Омъжена във връзка с женен мъж
Историята е кратка. Омъжена и влюбена в женен мъж. Банално е, но е факт. Всеки лъже. Кой какво търси? Бъдеще - какво? Уморени от брака или просто разнобразие? Надежди за промяна, надежди за любов или просто защото си ти и не можеш да се побереш в кожата си, когато си недоценен и нещастен. Или изчерпан да даваш всичко от себе си? Знам, че в такава връзка се губиш, защото получаваш всичко онова, което ти е липсвало от години. Мислиш си, че е любов и че някой те разбира. Осъзнаваш колко е глупава излюзията ти, но продължаваш. Искаш промяна, имаш обещания - неизпълнени. Не разчиташ на никого- нито любовник, нито мъж. Сама се справяш. За какво ми е тази връзка? Идва и и си отива за няколко часа, но на думи ме обича много. Толкова, после празнота. Искаш го, но го няма. Няма с кого да споделиш важните неща. Всичко е по график и в някакви рамки и часове. Сега може, после не може да звъниш. Е, аз макар и омъжена по документи, не живея с мъжа си и искам своето време, но той не може, защото е женен и е у дома. Бил нещастен в брака си, ами много хора са така, но това да имаш любовница- щастие ли е? Сложих край на тези паразитни отношения, но все пак в мен остава някакво чувство дали постъпих правилно? Дали не можех да се нося по течението и да приема всичко, така както е. Не мога. Душата търси друго. Любов, промяна и всичко, което съм аз. Той ми даде много, не знам как да го оценя. На достаъчно години съм, за да разбирам от какво имам нужда. Големи деца, мъж, който не го е грижа за теб и един любовник, който дава, но е страхливец да промени нещо. И пак сама. Обичам го много, но не мога повече така. Връзката ни е две годишна.
Ана

Коментари

1.   Авторке, постъпила си правилно. Любовта трябва не само да се показва, но и доказва. Думите са едно, но делата друго. Това ти го казвам със сигурност от опит. Минала съм по този път и навреме се освестих. Разбрах, че за него съм само парче месо за секс и нищо повече. Думите му към мен бяха просто примамка, а аз глупачката се връзвах. Иначе тая песен солко е нещастен в брака си е до болка позната, но в действителност илиза друго... Аз също сложих край на една такава авантюра и запретнах ръкави да оправя моя брак и промяната дойде - преоткрих и себе си и съпруга си. Сега съм много щастлива и спокойна и всичко е наред. Понякога нещата ни се струват толкова сложни, а те всъщност за много прости - просто трябва да се вглеждаме по задълбочено.
Бъди здрава,
Ж 42

2.   Правилно си постъпила. Мъжете търсят любовници за да си начешат крастата душко, а не за да се обвързват по-любов.

3.   Госпожо, предполагам, че споделяте просто за да се разтоварите и да ви олекне. Защото на всички въпроси, които задавате сама сте си отговорила. Умора от брака-още повече ако е дългогодишен, разнообразие-това пък важи повече за мъжете. Мислиш си, че е любов и че някой те разбира, но не, не е и аз мисля че ти самата си го разбрала. Любовникът ти просто се чувства комфортно за няколко часа при жена, която не му е виждала разхвърляните чорапи, която не го е чувала как хърка... Ще ме извините но аман от такива комплексари дето уж са нещастни в брака си, но иначе не си помислят да избягат от него. Каква промяна очакваш, та той дори ти определя кога да звъниш и да го търсиш. Завърта се при теб колкото заради секса и после-обратно при жена си. Унизително, госпожо, не знам защо си го причинявате... А може би вече и сте му поомръзнала-две години не са малко време. Не е лошо вие да прекратите тази изчерпана връзка-поне ще излезете с достойнство от ситуацията. Той сигурно вече се оглежда за по-свежа плът от вашата....

4.   А защо не се разведеш с мъжа ти и спокойно да си търсиш нов партньор? Така на един проблем, се наслагва друг проблем.

5.   Подсъзнателно искаш да вярваш на неговото "обичам те" но то е просто инструмент да получи това което иска. Съзнателно си разбрала че не е така, в резултат на което се е получил когнитивен дисонанс между двете неща. Не се връзвай на празни думи, делата са важни.
Нещастната част от брака му е липсата на секс, затова никога не би могла да получиш емоционална връзка от него. Хубаво е че си осъзнала токсичността на тези отношение и си постъпила правилно като си се разделила с него. Нормално е да чувстваш тъга в този момент, но това ще премине с времето. Той не е последния мъж на земята или уникален в което и да е отношение. Гледай напред и потърси човек който търси взаимност, а не просто да се възползва от теб.

6.   От два стола се пада на земята.
Не може и вълкът сит и агнето цяло.
Народни поговорки.
Задаваш риторични въпроси, като г-жата с любовта на 45, дето все я търси, мъжа си не понася, обаче стои при него. Шизофрения, меко казано.

7.   Когато много години си живял без любов и с мъж, който е грубиян и освен това ти подтиска самочувствието, обижда те и изневерявал поне веднъж, много лесно можеш да повярваш, че някой може те обича. И го вярваш. Знам, че някои ще ме обвинят, защо не съм го оставила, но пък то на думи винаги е лесно, но съвкупността от различни фактори си оказва влияние върху избора. Не живеем заедно, но поддържаме връзка. Не сме разведени, нито той има някого в живота си, но не делим един покрив. Чуваме се, виждаме се, говорим си. На семейните празници сме заедно. Аз бях готова да доведа нещата до край и в новата връзка видях шанс това да стане, макар и с трудности. Бяхме говорили, но жененият мъж се отметна и не ме подкрепи с времето. После пък аз прецених, че не няма смисъл. Може би събрах някакъв гняв, защото ме подведе. И отношенията ни се поразвалиха, но пак продължих с него. Не исках да ми е самотно. Няколко пъти се опитвах да прекратя това, но се събирахме. Излезе ми с някакви доводи, че има деца/ голями са, но учат/ и трябва да се грижи за тях, да им помага, но иначе цял живот да си караме така. Все едно аз няма за кого да се грижа. И моите деца са голями, от сина имам внуче и съвсем разбираемо да помагам и на него. Иначе живея сама и те са си по своя път и в отделни жилища. Не знам дали беше любов, искам да вярвам в това, но не искам да продължавам връзката. Вижданията не са толкова чести, прекарваме си добре, но... нещо ми липсва. Не мога да живея и по график с телефонните обаждания и със "свижданията", така ги наричам :) Имам достатъчно свобода, за да искам да идем някъде през уикенда, да идем на кафе или кино. И от цялата тирада - кофти ми е, мъчно ми е за него, но не съм го търсила, нито той. Иначе е от хората, с които може да се разбереш, спокоен и уравновесен. Както и от хората, с които мислите еднакво, добре сте се опознали и може да си простите куп неща. Или може всеки един да продължи репликата на другия. Може би за това страдам най-много. Паснали сме си като характери, но за съжаление не и като двойка с общо бъдеще. Да, и просто споделих за да ми олекне. Може и да съм сгрешилата аз за този си избор, но връщане назад няма!
Ана

8.   Лично аз предпочитам да съм сама, отколкото във връзка, която не ме прави щастлива и удовлетворена, но виждам, че малко са като мен. Всеки прави своя избор и е редно да му плати цената, без да се оплаква. Връзката ми с женен съм си я записала в топ престъпленията срещу личността

9.   Още от самото начало е трябвало да знаеш какво можеш да очакваш от женен мъж, чийто брак не е само къс хартия - Чук и Бег. Влязла си в тази връзка очевидно, за да разведеш господина и заедно да тръгнете по кина и кафета, ама не ти си е получило. Защото ти всъщност не си семейна, а свободна жена, нищо че имаш брак по документи. Търсиш легална връзка, която можеш да оповестиш пред света, а се хващаш с женен. Защо?
Аз съм омъжена и ако реша да имам любовник /хипотетично/, ще търся също женен мъж и няма да очаквам нищо повече от епизодични срещи и секс, защото нито той, нито аз ще можем да се показваме заедно, без да стигнем до развод.
Ама на теб не ти пука особено за чуждия брак, нали, нито за жената на тоя нещастен в брака си глупак.
Бих ти казала какво мисля за такива като теб, нищо, че обидните квалификации не са аргумент, но съм прекалено добре възпитана.

10.   До 9 - Ако си ви е на сърце, кажете какво мислите за такива като мен. Няма да ме обидите. Достатъчно съм се наказала сама. И трябва ли да ми пука за чуждия брак? Аз ли трябва да го пазя? Знам какво е и от другата страна, но когато си влюбен не мислиш много. Никого не обвинявам, просто съжалявам, че така се случиха нещата. В крайна сметка съм прекратила отношения, но ми е тежко в момента. С времето знам, че ще мине. Благодаря за всички коментари по темата!

11.   Авторке, не слушай моралистите, защото не им е дошло до главата, да съди всеки може. Ти си силна жена, с времето ще отмине, може да срещнеш друг мъж. Не всичко е загубено, срещай се с приятелки, започни да правиш нещо, което ти доставя удоволствие - да плетеш, пееш няма значение. Ти заслужаваш повече, някъде има мъж, който ще поиска да ти го даде!

12.   Брех, много си голямата работа бе?
Тоя бил безотговорен, оня - страхливец, а ти какво? Голямата работа?

Има причина да ти е гадно и да не си доволна - това, че не оценяваш което имаш! Дават ти се нови възможности, нови шансове, нещата се подреждат отгоре за тебе, но не.. ние сме много горди!
Трябва да имаме нещо (някого) точно когато го искаме!
Имаме нещо, но то не е достойно за нас!
Дават ни много, но не ни стига!

БАСТА!
Пикаем на индивиди като тебе.
И от двата пола!

Едно от най-висшите духовни качества е АДАПТИВНОСТТА и СМИРЕНИЕТО.
Ти ги нямаш и двете. А "на бодлива крава - Бог рога не дава".
Остани си със здраве, но без щастие! Защото не умееш нито да го даваш, нито да го оценяваш, нито да го получаваш.
Докато егото ти говори, душата ти ще плаче.

13.   До 12, такива кометари ме освежават и отрезвяват. Понякога човек има нужда някой да го постави на място.За съжаление е трудно да се справяш сам с всичко, което ти се случва.Благодаря и на 11, не всички са толкова извисени, всички сме моралисти, но не приемаме чуждите грешки.А просто се случват нещата!Надявам се както 12 каза да съм жива, но не знам дали ще съм щастлива? Да успокоя коментатора, не съм щастлива. Зле се чувствам и то много .Ако след време прочета това , което съм писала, сама ще си смея. Но иска време, не веднага, не сега.
Ана