Той просто не ме оставя да го забравя..
Здравейте! Пише ви 17-годишно момиче, което иска да сподели с вас своята история, тъй като не мога да я споделя с приятелите си. Както се подразбира, говоря за момче.
Нашата история води началото си от август 2015г., когато бях на 15г. Причина за запознанството ни е приятелят на сестра ми, с когото са приятели. От първата ни среща в общи приятели, ми направи впечатление колко е забавен, умен и красив, направи ми много голямо впечатление, личи си. Мина време от запознанството ни, когато бяхме на общо събиране и той дойде с приятеля на сестра ми. И двамата бяха пили алкохол и не можеха да се приберат в родния си град, намиращ се на 10 км от нашия. Поканихме ги да преспят в нас. Докато оправях леглата в нашата стая с очакване те двамата да легнат там, а аз и сестра ми да спим в спалнята на родителите ни, осъзнах, че те са си легнали, а за мен остава да деля една стая с него. Той легна на едното легло, а аз-на другото. Улисани в разговори един за друг, изведнъж се целунахме. Предполагам, че е излишно да казвам колко много мечтаех за тази целувка и каква тръпка изпитах от нея. Заспахме прегърнати, тъй като се изместих при него. Не, не сме правили (секс, аз не съм момиче за едно вечер), просто бяхме пергърнати. Аз бях девствена и той го знаеше. На сутринта, преди да влязат другите в стаята, бяхме се държали за секунди за ръка. Бях много щастлива и влюбена.
След известно време отново се наложи да останат вкъщи и целувките се повториха. Каза ми, че през последната седмица е мислел за мен, харесвала съм му, но разликата в годините ни пречела да сме заедно (6г. е разликата ни) На следващия ден изпитвах смесени чувства-и щастие, и тъга, защото вярвах, че ще бъдем заедно, а думите му говореха обратното. За трети път се случи да преспят в нас след няколко дни, но след това той отново повтори думите си "Разликата ни е голяма, не мога". След 30-минутен разговор по темата отново ме извика при себе си и се прегръщахме и целувахме. Беше ме прегърнал, докосваше ме. Не сме го правили. Бях разстроена на другия ден, защото мислех, че окончателно приключват нещата между нас, а вече бях хлътнала до уши и не позволявах мисъл, която не е свързана с него, да влезе в главата ми. Правеше така-пишеше ми веднъж, после цяла седмица не чувам нищо от него, затова аз му пишех на следващата. Общо взето си беше изградил навик да ме търси през 2 седмици. Когато той ми пишеше, думите му ме зарибяваха срашно много и хлътвах като че повече и повече. Вече бях свикнала да се появява и да изчезва от живота ми. Беше ми казал, че той е причината да не сме заедно, че не ставал за сериозен приятел. Самотна бях, но не съм имала друг през това време. Докато накрая не се запознах с едно момче, с което ходихме известно време. В този период той също си хвана приятелка, по-голяма от мен с 1 година. В това време, аз мислех че съм го забравила, защото мислех постоянно за приятеля си. След 2-3 месеца връзка приятелят ми много ме нарани (не бях готова да спя с него, а той ме излъга и изневери и то неведнъж и не с една. Нещата с него приключиха и след известно време спрях да мисля за него. )
Той отново се появи в живота ми, когато бяхме отново на общо събиране. Той все още беше обвързан. Бяхме пили и много се веселихме на събирането. Когато щяхме да си тръгваме, аз влязох в другата стая да си потърся горнището- тогава той влезе и затвори вратата и веднага облада устните ми. Щях да умра от вълнение и от факта, че осъзнах, че никога не съм спирала да го искам да е до мен. Аз се дръпнах в първия момент, но после осъзнах, че го искам и се целунахме пак. Веднага след целувката аз излязох, защото се притеснявах някой да не влезе. Но не спрях и не спрях да мисля за него. Отново започнахме да си пишем през 1 или 2 седмици. Все казваше, че ще се видим двамата, а все не се виждахме. Болеше ме, че той е с нея. Но до някаква степен отношението му към нея ме успокояваше, че не я обича-обиждаше я, унижаваше я по телефона пред нас., изневери и, целувайки мен. След известно време, на друго събиране, отново го направи, останахме сами и пак се целунахме както никой път.. обожавах да сме сами.. но никога не сме правили секс, отново го подчертавам, не искам да се сдобиете с погрешна представа за мен. Както и да е, вече изгубих всякаква надежда и не след дълго се обвързах с настоящия си приятел-човек със сериозни намерения за в бъдеще с мен, който ми беше и първият интимен партньор. С него сме заедно вече година. През тази година не съм си и помисляла за другия. До онзи ден, когато пак бяхме на общо събиране и докато се прибирахме в колата, беше седнал до мен и леко усетих ръката му до дупето ми. Веднага го погледна сериозно, а той се усмихна. Замислих се дали не го направи без да иска, тъй като беше тясно, затова не го ударих. Но после реших да го попитам лично дали е било с тази цел или без да иска, каза, че го е искал. Отговорих му, че преди време дори не ме оцени. Казваше ми че греша, че нещата били сложни.. и сега тези думи не ми излизат от главата, защото този човек винаги е бил като неизживяна тръпка за мен. И то вече две години по-късно... Бях на 15, а сега на 17...
Не ме разбирайте погрешно, обичам приятеля ми, но кажете защо имам някаква тръпка към този човек? Тайно искам да я изживея, но никога не бих изневерила на приятеля ми, за мен това е много долно и глупаво. Не знам какво да правя, толкова съм объркана.
Защо ми ги каза тези неща? Защо ме убеждава, че му е пукало за мен? Ако е така, защо не направи нищо по въпроса, когато му беше времето? Какво да мисля, какво да правя.. да изчакам ли да ми отмине...

Ще бъда изключително благодарна да се публикува историята ми, нуждая се някой да ме разбере, съжалявам, че текстът ми стана прекалено дълъг и объркан, но самата аз съм объркана и няма как да е другояче... Благодаря че отделихте времето си и очаквам вашите съвети. Знам, че съм виновна за тези мои тайни надежди и мисли към този човек, но човек не може да контролира това за съжаление.. Благодаря на коментиралите и на модераторите...

Коментари

1.   Ами човекът е свестен. Той е бил на 21г., а ти на15г. Той се е държал достойно и не е злоупотребил с влюбването ти. А може и да си е еимал приятелка тогава. Сега е нормално да го харесваш. Някак ти е първата остинска тръпка. Пък и той изглежда свестен човек. Може би изчакай. Ако се разделиш с приятеля си, ще може да опиташ отново с първия.

2.   Мила, този тип е пример за човек-паразит. Разликата ви била голяма, но той е тръгнал с момиче само година по-голямо от теб. Проблемът е бил, че той е знаел, че ти няма да му пуснеш за 2 седмици, че си сериозна в намеренията си и че искаш нормална, здравословна връзка. Той те крие, не казва, че те харесва в компанията, не прави нищо добро за теб. Не се хващай с човек, който се отнася лошо с приятелката си, че чак и я унижава пред приятели и й изневерява. Не си толкова малка, струваш ми се свястна, надявам се да разбираш, че щом той е способен да изневери с теб, той ще изневери и на теб, щом той обижда нея, много е вероятно да обиди и теб. Нищо не се е случило, не си изневерила на приятеля си, дано и не го сториш, но най-добре да не се събираш с този човек, да не му пишеш и да стоиш на страна. Той ти е вид тръпка, защото се държи като море- идва на приливи и отливи, но това не са реални неща, не са хубави отношения, това само говори лошо за него. Такава е причината да ти харесва толкова. Според мен няма да ти откаже секс, но в никакъв случай няма да задълбочи нещата, дори да се случи, той няма да изгради здрава връзка с теб. Дръж се на ниво, опази се сама и не прави глупости, които ще наранят този, на когото му пука за теб. Нещо повече, дори не рискувай да се случи нещо, което да те накара да застанеш на везна между двамата.

3.   ТОва с възрастта е просто едно глупаво оправдание. Ако е искал е щял да бъде с тебе. Аз и моята приятелка също имаме шест години разлика, но това въобще не ни пречи и на двамата.
Спри да общуваш с него и му кажи, че не искаш да имаш контакт с него. Кажи му да не ти пуска ръка.

4.   Пропусната възможност от скрупули и "не съм за една нощ". От опита с годините за много такива моменти съжалявам.

5.   От авторката на темата: Много благодаря на отзовалите се.. наистина попаднах в ситуация, в която никога не съм предполагала, че ще попадна. Наистина се появява на приливи и отливи и така поддържа все по-нарастващата ми тръпка към него. Приятелят ми е добър човек, но с него сякаш сме много различни, почти никога не сме на едно мнение, а той, въпреки че е на 20 години, се държи все едно е на 13.. може би затова неволно си позволих отново да помисля за старата неизживяна тръпка.. много ми се иска да чуя неговото мнение по този въпрос, но не знам как и кога ще се случи това...

6.   Типичния гадняр и манипулатор. Играе си с теб, защото го кефи да си в списъка с фенките му. Дори не те харесва. Не е правил секс с теб докато си била девствена за да не му се лепнеш после и да изпитва отговорност. Закача те докато си обвързана - заради прочети по-горе за фенките. Унижава приятелката си, ще унижава и теб. Не се мисли за много специална, че да го промениш.

7.   №6,
той ми подава страшно много смесени сигнали за тези две години, че тотално се обърках и когато най-накрая реших,че съм го избила от мислите си, минавайки година от последния път, той изведнъж пак ми превзем ума.
Преди време, когато оставаше вкъщи, не правихме секс, защото в момента, в който се опитваше да ме съблече, не му позволявах. Още и още знам, че ме иска, дори да не говорим за чувства. Но този факт най-много ме боли.. тайно ми се иска да остана на саме с него и да му кажа, че ми е омръзнало да ми завърта главата постоянно и ако ще действа, да действа, ако не, да ме остави намира веднъж завинаги.. но никога няма да се създаде този момент ...

8.   Е, противоположностите определено се привличат и не винаги си пасват за нещо по-дълготрайно и стабилно. Според мен когато в една връзка има проблеми, или двамата работят по тях или се отказвате и продължавате напред сами. Не си мисли, че на 20 той е много зрял. Особено, ако не работи. Повечето мъже съзряват след като известно време сами са си изкарвали парите и сами са си плащали сметките. Всъщност една възрастна жена веднъж ми каза, че мъжете порастват истински 40 дни след смъртта. Приятелят ми е на 23, аз съм на 20 и често казано като тинейджър си мислих, че на тези години човек е възрастен и сам си взима решенията, а сега разбирам, че и на 30 ти все още си детето, което си бил, само че с повече опит. Естествено родителите винаги ти се месят, независимо от годините, мнението им все ти е някак важно, особено, когато си голям и се притесняваш как ще живееш сам и се почва едно звънене "Ами, тука мивката ми тече... мамо, как да изпера еди-каква си дреха... Да напусна ли тази работа, защото ми предлагат друга.. защо си преварявам ориза". Колкото и да е вдетинен приятеля ти, другото момче е светлинни години зад него. Приятелят ти е различен от теб, но не те унижава публично, не ти изневерява и си знае мястото.
А това за оставането насаме и разговора с другия- не си губи времето. Каквото и да се каже, онзи все ще си иска неговото и ако ти поддадеш, той ще е доволен. Все ще има смесени сигнали, защото той не е уравновесен и не знае какво точно иска и/или това, което иска, не е нещо сериозно, премислено и задълбочено. Колкото по-далеч от него, толкова по-добре за теб.

9.   Благодаря на всички ви... номер 8 прав/а си, че в отношение към мен приятелят ми е много по-сериозен от другия.. може би другият за мен е нещо недоизживяно... нещо което все се изплъзва измежду пръстите ми и откакто го познавам все изтръпвам щом го видя.. искам го наистина много но няма да направя нищо зад гърба на моето момче защото го обичам а и не съм такава.. просто той е най голямата ми тръпка и след него с друг не съм я усетила... имала съм чувства, но не и чувства в комбинация с тръпка... така както с него... повечето мислите че той не си заслужава усилията.. сигурно вътре в себе си съм го знаела но се надявах да чуя и нещо друго... както коментара на номер 1... като че ли съм съгласна и с двете позиции... хем че не си струва.. хем че ако не бях обвързана да действам.... Благодаря за съветите ви... накарахте ме да се почувствам разбрана и.. знам че сама съм си виновна за тези усещания.. и сама ще трябва да ги преглътна...

10.   Мила, не си виновна. Никой не е господар на сърцето си. Когато бях по-малка и аз си имах една такава недоизживяна тръпка, отне ми години да осъзная, че всичко е било в главата ми. Трябваше да натрупам опит и да се убедя истински, че нищо е нямало да се получи. Вярваш ли ми, говоря за отношения продължили около 3-4 години, бях на 13-14, когато се запознахме и чак на 17, когато всичко приключи. Имай предвид, че пак ти говоря за отношения на приливи и отливи. Година по-късно тръгнах с настоящия си приятел и всичко е чудесно. Изживях си тръпката, в началото не беше толкова грабващо, колкото с другото момче, но няколко месеца по-късно беше по-силно от всичко до него момент. Две години по-късно аз не искам друг, гадно ми е да си го представя. От време на време ме целува и сърцето ми прескача няколко удара. Имаме общи планове, развиваме се заедно и връзката си продължава. Никога не сме се разделяли, никога не сме си лягали скарани, никога не ме е унижавал пред приятели. Случвало се е да се сдърпаме пред компанията му, той отива в другата стая и всички започват да ми разказват какво говори за мен, когато ме няма и как не трябва да се притеснявам за нищо. Това е втора любов и за двама ни. Хората казват, че всеки си има само една тръпка, аз самата дълго вярвах, че е така, но не е. Онзи, винаги ще ти е слабост или поне още известно време, но ти се концентрирай върху хората, с които си- приятели, роднини, гаджето ти и сама ще видиш как го надмогваш. Давай шанс на новата любов, никога не се страхувай да се влюбиш, ако сама не позволиш на пеперудите да пърхат, заради страховете в сърцето си, то няма как да изпиташ щастието от любовта. Виж, дори може след години и двамата да сте сами и да се съберете, да си го изживееш и прочие, но сега не му е времето. В момента той не е дорасъл за теб, почти съм убедена, че ти си в пъти по-разумна от него, което означава, че само би изгубила време и нерви с него.
От номер 2, аз впрочем съм и номер 8.

12.   Когато си на 24, а той на 30, тогава разликата в годините ви няма да е голяма. Когато ти си на етап, в който ходиш на училище, а той трябва да вземе собствения си живот в ръце, тогава разликата е голяма. Харесва ми начина ти на писане и разсъжденията ти. Но има неща, които не разбираш и ще ги разбереш едва след години като минеш по този път. Сама ще се убедиш след време, че този човек нещо не е наред. Не е нормално мъж на 23 години да ходи с ученичка (нали спомена, че приятелката му е само една година по-голяма от теб) и за капак на всичко да я унижава. За да не може да си намери момиче на неговите години, значи нещо му куца. Не се занимавай с него.

Напомняш ми на мен самата. Когато бях на 16 години едно момче ми завъртя главата. 7 години по-голям от мен. Разликата ни е, че аз не бях толкова умна. Няколко месеца той ме преследва и накрая станахме гаджета. Няколко седмици след това спах с него. Спахме заедно около 5 пъти и той ме заряза. Разбрах, че през цялото време, през което се занимавал с мен е свалял и други момичета. Не можех да си дам сметка защо така се получи. Вече знам. В момента съм на 27 години и си давам сметка, че този е бил адски жалкия тип, а аз - много глупава девойка. Искал е секс и понеже не е можел да го получи от някоя на неговите години, си го търсеше в училище. Жалка картинка. Това, което описваш ми напомня на моето изживяване. Ти обаче си по-умна. Моят съвет е да продължаваш така. Не се давай и стой настрана от този човек. След време съм сигурна, че ще си дадеш сметка колко правилно си постъпила.
С най-добри пожелания К.

13.   Той може да е страхотен човек и мъж и много да ти харесва и тн. но това не значи че трябва да забравиш за реалността.

14.   Много съм ви благодарна, хора ... Не очаквах да получа такова те разбиране от ваша страна.. очаквах да бъда упрекната заради тези мисли... Може би наистина той не е достатъчно узрял за да бъде с мен.. но нещо определено ме влече към него..много ми е болно, но ще трябва да го избия от главата си сама... защото никой не може да го направи вместо мен ...

15.   Очевидно си интелигентно, чувствително момиче и това което наистина е трябвало да ти светне червената лампа е точно отношението му към неговата приятелка. Дори най-пропадналата жена на света не заслужава такова отношение, а неговото поведение не е нито мъжко и нито достойно.

Боли те защото не си изживяла една една фантазия, но тя не е нищо повече от това. Въпросът е дали смяташ че всъщност е сериозен спрямо теб или че можеш да го промениш? И в двата случая отговора е твърдо не. Този човек е типа "играч", за него да бъде очарователен и да манипулира жени е нещо като професия. Схемата чрез която поддържа контакт с теб е показателна, оставя те известно време да мислиш за него, после дръпва въдичката за да поддържа интереса, а всяка жена обича да се чувства желана. Разбираемо е че искаш повече окуражаващи коментари като този от #1, но той/тя не е прав(а) - този мъж нито е свестен, нито е постъпил коректно спрямо теб. Съвсем очевидно иска от теб секс и нищо повече. Няма смесени сигнали - ти си тази която го е спряла на 15 годишна възраст, докато той е имал желание да се възползва. Няма и сложни неща в това отношение - говори ти празни приказки с цел да те държат във фантазията. Има интерес към теб защото не си правила секс с него навремето, но след като получи това което го интересува, ще те зареже без да му мигне окото, точно като в случая на #12. Особеното в твоя случай е, че си играе с теб по такъв начин, че ти да преследваш него, като така си четка егото.
Уви ще продължаваш да живееш с фикс-идеята, че можеш да имаш с него нещо различно от секс, докато не приемеш истинската му същност. Той разбира се няма да я извади на показ пред теб. Най-трудно е да се разбие тази подсъзнателна илюзия, че е някакъв принц на бял кон, който ще ти даде всичко от което имаш нужда. Опитай да се поставиш в позицията на трето лице което наблюдава твоята ситуация отстрани, може би това ще ти помогне в някаква степен да придобиеш перспектива за нещата. Защото дори съзнателно да си наясно какъв е всъщност, нещо отвътре те кара да имаш тези натрапчиви мисли.

Допълнително, това че настоящия ти приятел не е подходящ за теб също не помага. Любовта е повече от навик да си с някого, общ живот, излизане с приятели и т. н. Най-здравите връзки са между хора с близки характери и интереси, които с течение на времето се развиват заедно, подкрепят и изграждат един друг. Човек ако не може да бъде щастлив докато е сам, няма да бъде щастлив дълго и във връзка. Прецени дали не е време да се разделиш с настоящия си приятел за кратко или дори за постоянно. Истината е, че вече си му изневерила в мислите си. Въпреки че мъжете отдават по-голямо значение на физическата изневяра (а жените на емоционалната), едва ли ще му бъде приятно, ако разбере какво изпитваш. А премълчаването, не е много по-различно от лъжата.
Ако се решиш на раздяла, вече ще си свободна да бъдеш с този който е обсебил мислите ти, ако имаш такова желание. НО, предварително бъди наясно с последствията - за него си поредната бройка и нищо повече - не си позволявай да влагаш чувства, защото накрая ще се почувстваш използвана и наранена. Изживей авантюрата, виж от първа ръка че не е нищо особено и давай напред към някой който наистина те заслужава.

Знам че искаш да чуеш колко е прекрасен, достоен и свестен е този човек, но това не е така. Срещат се истински достойни хора и в реалния живот, но са рядкост и със абсолютна сигурност не се държат по подобен начин.

П. П. Озадачаващо къде е бил акъла на твоята сестра навремето, за да те остави насаме с такъв човек няколко пъти.

16.   №15, благодаря ти за полезният коментар, за съветите също :)
По въпроса със сестра ми ще кажа, че в началото не знаеше, че е такъв.. дори се радваше, защото тя също мислеше, че ще бъдем заедно. После като осъзна, че си играе с мен, не беше съгласна да се виждам с него и все ме съветваше да не му се връзвам, да не му вярвам и т. н.. Но аз както съм наивна и всеки път си мисля, че той наистина има симпатии към мен, дори в малка степен.. и все ми се завърта главата, а за това, какво се е случило между нас, тя разбира в последствие, като поотмине и стане на въпрос... Ох, толкова ми се иска да е с мен..

17.   От #15:
Радвам се че сестра ти наистина е загрижена за теб и е видяла що за стока е въпросния тип. Съветите й са напълно правилни, но разбирам че ти е трудно да приемеш всяка негова дума за лъжа.
Всичко е психологическа игра, поради беглите ви контакти не си имала възможност да наблюдаваш истинската му същност. Той се възползва от това да ти завърти главата допълнително като ти говори нещата които искаш да чуеш. Мисля че това което те тормози е тайната надежда че можеш да имаш пълноценна връзка с този човек и факта че подсъзнателно разбираш какъв е наистина. Разминаването на тези две реалности води до болка и душевни терзания.
Уви най-лесния начин да решиш дилемата си е просто да преспиш с него. Ако е от слабите "играчи", просто ще те зареже след като правите секс няколко пъти. Може да му поставиш условия да сте в сериозна връзка даден период от време преди да спиш с него, като внимателно наблюдавай реакцията му. Съответно ако се съберете, обръщай внимание на това с какви хора се събира и потърси връзка с негови познати, препоръчително не от близките му приятели, защото те 100% ще го покриват ако играе игрички.
За да те преследва толкова време според мен е от типа емоционални паразити, който ще продължава да те лъже и да ти дава фалшиви надежди докрай. Дори след като сте преспали заедно и те е зарязал, ще продължава да настоява си "единствената" за да бъдеш емоционално вързана за него. Не му позволявай подобни неща! В противен случай ще се възползва от теб независимо дали е във връзка или не, докато постепенно се окаже че си на 30 и любовница на мъж с 2 деца.
Алтернативния вариант е да потърсиш помощ от терапевт. И там няма гаранции за успех, но от опит глава не боли.
В момента съмненията те объркват което води до нерешителност за това как да се справиш със ситуацията. Намери няколко часа през които да бъдеш сама със себе си и помисли трезво върху това което искаш от връзката си с настоящия си приятел, от отношенията си с този който ти е завъртял главата а и може би малко върху целите си в живота като цяло. Може би това ще ти даде перспектива върху настоящата ситуация, която да ти помогне във вземането на окончателно решение.
Пожелавам ти успех.

П. П. Ако имаш желание можеш да ми пишеш на hidd3n във abv bg

18.   Първото момче,бидейки на 21 години,е имало задръжки да спи с теб ,но и ти самата не си му пуснала.За това той се е ориентирал към други, с които ще може да прави секс.И двамата имате неизживяна тръпка,но много се съмнявам,че ако преспите ,ще се почувстваш в сироп от щастие.Това ,което 2 години ти е било копнеж в главата,едва ли сега в реала ще е добре за теб.ако Искаш,опитатй,но вероятно ще бъдеш много разочарована..Независимо,дали ще си продължиш със сегашния приятел ,няма да имаш дълга връзка с първия.

19.   Подкрепям това, което е казала №15. Ако е от слабите играчи, ще преспи с теб няколко пъти, ще те разкара и това би било добрата развръзка за теб. Ако е от „силните”, може с години да си играе на любов с теб и да прецаква всеки твой опит за връзка с друг, манипулирайки те. Тоя тип мъже са доста добри и във вменяването на комплекси за вина, и в захранването на жертвите си с напразни надежди. В момента, в който усети, че има опасност да му се изплъзнеш, прави чудеса от храброст, за да те оплете отново. Горното ти го казвам от позицията на жена, която е сърбала попарата на такъв левент и то с години. При тези не опира толкова до любов и тръпка, а до начесване на егото и упражяване на власт, а може би и за избиване на комплекси.
Ако има нещо хубаво в тая история, то е, че си се сблъскала твърде рано с тая тая порода левенти и има шанс да се сдобиеш рано с имунитет.

20.   Мила и аз бях на твоето мястоо. Много добре те разбирам. Остави го, не го мисли! Знам че ти е трудно,но ще свикнеш повярвай ми. Ако продължиш така ще дойде ден, че ще съжеляваш за изхабените хубавите години. Не си струва повярвай ми от опит го знам.. Пожелавам ти успех и вярвай в себе си! :) ❤

21.   Номер 18, ако прочетеш коментар №7, който е от авторката, ще разбереш че не е имал задръжки да прави секс с нея, просто тя не му е позволила. Сега я преследва за да си навакса.
"Приятелски" отношения между мъж и жена в подобна ситуация са направо токсични. Такива типове се трябва да се блокират от всички възможни форми на контакт.