Само мога да се надявам, че с времето ще започна да се влюбвам в него
Здравейте, читатели. Предполагам е редно да започна с причината, поради която пиша тук. Относно това, мога да ви кажа, че такава няма. В момента просто няма какво да правя и реших да споделя с вас историята си. И да, правилно предполагате, това ще е любовна история, или поне наподобяваща такава. Няма да ви разказвам за миналите си връзки и прочие, когато се връщам в миналото, ще се постарая да се придържам към фактите и подробностите, имащи общо със сегашната история. Момиче съм на 21 в момента. С момчето, за което ще става въпрос, се познаваме от около 6 години. В гимназията бяхме в един клас, но тогава бяхме просто съученици и ако някой тогава ми беше казал "Ти ще си с това момче", щях да му се изсмея в лицето. Отношенията ни станаха приятелски чак в края на 12 клас и то поради простата причина, че тогава се зарибявах със съквартиранта му. Към него нямах абсолютно никакво отношение. 12 клас свърши и повечето от класа, се насочихме към София, в това число и той. От класа ни той имаше най-добра приятелка, с която ние в училище дори не се харесвахме, но след като започнахме да учим в София, аз започнах да се сближавам със въпросното момиче и това момче. По онова време с него станахме най-добри приятели. Аз си имах гадже, а той беше влюбен в една. Споделяхме си, излизахме и т. н. Стана така, че нещата му се получиха със въпросното момиче и в следствие на това ние се отдалечихме. Тогава започнах да се сближавам с неговата най-добра приятелка, и както не се харесвахме с нея, изведнъж се превърнахме в най-добри приятелки, които на сегашен етап, никой и нищо не може да раздели вече. Той изкара около година с онова момиче, след което внезапно я заряза. И тогава той отново възобнови връзка с мен и приятелката ми. Тримата бяхме добри приятели, докато моята приятелка не реши, че би могло да се получи нещо между нас, и реши да впусне плана си в действие. Идеята и, на която аз признавам не се възпротивих, беше, да започнем с него като "приятели с привилегии" и в последствие да се появят чувствата. По онова време, а и след като приятелката ми вкара идеята да спя с него, аз друго и не исках, той също. Така няколко месеца, през които така и не преспивахме заедно, но си общувахме постоянно, при което от моя страна започнаха да се появяват чувства. В началото, дори аз не знаех какво изпитвам и не исках да призная пред самата себе си, че може би искам повече, от просто секс с него. Измъчвах се и макар да виждах, че той не споделя чувствата ми, не губех надежда. Така няколко пъти се скарвахме, спирахме да си говорим за известно време, и после отново всичко се подновяваше. Интересното беше, че когато нямах контакт с него го забравях и не мислех за него, но в момента в който го видех и отново всичко ме връхлиташе. Така издържах до Нова година, когато му признах, че имам чувства и искам да съм с него. Каза ми, че в момента не е готов за нещо сериозно, че ме иска в живота си, но като приятел и една евентуална връзка би развалила приятелството ни. Примирих се, защото вътрешно знаех, че може би ще се случи точно така. Аз и моята приятелка спряхме да общуваме с него и аз го забравих, така минаваше времето, без да имам абсолютно никакъв контакт или връзка с него. До преди 1 месец, когато той ми писа съвсем неочаквано. Започна с обичайните въпроси "Как съм" и "Какво правя" и изведнъж ми каза "Искам да говоря с теб, но предпочитам да се видим, ако искаш". Аз бях меко казано притеснена, след 7 месеца и никакъв контакт с него, ми пише съвсем неочаквано и ми казва това. Съгласих се и след няколко дни се видяхме. Призна ми, че му липсвам и, че вече е готов за нещо по-сериозно. Че ме харесва и ако съм съгласна може да опитаме да сме заедно. Нищо конкретно не му отговорих, нито му се хвърлих на врата, просто му казах, че ще е добре занапред поне да започнем отново да си общуваме и като видим как тръгнат нещата ще решим за по-нататък. И така започнахме, този път виждах промяната в отношението му към мен, и реших, че този път ще е различно и, че трябва да му дам шанс. И така, сега ходим от около 2-3 седмици, всичко е добре засега, не възлагам кой знае колко големи надежди, нито имам големи очаквания. Старая се да се наслаждавам на времето прекарано с него, и да не се обременявам с излишни въпроси. Надявам се да продължим така и занапред, не мога да кажа, че съм влюбена все още, но има време. Гледам доста трезво на нещата, и ако трябва да призная, не беше точно това представата ми за бурна и изпълнена с любов връзка. Само мога да се надявам, че с времето ще започна да се влюбвам в него и ще го заобичам, както и той мен. На този етап аз просто го харесвам страшно много, което за мен си е едно доста силно чувство, просто поради факта, че аз рядко изпитвам такива. А още по-малко пък пожелавам да имам връзка с някой. Трябва да е доста специален човек и наистина да имам нещо към него, че да поискам да съм с него и да го допусна в живота си. Той постигна тези неща, така че ако е достатъчно търпелив занапред може и да просъществува тази връзка, основавайки се на любов. Не съм сигурна какво искам от читателите, би било хубаво да чуя мнение за себе си, както и за историята ми, и ако вие бяхте попаднали в такава ситуация, какво бихте направили. Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Авторке, ти вече си жена на 21г. , не момиче. При секс жената обикновено се влюбва, докато мъжът-не. Така ни е създала природата. Никога повече не се лъжи да спиш с мъж на приятелска основа! Няма такова нещо като приятели с привилегии, има любовници. Мъжът не се влюбва, жената се влюбва. Това е реалността. А въпросната приятелка не ти е такава. Спри да се виждаш и с двамата. И първо изгради връзка с един мъж, сексът го забави. Поради каква причина спиш с един мъж без дори да сте гаджета? Само защото 'приятелката' ти така й е хрумнало? Ами защо тя не спи с него, ами те прилъгва теб?

2.   Взаимни симпатии са нелошо начало за една такава връзка. Понеже дълго време си изпитвала несподелени чувства в момента си резервирана и това охлажда страстите в някаква степен.
Ако искаш да породиш страст между вас, постепенно се отърви от задръжките в отношенията ви. Прави по-спонтанни неща, предизвиквай изненадващи моменти на интимност и нещата постепенно ще си дойдат на мястото. А дори да не се получат нещата в крайна сметка, ще знаеш че си дала най-доброто от себе си. Не оставяй страха от това да бъдеш наранена да диктува решенията в живота ти.

3.   Никой от двaмa ви не е влюбен в другият, но се нaдявaте с времето...Не вярвaш, че е влюбен, нaли? Aз не вярвaм в товa "с времето ще се влюбим" с времето може дa се зaобичaте по някaкъв нaчин, но оновa влюбвaне, което после води до любов и другaтa, ОНAЗИ обич-НЕ!
Ще сте зaедно докaто трепне сърцето с друг/a, кой ще се влюби пръв в някой трети, тaм е въпросът ;)

4.   Абе я започни да излизаш с НОВИ ХОРА и престани да се занимаваш с неща отпреди 5 години!
Стига си циклила на едно място - излез и опознай света!
А, избягвай да гледаш любовни сериали, особено турски и индийски.

Ако не ме послушаш очаквай да ти се включват (и в нета и в реалността) ей такива застаряващи селски бекове като номер1...

5.   За мен само връзка основана на истинско приятелство и взаимно уважение има някакво бъдеще. Чувствата, влюбването идват и си отиват - важното е какво остава след тях. А то обикновено е, каквото е било и преди тях 9ако е имало такава завръзка). Освен това по време на връзката характерите се дооформят, донастройват, дялат си взаимно треските и т. н., което не би било възможно ако няма приятелство, взаимно уважение и някаква предистория.

Сляпото влюбване и чисто сексуалните връзки, поне при мен, почти винаги са завършвали с пълен крах. Можеш да попаднеш на невероятни боклуци и след време да се чудиш и маеш как изобщо си успял/а да се забъркаш с такива? ! А хората, които по време на съответното "забъркване" успяват да създадат и деца, след това цял живот си сърбат попарата. Да не говорим, че и децата им страдат, както и всички останали около тях...

№4 е прав/а донякъде - сега ти е времето да се запознаваш с нови хора и да прецениш много по-добре какво искаш и какво търсиш. Нерядко обаче старите приятелства си остават най-стабилните и най- не рисковите от гледна точка на обвързване и създаване на семейство.