Дете си още не разбираш...
Дете си още не разбираш да легнеш с мъж а после с друг. Мъжът в леглото не разбираш дали е нежен или груб. Ала много искаш да почувстваш да си на мъж жена. Простено ти е че си малка и виждаш всичко на шега. За мен всичко беше една игра. НО моята мъничка звезда не го разбра.

Целувам малките ти устни, прощаваш ми за кой ли път, но миличка, аз си имам в къщи жена и деца. Когато научи всичко това, ти се разплака, помня как сълзи се стичаха по малкото ти личице и с израз ти ми каза: Мили, ти всичко ми отне. При тебе идвах всеки ден, ти беше момичето до мен, във лоши мигове и неуспехи. Но щом се прибирaх удома моята жена ми беше сготвила чудно нещо, децата ми с усмивка гледаха на мен. И аз си спомнях че до преди час, а може два съм спал с другата жена. Усмихвах се неволно, а децата весело играеха. Тогава сетих се какво ти казах: Целувам малките ти устни, прощавам ти за кой ли път, ала един неще прости ти, щом след първата ви брачна нощ си легне с теб и с покруса разбере че е бил след някой друг.

А този някой друг съм аз, но той дали някога ще разбере? Тогава в този миг ужасен ти мене ме прокле: ще порасне твоята дъщеря и ще дойде мига, когато тя на рамото ти ще заплаче и ще каже: Татко, бях със мъж, но той всичко ми отне. Аз ще съм забравена отдавна и някъде и мъж ще имам, дори деца. Но в този миг на болка аз ще чуя нейната тъга. Ще дойда късно вечерта и ще почукам на твоята врата. С болка дори и гняв ще ти кажа: Видя ли скъпи мои, че за твоите грешки има кой да плаща. Недей ме бързо ти отпраща. Видя ли скъпи мои че аз щастлива съм с момченце за дете, някой ден той мъж ще стане. Ще му разкажа за моята любов, как преди мого години той ме нарани, но моето сърце всичко му прости. Защото женското сърце е много голямо и умее да прощава. Ще му разкажа, че всичко онова се повтаря с неговата дъщеря.

Дойде денят в които синът ми стана мъж и ме попита:мила мамо, дали някой ден и аз ще нараня жена. Дали ще я накарам от болка да се свива? Дали след всичко това тя пак ще ме обича? Тогава ще му отговоря:Мило мое момче, ти още си дете, простено ти е че си малък и виждаш всичко на шега, ала един горд баща не можa да разбере мъката на майчиното ми сърце.

Коментари

1.   ;((( Хубаво е, но сюжета е много тъжен.. Жалко, че не можем да казваме на сърцето си кого да обича. ;(

2.   Уникално е! Браво!

3.   Чудесно е, поздравления. Хубаво щеше ако мъжете осъзнаваха всичко това

4.   чудесно написано, за съжаление съдба на много найвни млади момичета и за съжаление стар като света проблем, не - стар като бракът, защото той, бракът не е много старо явление. Браво на авторката за таланта й.
Мари

5.   На мен пък ми е много тъпо и елементарно. Абе като не можете да се ебете хладнокръвно и с точните хора, що се изкарвате романтици, а не си признаете кви сте неудачници. Ми що пък мене ни един мъж не ме е наранил досега, а???

6.   Звучи ми сладникаво и като не особено сполучлив опит за нещо между поезия и проза. Не може под един знаменател да се поставят всички извънбрачни връзки. Животът е доста пъстър и повярвайте поданася много често неочаквани преживявания. И съвсем не е сигурно, че една безнадежна връзка непременно наранява. Нищо подобно - може да ти помогне да оцелееш. Изобщо темата е толкова обширна, че не е възможно с няколко реда да се коментира.

7.   До номер 5.
Защото не си допускала никого до себе си. Не си давала всичко за един човек. Говориш сега така защото явно не си го изпитала. Но ще дойде и твоето време и "друга песен ще запееш". :)