Има ли и други в това положение?
Здравейте, често чета тук най-различни истории и накрая реших и аз да поискам съвет, и ако има някой, който е бил... или е.... в това положение да чуя и неговото мнение.
Ще бъда ктратка.... Разведена съм, имам едно дете, което вече е голямо, но живее с мен. Запознах се с човек, с който вече почти две години живее при мен. Проблемът е там, че в началото имахме много търкания по различни въпроси и като че ли чувствата които имах към него започнаха да се изпаряват. Той започна много да ме ревнува, имам чувство че ме задушава и ме дебне отвсякъде по всяко време. Говорих на няколко пъти с него, казах му, че не сме един за друг, че искам да се разделим, че не го обичам.... но... не си отива.... Незнам как да постъпя, моля за съвет....
Уважавам го, благодарна съм за времето което сме били заедно за всичко което е правил за мен, но трябва ли да жертвам моето щастие за сметка на неговото? А и тази ревност ме плаши.... дали няма да стане с времето по-лошо? (хванах го да ми проверява телефона, вдин път даже ми го взе от ръцете да видел кой ми пише... Как да го накарам да си тръгне без да се карам с него и да се разберем лато големи хора?

Коментари

1.   Ако жилището е твое, му дай да кажем 2 седмици да се изнесе, а през това време да спи в хола. Точно на датата като излезне за работа да кажем му прибираш всичките неща в куфари, в чували и пред вратата, СМЕНЯШ КЛЮЧАЛКАТА и да си ходи.

2.   Здравей!
Ревността е неприятна, особено когато е прекалена. Но аз имам въпрос - дали ти не си провокирала ревността му? Ако си отговориш честно на няколко въпроса, ще разбереш това.
Имаш ли навик да си ровиш из телефона през времето, когато сте заедно? Вечер в леглото с телефона ли се занимаваш пак? Получаваш ли известия, мейли и други, без да му казваш кой и за какво те търси? Изключваш ли си звука на телефона, за да не чува идващите съобщения? Имаш ли чат с приятели, които той не познава? Срещаш ли се с хора, които той не познава? Игнорираш ли го, когато сте заедно?
Ако дори и един от отговорите е ДА, то ти си го предизвикала да смята, че имаш и друг човек, за когото мислиш. Дори и да не е така, погледнато от неговата позиция е обидно. И не - защото трябва да му казваш всичко, но когато живееш с един човек, е непочтено да общуваш по този начин с други хора. Ако той знае с кого си пишеш, какво четеш, за какво си говорите, ще бъде част от твоя живот. А ако не го допускаш - това е игнориране.

3.   Сменяш ключалката и той няма достъп до жилището ти. Ако протестира-си говориш с полицията.