А вие на кого вярвате - за отношението към жените
В днешно време много е модерен феминизмът. Жената трябва да се обгрижва, носи на ръце, а мъжът трябва да е добро момче, да се съобразява, да угажда. Сексът трябва да е нежен, жената трябва да се докосва внимателно, да се лиже, да се целува.
В същото време познавам хора като бат Найк. Доста едър мъж, спортист е. Ако искате може да го наречете мутра. По-възрастен е от мен и ми е казвал някои неща за жените. Бил е с много и никога не го е крил. Никоя жена никога не е отказала да бъде с него заради това, че е женкар. В него нежност и добрина няма. Ама грам. Никоя жена не му е отказала заради това. Често е посягал на жени. Ако трябва да го цитирам точно:

"Тия дето ги смазвам от бой са най-верни и послушни, и винаги се връщат за още. Не мога да си обясня защо, но е така".

Приемете го както си искате. Това бяха точните думи на човека. Освен това не пропусна да добави как за пред хората всички жени заклеймяват и плюят такива като него, но в същото време не пропускат възможност да му скочат в леглото, за да си получат точно това което плюят и заклеймяват. Ако ги питаш не казват, че им харесва, но се връщат за още. Сами, без никой да ги кара насила.
И се питам аз сега - на кого да вярвам??? На феминистките по телевизията или на човекът който не ме е лъгал никога???
Всъщност аз знам на кого да вярвам. А вие на кого вярвате?

Коментари

1.   Просто бъди себе си. На разни „мутри“ обаче не вярвай - на него му се връзват жени, които не знам дали за теб са някаква цел - слаби и прости (кухи) създания, кифли (за парите) и тем подобни. Това са мазохистки. Но и те не остават май дълго с него. Ако мислиш, че е щастлив с това си отношение към жените и искаш и ти да водиш такъв начин на живот - моля.
Феминизъм дори не знаеш какво означава - това е борбата за равенство на жената с мъжа. Не само не пропагандират феминистките, че мъжете трябва да се грижат за жената, да са нежни и да я слушат, а искат равни права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Тоест жената да е на равоно с мъжа във всяко едно отношение.
За мен и двете крайности са грешни. Жените си търсим стабилен, сигурен мъж, на когото можем да разчитаме, но не и насилник... Една умна жена обаче умее да бъде самостоятелна и да разчита преди всичко на себе си. Според мен ти трябва да бъдеш себе си и която жена те хареса, нека да е теб самият.

2.   Значи имах късмета да попадна на работно място където 90% бяха само жени. Това, което те наричат мъж е човек, който им заповядва, който спи с много жени и който изкарва много пари.

3.   н 2, ти визираш мъжете с власт и влияние, но Авторът говори за друго - за чисто физическо насилие, бой едва ли не над жената. Съжалявам, но такива предпочитания имат много малко жени, примитивни жени...
Властни мъже със самочувствие желаят много жени, но това не значи, че търсят БОЙ

4.   А тази мутра, ДЪЛГОГОЦИШНА СЪПРУГА има ли?

5.   Жена съм и просто не мога да си обясня защо някоя ще търпи такова нещо. Еми не, аз не бих. И не ме привличат такива батки, по-скоро ме отвращават, смешни са ми и не бих си легнала с тях. Камо ли да им търпя побоищата и изневерите. Просто си има един клас жени, които се връзват на такива. Нормална, образована и възпитана жена няма и да го погледне.

6.   Всъщност няма нужда да избираме на кого да вярваме, защото и двете страни са прави. Има една приказка "за всеки влак си има пътници".

7.   Бате Найк е много прав, ноо има едно НО. Голям процент от жените си падат по бед бойс или така наречените лощи момчета, но не им стиска да си го признаят. Говорим по принцип за жените които са до към 32 години. След това на повечето им идва акъла и търсят някой балък с пари да ги издържа да им играе по дуката и да им осигури висок стандарт, но спокоен живот. И може чат-пат да са по прасква зад гърба му с такива като бат Найк. Та истината е че лошите момчета имат интересен и вълнуващ начин на живот пълен с адреналин. Почти всяка вечер шумни купони с големи компании, в един град вечерят в друг град отиват да спат. Познават доста и интересни хора. За повечето жени това е като наркотик, от който изпадат в екстас. Жените от всичко най-мразят скучните мъже със скучен живот. От работа в къщи и има един единствен приятел, с който пият бира в уикенда. Такъв и добре да е осигурен с хубава заплата, пак трудно ще му вържи някоя. Плюс което е лошите момчета по презумция са и силни физически и всяка жена вижда това като мъжът който може да я закриля и да я пази. Та ако си бед бой и да я биеш и да я унижваш тя днес ше си тръгне и утре пак ще те търси като, , наркоман дилър в Люлин 6, , :))) за това и стоят при тях. Аз лично имам подобен опит като на батети Найк и жените с които съм се отнасял като парцали са спали пред вратата в нас, а с тия които съм се отнасял като джентълмен са се подиграва ли с мен. Хватката е да хлътне по теб. След това и да я биеш пак не можеш да се отървеш от нея. Но е желателно от време на време да яде шамарите за профилактика, така тя хем ще се чуства жива, хем няма да ти се качи на главата и да играе там вскички видове ръченици и хора.

М 35

8.   Авторе, бат ти Найк е просто един измет, и ако действително съществува, не знам що за жени му връзват. Чувала съм, че за циганките да те бие мъжът ти е признак за любов. Аз лично, като дама на такъв плазмодий не бих позволила и задните ми части да целуне-извинявам се на четящите, но все пак мисля, че нищо нецензурно не съм казала в коментара си...

9.   Не знам на кого какво му е обкръжението, аз нямам такива образи около себе си. Имам комплексирани мъже, които са се напомпали като добичета и да, те привличат някакви мацки, които не ми е понятно какво намират в тях. Щото, те и пари нямат, нито акъл. Бих казала, че са мъжкият еквивалент на кифлите-нещо като кроасани.

10.   Авторът е.
номер 4, не няма съпруга, но е бил с чужди съпруги. Според теб кое от двете е по-добре?

Иначе аз не съм насилник и няма да почна да бия шамари. Просто не съм такъв типаж.

номер 1, в Швеция феминистки настояваха мъжете да пикаят клекнали, защото било обидно към жените да го правят прави. Не ги оправдавай, защото като цяло са доста злобни. Равноправието е факт отдавна, поне в Европа и САЩ. В арабските държави и Африка обаче равноправие няма. Не съм чул обаче нито една феминистка да се изкаже по въпроса. Нападат само собствените си мъже. Това са едни продажнички и нищо повече!

11.   Има един лаф "още първия път като ме удари, разбрах, че ме обичаш".

Имаше и друг - Бий ме, обичам те.

За да са се пръкнали тези лафове, значи се случват и в реалността.

12.   Първо, феминизмът има за цел да покаже, че на жената мъж не й е нужен, не че трябва да бъде глезена като принцеса. Второ, насилието спрямо каквото и да било говори за психични отклонения. Дали ще риташ куче, жена, мъж, дете - все същото е. Такива хора не могат да бъдат възхвалявани и смятани за нормални.

13.   Сега се замислям, че може би, когато мъжът удари жена, тя подсъзнателно си мисли, че наистина е виновна с нещо, щом й посягат и си го заслужава. Става по-смирена и почва да му играе по свирката. А с всеки следващ шамар става все по-безлична и кукла на конци. Обаче със сигурност има и жени, които се отрезвяват от шамара и се питат какво правят с този индивид!? Събират си багажа и си тръгват. До човек е. Някои са силни психически, други са лесно манипулируеми.
Номер 5

14.   Значи феминизмът за мен не е правилно нещо, защото той налага доминирането от жените над мъжете, а нали ние целим равенство??? Повечето феминистки наистина са озлобени. Но това настрана. Въпросният батка, който описваш е типичната БГ/балканска мутра. Жените, които спят с него са или евтини кифли тип чалгарки, или комплексирани самотници с чувство за малоценност. Една жена, уважаваща себе си, никога не би се кефила на това. Аз съм жена с добре платена и самостоятелна работа (но в чужбина), гледам си живота и не искам нито някой мъж да ми се налага, нито аз да се налагам. Но това може да си го позволи само независимата жена. Жени, зависими от пари или притежаващи чувство за малоценност нямам как да схванат. Като цяло никоя крайност не е хубава.

15.   Едно знaм със сигурност, посегне ли дa ме удря мъж... зaдължително трябвa дa изчезне след товa, aко може нa другa плaнетa. Aбсурд е вaриaнтa дa продължa с него, но е твърде вероятно никогa повече дa не може дa удaри никого...

16.   Това твойто ми звучи като мизогиния хаха
На кой да вярвал? Щом търсиш на кого да вярваш, значи че нямаш опит и вяра в себе си, това ти е достатъчно
И да... повечето мъже сме на голи приказки, сори че го казвам братко, тези приказки нямат нищо общо с действителноста

17.   Добре, че се отървах от комплексираните смръдливи българи. Веднага след 12ти клас спрях всякакъв контакт с комплексираното племе, което плюе и им казва меркантилни на тези, които са по-добри и не се съгласяват на живот със смръдлив комплексар, на който заплатата е 300лв и си мисли, че като плюе по-жените ще излезе прав и по-можещ. От както свят светува цял свят им повтаря, че са най-жалката твар на тая земя и те пак си вярват и се налагат, както с отношението към жените. Но ето, че ви идва края, ние се отправяме към чужденците и малкото останали мъже в България, раждаемостта и браковете са на изчезване и най-хубавото, е че и Бай Ганьо малко по малко изчезва.

18.   Ами авторе, като остарее мутрата чуждите съпруги ли ще са до него? Според теб кое е по-добре? !!

19.   Повтарям думите на Номер 6: "Всъщност няма нужда да избираме на кого да вярваме, защото и двете страни са прави. Има една приказка "за всеки влак си има пътници". "
жена

20.   Авторе, ти за Стокхолмски синдром чувал ли си? Точно това се е случило с част от въпросните жени на този Бат какъв беше. А останалите просто са го нарекли откачен и са се изнесли с 200, но за тях той разбира се мълчи.
Така, че ако си мислиш, че като се държиш като пълен боклук с някоя жена, ще и спечелиш уважението, дълбоко се лъжеш. Или ще я смачкаш психически и ще е с теб от страх, или ще ти бие шута на мига в който я удариш.
Така, че не те знам как си представяш нещата, но да ти кажа, тая техника "бия те, а ти ме обичаш" хич не работи. Пък и не знам до колко му вярваш на въпросния батка, ама май малко послъгва за успехите си сред жените.

21.   Здравей!
От начинът по който пишеш разбирам, че нито си глупав, нито си наивен. Струва ми се, че си още прекалено млад и затова си почитател на разни безмозъчни рамбовци. Огледай се около себе си и ако не видиш стилна, самоуверена, фина и завладяваща жена, смени обкръжението. Знам, че е трудно да намериш такава жена сред тълпите от лесни, но знай, че има. Търсенено си струва!
ж

22.   Първо да кажа че съм жена.
Съгласявам с мнението на №13. На въпроса на автора кой казва истината, отговора е че има жени който са силни психически били са принцеси при баща си и биха желали да са принцеси и за мъжа до себе си, никога не биха обърнали капка внимание на Найк, но има и такива който са с лабилна психика който са свикнали да са жертви още при баща си тях дори и мъже като Найк да ги бият те вярват че вината е тяхна. Няма жена на света дето да й харесва да бъде бита извън любовна игра /бдсм/, на никой не му харесва да бъде пребиван, разликата е че едните го приемат за обида и подават иск в прокуратурата, други приемат че вината е тяхна навеждат глава мълчат и дори има такива които приемат побоя за вид внимание. Има жени които са загубили девствеността си чрез изнасилване, малка част от тях харесват, дори предпочитат, да бъдат насилвани сексуално, някак този начин на секс им остава като единствен начин на удоволствие при секса. То има и мъже които харесват скуошинг и плащат за това, но това не означава че всички мъже са такива.
До 10 Авторе бъркаш се с изказването за феминизма! В Швеция феминистките искаха мъжете да пикаят седнали на чиния, не защото било обидно, а защото мъжете не улучват тоалетната, не си вдигат капака, заради това тоалетни са мръсни и вонящи. Министърът на околната среда се изказа че ако мъжете пикаят седнали тоалетните ще са едно много по чисто място. Така че там въпросът опираше до чистота и пазене на околна среда, а не за обида кой пикаел прав.

23.   Наскоро четох за хибристофилията - това е, когато жените изпитват сексуално влечение към серийни убийци, терористи и подобни. Оказва се, че почти всеки сериен убиец има фен клуб от жени, мастурбиращи на сексуални фантазии за него и които често му пращат любовни писма в затвора (потърсете hybristophilia в tumblr... или по-добре недейте, че да не ви се разбиват представите за жените). Та покрай тази хибристофилия попаднах на разни форуми, където жени споделят как се възбуждат от страх. Имаше и жени, споделящи как са се възбудили от мъж, който е пребил гаджето им. Автоматично. Природата не пита. Те всъщност питаха дали са нормални. И докато хибристофилията е наистина крайност, то във всяка жена има по малко хибристофилия - сексуален интерес към силни, независими и доминантни мъже. Ако може и с леко психопатски наклонности.

Женското поведение по отношение на сексуалността може да е изключително ирационално. Всъщност, има много жени изпитали оргазми при изнасилване.

24.   Естествено, че една жена трябва да бъде уважавана и обгрижвана, а не бита. И какво ако този човек е спал с куп чужди съпруги? Може ли да се каже, че днес има семейство? Че има любяща жена до него, която го обича и деца, които с радост го наричат татко? Тези жени не са отишли при него, защото е най - добрият и образцов мъж, да знаеш. Отишли са, защото както каза номер 5, са необразовани, невъзпитани и достатъчно глупави, че да напуснат семействата си за подобен, , мъж''. Колкото до въпросът ти, отношението не е нещо, което може да се учи и упражнява преди да срещнеш подходящата жена. Като я видиш, едва ли ще питаш как трябва да се отнасяш с нея, но все пак да ти отговоря - вярвай на себе си.

25.   Н5, не е само до силата на волята и на психиката. Факт е, че ако си интелигентна, образована и възпитана жена, шансът да се натресеш на такъв примат, е по-скоро малък. И обратно, на мен такива мъже примерно не ми налитат, не мисля, че дори ме отразяват като потенциален сексуален обект, и то не защото изглеждам зле - просто определено не съм типаж, дето би вързал на бат Найк, че и да се върне след шамарите. Има си кой да връзва и да се връща. Пък те тия чужди съпруги сигурно и у дома получават такова отношение, и са съпруги на също толкова качествени мъже. Каквото почукало -...
Колкото до въпроса дали е по-добре да чукаш чужди съпруги-еднодневки или да имаш своя дългогодишна - въпрос на приоритети. Аз съм си избрала съпруг, с когото да се чувствам обичана, уважавана и харесвана, с когото да обсъждаме вида и начините на практикуване на секс, който да доставя удоволствие и на двамата, с когото да отгледаме заедно децата си и с когото да искам да си говоря и държа за ръка, когато остареем и децата отлетят. Нещо бате ти Найк и подобни не ми пасват много в такава картинка, но пък сигурно там има необясними за мен привлекателни аспекти, кой знае.

26.   Примитивна психология. Голяма част от жените не я осъзнават и вследствие страдат от това. По-интелигентните и силни характери не търпят подобно поведение. За съжаление се срещат по-рядко от първия тип. Не е нужно да си насилник като бат Найк, но трябва да се държиш на ниво и въпреки уважението към жената да си тежиш на мястото. Когато види хем добрите качества които иска за семейство, хем мъжкарско поведение - тогава връзката ще е по-силна. Кифлите обикалящи по бат Найковци никога няма да са щастливи през живота си, щото мутрите няма да ги вземат а със добрите ще са незадоволени от липсата на психологически игрички.

28.   Авторът е.
18, а на мъжете на тези чужди съпруги дали им е добре? Жена им да ходи зад гърба им с някакви глигани?
17, и аз съм бил с чужденки и сегашната ми приятелка е чужденка, защото работата ми е такава, че се налага постоянно да пътувам. Не знам защо се мислиш за нещо особено?

29.   н. 7 говори за една определена категория жени - простите или още наречените „кифли“ - това са изключително плиткоумни създания, но не говори за ЖЕНИТЕ по принцип. Майка му може би е от такъв сорт жени и затова си е въобразил, че всички жени навън са такива, но ако беше така до сега да е изчезнало човечеството.

Подкрепям н. 26., а 23 да си търси жена в някое заведение за психично болни хора.

31.   Абе, всеки намразва ръката, която му посяга, па вие авторе си пишете съчинения. :)

32.   Авторе, ти сега сравняваш не на кого му е добре, а на кого му по-зле ли!?? Ми така кажи, че не те интересува да ти е добре, а да ти е най-малко зле!

34.   Пак е авторът.
32, в темата не става въпрос за мен...

35.   Авторе, прав си, че има такива жени, които си падат по мутри и бай Ганьовци. Има обаче и други, които харесват напълно нормални мъже, възпитани са, образовани са и през ум не им минава да се занимават с простаци. Същото е като при мъжете. Широко разпространено е мнението, че мъжете си падат по кифли, силиконки и др. подобни. Аз съм мъж и по такива не само меко казано не си падам, а бързам да изчезна, ако случайно някъде се засечем. Колкото и клиширано да звучи, средата е много важна. Ако си заобиколен от кифли и мутри, дори да не си такъв, постепенно започваш да ставаш като тях.

36.   Всеки човек си е уникален. Стига сте генерализирайте, ми излезте НАВЪН да общувате с нови хора.

37.   В темата става въпрос точно за ТЕБ: ТИ на кого си бил вярвал, или не си...

38.   Заглавие:
"А вие на кого вярвате? " (останалото е добавено от редактор, не съм го писал аз).

И накрая завършвам така:
"Всъщност аз знам на кого да вярвам. А вие на кого вярвате? " (е, в текста никой нищо не е добавял, там всичко е от мен).

Въобще никъде в историята не споменавам нищо за себе си. Няма да е зле като коментираш дадена история... да я прочетеш преди това.

39.   Отлично съм я прочела и разбрала! А ти не се прави на ударен!

40.   Подкрепих номер 5/13.
Не съм много съгласна с номер 25 - аз самата съм със средно образование, доста мачкана от баща си, макар и интелигентна/кел файда от това/, но един тип като ми посегна и преби, аз естествено се борих и ритах до откат, а следващото ми действие и мисъл бе да набера 112. Повече не посмя да ми припари, макар че ме псуваше из квартала и се канеше пак да ме рита. Аз обаче се зъбех и говорех на всеослушание, че ще го сгазя с колата/естествено не мислех да го правя/.
Такива усетят ли че си слаба, нападат с пълна сила. Дори и да си, ако се направиш на обратното-силна и смела, няма и да припарят.
Където има насилие, аз лично изчезвам на секундата. И сега, и преди 20 год. не бих позволила да ме бият. С пръст да ме пипнат-връзката, бракът, квото ще да е приключват.

41.   Н40, ти си потвърждение на тезата ми. А тя е, че силната психика е необходимо, но не единствено условие. Не става въпрос, че ако си образована и интелигентна, не можеш да попаднеш на такъв - а че ако/като се случи, ще има подобаваща ответна реакция. А като казвам образована, нямам предвид задължително с научна степен :)