Старата любов ръжда не хваща
Днес ще ви разкажа една история.
Става въпрос за момче което в гимназията забелязва едно симпатично момиче с което решава да се запознае. След множество чатове и неуспешни опити, той успява да я накра да излезнат и да се запознаят. Момчето явно доста бързо почва да има чувства към нея и започва да й се обяснява в любов,а тя не му отговаря със същото. Той си мисли,че сигурно е пордното моментно "харесване" на някое момиче и след ден-два,месец или няколко месеца всичко ще мине и ще я забрави. Уви, дните и месеците си минават, даже годините, а този младеж вече е лудо влюбен и то за първи път в неговия живот и не знае какво да направи. През тези няколко години той прави простотии, които никога не му е минавало през ума,че ще направи, готов на всичко за неговата любима.В крайна сметка той се примирява и се превръща в нещо като нейна прислуга, защото сърцето му не може да приеме факта да не е с нея дори като "най-добър" приятел.Времето си минаваше,а той продължаваше да изпитва болка всеки ден,всяка секунда,но си казваше,че си заслужавало, защото всеки ден е с неговата любима, дори тя да си имаше други "приятели". Бяха неразделни, навсякъде, всеки ден! - Защо ли? - Защото тя си имаше най-добър приятел, който би направил всичко за нея, а той просто не можеше да живее без нея!
Така дошъл денят в който живота на тийнеджъра бе разбит, след като попаднал на чат в който разбира,че се е случвало нещо зад гърба му. В случката са замесени негов от скоро приятел и любимата му, той вече не може да преглътне и това, колкото и много през годините да е търпял какво ли не и решава да сложи край на всичко, просто така... След множество скандали и псувни,а да не забравим и сълзи всичко излгежда приключва...тази дълга "първа любов" за него вече е преживяна след няколко месеца без никакъв контакт по между им.
Животът на момчето вече е напълно друг, той дори не си спомня за нея и е забравил каква е тази непоносима болка. Той си мисли,че вече е голям и всичко това му се вижда смешно и детска история, и не може да повярва как може да е бил толкова глупав.
Минала половин година, а на момичето явно й липсвал нейният стар приятел и решила да го потърси, за да се сдобрят. Младежа вече нямал никакви чувства и вярващ в себе си,че е пораснал дори не се замисля и прощава веднага всичко, защото цялата история му се струвала смешна и глупава. Разбира се нищо не е като преди и се виждат и чуват от време на време просто да си поговорят или да изпият по бира, така в продължение на година-две.
Едно лято решили да отидат заедно на море да купонясват. Пристигнали там и започнало веселието. Първата вечер седнали на един бар и там момичето се запознало с барманите- нищо нередно понеже тя вече не била с нейния "приятел" от известно време. На нейното приятелче не му правило впечатление и не е имал нищо против, понеже както по-нагоре в историята се казва,той не изпитвал от много време нищо към нея.Така се стига до 2рата вечер в която те се напиват, момичето започва все повече да комуникира с барманите,а на нашият главен георй му се появява чувство в сърцето което не е изпитвал от години - агресия,ревност и болка в едно. Започва да размишлява на пияна глава, "защо?"- това се случва и си го обяснява с това,че сигурно защото е пиян.През дните на трезва мисъл всичко си е както трябва,но всяка вечер е придружена от пияна ревност и гняв, търсене на сметка и скандали.Така на 3тата вечер след поредната луда нощ момичето не се прибира с него, а остава навън с единя барман.Младежа си легнал със свито сърце и стомах и почнал да се опитва да спи, но не му се получавало в продължение на часове той се въртял и мислил за нея. На сутринта тя се прибрала и той без нищо да каже с вече отпуснато сърце заспал веднага. Разбира се имало и други скандали,които ще спестим в тази история, но така станало време да се прибират към техните домове. Момчето продължило да си мисли,че няма никакви чувства,но се чудил защо през тези вечери е имало тази ревност и това свиване на сърцето - "просто пиянски истории" - си казал и се прибрал и легнал да спи.
На сутринта той се събудил вече в собствения си дом и първото нещо което изпитал е била празнота- нямало я наоколо "тази усмивка" която той обичал да вижда - този път напълно трезвен,наспал се и с бистър ум. Така той полежал и хвърчал из мислите си и стигнал до извода: "не е добра идея да си за повече от няколко часа с това момиче, защото няма как да не се влюбиш в усмивката й" или просто,че приказката "старата любов ръжда не хваща" е напълно вярна.

Коментари

1.   Напълно вярно.!!

2.   Не се занимавай повече с нея. Нито като приятел, нито като съученик. Блокирай я отвсякъде. Защо сам се набутваш да се възраждат минали чувства? Това е била първата ти любов, както знаеш от поговорката-тя ръжда не хваща. Така че се отдалечи от това момиче, запознавай се с други, учи, работи. Сега ти е време да имаш професия. Забавлявай се. Затвори категорично тази страница от живота си.

3.   Е, това не е било любов така че няма как ръжда да хване!

4.   Ако нещата между тях са биле толкова хубави, те нямаше да се разделят на първо място.

5.   Човек, сам се вкарваш в едни полуотношения и се чудиш защо не ти се получава цяла любов. Изглежда, че си доста честолюбив и не можеш да преглътнеш с години, че някое момиче те е отхвърлило. Ми, свиквай-не всеки ще те харесва до толкова, че да припада за теб. Утешителното е, че и ти имаш право да не харесваш всяка, която си пада по теб.
И така, докато някой ден ще срещнеш момиче или жена, която ти ще харесаш и тя теб-също.