Въпрос към мъжете
Здравейте. На пръв поглед ”проблема„ ми не е нищо сериозно, но ме тормози и се надявам да получа съвет. Та преди два дена се запознах с едно момче в една от социалните мрежи. Като цяло „разговора” ни вървеше добре. Пита ме дали си имам приятел и след това последва доста глупав въпрос, който не смятам за нужно да споделям, но го срязах малко, като му казах, че не обичам да споделям такива неща с напознати. Той каза, че трябвало да се видим скоро. И така на следващия ден не ми писа повече. Това е деня, в който споделям това всъщност. Та проблема не е, че точно този човек не ми е писал, а че по принцип забелязвам това при доста момчета/мъже. И затова въпроса ми е към тях-какво ви кара да спрете да пишете на някое момиче от нищото или както е модерно да се казва сега-да я оставите на сийн. В допълнение мога да кажа, че момчето не е от България, но не мисля, че има значение, защото и българските мъже го правят. Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса какво ви кара да спрете да пишете на някое момиче.

Коментари

1.   Това което го кара да не ти пишв повече е отговора на въпроса, който ти е задал. Като не знаем какво те е питал как да ти кажем. А е очевидно, че заради това не ти пише вече.
Нищо не ни казваш, а освен да почнем да философстваме тук и да го избием на "мъже с/у жени" друго не ни остава.

2.   Наличието на други момичета които отговарят на въпроса- девствена ли си. Това кара тоя тип мъже да спират да пишат, не се тревожи като го отреже някоя пак ще се присети за теб. Лошото е че той е бройкаджия. От друга страна такова едно оттегляне влияе примамващо, ето ти си написала цяла статия тук, бърка ти в душицата подсъзнателно, чакаш и се чудиш какво става и така мислиш за него. Честите мисли за някого нали знаеш могат да отключат някакви чувства.

3.   Пробва се, като не стане пише на друга...

4.   В конкретния случай вероятно е искал да се сближите и затова те е питал за по-лични неща. По начало мъжете не питаме за лични неща човек, който ни е безразличен. Само че ти като си го скастрила и на него му е станало неприятно и затова не ти е и писал.

Имай предвид, че чужденците в сравнение с нас в по-голяма степен държат на добър тон и те са по-чуствителни при скастрвания. Той явно го приел като знак, че не искаш да се сближаваш с него или просто си е помислил, че си злобна и не си заслужава да инвестира усилия в теб.

Всъщност и на мен ми с е случвало нещо подобно и знам как се чувства. Можеше поне да му кажеш някак по-тактично, че е лично, вместо да му се сопваш.

5.   Господ знае защо, но изглежда дръпнато си се държала, та най-вероятно заради това. Недей да търсищ под вола теле. Ако ти харесва някой завържи запознанство и толкова, независимо от България или другаде.

6.   Повечето хора при общуването си в социалните мрежи всъщност си търсят партньор - дали за приятелство, връзка или секс е друг въпрос.
Та като си търсиш партньор за нещо, то той трябва да отговаря на един куп критерии измислени от теб (сега дали са реалистични или не също е друг въпрос). Дали отговаряш на някои от тези критерии става ясно от самия разговор/чат, а други се изясняват при задаването и отговарянето на конкретни въпроси.
Когато отговориш на един или няколко от тези въпроси по неочакван или неприятен за събеседника ти начин, той (понякога прибързано) те поставя в категория "не става", и най-често преустановява комуникацията с теб.
Насочва вниманието, времето и енергията си към други новопоявили се хора, които имат шанс да покрият критериите му.

7.   Абе хора, общувайте си навън. Това с тея сийнове е пълна простотия. Всъщност в повечето случеи изобщо не се случва това, което си мислите. Мен примерно много ме дразни това "видяно".. някак си се чувстваш длъжен да отговориш. Ами аз пък може да не искам в момента да отговоря или да не знам какво да кажа. После другия си мисли, че нарочно си го направил и се обижда и почва да се филмира..

8.   Авторке, не си имала симпатии към него и си го отрязала нетактично, а той е схванал намека. Ако наистина се интересуваше от момчето, щеше да му отвърнеш по-меко, както споменаха другите.
Аз лично бих предположил че ще продължиш да се държиш по подобен начин при по-нататъшни опити за сближаване, и бих спрял да си губя времето освен ако не видя нещо специално в теб.

9.   Питал те е нещо за секс, нали? :D

10.   Въпроса беше дали с бившия ми приятел съм стигала до оргазъм. И не бих казала, че съм го скастрила, после му се извиних и му казах, че това просто са лични неща, които не искам да споделям с хора, които не познавам. Това е.

11.   Пише ли ти за секс,той не е сериозен и си търси ебавки. За това 99% от момичетата,които отговарят на въпросите за секс са в "стената на срама".
Заклеймени с прякор курви,не че нещо ама пичовете,само се излагат,като че ли те не пишат и не пращат нищо свързано със секс,ама всички освен майка ми са курви,та този по-хубаво че не ти е писал повече.

12.   Ами - като се има предвид, че е бил в чужбина - явно е търсел разговор и като е видял, че няма да се получи пикантен такъв- се е прехвърлил на друга.

13.   Аз съм момче на 26 години. При мен е обратното, а именно момичетата спират да ми пишат. Каква е причината ли? Или не съм им допаднал, омръзнал съм им, или са си намерили друг. Досега никога не ми се е случвало да спра да пиша на момиче, което се интересува от мен. Просто няма такова момиче. Аз се интересувам от момичетата, а те от мен изобщо не се интересуват. Винаги аз започвам пръв кореспонденцията и тя спира докато момичето спре да ми пише. Няма да те лъжа, това е истината. Ако питаш другите мъже и те ще ти кажат същото, че първи мъжете заговарят жените, а не обратното. При мен няма такъв случай, в който момиче да ме заговори първа и да ми каже, че ме харесва или нещо такова.

Твоят случай е съвсем друг. Момчето иска среща, ти му отказваш и той те отрязва. Това не са сериозни момчета, от които можеш да очакваш дългосрочно, вечно приятелство, сериозна връзка и брак. Това са мъже, които търсят секс за една вечер. Ако искаш да те издумка отпред и отзад, се занимавай още с такива, а ние сериозните момчета, които търсим истинско приятелство и сериозна връзка ще си стоим сами. Има много такива мъже дето търсят анален секс от жените, а тези дето искат стандартен си остават сами.

Нещо много се е развалила българската жена. Обича да се държат с нея грубо хора, които не я заслужават, а тези дето я заслужават ги отрязва. Сами сте си виновни вие жените, не се оплаквайте.

14.   Абе на колко си? Би трябвало да се усещаш, че щом ти задава такива въпроси значи се опитва да те изкара навън и да те натиска. А ти като си го посрязъла той си е казал "оффф още една дето няма да ми пусне веднага" и е тръгнал да пише на други 5-10 моми с надеждата все някоя да е отчаяна за секс. Съветът ми е да продължаваш в същия дух, за да отсяваш мъжете. Сега го казвам така, но като бях на около 19-20 и в пика на желанието за еванье, бих мислил по друг начин...

15.   Този е много тъпо парче, не се занимавай..

16.   При такъв въпрос аз не просто щях да го "скастря", директно след това щях да го блокирам. Проблемът не е в самия въпрос - ако е зададен от човек, който ми е близък и сме стигнали до някакво ниво на интимност, ОК, но от почти непознат - хайде бе. Противно е, и то доста. Даже не знам защо си се извинила, честно.
Колкото до това защо момчетата спират да пишат в даден момент (извън този случай, тук мисля е ясно, че е искал лесна свалка и не му се е получило). Обикновено това става, когато усетят, че липсва ангажираност отсреща, с други думи виждат общуването помежду ви като напразна инвестиция. Лично според мен това е най-честият случай. Разбира се, има милион други фактори.

17.   От №8:
Явно момчето се е интересувало стриктно от секс за да зададе този въпрос. Смятал че може да ти завърти главата с предложение за някакво вълнуващо сексуално преживяване, като вероятно ще се окаже просто посредствен. При такова положение щом е видял че няма да го огрее без да вложи много усилия, логично си е бил камшика. Ако не те интересуват подобни неща, не бих се тормозил че не ми пише на твое място - така или иначе нищо сериозно не би се получило между вас и си постъпила коректно като си го отрязала.

Поздрави.

19.   Въпроса ми беше като цяло, но разбирам и аз също предположих, че е заради това, че го отрязах. Въпросното момче ми писа пак след време, но го блокирах, надявам се да няма наивни момичета, които да се връзват на подобни глупости.