Дами, каква е логиката
Искам да питам жените, понеже няколко пъти ми се случва едно и също нещо. В дейтинг сайт да речем една жена ми харесва профила ми. Аз и пиша примерно "здравей" и тя не ми отговаря. Вече се случи няколко пъти и недоумявам защо ще харесаш нечий профил, а после няма да му отговаряш.

Аз ли нещо не мога да схвана или наистина жените не сте рационални същества?

Коментари

1-50 от 64

1.   Пиши повече от здравей....

2.   Мъжете не сте рационални същества щом толкова насериозно сте взели сайтове за запознанства хе хе

3.   Когато ви "обърнат" повече "внимание" си мислите че ние жените сме ви навити, само че сте далеч от истината.
Това че харесваме профил или снимки на някого, не означава че го харесваме или бихме комуникираме с него.
Ако една жена иска да контактува с теб, ще ти отговори независимо дали ти е харесала профила/снимките.
Нямам навика нито да гледам профили, нито да натискам like-че.
Авторе, ако някоя те спре на улицата, за да те попита за часа, ти за свалка ли ще го приемеш?
Разсъждаваш детински, ами порасни!

4.   Може би защото "Здравей" е супер оригинално встъпление?

5.   НЕрaционaлният си ти и подобните ти!
"Здрaвей" в сaйт зa зaпознaнствa= нямaм идея кaк дa се предстaвя, кaкво дa кaжa, то дaже и нямa зa кaкво дa говоря! Зa товa ще минa с едно "здрaвей" и нaтaтък дaно поемеш топкaтa ти и дa мине, че уж съм зaентиресувaн от теб кaто личност, дa не ми личи някaк, че от aмaн от мaзоли...
И тъпaтa, aбсолютно НЕрaционaлнa мъжкa логикa "остaви я дa говори, тaкa ще си мисли, че е центур нa внимaнието и много те вълнувa"- НЕ, тaкa aвтомaтично признaвaте, ше в същност нямaте нищо зa кaзвaне...нищичко!

6.   Всъщност жените сме много рационални и това го доказва. Попринцип тези сайтове служат за вдигане на самочувствието при доста от момичетата. Да видиш колко мъже ще те харесат или пишат. А в тези сайтове доста от хората „харесват” без да се замислят много и в последствие забравят кой са харесали. В повечето случаи, когато една жена вече си вдигне малко самочувствието започва да подбира и рядко отговарят, ако не ги заинтригува нещо наистина (в случая с тези сайтове-впечатляващ външен вид). Няма какво да търсиш под вола теле, ако някоя жена търси нещо повече от подхранване на егото си ще ти отговори.

7.   Ами твърде малко "инвестираш" в съобщенията си. Жена съм и аз не обичам съобщения от рода "здравей,Хей.. как си" не показват креативност. И ако получа 20-30 съобщения, че отговоря на тези, които са положили малко повече усилия- примерно прочели са описанието ми ако има такова или са започнали разговора по необичаен начин.

8.   В някои сайтове сайтът изкуствено пуска фалшиви харесвания за да симулира активност и да почнете да пишете, в други сайтове при харесване на определена бройка хора ти се отключват различни функции на сайта, като например да видиш кой те е разгледал и момичето харесва нужната бройка ей така на случаен принцип само за да и се отвори. В други сайтове пък има нещо като гласуване за снимки, само дето като харесаш снимката на даден човек все едно му харесваш профила, тоест в тоя случай мадамата стои и цъка "харесва ми" "не ми харесва", и се изреждат един куп снимки от различни профили, с други думи не може да те запомни. Гледай кво става отваря си тя сайта и гледа има 20 съобщения ама на нея и е тъпо да чете 20 пъти -здравей, айде да се запознаем, и ония с извратените съобщения, после мадамата отваря търсачката 20 страници с по 20 мутри на страница пооглежда и си казва - офф само загорели типове тука - знае че с който и да почне разговор ще я иска, когато жената е искана от всеки тя не се дава, а когато се даде в крайна сметка се дава на най кофти човека, така че сайтовете за запознанства не са изградени и съобразени с женските инстинкти. Имам години неуспешен опит в тия сайтове, не е работа тва, наконтените яки мадами никога не са ми отговаряли, обикновените скромни момичета без грим които търсят любовта с които аз много искам да се запозная, пък ми нямат доверие, те си мислят че там всеки иска да ги метне в леглото за една нощ, и се дърпат, не желаят да комуникират. От друга страна огромна част от момичетата си имат приятел, това според мен е мега, мега тъпо. Едното е че така затрудняват нашето търсене на хората които сме сами и искаме да намерим някого, второто е че тва е супер неморално да си имаш приятел и в същото време да си пишеш с други и да се правиш на търсеща. Аз ако си имам момиче, за тия сайтове даже няма и да знам. А то кво отварям профила на първите снимки сама в секси пози, предлага се момичето, и на последната снимка баам гушната се целува с някой, ей така има стотици такива профили и винаги на последните снимки за да може да ни е яд, да ни потекат лигите в началото като я видим сама и накрая на последната снимка да ни хване яд. Или пък имат скрити снимки, които им са пак с приятелите им, те се виждат ама са замъглени но си личи двата силуета. Няколко пъти попадам и на профили които директно са си качили снимките от сватбата, що за малумщина, да се изфукаш ли кво, хора които са намерили любовта нямат работа в тия сайтове, обаче понякога имам чувството че на началната страница на тия сайтове пише сайт за обвързани, защото обвързаните са повече от реално търсещите сами. Напоследък пък някои ми отговарят - нямам интерес, успех - много ми е интересно към какво имат всъщност интерес, защо влизат изобщо, някои цял ден са на линия обаче нито думичка не обелват и как така от едното изречение и едната снимка ме разбраха що за човек съм, те са вещици знам аз, още като им пиша и виждат в бъдещето целия ми характер и какъв мъж бих им бил. Според мен ако някой наистина търси някого и ако е сам, истински сам нуждаещ се от другар, то той ще направи необходимото да претърси всичко, ще опознае всеки човек с който съдбата го е срещнала. За това когато не ми отговорят или ми отговорят "нямам интерес", аз си знам че това са хора които не търсят, че това са хора които са затънали в скука, и единственото което могат да направят в сайта е да си играят и да си чешат егото с качването на провокативни снимки. Така че колега търсещ, излизай навън запиши се на някакъв спорт или планинарство, според мен най готиния начин за запознанство е когато двама души се борят с някаква трудност, например планинарството, трудността е: върха, умората, тръните и назъбените камъни които правят рани, ще си помагате един на друг хората в групата, с преодоляването на тези трудности и така ще осъществите близък контакт помежду си. Планинарките са добри жени, остави ги тия смартфонки от сайтовете да си правят муцките и да ги порят батките.

9.   Ами не са длъжни да ти отговарят, вероятно им пишат много досадници, които отгоре на всичкото са и невъзпитани, та вече не смеят да отговорят.
След десетия път писва.

10.   Жените не стават за нищо вече. Съжалявам но горчивата истина!

11.   Няма логика в жените, повярвай ми! В тиндър се мачваме, пиша "Здравей, приятно ми е " и дори не са си направили труда да видят съобщението! ЗАЩО ЩЕ ХАРЕСАШ НЯКОГО И НЯМА ДА МУ ПИШЕШ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ, КОГАТО ТОЙ Е ПИСАЛ ПЪРВИ????

15.   Защото при активност има рейтинг, който ти носи определени ползи в сайта. А защо не ти отговаря някоя конкретна жена само тя си знае. Но докато си мислиш, че превъзхождаш жените (не някои от тях, а жените като пол изобщо) интелектуално, така или иначе няма да привлечеш стойностна жена. ;)
Успех!
Ж29

18.   Добре, хора, защо ме нападнахте така? Всички се хванахте за това здравей. Казах го примерно, не че пиша всеки път само здравей. Второ, някои решиха, че съм казал, че са ми длъжни да ми отговарят и че съм си мислил, че съм по-умен от всички жени. Не помня да съм го писал, нитопък си го мисля.

Естевено че всеки си има право да не отговаря, простопитах човешки, а половината ми се нахвърлиха. В този сайт само се нападате ли, няма ли хора,които реално искат да помогнат или поне да не нападат първосигнално и да не слагат думи в устата на хората.

Аз нито съм умрял за някоя от сайта, нито съм се възмутил, просто ми беше интересно да разбера логиката. И без това влязох там повече от любопитство, не че толкова държа с някоя да се харесаме. разбира се, ако се случи, добре дошло, не ми е някаква фикс идея.

ПС: дори и някой път да съм написал само здравей, какво лошо има?
Като се запознавате на живо с някого, какво му казвате първо, преди дори да сте му разбрали името? И това ли е критерия дали съм свестен? Дали пиша здравей или измислям някакъв изтъркан лаф с идеята да се харесам само с лафа си и тя да си каже "уау, колко е изобретателен този, дай да му се метна на врата".

Убеден съм, че ако бях написал в темата, че пиша нещо изобретателно,щяхте да ме нападате, че така си прося внимание и едва ли не очаквам като съм наоисал нещо такова тя да ми се моли.

Тук във всяка тема си нападате ей така по дефолт, сякаш вие във всичко сте най най и не правите никога грешки.

Забелязал съм, че в две противоположни теми, и в двете се намират нападащи. Ако правиш едното, те нападат, ако правиш друго в друга тема, пак те нападат. За вас явно всички са егати тъпаците, пък вие сте хванали господа за шлифера, разбораш ли?

19.   За да не се чудиш авторе, защо си нападнат, ето тези думи никой не ти ги е слагал в устата, ти сам ги написа!

"или наистина жените не сте рационални същества?"

Схващаш ли (нали си рационален!) или имаш нужда от по-подробно обяснение?

20.   От кога рационален е обидна дума? Имах предвид, че просто някои хора действат рационално, а други емоционално, в кеото няма лошо, защото сме различни. Нито пък едното е хубаво, другото лошо. Защо тълкувате всичко като обида. Ако става въпрос аз съм прекалено рационален и смятам това за слабост.

21.   Ама ти правиш ли се, или си и си такъв!?? НЕрационален е обида! !

22.   Добре, изпуснал съм НЕ, голям проблем. Можеше да вникнеш в коментара ми и да забележиш, че не съм имал предвид обида, но ти предпочете да се хванеш за НЕ-то. Ето това имам предвид. И въпреки че см обяснил, че не съм искал да обидя никого, си побързал/а да ми сложиш единичката. Ако обиждаш проблем, ако не обиждаш пак проблем. Само потвърди мнението ми, че тук се напада по дефолт. И преди да побързаш да кажеш, че се заяждам, не се заяждам, не се обиждам, просто мислех, че целта на сайта е да се споделя, а не да се напада по дефолт, без значение какво пишеш, но щом така се чувствате удовлетворени, ваше право си е. Айде мен ме оставете, аз съм по-непокист, но просто имайте предивд, че има по-чувствителни хора, които просто искат помощ и съвет, а вие така не само не им помагате, каквато е идеята на сайта, а ги закопавате съвсем емоционално. Това си е емоционален садизъм и егоизъм. Не ви прави чест да се избивате дефицитите на гърба на някои хора, които дори не са имали предвид това, което вие им слагате в устите.

Знам, че коментара ми няма да се хареса и ще ми набиете единичките, но кажете, че греша.

Съвета ми е да си ми слагате единчки, щом това ви прави щастливи, но поне с чувствителните хора внимавайте и имайте малко търпение и разбиране, защото нямате представа какво им причинявате. Мисля, че малко емптаия не е излишна. Емоционалната агресия се връща като бумеранг и при вас, имайте предвид и това.

23.   Започвам изключително да ти се нервирам, а ценя нервите си, така, че вече няма да се занимавам с теб!

И да, съвсем РАЦИОНАЛНО разбрахме, че имаше предвид НЕРАЦИОНАЛНИ като обида! Защо нямаше предвид емоционални (щеше да го напишеш!), очевидно имаше предвид НЕЛОГИЧНИ!

Опитах се да ти обясня, озлоби се, вместо да викнеш НЕемоционално в коменара ми!

Поне стана ясно какво са избегнали неотговорилите ти жени!

24.   23, Аз не съм имал лоши чувства към никого и се извинявам искрено, ако съм обидил някого, това сериозно го казвам. Но да ми се слагат думи в устата и да се приема опита ми за пояснение като злоба, няма да стане.

Иначе защо си противоречиш? Как хем разбра какво имам предвид, хем се хвана за НЕ-то? Ей, така да има за какво да дракаме, нали? То тука напоследък целта е дракане да има, не да се споделя.

Не, нямах предвид нелогично, пак ми сложи думи в устата. С най-добри чувства обясних какво имах предвид, но слагането на думи от твоя страна и умишленото дърлене за глупава сричка, за която многодобре разбра какво имам предвид, продължава и като за капак аз излязох злобния.

Не знам кой е злобния в случая. Вие първи ме нападнахте, че съм се правил на умен, а после като обясних, че не е така, се хванахте за една неволно изпусната сричка, понеже не можете да си признаете, че не сте ме разбрали.

Щом като са ти сложили думи в устата и се опиташ да обясниш, че не си имал предвид нищо лошо, се смята за злоба, а пък да слагаш думи в устата на хората и после като ти обяснят какво са имали предвид, да им се заяждаш за една сричка е супер добро нещо и не е злоба, ОК. Явно аз съм с грешна представа.

И между другото как според теб жените примерно (подчертавам примерно) от едно здравей са разбрали, че съм "злобен"? Пак дракане да има, нали така. Хубаво дракайте си се, но аз не съм дошъл тук за това. Това, че не ти излезе вярно предположението, че обиждам жените, не означава, че трябва да се нервираш.

Пак ще повторя за н-ти път, преди да си ме нападнала за пореден път - не съм искал да обидя никого, най-малко жените и се извинявам, ако не съм се изразил ясно. Не съм изпитвал злоба към никого тук, просто се очудих, че без да съм имал нищо лошо предвид ме нападнахте за глупости. То човек вече не може да попита чисто човешки, без да го налазят злобарите.

Все пак благодаря на малкото отговорили по същество.

25.   И какво ни греят обясненията и извиненията СЕГА!?? Хората ти отговориха на ИСТОРИЯТА, както е написана, а тя е написана обидно (с умисъл или не)! Говориш за необяснимо за теб (тоест нелогично, защото говориш за рационалност! ) поведение и питаш, не сте рационални (тоестн нелогични) жените (обобщението на цял пол само по себе си е обидно)! Рациото е това, което отделя хората от животните, още ли питаш дали нерационални е обидна дума!? Моля ОСТАНАЛИТЕ да кажат не е ли това най-ЛОГИЧНАТА интерпретация на думите в историята!??

Каквото си посееш, това ще пожънеш, толкова е просто! Пося обида в ИСТОРИЯТА, пожъна негативизъм в коментарите! Да, толкова е просто!

Някой друг ако иска да ти обяснява азбучни истини, на мен вече ми омръзна!

И се показа какъв си, когато някой ти направи услуга, какво го застигна...

Успех с жените, де...

26.   Към номер 23

"Опитах се да ти обясня, озлоби се"

По кое точно време обясняваше? Докато слагаше думи, докато се заяждаше за двете букви или докато го наричаше злобар? Или може би докато се "нервираше"?

Мисля, че на всеки вече му прави впечатление, че форума все повече заприличва на типипен български. Вече почти не мога да видя тема без нападки.

27.   А, и последно от мен, авторе, да знаеш че и "същества" не е особено.... ласкава дума! Вече ти обясних за хорат и животните.

И последен съвет от мен, ако ще комуникираш виртуално, трябва да си наясно, че 90% от информацията (изражение, невербални сигнали, интонация и прочие) липсва! Така, че трябва да си 100% прецизен в думите си, защото само на тях се разчита в случая на писмена комуникация! Иначе, видя какво става. Надявам се да си си научил урока!

28.   А и пич, имаш думата "логика" в заглавието! Я, пак помисли дали това не прави нерационални=нелогични като разчетено намерение?

Както казах 100% прецизност на думите!

29.   А защо си мислиш, че само ти и пишеш на тази жена? Представи си, че в същото време си пише с още 5 човека, които пишат далеч по-интересни неща от баналното "здравей". Е, нормално е да не ти обърне внимание. Да, ок, харесала ти е профила, ама това не означава, че задължително иска да си говори с теб точно в този момент. При положение, че си говори с Х, който в момента и разказва нещо интересно, ами нормално е да не ти реагира.

30.   25, обясних ти, извиних ти се, опитах да се помирим, но и това не ти беше достатъчно да си преглътнеш злобата и да спреш да търсиш под вола теле с абсурдни тълкувания на думите ми, нали?

Ако извинението не ти е достатъчно, предлагам да се самоубия, че да се почувстваш удовлетворетна? Сигурно и тогава няма да си.

И между другото не разбрах как точно ми помагаш с размахване на пръст и убеждаване, че видите ли съм имал предвид друго, сякаш си в главата ми.

Аз и до утре да ти обяснявам какво имах предвид, няма да се кротнеш, колкото и да повтаряш, че за последно пишеш.

Не ми е проблем да се извиня още 100 пъти, но ти по-малко злобна няма да станеш.

31.   Не разбираш и това си е! Не става дума за извинение, а затова какво си написал в историята си и как нормалните хора го интерпретираха! Помагах ти, като ти обясних реакцията на хората.

Твой проблем, не май. Не ми трябват твоите извинение.

32.   И не казвам какво ТИ си имал впредвид, а какво разбират ХОРАТА от написаното от теб!!!

И що ти не се кротнеш, а?

33.   Остави сайтовете за запознаства, сега и живата комуникация е лишена от логика. Определено има нещо сбъркано в главите им. Щото хем искат, хем не. И обобщенията и генерализирането са правилни, тъй като аз не се сещам за примери с различни женски реакции, всички по един и същ начин действат. :) Искат пари. :) Има хора за чудо и приказ и нямат прителки

34.   31, и ти не разбираш, че аз не мога да знам как хората ще изтълкуват думите ми. Те може да решат, че съм имал предвид, че искам да убия всички жени и да ги разчленя. И в случая аз ли съм виновен, че някой болен мозък така ми е изтълкувал поста?

Важно е какво АЗ имам предвид, пък хората могат да си го тълкуват като теб - както им е угодно. Но по-жалкото е, че дори след като обяснихконкретно какво съм имал предвид, ти продължи да ми носиш от 9 кладенеца вода и да ми тълкуваш думите по абсурден начин, че и да се заяждаш за две букви с "аргумента", че ми помагаш, така че не ми обяснявай как обясняваш хората какво тълкували. Ти не си тях, за да говориш от тяхно име.

Целта ти е да се дърляш и това си е. Не е да помагаш. Аз няма да се кротна, защото не аз съм човека, който 10 пъти повтори, че е за последно и въпреки това продължи да се драка. И не аз съм човека, който първи тръгна да напада, без другия да е казал нещо лошо.

Така че ти си тази, която трябва да се кротва, най-малкото за да си изпълни обещанието, което 10 пъти заяви.

35.   Автора, в последния си пост(34) си си отговорил на въпроса в темата. При жените(болшинството) и доста мъже напоследък, описани като "нормални" от мадамата с която се дърлите, няма значение какво е написано или казано. Важното е как те го възприемат. Специално при жените в първоначалното запознанство, особено като се премахне физическия аспект(в интернет), на 90% и повече може би, нещата зависят от това в какво настроение си я хванал. Това че масата жени нямат социални умения си е отделен въпрос. Даже си нямат идея какво е комуникация - седят и чакат на готово някой да ги забавлява като клоун. После се изненадват че тоя дето си е правил труда да ги забавлява, единствената му цел била да ги "пише в тефтера". Е то е елементарно и логично, ама ходи им го обяснявай.

36.   Опитай да й кажеш нещо различно, което да й направи впечатление. Тя получава примерно 20 писма и няма време да отговори на всичките. Затова избира. Как? Някой, който е различен. Така че следващите пъти бъди различен. Не й казвай 'здравей'. Ами нещо друго. Кажи й -'хубава си'. Или -'много свежо изглеждаш'. Или-'защо си тъжна', ако е тъжна. Измисляй нещо различно и лично към жената всеки път. Това е начина.

37.   35, така е, брат. Явно наистина няма значение какво пишеш, а как ще го изтълкуват нечии болни мозъци. Какво обидно има в нерационален, не разбрах, ама карай. То има една приказка - гузен негонен бяга.

Първо проблема беше в "рационални", после като и обясних, за да не си признае, че не е разбрала, се оказа и че в "същества", па и в "логично" или какво беше там и в какво ли не има проблем.

Още първия път като не е разбрала какво искам да кажа и като се е вкарала във филма, че я обиждам, после върви и обяснявай. Хората са го казали - като тръгне слух, че сестра ти е проститутка, върви обяснявай, че ямаш сестра.

Първо се беше обидила, после пък като се извиних, макар че аз реално нямам вина, изведнъж решила, че не ми искала извинението.

И забележи - искала да ми помогне, представяш ли си? Да не си помислиш, че се заяжда, нещо. Нееееее, иска да помага жената, толкова голямо сърце има, да се трогнеш направо как с толкова заядлив тон ти помага.

39.   Ей това прословуто ЗДРАВЕЙ бе... та нали така започва почти всеки разговор във живия живот. Да жените искат да бъдат свалени по някакав интересен и усторумен начин, но инстересно ми е точно тия жени как биха свали ли някой мъж. Какво точно ще измислят? Защото мен няколко пъти са ме сваля ли жени и винаги първата им реплика е била, , ЗДРАВЕЙ, , Сигурно са били някои прости нискоинтелигентни същества. Тия сайтове за мен са кауза пердута, както казаха по на горе голяма част там от женското присъствие там ги ползва за да си вдигнат самочуствието като се селфират със събрани джуки, с предизвикателни дрехи, секси пози и прочие. Тях ги вълнува само да видат колко мъже ще им пишат, доста от тях са обвързани, а другите ако искат да си хванат някой за чукане просто излизат на клуб. Няма да си губат времето с някой извееняк от сайт за запознаства.

41.   До № 36- Ако пък някоя тръгне да ти отговаря на писането : "Много си свежа", "Хубава си" и т. н, аз да си "отрежа главата".

Аз не отговарям на такива мазни комплиментчета, защото мъжете свалят и правят комплименти на куцо, кьораво и сакато, само и само да впечатли.
На мен ми се е случвало, да нямам снимка, а пак са ми пускали изтърканите лафчета, за това е по-добре "Здравей", отколкото банални изразчета.

Ако не ти отговори здраве да е, не си длъжен да се харесаш на всеки, не са ти и длъжни и на теб да ти отговарят.
Да, на мъжете им е по-трудно, но все някое момиче ще се впечатли и ще ти отговори.
Не съм съгласна, като написа че не ти е пукало, за да напишеш такава тема, значи нещо те е жегнало.
Като не става във виртуала, ще стане в реалният живот, ама да вземете да обвинявате не е честно.

42.   Авторът току що откри как жените да му пишат, явно жените трябва да бъдат провокирани, да се почустват засегнати, гледай колко пъти му отговарят тук :D Убеден съм че ако тази караница се беше провела на живо, щеше да завърши със сватба. Ще ви разкажа нещо от моето детство, понеже според мен децата имат всички инстинкти които и ние възрастните, но възрастните постоянно прикриват и контролират инстинктите си заради обществото, което има някакви очаквания към тях, приетите за нормално неща, но децата не се съобразяват толкова и при тях можем да видим в чист вид инстинктите. Аз бях тихо момче все си стоях на чина през часовете и през междучасията, през цялото това време просто наблюдавах. Това което виждах се повтаряше от детската градина почти до към 8-9 клас. Една част от момчетата винаги активно се е закачала с момичетата, щипане, дърпане на коса, взимане на вещи, дори бой. Всичко това би трябвало да засяга момичетата, все пак това си е нещо като терор бих казал, но за момичетата явно не е така, защото те бяха влюбени в своите мъчители. Странно но факт, бил съм в различни класове и групи с различни хора и това се е повтаряло, тоест инстинкта на жената всячески я кара да си харесва този който я предизвиква който я провокира с който има винаги спор, тръпка, пожар. Виждал съм и обратното момчета които буквално са готови да си изтръгнат сърцето от гърдите за да го дадат на момичето което са си харесали, естествено момичетата бягат от тях зарязват ги или им изневеряват. След 8-9 клас момчетата се поукротиха спряха да вършат глупости и внезапно момичетата се сдобиха с приятели които са вече завършили училище, студенти а някои и с разни дърти чичковци, тоест отново тръгват да търсят тръпката. Разбира се не искам да обобщавам, горе долу във всеки клас има и по една двойка момиче и момче които са се запознали в малките класове и са заедно без да се тормозят един друг, и са си приятели другари и влюбени и са заедно завинаги. Има и такива като мен и от двата пола, които просто си стоят и наблюдават без да участват в цялата игра. Това за което тук се спори, това са инстинкти, те са направени от твореца или от природата така че да има някакъв определен подбор така че да оцелеем като вид, не са виновни жените или мъжете. Просто сайтовете за запознанства и начина по който живеем сега не разгръщат възможностите и желанията на нашите инстинкти. Характерите на мъжа и жената са така направени бодливи един към друг, че да може да се боцкат боцкат и в един момент да не могат да се отделят един от друг. С други думи трябва да боцкаш момичетата, да си им трън в очите, за да им станеш трън в сърцето. Но всичко това трябва да става на живо, през нета не можеш да предадеш и частица от твоя личен чар и от твоята нагласа.

43.   "Как може".
Не знаех, че има написани правила на "Харесване и чатене в социалните мрежи".

На хора, които на улицата ме спират само със "здравей", не отговарям, защото повърностните им методи на изразяване, говорят за цялата им култура, средства и най-вече цели.

44.   5 - Всъщност това, понякога работи много добре ...

45.   Много са интересни някои жени. Как от "здравей" вече заключавате, че мъжа е супер зле, не мога да разбера. Ако някой спре до вас с Ферари и ви отвори врата и ви каже само "здравей", защо си мисля, че няма да е толкова "неизобретателен" според вас.

Не е ли редно да чуето поне още няколко думи след "здравей" или само "здравей" е достатъчно да му сложите черния печат (освен ако не е с кола над 100 палки)? И каква е гаранцията, че ако ви каже не "здравей", ами да речем "голдън ретривър ли е кучето ви" ще излезе свестен мъжа?

После нямало свестни мъже. Ами режете само заради "здравей", пък после се чудете. По-добре ли е мъжете да лицемерничат с изтъркани лафове и изкуствени комлименти, само за да ви се харесат зорлям?

46.   Спорове и дискусии с жени не трябва да се водят, особено на теми свързани с междуполовите отношения. Жените говорят едно, а правят друго в повечето случаи. Малко са осъзнатите жени, които са конгруентни и правят това, което говорят.

Да, повечето от жените са нерационални (това важи и за голяма част от мъжете). Любовта не е рационална, самият живот не е рационален.

47.   Жените наистина сте нерационашни, нелогични и егоцентрични. Освен това не приемате истината в очите . Няма нужда от цупене.

48.   Въпросната госпожа, която се дърля, е доказателство, че жените не обичат да ги уважават и да се държат добре с тях. Човека обяснява и се извинява без вина само и само мир да има, обаче на нея не и трябвали извинения, защото били след дъжд качулка.

Дори в този сайт вижте колко теми има за това как приятеля ѝ се държал добре с нея, обаче тя нямала тръпка към него, а към някаква мутра.

А в същото време се оплакват как мъжете били Ганьовци. Значи хем искат да не си Ганьо, хем ако си възпитан, си П*** Маринкин и не те взимат на сериозно.

И после се обиждат, като им кажеш, че не са рационални, сякаш пък е лъжа.

Затова е безсмислено да се държиш добре с жените, колкото повече ги мачкаш, толкова повече те уважават, макар и да реват, че ги унижавали. Просто на тях им харесва да ги унижават и да се изкарват жертви и точно това си търсят.

Между другото в други държави не съм виждал толкова масово жени да предпочитат да ги унижават, но да са с мачовци. В другите държави добрите и възпитани мъже се ценят много повече и жените много внимават да не попаднат на мачо, защото се страхуват това да не се обърне срещу тях в един момент.

49.   Виж човек, недей така да поставяш под общ знаменател, нито жените, нито мъжете. Всеки човек си е уникална личност.
Аз съм жена и в момента. в който усетя отрицателно, гадно отношение към себе си - веднага се отдръпвам. И то не с цел блъф, уж за да го променя или нещо си там такова, а си тръгвам категорично - сякаш нищо не е било между нас.
Ти сега явно от доста време си нямаш приятелка и поради това си се забил в интернета - недей! Общувай с жените на живо, винаги на живо!

Номер7, номер9, номер15 са ти дали добри отговори по темата ти според мен.
Но аз пак ти казвам - общувай на живо!

53.   Авторът да прочете тази тема

http://spodeli.net/4/story-104916.html

54.   Най-вероятно просто са високомерни и биха си направили труда да отговорят само на някой богопомазан. Нямам опит с такива сайтове и приложения, ама според мен в общия случай хората, които биха се държали така сигурно са или супер заети с нещо полезно и затова нямат време да ти отговорят (т. е. висящите в разни сайтове автоматично отпадат тук), или пък са ти сърдити за нещо (вие не се познавате, така че и това не е), или се правят на интересни.
Пп: и аз съм момиче, но пък "здравей" ми звучи най-нормалното, което човек казва, когато се запознава с някой, та освен ако няма някакви специални правила/изисквания за това какво трябва да кажеш при започване на разговор в такива приложения, не виждам логика в някои коментари по-нагоре.

55.   Да и аз искам жените да ме свалят с реплики от сорта на ,,Имаш очи загадачни като морското дъно,, но уви всички ме заговарят първо със ,,Здравей,, Тия жени които очакват да ги свалят със подобни реплики на тази която цитирах,да спрат да гледат филми с Том Круз,да свалят розовите очила и да влезнат в реалния свят:))

56.   Ей, много обидчиви и чувствителни всички. Детски работи. Когато някой е казал нещо, то в 90% от случаните не лично и няма за цел да ви обиди. Аз не разбрах какъв е проблемът с "нерационален"? Че аз рационални хора не познавам. В 80% от времето си ползваме тази част на мозъка, която отговаря за емоциите (и която я имат всички бозайници) и едва в 20% от времето - неокортекса (логичния слой на мозъка, който имат само хората). Обикновено вземаме решения на емоционална основа и ги оправдаваме пред себе си с логични аргументи.
Момчето пита как да започне разговор в сайт за запознанства така, че да бъде по-интересн за момичетата, с които разговаря. А някои от читателите се хващат за думата и се заяждат. Ако можете, помогнете му. На мен също ще ми е интересно да прочета. В Тиндър като има мачване, се предполага, че всеки е харесал другия поне малко и има първоначален интерес за комуникация. Но явно не е така в действителност.

58.   Автора до 56

Приятел, точно това съм го чел и точно заради това използвах думата "нерационален". Четох, че 80-90% от решенията и поведението ни са точно нерационални, т.е. ние реално повечето пъти не осъзнаваме защо правим нещо, друг е въпроса, че рационалната част на мозъка ни си намира впоследствие добри аргументи да оправдае действието и така си мислим, че сме рационални, а всъщност сме много повече емоционални - едни повече, други по-малко, но като цяло всички сме повече емоцинални.

Точно това визирах в поста си, но разбира се, не мисе занимаваше да занимавам хората с научна тематика, защото темата щеше да се измести в друга посока.

Но естествено се намериха хора да се хванат за прословутия "нерационализъм" и колкото и да им обяснявам, не мога сега да се измъкна от хватката на заядливата мома. Обидила се е жената и нито приема извинения, нито иска да разбере, че не е разбрала.

Но поне това ми даде ясна нагледна представа какво представляват някои жени - втълпи ли си нещо - край света свършва, реване, тръшкане, злоба, без значение какво си казал и какво обясняваш. И от време на време като и свършат аргументите, понеже не може да се спре, след като е набрала веднъж, се хваща за някакви изпуснати неволно букви, само и само да се хване за нещо, за да продължи спора.

Просто предпочита да е права жената, пък че говори глупости и търси под вола теле и няма аргументи, голяма работа. Важното е да ме затапи.

Аз вече спрях да и пиша, ама тя продължава да ми пейства някакви линкове, по които си личи, че изобщо не е разбрала какво имам предвид. Ама ей така дракане да има, сакън да не остане отдолу.

Сега ще видиш като ми прочете коментара, как ще се наеме пак да носи от 9 кладенеца вода и да ме "оборва". Ама аз пък няма да и пиша да видиш колко още ще издържи да си говори сама. като гледам колко е ината и как влиза през 5 мин да гледа дали не съм и отговорил, че да ми сложи 1 звездичка, пак няма да се сдържи.
Сега ще видиш пак как още докато ми публукиват коментара, вече ще съм 1 звезда. Голяма работа е това злобата.

Та някои жени са така инати до н-та степен, а аз се чудя, що хем ми харесват профила, хем не отговарят. Е, сега по нейната реакция разбрах много за жените. Слава Богу, че не всички са като въпрсната мома.

62.   *Като прочетох коментарите на женското съсловие изпаднах в "депресия"

Защо жени сте толкова претенциозни?

*На мъже без снимки не отговаряте, на мъже които пишат "здравей" не отговаряте, на интелигенти също не отговаряте, да изброявам още?

*Срам ме е че съм жена, само като ви чета... бляк.
Умствен капацитет нямате, иначе нямаше да лепите етикети, кой става и кой не.
Както ви споменаха по-горе в коментари, като ви заговарят на улицата да не би цяла автобиография да ви разказват, а или стихотворения ви рецитират?

Защо "здравей" от улицата, да не може да се използва при онлайн контакт?

*Преди да срещна любовта си, до колкото е възможно съм отговаряла на съобщения със "здравей", "как си".
Защо този който ми "замазва" очите с "мили и влюбчиви" думи, да е нещо повече от този който пише едно нормално "здравей? !

* И аз не мога да си обясня, защо някои пращат покани във фейсбук, но когато ги добавиш те изтриват?
Или пък ти пишат коментари на снимките, а след като не им обръщаш внимание те изтриват или те блокират.
А най-често се случва да те напсуват или наругаят, след като не си им отговорил на съобщенията или не си им обърнал внимание.

*Ако разгледаме по-обстойно нещата ще разберем, че повечето неща нямат логика.
Няма логика една жена да хареса определен профил или определена снимка, а след това да не отговаря на съобщение.
Също няма логика мъжа да сваля една жена, а след това да я принизи или унижи.

*Като не ти е отговорила на съобщението да ти е през...
Не търси причина и логика при човек когото не познаваш.

-Meryjane

63.   62, евала, сестро. Искрена жена в мир със себе си и без комплекси. Естествено, че много неща нямат логика, но пък живота нямаше да е толкова красив, ако всичко беше логично. Пожелания за здраве и любов с твоя човек от автора!

65.   Ако трябва да съм честна, не знам защо да не отговориш на едно, , здравей''. По-горе бяха писали, че на, , здравей'' от улицата не отговаряли... А какво да ти рецитира Шекспир ли? В интерес на истината онези мъже, които започват разговора с някакви комплименти, които говорят мили думи и те впечатляват, в последствие се оказват ненадеждни, кръшкачи и не желаят сериозни отношения, а само са те залъгвали в началото, колкото да те вкарат в леглото си. Нямам опит в сайтовете за запознанства, но както са вече писали, може според броя лайкове да се отключват някакви допълнителни опции в профила. Другото ми предположение е, че на мацката й е било скучно, лайквала е снимки и когато си й писал, вече си е намерила нещо по-интересно. Може много хора да са й писали и да е забравила да ти отговори. И на мен са ми писали разни непознати във фейсбук, било то, , здравей'', било някакви фрази, , колко си красива'' и т. н. и не съм отговаряла, но и не съм му харесвала снимки, тъй като не ми допада много да се запознавам онлайн. Но щом си в такъв сайт, значи нямаш против да се запознаваш с хора по интернет. И да, няма логика да харесаш нечий профил и после да не му отговаряш. Авторе, по-добре се запознавай с жени на живо. Така можеш да проследиш реакции, жестове, езика на тялото. Според мен тези, които намираш в сайтовете за запознанства, просто си губят времето там и с това губят и твоето..

1-50 от 64