Възможна любов към приятелка/позната?
Здравейте. Бих искал да споделя малка част от своя живот, както и да потърся мнения за възможен развой на събитията. Аз съм мъж на 31 години. Живея в един големите градове в България, но морето, но по принцип съм от провинцията. До сега не съм имал дълга сериозна връзка. По скоро флиртове, свалки, влюбен бях в една състудентка в университета, която не отговори на чувства ми... Общо взето така и не съм срещнал голямата си любов, а по скоро съм леко разочарован от любовта, може би защото така и не я срещнах. Иначе имам достатъчно сексуален опит, ако това има някакво значение. Малко срамежлив, но иначе много добър и отговорен човек. Имам сериозна работа, а на скоро имах и повишение. Но стига за мен, а да премина към конкретния повод за тази история. От както съм на морето, живея на квартира. В началото преди 6-7 години бяхме 5 човека в една голяма квартира - 2 момчета и 3 момичета, все познати на познати. През годините едни си тръгнаха, други дойдоха, но в крайна сметка в момента след толкова години останахме аз и една от съквартиранките. Всеки си живее в неговата стая в мир и спокойствие както се казва, по свойте си правила и личен живот. :) Добре се разбираме. До скоро въпросното момиче си имаше приятел, но нещо се изпокараха и в момента не се виждат, от няколко месеца... Проблема е, че нещо ми е влязла в главата някаква муха, че може би точно със съквартиранката може и да се получи нещо. Приятели сме, излизаме в общи компании от време на време, за толкова години заедно си знаем косурите, както се казва. :) Терзанието ми в момента е как да подходя за да и покажа, че я харесвам повече от добра приятелка и съквартирантка? Малко детински звучи, но ми се струва по сложно от обичайното с тепърва срещната жена, с която сме излизали на срещи и т. н. Няма го ефекта на еуфорията, очакванията, изненадите, свалките... Трябва да направя по сериозната крачка и в момента започнах опипване на почвата... така да се каже. Опитвам се да прекарвам с нея повече време да излизаме и т. н. Все още обаче тя сякаш има някакви надежди да си оправи отношенията с нейния може би бивш приятел. Все пак той не я търси в момента. Малко ми е объркана цялата ситуация... но аз съм тъпрелив човек, може би твърде търпелив на моменти. Въпроса ми е да подходя ли директно и да и намектна дали може да има нещо между нас или постепенно да скъсявам дистанцията на приятелството ни?

Коментари

1.   Започни да я ухажваш. Купи й цвете. Покани я да пиете кафе. Да излезете на кино. Докосвай й уж случайно ръката... изслушвай я, дори и когато говори за бившия си. Научи няколко вица и се опитай да я разсмееш...

2.   От автора:
Отряза ме с едно "категоричво не"