Да загубиш най-любимия, като преди това си го предал...
Ето ви и моята история.
Омъжих се на 20, много бях щастлива, но всъщност исках да се махна от моите родители, които ме задушаваха с изисквания и свръхконтрол.
За мой късмет - бях обичана от мъжа си, създадохме дете. Той си пийваше повечко, но на 20 -25 години нямаш достатъчно опит да видиш проблема. Пиеше, за да му е весело, но постепенно се превърна в алкохолик, който неусетно стовари всички отговорности върху мен. Той си пиеше, боледуваше, пиеше и така неусетно, докато аз не изстинах напълно към него. И така - след 15 години брак, аз се влюбих в друг. Не е интересно, дали тази ми постъпка е лоша или не. По- важното е, че след този мъж се появиха и още няколко - през 2-3 години започвах връзка с нов мъж, на мястото на предишната, като нямах смелостта да се разведа с моя пропил се съпруг.
Бях нещастна и в същото време щастлива по свой си начин, бях обичана и уважавана от хората, защото връзките ми бяха много дискретни. И както става в приказките - един ден срещнах специалния, този, заради когото бях готова да напусна съпруга си. Само да отбележа, че през цялото време продължавах да се грижа за него - работех, поддържах дома, изучих детето, водех го по болници, купувах лекарства. Сексът ни беше приключил - което беше моя инициатива. И така - срещнах мъж, който ме правеше напълно щастлива - мъжът, за когото бях мечтала несъзнателно: умен, интелигентен, забавен, добре обезпечен, с разностранни интереси, културен и с широк кръг приятели. Сексът беше възхитителен. И тогава - съпругът ми почина - цирозата му беше в последна фаза. И тогава за мен изведнъж този илюзорен щастлив свят се срина - бях нещастна, бях сама, бях изгубена. Изведнъж, без съпруга си, аз изпаднах в дълбока депресия, не исках да виждам никого, исках само той - любовта на живота ми, моят съпруг - да е жив. Защото знаех, чувствах, че всъщност само него съм обичала и всичко друго е било илюзия.
Защо се получи така? Как да продължа? Моя ли е вината? Предадох ли го? Можех ли да го спася?

Коментари

1.   Не ,не е твоя вината.Мъжът ти е бил един непълноценен съпруг ,човек на когото не можеш да разчиташ и да обичаш.Ако не е бил неговият алкохолизъм,вероятно сте щели да имате нормално семейство.Не си го убила ти,а алкохолът.
Събери се и продължи живота си,независимо дали с някой или сама.
Не мога да те хваля,че си имала любовници,но иначе е трябвало и ти да се закопаеш с алкохолика.

2.   Оо, чичо, пaк си във вихърът си :)
Музaтa те "чуквa" от време нa време, но от грешнaтa стрaнa. Следвaщият път се зaвърти, може дa е те перне по глaвaтa и дa създaдеш един истински, мaйсторски рaзкaз.
Хубaвa вечер и контролирaй рaкийцaтa!

3.   Не, не си виновна за нищо. Не знам кой е чичо,но от четенето в сайта подозирам, че е някой, който пуска истории.Обаче в живота всичко това го има.Към авторката или към"чичо", не се предавай, намери си друг приятел, тежко е , знам. Не си виновна!Не можеш да спасиш човек, който не иска да бъде спасен.Жива и здрава бъди и дано намерш твоето щастие!
Ана

4.   Аз мисля по-различно от коментиралите преди мен. Разбира се, че си го предала, какво е изневярата освен едно огромно предателство. Можела ли си да го спасиш-със сигурност си можела поне да опиташ, колкото и да е трудно с алкохолик. Само едно не мога да разбера-как така отведнъж прозря, че човека на който системно си изневерявала е твоята голяма любов? Сигурно са прави като казват, че оценяваме това, което имаме чак като го изгубим. Хак ти е....

5.   Явно си осъзнала обичта си към него вдва когато си го загубила. Тъжна история...

6.   Авторката
Не знам кой е чичо, но знам коя съм аз.
И историята не е измислена, за жалост.
Благодаря на съветите тук, наистина трябва да се взема в ръце и да продължа напред. Но е трудно, адски трудно..

8.   Абе хора каква е тази мания, не обичаш някой ама седиш със него. Той изчезва и ти тогава се сещаш, че си го имал. Виж преживяла си доста, 15 години с алкохолик трудна работа. Дали си виновна мисля, че тези години ще ти опростят греха. А и в крайна сметка не можеш да го върнеш. Но все пак той ти е оставил нещо което ще е с теб до края на живота ти, вашето дете. Малко или много то е и част от него. Нямаш избор продължи, ако не можеш твоето дете ще ти помогне.