти искаш, а не заради някакво момиче.
Намери момиче, което ще те обича заради това, което си.

14.   Тялото е едно от последните неща, заради които не би те харесала. Жените не са толкова претенциозни в това отношение. Не можеш да привлечеш всяко момиче.

16.   Аз мисля че си постъпил правилно. Вече щом тя не те иска не можеш да направиш много... На твое място бих я попитал отново и ако отговори по същия начин бих ограничил контактите с нея.

17.   Не виждам смисъла, да се променяш заради нея. Кажи и направо какво изпитваш към нея и ако тя ти откликва на чувствата ще стане. Може да е несигурна в това, което усеща към теб и да се притеснява в това да се задълбочат отношенията ви..
Била съм в такова положение, трябваше да ме обработва около месец, защото се колебаех какво изпитва към мен, важното е да си излееш душата пред нея. Ако е твоето сладурско същество ще я усетиш, пожелавам ти успех :)))

18.   Докато направиш хубаво тяло тя ще е отдала своето на друг.

19.   Отрежи я и ти! Повече не я търси, а ако тя ти се обади й дай учтив, но ясен отказ.

20.   Автора: Благодаря Ви много!

Номер 7, познавам момчета, вкл мои познати и братовчеди, които не блестят с нищо специално, но имат симпатични момичета до себе си. Сега, супермен ли тр да си, за да те харесват?

Аз също не блестя с нищо - ръст 170, средно телосложение, студент фармация.

От друга страна пък, това, което ми прави впечатление, е че добре изглеждащи момчета от моята компания (поведението им е сравнимо с моето, не правят нещо различно, но лицето и тялото им са хубави) срещат минимални спънки с момичетата, включително и получават директни предложения за секс от момичета, които са ги виждали само веднъж! Единия се е случвало да го търсят по няколко жени на седмица (включително колежки, които искат да изневерят на приятелите си с него). Две момичета веднъж отидоха до стаята му, за да му се предложат, а трета пък един ден го покани в неговата стая и го прелъсти. Говоря истината.

Не че ме блазни и такъв вид живот де. Просто искам да бъда обичан. Някак си ме натъжава фактът, че приятели и познати в момента са по морето и се разхождат в Несебър на вечерния бриз, прегърнали приятелките си, а на мен сякаш нещо не ми достига за да ги преживея тези приятни моменти.

21.   Френдзоната е място, където ние мъжете сами се поставяме или поне аз стигам до този извод, анализирайки собствените си неуспехи и наблюдавайки другите. Установих, че аз самият съм започвал с приятелски подход, вероятно поради липса на кураж, а като оплескаш началото, после става много трудно. Решението е да се дистанцираш. Случвало ми се е това да й провокира интереса, но когато не става, прекратяваш взаимоотношенията и толкова. Жени приятели не са ти нужни. Не могат да ти предложат нещо повече от момчетата от тайфата.

22.   Ако направиш твоя на фотомодел и имаш лице на фотомодел, както и добро държание (ама не на фотомодел) то ще привличаш физически много момичета. Може и да не стане с тази, ама действай.

23.   Въпрос към автора: Тълкувай ми как разбираш заглавието, което си дал на темата "Френдзона или нещо друго? " НещоТо друго какво може да е според теб? Да и аз нямам отговор - класическа френдзона и нищо друго! Няма спасение от там, понякога може и да проработят идиотските игри от сорта на "спри да я търсиш, игнорирай я и т. н. Може и да се събуди някакъв интерес в нея, да усети липсата на вниманието ти, но макс да стигнете до леглото и то ще е за кратко. Тъй че, мой човек, преориентирай се към друг таргет и зарежи ги тея глупости със започването на нещо заради някой друг. Ако ще ходиш на фитнес и ще правиш тяло - прави го за себе си. Въобще усилията и опитите и времето, евентуално, които ще прахосаш да се пробваш да накараш момичето да си падне по теб - едва ли си струват, щото повечето пъти завършват с неуспех. Няма смисъл да си пилееш енергията за обречена кауза. (Тук е мястото, някой професор от женски пол да се намеси и да ме апострофира, че "щом се отказваш лесно, значи не си мъж, значи си мухльо и т. н. ), ама за нещастие на нас не ни пука кво ше ни кажат! Аз просто се опитвам да ти спестя допълнителни безмислени усилия в гонене на "Михаля". Кой е Михаля е друга тема, ама смисълът е ясен, нали? ! Някои те съветват да си си "излеел душата" пред нея - пълни глупости. Ей това го пробвах и прецаках всичко, а я бях спечелил. За да имаш успех в тоя спорт ти трябват самочуствие, увереност, излъчване и подход. А те се градят с времето и опита, така че се стегни и действай. И повече не прави грешката да се влюбваш и да се самонавиваш преди да си я свалил от пиедестала, на който незнайно кой, как и защо я е качил! .. щото и тя ходи да сере и пърди като теб ;)

24.   Нищо фатално не се е случило... Харесало ти е момичето, може и да си леко влюбен. Но, то няма същия интерес към тебе. Използва те, за да си прекара добре, като я водиш на кино или по други места.
Като не се получава, не е дошъл края на света. Огледай се и за други момичета.
Хубавото тяло не става за няколко дена или месеца. Иска постоянни тренировки. Естествено, не трябва да прекаляваш. Но, тренировки и малко повече мускули, ще ти дадат самочувствие. Нещо, което момичетата усещат и харесват.
Докато си студент, може и да работиш. Момичетата харесват момчетата около тях да имат повечко финансови възможности. Не е казано, че трябва да демонстрираш и показваш много. Но, има случаи в които парите ще ти помогнат...
Като цяло, може да поработиш върху външния си вид. Прическа, поддържано облекло и обувки, такива работи винаги помагат.
Гледай си образованието и колежките наоколо. Варианти ще има, повече от достатъчно.

25.   За проблемът с жените има само един цяр - СЛЕДВАЩАТА. Колкото повече време отделяш на тази, толкоз повече за нея няма да има "тръпка", а ти ще си нахалник с претенции. Тя трябва да се филмира и развива драмите, не ти.

26.   Щом не те харесва, няма да те хареса. Може да е извън твоята категория. Макар и да имаш наблюдението, че на красивите хора просто им върви от самосебе си, а другите трябва да се постараят, не е баш така. Както се изрази един от по-горе писалите, момичето трябва да чувства престиж, когато ходи с теб. Колкото и да се стараеш, ако не знаеш какво търси тя никога няма да я получиш.

27.   Тези с предложенията за секс при първа среща често си остават с еднократния секс, защото жените ги смятаме за играчи и негодни за трайна връзка. Просто не се отчайвай - четири месеца са малко като ухажване. Някои жени имат нужда от повече. Тя те харесва, иначе отдавна да те е разкарала. Просто изчаква дали няма да се появи онзи принц, който винаги е чакала.
Можеш да минеш от шеги и закачки към комплименти и други такива неща. Просто покажи, че много я искаш. Едно време мъжете са доказвали любовта си като са правили луди неща - скачали са от високо и други такива лудории, за да ги преме момичето. Сега при първото отрязване ревете в сподели.

Продължавай докато суперкатегорично не те отреже или не се съгласи най-накрая.

28.   "Един ден й дадох роза и поисках да я целуна. Отблъсна ме, каза че имала нелек ден и била в лошо настроение. "

Пичага, с младите моми такива жестове в повечето случаи имат обратен на желания ефект. На 33 години съм, имам доста опит с жените и мога да ти кажа, че това с цветята е лузърско. Когато харесваш момиче и го каниш на среща, ти подчертаваш, че е среща. Не я за баламосвай с глуповати обяснения, не и искай разрешение да излезете, а и кажи директно: "хайде да излезем", а не: "искаш ли да излезем". Разликата е огромна. Едното обръщение има подканващ характер, а другото издава неувереност, защото ти не си сигурен, че тя би искала да излезе с теб. Както ти казах, ти трябва да подчертаеш, че е среща. Думите въздействат особено силно на жените и на подсъзнателно ниво. Вместо да и казваш: "искаш ли да се видим, или нека се видим" и кажи: "Хайде да излезем, ще се СРЕЩНЕМ еди къде си".... С това ти и казваш, че това е среща, а не приятелско виждане.

Мисля, че ти имаш проблем със самочувствието и увереността. Сам пишеш, че си цитирам: "Средно ниво като характер и визия. " Ами пичага, не знам дали си наясно, но нашата самооценка е от изключително значение за това как ни възприемат другите и особено жените. Ако ти се имаш за мъж средна ръка, това и излъчваш. Но!!! жените не искат мъж средна ръка, а истински мъжкар със силен характер, самоуверен, целеустремен, знаещ какво иска от живота. Не е нужно да става нарцистичен егоист и самовлюбен, самонадеян пуяк, но все пак докато се имаш за среден характер и визия и успехите ти с жените ще са средна ръка, че и никаква дори.

„Веднъж си бяхме говорили за отношения мъже-жени и тя ми казва "аз не мога да обичам някого насила", гледайки ме многозначително. “ Еми да, права е, никой не може да обича насила. Тази история с мацката за тебе приключва безславно с провален опит за свалка, но за тебе именно тази история може да се превърне в чудесен урок и да не повтаряш вече същите грешки с другите жени. Е това му е хубаво като се издъниш, по-зле не може да стане. Но просто трябва да си направиш правилните изводи.

Колкото до визията, то повярвай ми, това е най-малкия ти проблем. С малко подбор на дрешки, прическа, походка и т. н. ще постигнеш чудеса и мадамите ще почнат да те заглеждат. Мисля, че прекратяването на контакти с тази мацки е най-доброто за теб, освен ако не искаш да си мазохист. Ако искаш съвети, мога да ти дам и от тук насетне да си истински мъж, защото в момента звучиш като неуверен юноша гимназист, който хем му се иска, хем не му стиска.

29.   Автора: Номер 29, благодаря за съветите. Ако имаш други, дай ги насам.