Дали има още чувства към нея?
Здравейте.
С моя приятел сме заедно от 4 месеца, но сме си признали чувствата още преди една година, но нямахле възможнот да бъдем заедно до тогава. Той има нещо като 'бивша' приятелка с която са се виждали няколко пъти, тъй като са от различни градове, както и самите ние. Та, колкото и пъти да съм го питала за нея, ми казва че одавна няма чувства към нея, че последно му е писала преди 7-8 месеца да му каже че заминава да работи в чужбина, че от тогава не са си писали, сега бяхме заедно и аз с голлямото си любопитство трябваше да видя... пишат си всяка седмица, през дни, но още си пишат а той твърди че не е така... Как да му кажа че знам, че съм видяла, той и пише доста убито с по 2-3 думи, докато от нейна страна са думи като слънце, липсваш ми...
Не знам какво да му кажа..

Коментари

1.   Въпросът изобщо не е в това дали има чувства към нея, а в това, че те лъже. Ж29

2.   Поредния капан на любопитството. За да се увериш, че приятелят ти не те лъже, се хващаш за старата приказка "проверката е висша форма на доверие". И сега си в патова ситуация. Знаеш, че си била излъгана.
Вариант 1: Мълчиш, той те прави на глупачка, започваш да си втълпяваш, че дори и като ти казва "Добро утро" те лъже.
Вариант 2: Повдигаш въпроса и излизаш недоверчива жена, неуважаваща личното пространство на мъжа/момчето/ до себе си.
И двата варианта не те устройват. Затова пишеш тук и ни питаш как да си изявиш отново ревността, без сама да се злепоставяш.
Еми, няма как. Приятелят ти явно не е приключил окончателно нещата с бившата си. И едва ли тя знае за вас. Предполагам ти не си на повече от 16 години. Той, че не е прав да те лъже, няма две мнения по въпроса. Но и ти не си невинна. Научи се, че в живота ако искаш връзка трябва да имаш и доверие на отсрещната страна. При вас това явно липсва и не си заслужава. Не се излагай най-добре.
Не искам да го оправдавам, но замисляла ли си се дали сама не си си виновна, че те е излъгал? Например, ако ти беше казал, че бившата му му пише щеше ли да последва скандал, придружен с малко рев? Няма ли вариант, в който той просто се опитва да те предпази? Вариант, в който няма чувства към нея? Внимавай да не те заслепи ревността.
Ж24

3.   Говори с него и директно го попитай защо лъже че не си пише с нея и защо продължават да поддържат контакт. Хората по принцип не крият разни неща без причина.
Предвид фразите които си прочела това момиче явно е хлътнало по него и вероятно той я разиграва, а междувременно и теб. Предвид че и тримата сте от различни градове, му е лесно да подреди нещата така че да има връзки и с двете ви, без да се засичате една с друга.

4.   Не съм на 16, нито по малка, но това не е важно, ако когато го питах дали още си пишат беше казал 'да отвреме навреме, рядко, ако се засечем на линия' това е съвсем различно, пак щях да се ядосам но поне щях да знам че не ме лъже, че не си пишат.
Той към мен се държи прекрасно, имаме 9 години разлика, но по никакъв начин не се усещат. По този въпрос не мога да се оплача. А това че не му имам пълно доверие си има причина, не е заради изневяра или нещо подобно, друго е.
Досещате се че съм видяла и всички други чатове, там няма нито едно момиче освен сестра му и майка му. Явно не може да се прежалят още тази.

5.   Вместо да се главоблъскаш, защо не поговориш с него по въпроса?
Между другото безусловното доверие когато имаш някакви съмнения, може да ти изиграе лоша шега, защото ще се вържеш на всякаква глупост която ти даде като обяснение. При положение че връзката ви е така устроена че е трудно да сте заедно всеки ден, ти откъде знаеш какво прави той през останалото време?
За разликата в годините да не говорим - ако някой 9 години по-голям от теб се държи подобаващо на твоята възраст, нещо определено не му е в ред. Или е голям актьор или изобщо не е зрял за възрастта си.

6.   Щом и отговаря и те лъже незнам как му вярваш, дали има чувства може зависи каква им е била връзката какво е станало, защо са се раздели никой не може да ти каже на 100% да не знаеш какво да правиш, явно те е страх, за мен му кажи спокойно да ти покаже съобщенията си с нея последните и се прави на ударена и го хвани и го питай защо те лъже. Ако ги е изтрил... сама си прави сметка