Играе ли си с мен или наистина ме обича?
Цялата история е много дълга, затова ще се опитам да обобщя малко началото и да стигнем до самия проблем. През октомври ще навърша 23, а момичето ми е на 19 години. И двамата учим в чужбина - тя в Англия, аз в САЩ (нашите живеят там от години и имам двойно гражданство). В България и двамата си идваме всяко лято. Тук живея в областен град, а тя на 80 км в един малък. Изобщо не знам как се срещнахме, просто една вечер миналото лято, чрез общи приятели попаднахме в една компания. И още с първия ни разговор, си хлътнахме здраво. И не беше физическо привличане само, тя ме грабна с думите си, интересите си, толкова начетена и с широки възгледи. Не някаква тъпа кифла... Не можех да спра да я слушам и зяпам. Разменихме си социални мрежи, пишехме си денонощно и нещата просто се получиха. Имал съм 3 сериозни гаджета преди нея, все по-големи от нея, но никоя не ме беше обсебвала така. Последва едно вълшебно лято, след което си отидохме по чужбина. Но и това не ни спря, при всяка възможност пътувахме, за рождения ми ден тя направи прекрасна изненада с идването си и тогава го правихме за пръв път. Тя ми каза, че съм първият, когото обича и с когото е правила любов. На коледните празниците отново бяхме заедно, станахме неразделни. Спорехме редовно, но само за дребни неща и винаги на шега, колкото да ни е забавно. Никога не съм бил студен към нея, не съм я притискал за каквото и да било, не съм правил драми. Просто това лято, което уж чакахме с нетърпение, се оказа проблемното. Съвсем случайно надникнах в телефона й и попаднах на ужасна дискусия, в която тя казваше - "Обичта настрана, ама той е голяма лепка, следва ме даже в тоалетната. ", а приятелката й отвърна - "Поне ще го възпиташ като едно добро кученце. " Стана ми адски обидно, защото никога не съм я задушавал, държал съм се както тя с мен. И винаги съм бил до нея, когато е имала нужда. Разрових се повече в телефона. Тогава всичко ми дойде в повече и избухнах много силно. Открих, че си е писала и с някакви пикльовци и се забивала. Направих я на 5 стотинки! Винаги съм я поставял пред себе си и своето аз, за да може накрая да се изгаври. Оправдаваше ми се, че само се е бъзикала за всичко с приятелката и момчетата, но аз вече не вярвах. Най-нагло ме нарече психар, че й ровя в телефона. Тогава и скъсахме. Последната седмица на юли. Имаше драми, сълзи, кавги... и от двете страни. И едно изгубено доверие. После говорихме и се разбрахме, че можем да сме приятели, но имам нужда от време да преодолея огорчението. Тя ми поиска прошка, дадох й я. Отидох на рождения й ден, където тя се напи и ме молеше да я приема, че за нея не съществува друг и повече няма да повтори грешките. Казах й, че ми трябва време и я прибрах вкъщи от заведението, защото тя едва ходеше и само се излагаше. Плака и повръща у нас, аз я успокоявах, измих я и я сложих да легне. Сърцето ми се късаше повече отколкото нейното да я гледам така. Бях почти решен да й простя, защото знаех, че я обичам. И след два дни виждам, обвързала се с някакъв нов във ФБ, тип селска мутра-борец, каквито тя винаги е казвала, че ненавижда. Бях наранен и си деактивирах всички социални мрежи, исках да остана сам и се мъчех да я разбера. Тя ми се обади да ме пита защо съм я блокирал и какво стана с уговорката ни, сякаш бе забравила как се тръскаше да я приема обратно. Аз й казах, че просто съм махнал социалните профили и я питах защо изобщо й пука като си има нов мъж. Тя пак пое по разка посока и ми заговори как той е един жалък заместител, а аз винаги ще бъда любовта на живота й. Казах й, ако иска да сме приятели - добре, но да не се надява на повече след всичко. И ако наистина ме обичаше, нямаше два дни след като ми се кълне, да тръгва с друг. Ясно, колко ме е обичала. Не знам какво да правя. И мамка му, все още само тя ми е в главата! След 2 седмици трябва да замина, защото ме чака нова академична година, а не мога да спра да мисля само за любимата и това е. И въпреки всичко, тя отново може да си прави каквото иска с мен, контролира ума и сърцето ми....

П. П. Съжалявам, ако звуча като някакъв лигльо. Но именно, защото сайтът е анонимен, а аз не съм готов да отварям тази тема пред приятелите си. Тя е Лъв, жена с прекрасни качества, но готова на всичко за внимание и винаги поставяща себе си първо. А аз съм Скорпион, човек, готов на всичко за любовта... ако има значение, тъй като горе/долу вярвам в зодии.

Коментари

1.   Не те обича, пич! Направо си те разиграва!
Какво е това зарибяване и бъзици с други? !
Ти си мъж и си имаш достойнство, нали? !
Ако ще и на Луната да следва, тя просто се държи като кифла, която не се е наживяла и има още доста време да се бъзика и сваля с други!
Моят съвет ли?
Изкорени тази тръпка от душата си и се ориентирай към някое Раче? ! :))Те са истински емоционални, страстни, верни, това са истински жени, създадени за любов!
Желая ти любов, истинска, изпепеляваща, ВЗАИМНА!

2.   Не си заслужава, ако те обичаше няма да се държи така. И аз съм лъв, за нас е най-важно ние да сме добре. Остави сега зодиите и погледни от реалната страна, обича теб, но е с друг, който е някакъв заместител. Това са типични номера на една лека жена жадна за внимание. Успех.

3.   Моментът, в който започнеш да се чудиш дали някой държи на теб, е същият, в който вече си си отговорил на въпроса.
Виж години наред съм държала на един човек, бяхме разделени от стотици километри, карахме се и с месеци не се чувахме, но нито за секунда не бях погледнала друг. За мен нещата стояха така- ние сме скарани, това не променя чувствата ми, а чувствата ми не позволяват да се занимавам с други. Когато се запитах дали той си играе с мен или ме обича, веднага ми стана ясно, че съмнението е доказателство, че любовта е напуснала постелята и е хукнала след дивото.

Имах една приятелка в гимназията, която все постъпваше така с гаджетата си. Тръгва с тях, кълне им се в любов, извърта и добрите им качества като лоши пред приятелите си и накрая започва да се занимава с друг преди дори да е скъсала с първия. Ходеше от стол на стол, не е падала от два на земята, защото все убеждаваше другите, че вината е тяхна. Тя излиза с друго момче, но нейното не й има доверия, нищо, че тя все му дава поводи. Той види някой чат, ама той е виновен, че й е ровил в телефона, не че тя реално го е обидила или наранила. Твоята приятелка ми се струва подобен случай. Това са излишни главоболия и прекалено много нерви. Не си залагай сърцето под ножа, ако и сам знаеш, че ще излезеш наранен. Каквото и да ти казват, първата любов също минава, хората се лекуват, могат да обичат отново и може да намерят дори по-силни чувства.

4.   Тя е на 19 г., интересно й е да общува с други мъже. Може би като поотрасне ще може да се концентрира върху един мъж. Това, че сте на разстояние един от друг също оказва влияние. Около нея има други мъже, които я ухажват и на нея й е приятно. Може би си потърси момиче, което живее близко до теб и може да се виждате всеки ден. А ти си постъпил мъжки и решително като си я отрязал от фейсбук и интернет. Силен човек си, ще срещнеш друга.

5.   Момичето не държи на теб, нито те обича. Заявявам ти го най-отговорно. Аз съм жена с много силен скорпи акцент и когато обичам един мъж - аз го обожавам с цялото си същество и други не виждам, защото спират да съществуват за мен ОТ момента в който съм го срещнала!!! Ще ти приляга жена, която да умее да обича колкото теб - в дълбочина и до пълно обсебване, и такава която през ум да не й минава да те използва и да предаде доверието ти, защото ще го загуби завинаги. А връзката без доверие не е връзка, а един безкраен тормоз и миг неспокойствие всеки един ден.
Това, че си си потъпкал принципите, за да й дадеш шанс да се промени, означава, че наистина си страшно влюбен на тоя етап. Иска ти се да се възползва от шанса, който си и предоставил, но не се е получило. Не се е поучила от грешките си твоята девойка, пък щом дори се е стигнало до това да й даваш шансове и джокери - категорично за мен означава, че не те заслужава. Губиш си времето с нея. Моя съвет е - учи сега. Любовта ще я срещнеш в лицето на друга жена може би по-късно, и гледай да е себеподобна на теб и да те разбира, защото в основата на всяка сериозна връзка стои всеобщото разбиране и схващане за нещата.

6.   Авторът: Благодаря на всички за съветите от сърце, ще чакам и още мнения. Просто ми е трудно да приема как всичко ей така свършва за миг, как това момиче едно ми е казвало, а друго е вършило. Вложих прекалено много в тази връзка. Оставих собственото щастие да ми зависи от нея. А тя все ми повтаряше как като външност, характер и хобита - аз съм мъжът мечта за нея. Не съм скучен човек, не е като да не сме общували. Поддържам се много и не съм мухльо...Защо тогава ще ме замени с един, чиято глава прилича на квадрат, а коефициентът на интелигентност е обратнопропорционален на мускулите? Не знам, боли ме. Не искам да изпадам в депресия обаче заради пиклата, а съм на път. Пък и ако разстоянието й е пречило, защо пак се хваща с друг българин? Въпреки че видях, че и с англичанчета се е забивала в нета. И така и не получих обяснение. Май е патологична лъжкиня, защото даже опряна до стената, си настоява на своето и това е. Днес ми е звъняла 17 пъти, продължава да ме търси. Не вдигам. А пък вчера един приятел ми показа, че качва снимка с оня от пикник. Да бе казала поне "Омръзна ми, имам си друг, не те обичам". Тя все още ми говори за любов.

7.   Възрастта няма значение за зрялостта, изобщо не я оправдавайте че била на 19.
Ехо, тя е преминала пълнолетие, би трябвало да знае какво иска и към каква посока да се стреми, но изглежда че не е израстнала годините си.
Авторе забрави я, колко сте може по-скоро. Не я търси, не я наричай любима, защото любимата ти играе игрички зад гърба ти, любимата ти иска да скочи в чужди прегръдки.
Коментира с приятелки, колко обсебващ си, а това един влюбен човек не би го казал.
Все още си млад, а любовта на живота ти ще дойде в подходящ момент, ако бях на твое място отдавна да съм прекратила всичко.
По-добре сега да боли и да я забравиш, отколкото да продължаваш да търпиш измяната и двуличието й.
Една връзка се нуждае от доверие, вярност, любов и разбиране.
Ако сега се "зарибява", не ми се мисли какво ще е когато й прощаваш всяка грешка.
Все използва лъжа, не знам защо те учудва? Лъжем в работата, лъжем приятели, а защо не и в любовта? !
Кой би си признал изневяра? ! Ако си имал късмета да ги хванеш на калъп, това е друго нещо.
Някои дори тогава отричат и се започва с "молитвите" и "сълзите".
Колкото и да боли по-добре истината, отколкото добре подправената и красива лъжа.
Ще завърша така- "Няма по-глупав човек от влюбеният".

8.   Ситуацията ти е комплексна - очевидно е че искаш да й простиш и да се съберете, но осъзнаваш че тази връзка няма бъдеще.
Според мен в начина по който ти е говорила че си "мъжът-мечта" за нея, има логика но няма страст. За нея вероятно си бил перфектния с който евентуално да създаде семейство, но не този който да задоволи емоционалните й нужди. Има и хора които се отегчават когато са в доминантна позиция във връзката, но в момента в който отнемеш вниманието от тях се обсебват от желанието да си го върнат. Затова твоята бивша в момента се опитва да те накара да ревнуваш като парадира с новия си мъж-играчка, без дори реално да осъзнава каква е първопричината.
Разбиранията ви за любов се различават в някаква степен, за нея е по-скоро нещо като обсебване. С такава жена дори да се съберете отново, ако искаш да остане с теб винаги трябва да се държиш резервирано, да не й показваш истинската дълбочина на чувствата си, за да поддържаш доминантна позиция съответно интереса й.
Най-голямата червена точка е че дори не е помислила какво я кара да се чувства "задушена" във връзката ви или да флиртува с други, да го обсъдите и разрешите. Възможно ли е да се промени - вероятно да, но такива неща никога не се случват по лесен и приятен начин.
Предвид възрастта й, напълно нормално е да е емоционално нестабилна в подобни ситуации или да има промени в характера в рамките на 1 година. Понастоящем поведението й е изключително незряло, поради което не разпознаваш човека в който си се влюбил първоначално, а това води до силния когнитивен дисонанс, който не ти дава мира.
Най-доброто на което можеш да се надяваш е да се съберете с известни резерви от твоя страна и след като чувствата ти постепенно изстинат, ще можеш да сложиш край на връзката, по възможност без излишни драми.
Щастлива развръзка, уви, е малко вероятна.