След последната ми връзка се чувствам асексуална
Привет, жена съм на 20 години. Досега съм имала три връзки, винаги съм влагала много в тях, чувства, време и т. н. Винаги съм била с голям сексуален апетит, най-вече като съм била обвързана. Първата ми връзка беше към 3 години, доста непостоянна и другите две след нея към 2-3 месеца. Последната завърши много рязко, той е местен в държавата, в която живея на запад. Като го видях за първи път и челюстта ми се изравни със земята. После обаче като опознах човека, осъзнах, че няма да бъда щастлива. Разделихме се, защото му казах каквото мислех и той не реагира. След това осъзнах, че шансът да съм била използвана да прикрие нещо пред семейството си е доста голям и от тогава ме налегна едно разочарование. С него излизахме няма и три месеца, а скоро ще станат 4 откакто не съм го виждала. Не ми липсва, но съм по-песимистично настроена. Няма ми я сексуалността. Преди дали обвързана или не, все се заглеждах по момчета, шегувах се с приятели, сега просто нямам никакво желание. Когато бях във връзка имах активен сексуален живот. Мисля, че може да си открия сексуалността някъде там под разочарованието, но не знам как и кога. Сега не се интересувам от никого, има доста момчета, които ме харесват и търсят, но не мисля, че ще си допаднем. А на привлекателните мъже не им отдавам такова значение. Нормално ли е след толкова време да се чувствам така? Дали някога ще ми мине и ще срещна някой, с който да изградя емоционална връзка? Благодаря!

Коментари

1.   Освен разочарованието вероятно имаш и лека форма на депресия. Опитай се да бъдеш по-активна с хобита, спорт и т. н. и в краен случай можеш да прибегнеш до терапевт. Вероятно има и някаква асоциация между последния ти приятел и привлекателните мъже, което те кара да мислиш че всички са като него. Може би донякъде е така, но винаги има изключения.