Влюбена съм, но няма смисъл
На 32 съм, омъжена, с дете. Всичко започна преди близо година, когато започнах работа в едно заведение. Имам колега, по-малък с 8 години, тогава се и запознахме. Не ми направи никакво впечатление, просто младият колега, с когото си пиехме чат-пат кафето заедно и си дрънкахме празни приказки, нищо повече. Той също си има приятелка, всичко най-нормално, изобщо не съм му обръщала внимание.

Дойде зимата, аз започнах да карам само втори смени, той също и след работа честичко оставахме двамата да пийнем по нещо и да си приказваме, най-невинно и много приятно. Той не работи в заведението, а в едно магазинче до нас. Постепенно в разговорите ни взе да намеква, че принципно не е против изневярата и ме подпитваше за моето мнение по въпроса. Странни ми бяха тези разговори и се чудех защо говори така. Два-три месеца само разговори, в които неизменно се промъкваше темата за изневярата.

На Нова година празнувахме голяма компания в заведението, почти всички семейно. Той дойде неочаквано след 12, без приятелката си, защото тя не е оттук. Присъедини се към нас. По време на един блус, отиде при мъжа ми и го попита дали има нещо против да ме покани. Мъжът ми, естествено, каза, че няма нищо против. Танцувахме, не един, а няколко блуса. След което моя приятелка ме попита дали случайно нямаме връзка с него, наблюдавала го как танцува с мен и как танцува с другите жени от компанията, с мен било различно. Аз, разбира се, още не зацепвах какво започва да се случва. После като седнахме на масата, той седна до мен и под масата ме хвана за ръката и тогава вече аз започнах да разбирам, че явно нещо...

Един месец след това, нищо, аз избягвах срещите с него, той също не се отбиваше. Докато една вечер ми се наложи да ида до магазина за вино и той каза: "Колежке, аз мислех, че ти е домъчняло за мен, а ти за вино си дошла" И от дума на дума се разбрахме на другия ден след работа да се отбие.

Дойде на другия ден, бяхме компания, пиене, танцувахме много блусове, усещах постоянно погледа му. Понеже сме в една посока, той ме чакаше да затворя, за да си тръгнем заедно. Измивах последните чаши, когато най-неочаквано за мен се приближи зад гърба ми и ме целуна. Понеже ми дойде като гръм от ясно небе, развиках му се и му казах да да седнем и да поговорим. Да престане с тези недомлъвки, погледи и т.н., а да ми каже точно и ясно какво иска от мене. Той каза, че иска секс, харесвам му като жена и това е. Аз казах, че и дума не може да стане и няма начин. Тогава той каза, че уважава желанието ми и помоли само за една целувка и ме оставя на мира. Аз си казах, какво пък толкова - една целувка, какво може да промени тя. Но щом ме целуна... всичко се промени. След тази целувка последваха още много, започнахме да се виждаме при всяка възможност, сексът също не закъсня. Най-близките ми приятели разбраха, че има нещо, защото той винаги ме изпиваше с очи, веднъж, докато танцувахме, дори ме целуна. Около нас хвърчаха искри, които започнаха да стават видни и за околните. Сексът беше невероятен, паснахме си много добре. Пишехме си смс-и колко си липсваме и как мислим един за друг. През нощта бяхме заедно, а през деня бяхме просто колеги, дори започнахме несъзнателно може би да избягваме контактите един с друг пред хората.

Докато една нощ, и двамата пийнали, се скарахме и решихме да спрем дотук, поне за известно време. Осъзнавахме, че много бурно се развиват нещата и в един момент сме спрели да бъдем предпазливи. Приятелката му беше започнала да подозира нещо. За чувства никога не сме говорили, всичко е предположения и намеци, но очите не лъжат.

Тежко ми беше, но реших, че ще го преживея. Една вечер (седмица след като се бяхме разделили) му написах смс, в който го питах кога възнамерява да ми върне една забравена у тях моя вещ, която беше обещал да ми донесе още на другата вечер след раздялата. Той само ме попита с смс къде съм, отговорих, че съм в заведението и той написа идвам. След 10 мин дойде, беше 1 часът през нощта. Веднага ме покани да танцуваме и започна да ме пита дали съм му сърдита, не го поздравявам, не идвам в магазина, други хора ми купуват цигари и т.н. Липсвала съм му, а той дали ми липсвал. И тая вечер свърши в леглото. Разделихме се с целувка.

Оттогава нищо, отново не се поздравяваме, той ходи мрачен, на мен също ми е кофти. Знам, че всичко трябва да спре, няма бъдеще тази връзка. Обичам мъжа си, но колегата ме привлича определено. Боря се със себе си, да не допускам всичко това да се повтори. Искам да го забравя, но как да стане като всеки ден го виждам. И се чудя, дали той изпитва чувства към мен или всичко е само секс? Никога няма да го попитам, така или иначе. Е, поне споделих...

Коментари

1.   Е, станалото - станало. Загърби го и продължи. Няма бъдеще както ти сама каза, не се самонаранявай а и до като не е станало късно не наранявай и съпруга си.

2.   докато го виждаш всеки ден надали ще го забравиш или ще спрете малката си авантюрка ..."обичам мъжа си " ..как не те беше срам да го напишеш това ...

3.   много сте лоши, оставете момичето да си подрежда нещата само. всеки бърза да укорява, а знае ли какво ще му дойде до главата утре. всичко ще отмине с времето, само момичето да мисли с главата си. мери.

4.   Номер 2, не ме беше срам да напиша, че обичам съпруга си, защото наистина е така. Все пак за мен има разлика между физическа тръпка и любов. Просто в случая с колегата е наистина тръпка, което е доста далече за мен от истинската любов. Засега съм твърдо решена да спра малката авантюрка, мисля, че и той, макар че съм сигурна, че както на мен, така и на него не му е леко. Наистина е лошо, че се виждаме всеки ден, поне съм свела контактите до абсолютния минимум. А наистина никой и не предполага какво може да му дойде един ден до главата, затова никога не се чудете защо някой постъпил така или иначе. И аз съм се чудела, но ето че и на мен се случи това, за което много пъти съм казвала НИКОГА НЯМА ДА МИ СЕ СЛУЧИ НА МЕН.

5.   Случва се това, което позволяваш да се случи. Разбирам да е авантюра за ден-два, но той те е свалял месеци наред и няма как да не си усетила какво ще се случи, както и каква ще е развръзката, могла си спокойно да му посочиш чертата. Иначе си омъжена, а джентълменът си има приятелка - нищо ново, в случая оправданието е нова формулировка на понятията " наистина тръпка" и" истинска любов" , е, всеки си ги разбира по своему. Относно чувствата не се чуди - доста е по-малък и се изживява като Казанова, може би да се похвали, че е изукал нещо по-улегнало, необходима си му само за сексуално разнообразие. И пускайки пост е нормално да очакваш всякакви коментари, просто ги приеми.
Мечо Пух

6.   Мечо Пух, естествено, че приемам и очаквам мнения всякакви, повечето дори укоряващи. Не съм от вчера във виртуалното пространство. А той наистина ме е свалял месеци наред, но причината да не го възприемам като свалка беше, че, първо, е много по-млад от мен и, второ, не гледах на него като на мъж, дори през ум не ми е минавало.
И аз съм почти сигурна, че съм само за сексуално разнообразие и от любопитство, както може би и той за мен. Но все ми се струва, че започнаха да се появяват и чувства и именно това ни накара да се разделим, усещах, че започва да става по-сериозно, повече от секс. За чувства не сме говорили никога, защото такава беше уговорката, просто веднъж ми каза:" Не трябваше да поддаваш" . И наистина не трябваше, но е късно. Ще го преживея.

7.   Аз съм авторката. Всичко започна отначало, не издържахме. Тъкмо когато бях решила, че всичко е приключило и се бях примирила, той пак дойде. И сега е дори по-силно отпреди, мисля, че вече не е само секс. Сложно става, не можем да спрем. Има ли някой в моето положение? Как да спра и да приключа всичко като е по-силно от мен?

8.   Мила, задай си един единствен въпрос. Затвори си очите, успокой се, пусни си малко музика или излез на разходка сама и ис задай един единствен въпрос:
кого от двамата обичам?

После послушай сърцето си и действай смело! майната му на брака като институция, майната им на коментарите, моралистите и т. н. - ти, единствено ти ЗНАЕШ правилния отговор и аз съм сигурна, че можеш да го чуеш :)

Успокой се! Начетох се, нагледах и се наслушах на подобни истории. Самата аз съм участник в любовен триъгълник!

КОГО ОБИЧАМ ИСТИНСКИ?

Говоря ти за обич, онази безрезервната, безусловната, силната, която те кара дасе променяш към по-добро, която те изпълва със светлина и заради, която намираш смисъл сутрин да се узмихнеш - за тази обича ти говоря - единствено чистота на чувството. Не да преценяваш кой, защо, какво и т. н.

КОГО ОТ ДВАМАТА ОБИЧАМ!

Избираш и прекратяваш връзката си с другия, защото в момета живееш в лъжа и го знаеш.

9.   Много хубаво харесва ми, да си жива и здрава и не се претиснявай. Поздрав

10.   Номер 8 е напълно права.

11.   Авторката: Въпросът кого обичам истински изобщо не стои на дневен ред. Никъде не съм писала, че обичам колегата. Просто се поддадох на страстта, но това не означава любов. Как да ви обясня? Знам, че колегата не е мечтата на живота ми, никога не бих го предпочела за мой партньор в живота, но по някакви причини мисля за него постоянно и не знам как да спра. Явно всичко се основава на секса, химията е наистина голяма. След всяка нощ си казвам - НИКОГА ПОВЕчЕ - и така до следващия път.

12.   Е, мога да се похваля, че аз съм по-силна от авторката. Още преди първия път казах, че втори няма да има и така и стана. Но това не означава че сега съм по-щастлива. Просто е трябвало да ми мине и това през главата. Човек би трябвало да се учи от грешките си, а не да ги повтаря.

13.   Авторката: Номер 12, браво на теб. Би ми се искало и аз да бях силна, но все повтарям една и съща грешка. Всеки път си казвам, че вече няма да се повтори. И така до следващия път, когато той дойде. Единственият начин е той да спре, защото аз никога няма да го потърся първа - това поне е сигурно.

14.   Сладурко влюбена, просто си представи, че твоята история се случва с мъжа ти, когото ти така убедено твърдиш, че обичаш и уважаваш. И тогава, виждайки гнусната страна на твоето предателство към семейството и, любовта и уважажението, мисля, че сама ще стигнеш до изводът как и колко бързо да се отървеш от вулгарните си страсти.

15.   Авторката: Номер 14, представям си - да. И смея да твърдя, че никой не е застрахован, нито мъжът ми, нито дори ти. И аз съм се чудела на подобни ситуации и дори съм се възмущавала, но ето че сама попаднах в такава.

16.   Ако наистина искаш това да спре, напусни работа. Скрий се от него. Заради единия секс не си струва да загубиш семейството си.

17.   Обмисляла съм го, но в случая е по-сложно, бизнесът си е мой, имам подписан договор за помещението, съдружник... Ако беше въпрос само да напусна работа, бих го направила. А семейството си в никакъв случай не бих развалила.

18.   И все пак какво стана? И аз съм в същата ситуация и се чудя какво да очаквам... Адски съм объркана... Не съм омъжена, но живея с момчето си от около 3г. А колегата не ми излиза от главата вече почти година...

19.   Моето мнение е, че трябва да говориш с мъжа си. А, ако не ти стиска, просто да намериш силата, за да сложиш точка.

Редно е двамата с мъжа ти да се сливате освен духовно и сексуално. Това е хармония. Природата те влече към любовник, който не искаш за мъж. Съпругът ти е недостатъчен, за да си хармонична. Зарязваш и двамата. Това е истината. Търсиш цялото за себе си, иначе след време ще е нов, и нов, и нов.

Иначе лъжеш (най-вече себе си), унижаваш мъжа си, детето си (ако имаш) и нарушаваш клетви. Това е грозно, много.

Време за избори.

20.   Моето мнение е, че трябва да говориш с мъжа си. А, ако не ти стиска, просто да намериш силата, за да сложиш точка.

Редно е двамата с мъжа ти да се сливате освен духовно и сексуално. Това е хармония. Природата те влече към любовник, който не искаш за мъж. Съпругът ти е недостатъчен, за да си хармонична. Зарязваш и двамата. Това е истината. Търсиш цялото за себе си, иначе след време ще е нов, и нов, и нов.

Иначе лъжеш (най-вече себе си), унижаваш мъжа си, детето си (ако имаш) и нарушаваш клетви. Това е грозно, много.

Време за избори.

21.   Аз съм в сходна ситуация, само дето сме съседи, а не колеги. И аз си мислех, че ще мине време, ще забравя, ама не става. А за преместване дума не може да става. Като го виждам през ден, през два и не само че не забравям, ами и коремът ми се свива. Патка с патките. Минаха над две години, а аз все така омеквам, като го видя. Да знаех как да си избия тая простотия от главата, колко щях да съм щастлива, ма на.
Успех, дано при теб са се наредили положително нещата, че гледам бая време е изминало, откак за последно си писала.
ДДД

22.   Станалото станало - давай смело нататък или както казва народа "с един път К не се става". Ти си вече в ролята на К и трябва да я изиграеш до край, да си вземеш петте пари и никога повече да не се обръщаш назад. Познавам доста в твоята позиция, някои си седнаха на задниците, други бяха сритани по същите - ти решаваш кое повече боли! Мъжът ти не те ли пожелава от време на време? А детето си с кои устни целуваш? Имаш ли огледало или да ти подаря едно? Съжалявам за израза, може и да ме отрежат заради него, но не мога да се въздържа да ти кажа, че си долнопробна - искаш мнения, получаваш моето, дано съм ти светнал под каскета!

23.   Здравейте от мен - авторката на историята! Дори бях забравила за споделеното от мен в този сайт, докато не получих в имейла си известия за коментарите ви. Развръзката три години по-късно: разделих се с мъжа ми мирно и кротко, просто бракът ни явно не е бил мечта и за двама ни. Поддържаме приятелски отношения, детето живее с мен. Тогавашния ми колега сега вече е мой партньор в живота, живеем заедно от година и половина. Чувствам се много щастлива, дори смело мога да кажа, че по-щастлива никога не съм била. Дъщеря ми също го приема.
Това е от мен. Искам да ви кажа, че винаги може да се очаква неочакваното. И също така никога не казвай никога, животът е пълен с изненади. Бъдете щастливи!

24.   От авторката: Номер 22, много грозен коментар! На твое място, без да знам какво наистина се случва в едно семейство, бих се въздържала да коментирам така грозно. Крушката винаги си има опашка, една жена не би изневерила, ако всичко в семейството и е наред и мъжът и е мъж на място, който я уважава и държи на нея. Голям мъж си - няма що!

25.   Радвам се, че са се наредили нещата за теб и че раздялата с мъжа ти е протекла мирно и кротко. При мен за съжаление такъв тип развръзка е невероятна, да не кажа невъзможна. Да не говорим, че и двамата не желаем да си разваляме семействата. Ама в тоя огън как се живее...
ДДД

26.   Авторката: И аз си мислех същото, но за мое щастие нещата се наредиха, но не ми беше никак лесно.

27.   А, сигурно, то си е голяма промяна и се иска много смелост. Аз обаче не само смелост нямам, изобщо не мога да си представя да живея с този човек. Ама и без него не си го представям вече. Надявам се, че просто един ден естествено и от само себе си се разпихнат нещата.
ДДД