Временна раздяла
Здравейте.
На 29 години съм - преди 2 години се разделихме с приятеля ми. Имахме 7-годишна връзка. Изживях го много тежко. Нямах желание да се виждам с мъже. Преди около 5 месеца се запознах с един мъж на 30 в сайт за запознанства. Писахме си около месец и после той пожела да се видим наживо. Всичко беше прекрасно, харесвахме се взаимно. Обръщаше ми много внимание, интересуваше как прекарвам на работа, семейството ми добре ли е и т.н. От около 2 седмици стана коренна промяна в поведението му - вече избягва да се виждаме - казва, че има много работа, изобщо имам чувството, че интересът му към мен изчезна. Попитах го има ли проблем, а той ми обясни, че му е много напрегнато на работа и иска временно да остане самичък, като под временно обясни, че може да е от 1 ден до 1 месец и ако аз през това време си намеря някой да не се притеснявам и да бъда щастлива. Излизаме от около 3 месеца общо и понеже е мн рязка промяната не мога да си обясня какво става. Помолих го да поговорим, да ми сподели за проблемите си. Но той е категоричен, че си имал вътрешен проблем и иска да остане сам, за да прецени дали иска да сме заедно. Не бях влизала в сайта за запознанства откак излизам с него, но реших да видя какво става и се оказа, че той го посещава всеки ден.

Моля за вашето мнение и съвет - какво значи временна раздяла според вас? На мен ми е трудно да го приема като нещо положително, защото съм на мнение, че когато двама души искат да са заедно, то си споделят и решават проблемите си заедно, а не се изолират сами. Това, което не мога да си обясня - как всичко беше перфектно до преди 2 седмици. Бих го изчакала, но губя надежда от това, че не знам кога ще ми пише пак или ще се видим. Вече 4ти ден минава без никаква реакция от негова страна. Моля, помогнете ми с вашия съвет.

Коментари

1.   А дали пък този твой познат не е обвързан и само си търси нещо за секс, порвери нещата... повечето са такива.

2.   За съжаление мисля, че няма сериозни намерения към теб. Ако беше така, щеше да ти сподели какъв е проблемът, или дори и да не сподели конкретно, нямаше да ти каже" ако през това време си намериш друг, чувствай се свободна" . Това според мен значи, че той просто е търсил нещо неангажиращо в този сайт, но в един момент това става проблем за него (може да има приятелка, жена или да е срещнал друга, кой знае) и той решава да прекрати отношенията ви с обяснение, че му трябва време за да прецени дали иска да е с теб!? Не ти се обажда, но влиза в сайта... това какво ти говори? Няма достатъчно достойнство поне да ти каже директно, че не иска да е теб. Да, боли, но щеше е по-добре от неизвестността. Не е имал чувства към теб, и на мен ми се случи подобно нещо, и се радвам, че беше за кратко време и не успях да се влюбя. Така че не съжалявай за него, ще срещнеш по-добър!

3.   въобще не му се чуди ...направо се изумявам тея в едно училище ли са ходили ..същите думи същите действия ...знаеш ли какво ..тегли му една майна ..ама си му кажи всичко каквото мислиш и му благодари за разигравката през тези месеци ...писна ми от тези непораснали момченца които незнаят какво искат и се подиграват с добрите момичета ...

4.   Много ви благодаря - наистина не знаех къде съм сбъркала. Това ме побъркваше :(. Очевидно и на вас са се случвали подобни неща - просто имам чувството, че мъжете в днешно време ги е страх от обвързване :(

5.   Мила, този мъж е решил да скъса с теб, но понеже е страхливец, не смее да ти го каже в прав текст, а шикалкави, че имал проблеми. Има дръжки от черешки!
Просто го забрави и си потърси друг!
Много е вероятно някоя друга рибка от сайта за запознанства да е налапала стръвта и сега там като всяко ново нещо е по-интересно. Ти вече се явяваш бреме и за това търси начин да се отърве от теб.
Този мъж не е честен и коректен с теб! Забрави го!

6.   НЯМА ДА СЕ ВЪРНЕ, ОСТАВИ ГО ДА СИ ТЪРСИ ЩАСТИЕТО, ПРОСТО НЕ Е ИСКАЛ ДА ВОДИ ОНЗИ НАРАНЯВАЩ РАЗГОВОР, НЕ ГО МИСЛИ ..

7.   е какво толкова страшно има да проведеш онзи нараняващ разговор ..нека да бъдем с открити карти

8.   Към номер 6: Не ти ли се струва по-нараняващо да даваш надежда, че нещата може да се оправят, като кажеш ВРЕМЕННА раздяла? Аз мисля, че така се играе доста повече с чувствата на другия, отколкото ако си му кажеш нещата директно.

9.   мисля като 5. ти не си виновна, просто не си това, което е искал... не е бил несериозен, защото нямаше да се вижда с теб цели три месеца!
животът продължава

Мари

10.   ами да го беше осъзнал малко по рано преди момичето да има чувства и т. н... не в един хубав слънчев ден да се събуди и да реши.. това момиче не е това което търся... за мен това си е чисто разиграване, запълване на ежедневието докато му попадне това което търси.. мъже мислете малко и с горните си глави...