Как да се справя с факта, че никога няма да мога да бъда с човека, когото харесвам?
Историята може да ви се стори много подобна на други, но всъщност има малка разлика. И двамата се харесваме, но поради причини не можем да бъдем заедно, можем дори и никога да не се видим повече.

Аз трудно си харесвам представител от другия пол и ми е гадно, как приятелите ми успяват да си намерят някого, а аз... харесам ли някого, трудно го забравям. Идеи как да се справя??

Ако е от значение за вас (или поне за някои), аз излизам с приятели, понякога ;)

Коментари

1.   След време ще харесаш друг мъж. С този може би такава ви е съдбата.. а може би е за твое добро, че няма как да сте заедно. Сега го харесваш, но може да се окаже, че не си пасвате. И ти се спестяват любовни мъки...

2.   Ако причините са, например разстоянието, или пък някакви дребни конфликти, не си заслужава да оставяш такива неща повлияят, ако наистина държиш на отсрещния човек, всичко може да се преглътне и преодолее, защото, в крайна сметка любовта е по-важна от всичко, а повярвай ми, разтоянието само прави тръпката при срещата по-голяма, сърцето ти бие като лудо всеки път, когато го/я видиш, можете да си правите изнениди и да си изпращате различни неща, така се изгражда и доверие помежду ви, толкова по-вълниващо и интересно е, с някой, който е непрестанно до теб бързо ще си омръзнвте. Съветът е малък, и мога да ти гарантирам, че ще се срещнеш с този човек отново ;) Пък и, какво ти пречи да отидеш при него, или той да дойде при теб? Само ще ти кажа, че ако тръгнеш с първата срещната/срещнат, заради външния вид, или пък с мисълта да забравиш истинския обект на чувствата си, няма да ти стане по-добре. От личен опит ти го казвам. Човек се влюбва не само във външният вид, човек се влюбва в характера, в отношението, в качествата и недостатъците ти. Сърцето си знае своето. Щом не можеж да забравиш този, за когото говориш толкова време, значи става въпрос за нещо
повече от харесване.. Пък и помисли, ще нараниш някой друг, който ще ти се довери, и ако наистина те харесва, какво е виновен той? Ами другия човек, човекът, когото твърдиш, че харесваш, и който харесва теб? Не те ли интересува колко може да страда той за теб, ако го направиш? Ами, ако е готов на компромиси за теб, ако е готов да преглътне всичките проблеми и причини, които съществуват, понеже държи истински на теб, всичката болка, сълзи и поражения, всичката мъка и скръб, която си причинявате взаимно, само и само, за да сте заедно, и накрая унищожиш всичките му очаквания, и разбиеш на парчета сърцето му? Нали го харесваше, не те ли е грижа за щастието му? По-добре ли ще се чувстваш от този факт, че си го сринал? Може да звуча леко банално, но ако е наистина му/ѝ пука толкова? Момче/ момиче ли си, на колко си? Не гледай приятелите си, не слушай какво ти говорят, те не са на мястото ти, и не са щастливи, всичко е само за бройка, което е смешно и не означава нищо, те не харесват истински никого. Съветът ми е, преди да предприемеш каквото и да е било, е да поговориш с този човек, изяснете си всичко, кажете си всичко, как се чувствате, какви са проблемите ви и тн., не прави грешката да мълчиш, от това само ще загубиш, ще изпуснеш. Всеки има нещо за казване.. И, ако наистина човекът отсреща е стойностен, бори се. От страх да не получа отказ, не направих нищо, за което ще съжалявам до края на живота си, а в това да си честен с някого и да признаеш чувствата си към него, няма нищо срамно, и двамата ще се почувствате облекчени и много по-добре.. Но аз, за жалост, го разбрах твърсе късно.. Отново казвам, ЗА ДРЕБНИ НЕЩА КАТО РАЗСТОЯНИЕ, ЕГО ИЛИ МАЛКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА ПРОПУСНЕШ ВСИЧКИ МОМЕНТИ, ОНОВА НЕВЕРОЯТНО ЧУВСТВО НА ПЕПЕРУДИ В СТОМАХА, ПОГЛЕДИТЕ, СЛАДКИЯТ СРАМ И ИЗЧЕРВЯВАНЕ, БЛЯСЪКЪТ В ОЧИТЕ, ЦЕЛУВКИТЕ, ДОКОСВАНИЯТА, ЦЯЛАТА МАГИЯ, НЕ ПРОПУСКАЙ МОМЕНТА.. Не заменяй всичко това за поредното леко момиче/момче плейбой, което ще те замени с друг само след ден. Бори се за истинското и уникалното, желая ти успех! :)
~Dreamer~

4.   Щом раздялата е неизбежна.... Няма да се виждате, чувате и пишете всичко ще отшуми за от 3 до 6 месеца. Поне при мен е така, не съм много влюбчива а когато това стане ми минава много бавно , но като нямам никакъв контакт с човека всичко отшумява за месеци. Понякога мисля, сещам се но не е същото онова любовно вълнение го няма

5.   Не е някаква рядкост някой да не може да забрави някого. Можеш да го помниш цял живот и мислиш, че и в момента е единственият. Това е лошата новина. Хубавата е, че времето лекува и в живота ти може да имаш хора, които да изпълнят живота ти. Нещо като паралелни пътища-съществуват си, без да се изключват.

6.   Ако връзката ти е тип " харесвам го/я, ама тоя/тая с който/която ходя ми е омръзнал/а и ще ми се сърди" Направо няма смисъл да се вслушваш в изказвания, като това на нм1. И си действай защото един живот живееш. Не си длъжен/на да живееш по задължение.

8.   Изтъкването на причини обикновено е прикрито нежелание, или ако трябва да го кажем по-меко недостатъчно желание и любов.
Вярно много боли, но това е истината. Някой ден ще го осъзнаеш. Просто не забравяй, че щом няма да сте заедно, просто той НЕ Е правилният човек за теб.
Не си казвай думите "никога" и "не може", все едно нещо ти пречи.
Нищо не пречи, а просто да кажем, че животът, съдбата (или както искаш го наречи) те предпазва от голяма грешка. Когато ти мине отмине любовната мъка и сама ще видиш, че е така.

9.   Факт е, че употреби "харесвам", а не "обичам" или " влюбена съм. То само по улицата да тръгнеш ще срещнеш много, които ги харесваш. Мисля, че като срещнеш истинския ще си благодарна, че този е заминал. Бързай бавно.

10.   Нито се разбира какъв пол си, нито какви са ти причините, но ако си момиче определено покрепям номер 2.

11.   Ех млада автокре, ех наивна девойко;-)
Никога и никъде, с никой не е същото, Лисано. Трябвало е да се вземете, може и да си изпуснала голям късмет. Нали се сещаш, че този, с който си можела да бъдеш, може да се е издигнал много? Да му се лепят повече, да си ги избира. Да, така се върти живота. Когато си подминаваш щастието, съдбата напомня за грешката, но много момичета сте наивни. За материални простотии, за тях си карате с дебили цял живот.
Едни пътуват по света и осъзнават, че имат огромен потенциал скед всеки следващ път, други го карат с чекиджии, които цял живот не могат да си намерят друго момиче и разнасят пици за успокоение. Трябва да ти светне лампичката, сигурно си поумняла. Може да си била обичана?!?!? А дали ще бъдеш отново? Само 1% от 99, само толкова има шанс да попаднеш на подобен мъж, но който както си го направи.

От един пробивен пичага :)

12.   Всичко се крие в заглавито ти, - “никога няма да бъдеш с човека когото харесваш” факта просто трябва да го промениш.