Дами, каква е логиката
Искам да питам жените, понеже няколко пъти ми се случва едно и също нещо. В дейтинг сайт да речем една жена ми харесва профила ми. Аз и пиша примерно "здравей" и тя не ми отговаря. Вече се случи няколко пъти и недоумявам защо ще харесаш нечий профил, а после няма да му отговаряш.

Аз ли нещо не мога да схвана или наистина жените не сте рационални същества?

Коментари

51-64 от 64

67.   Няма логика. Жените в дейтинг сайтовете по принцип не са много стока и са и разглезени от внимание, защото там са малцинство. По-добре търси жена на база сходни хобита и интереси - запиши се да тренираш или да учиш нещо, което ти е интересно или пиши във форуми и групи по някаква тематика, която те вълнува. Tака ще имаш много по-добри шансове да срещнеш читава жена, с която да си подхождате

69.   Предсказанието за дърляне нещо не се сбъдна, а?

70.   Виж, че има липсващи номера. Явно съвсем е изтрещяла, за да не я одобрят. А единичката си беше налице още с одобряването на коментара ми.

Така че грешката е вярна.

71.   Жените изпростяха и са нерационални и нелогични
Ти си си наред

От Жена

73.   Здравей, скъпи авторе. Първо, искам да спомена, че съм жена и бях шокирана от мнозинството женски коментари тука, пълни претенциозни лигли, които само злобеят по форумите. Второ, съвсем нормално е да се започне разговор със "Здравей". Мен ме дразнят такива, които почват с "Много си секси/сладка и т.н.". Нали искам да се запозная с човек като личност, а не да слушам изтъркани комплименти и да гледат на мен като на парче месо. Но наистина множеството лигли в тези сайтове търсят внимание и страдат от комплекси и чувство за малоценност. Продължавай в същия дух и ще срещнеш свястно момиче, поне за приятелка. Трудно се намира, но не невъзможно. Аз винаги съм отговаряла на възпитани и приятни мъже, но почнат ли с перверзностите - КРАЙ!

Blake

74.   67 е прав, с изключение на това, че няма такова нещо като 'разглезан/а от внимание'.

Човек (било то жена или мъж) или умее/може/знае как да получава внимание или не.

Също така самото заглавие, което си поставил, е крайно неподходящо, защото в свалките и любовните неща няма такова нещо като логика. Там всичко е химия и характери.

И аз съм жена.

75.   Това не е "Джери Макгуайър", че да я спечелиш само с едно "здравей". Напиши нещо повече. Постарай се. Сайтовете не са контакт на живо, не можеш да заинтригуваш с поглед, усмивка, поза на тялото. Можеш само с думи. А ти пишеш само едно "здравей". Знаеш ли колко още мъже правят същото? Никога не съм имала регистрация в такъв сайт, но по думи на приятелки - над 90% от мъжете. И тогава как ще се отличиш на от тях? Бъди креативен.

76.   75, съгласен съм, но аз по-горе писах, че това "здравей" го писах примерно, не че всеки път пиша здравей. Пробвал съм и с много други похвати и резултатите не са много по-добри.

А и тук не става въпрос дали отговарят или не по принцип, а в случаите когато те първи са харесали рофила, т.е. проявили са някаква инциатива.

Мен това ми беше въпроса - какъв е смисълът да харесаш нечий профил, ако нпосле няма да му отговаряш, дори в случаите, когато не съм писал просто "здравей", а съм си направил труда да прочета профила, да и напиша нещо по-креативно.

Но това, което разбрах е, че явно просто си харесват ей така, без да влагат някакъв смисъл. В което няма лошо, просто исках да разбера защо така се получав и разбрах, за което благодаря на всички.

Иначе нарочно съм правил експерименти да ги провокирам примерно с нещо от сорта "красива си, но устните ти са много тънки" и за моя изненада резултатите са в пъти по-добри. Обикновено скачат като ужилени и реагират, искат обяснения и т.н., след което им обяснявам, че не го мисля, а просто ми е харесала и искам да се отлича от хилядите, които са и писали "здравей" или "много си секси". И да ти кажа резултатите са добри. Поне се започва някакъв разговор, а вече от там нататък зависи от самите нас дали ще си допаднем и нещата ще се случат.

Някои може да ме обвините, че подхода е подъл, но подчертавам, че само така има резултат и не го мисля всъщност, а го правя с цел да се отлича. Обикновено макар в първия момент да подскачат, впоследствие женито го приемат добре, с чувство за хумор и оценяват креативността ми. Но разбира се, има и такива, които се обиждат и повече не ми проговарят.

78.   Страшна идея ми даде автора. Вече, ако реша да впечатля някой мъж във виртуалното пространство, просто ще му подметна: "Готин си, ама пишката ти изглежда малка". : ))))))

Пък каквото сабя покаже!

79.   78, не е зле, но трябва да е нещо, което се вижда и на пръв поглед все пак :) Този лаф ще мине, само ако на снимката е гол.

И също не е хубаво да е прекалено грубо, защото иначе ще се обиди повече от необходимото и няма да се получи ефекта. Идеята е да е повече като закачка и по-малко обида.

Успех!

80.   От намер 78 до номер 79

Това за пишката всъщност беше майтап. Твърде грубо е и никога не бих го направила, дори и отсрещната страна да си го заслужава. Също така е грубо да кажеш на една жена, че устните й са твърде тънки, даже и ако е истина. Колкото и после да й обясняваш, че не го мислиш, това ще я гризе отвътре дълго време, а някои по - лабилни може и цял живот.

81.   80, с всичко съм съгласен, но понякога това е единствения начин да привлечеш нечие внимание и впоследствие да изградиш нещо. Иначе уважаващите себе си жени не се обиждат, но пък биват провокирани да отговорят.

82.   8 не съм със същото впечатление за планинарките - разни откачени хипарки. Най-много приятелчета да намериш там, но повечето не са отворени за нищо повече.

83.   Да очакваш повече от "Здравей" не означава да очакваш "Много си секси" и подобни. В тези сайтове има и текстови описания. Проявете въображение. ;) Но то за всеки влак си има пътници.
Ж

51-64 от 64