Приятели с привилегии - Как да продължим нататък?
Здравейте. Виждам се с едно момче от година.. Приятели с привилегии, както го наричат. Отначало имаше тръпка, но не бяхме гаджета. От последния път, когато го видях сякаш вече не го усещам по същия начин.. Не се държа естествено, насилвам се по някакъв начин да съм същата, като преди, но вече не усещам тръпка.. Не ми е същото. Не искам да го изгубя, като част от живота ми, но ако приключим с досегашните ни отношения не знам дали ще можем да сме приятели. Не искам да се насилваме и да се виждаме, само защото сме свикнали и ни е станало като навик. Не знам как да му кажа, какво чувствам и че вече не както преди. Не е свързано със интимните ни отношения, просто няма тръпка. Знаете как е отначалото и как е след известно време.. Но ние не сме във връзка, може би нещо такова, но неангажираща. Не знам как се слага край на такива отношения и дали е възможно отново да сме приятели. До преди няколко месеца си мислех, че искам след време всичко да е официялно и да прекарам живота си с него, но в един момент всичко се изпари. Сякаш вечерта го обичах, а когато се събудих вече не изпитвах нищо към него. Даже ми става тъжно, че е така.. Не знам как да постъпя. Моля за съвет.

Коментари

1.   Мила, с когото и да тръгнеш, колкото и да си влюбена, каквито и да са взаимоотношенията ви - винаги ще се стига до тук. Свиквай!
Сега от теб зависи и ти трябва да избереш как да продължите.
Всичко е възможно!
В чудесни приятелски и дори семейно-приятелски отношения съм с първото си гадже (от преди 30 години). Половинките ни също са ОК. Ходим си на гости, на пикници, децата ни играят заедно, дори някои празници посрещаме заедно. Поддържам контакти и с някои от следващите, особено с по-свестните. Никога интимни отношения, но приятелски, или поне между добри познати - да. Взаимно уважение и понякога помощ - също.

2.   Поговори с него и му предложи да си останете приятели без привилегии.

3.   Аз също като номер 1 поддържам отлични взаимоотношения с 99% от бившите си. Моята приятелка няма нищо против това, дори с някои тя също е в приятелски отношения. Дори страшно много се уважават с момиче, с което имахме огромна любов в продължение на 4 години и тъкмо беше приключила. Дори като се видим след дълго отсъствие като се видя с нея се гушкаме от радост пред нея и тя не ревнува, каза, че е нормално, след като не сме се виждали толкова много време. Малко се отнесох. Просто поговори с него, дори може да си дадете време. Отиди на село за около седмица, по този начин няма да се виждате дълго време и може да си залипсвате много. Доста често това помага, защото като си с един човек всеки ден и се разделяте само за 20 минути примерно, започвате да си писвате и се карате за глупости.

4.   Под "приятели с привилегии" разбирам хора, които си правят "приятелски услуги", свързани с плътски удоволствия. Ти си озаглавила вашите взаимоотношения по този начин, а по-надолу казваш, че си го обичала, което преминава границата на чисто сексуалните отношения. След като си имала чувства към този човек и дори си планирала да прекараш живота си с него, значи май не сте били просто приятели с привилегии. Но както и да е, може би границата между двете е тънка понякога. След като вече не изпитваш същата тръпка просто си помисли дали тръпката е изчерпана до такава степен, че да прекратите интимните си отношения или чувствата не са безвъзвратно загубени и биха могли да бъдат възродени, ако започнете да правите нещо различно и връзката ви премине в по-сериозен етап.

5.   КЪМ номер 1
Интересни взаимоотношения, а като се съберете на гости споделяте ли си кой колко му е голям.... и това ми било нормални взаимоотношения. Ами лягайте си 4 мата на спалнята.

6.   Към номер 5- Вие във вашата компания само размери на пениси ли обсъждате? Впрочем аз съм 3, не 1, но все тая.
Защо пък като се съберат в една компания бивши и задължително трябва да се обсъжда големина на полови органи, издръжливост, епилиране и глупости. Това, че ти не можеш да водиш интелигентен разговор си е изцяло твой проблем.

7.   Хубавото на тези връзки е че по принцип нямате чувства един към друг. Не знам каква е била тази ваща връзка уж friends with benefits пък да имате чак такива чувства един към друг. Аз имах една такава връзка и може би беше една от най хубавите в живота ми. С моя си имахме ясно определени правила и никой не преминава границите освен ако не беше предварително обсъдено. Бяхме откровени един с и се бяхме разбрали, когато пожелаем всичко да приключи да си го кажем без да се лъжем. И така и стана. Бях си с него към 3 месеца без никакви чувства и когато се запознах със сегашния ми приятел му казах съвсем спокойно: от известно време се виждам с едно момче и искам да се задълбоча с него и желая да приключим. Той го прие малко пресилено защото мисля че беше нарушил основното правило, а именно без никакви чувства, но такъв е живтота. Сега съм със същото момче заради което прекратих тази връзка и сме заедно от година и половина и нито за миг не съжалявам за решенията си. Щом вече не изпитваш същото което е било в началото - прекратявай, но бъди деликатна и не твърде директна, че да не те обвинят и теб в това че си му направила това най гадния ден в живота му.