С жена ми сме прекалено различни! Има ли бъдеще изобщо такъв брак???
Не, не сме женени от много време, а само от 2015 година. Аз съм 87-ми набор, а тя е 84-ти. Попаднахме в една компания и така се запознахме. Всички ни се чудят дори как двама толкова различни могат да са заедно (въпреки многото общи теми, възгледите ни коренно се разминават). Много я обичам и не знам как да го опиша. 2014 я срещнах и вече знаех, че това е жената за мен. А тя нито като характер, нито като външен вид (не че само това гледам) е мой тип, но просто любовта не пита, а направо те връхлита. И тя беше доста привлечена от мен. Сватбата се случи много бързо, чак ми е странно да я наричам моя жена и не мога да повярвам. Но пък знам, че съм 101% готов за брак, вярност, отдаденост, семейство. И не съм сигурен, че тя е. Знам, че е напълно вярна, да, но като цяло си е много опака жена. Сега ще ви кажа в какво се състоят крайните ни разлики. Аз съм готов да стана баща и много искам поне първото дете да ни се роди сега, докато сме по-млади. Доскоро, ако можехме да се оправдаваме с парични проблеми, то вече всичко е ОК. Миналата година започнахме успешен малък бизнес с брат ми и финансово сме идеално. Плюс това тя идва от доста по-заможно семейство, което може да помага и иска, а пък родителите ми живеят в Австрия и могат също да помогнат. Тя увърта темата. Мисля, че не иска за момента да става майка. И ще я разбера. Не искам да звуча като някакъв консервативен тип, обаче ако никога не поиска? Или се сети чак като е на 40+ и могат да се появят усложнения. Искам да говорим повече по темата, но тя я отбягва. Второто е, че тя работи за рекламата на една чуждестранна фирма и постоянно пътуваме насам-натам. На нея само път й дай. Тя обожава работата си, ама на мен ми е писнало да се влача и да оставям всичко в ръцете на брат си, който е малко по-безотговорен. Все сме по квартири, различни градове в България и чужбина. Всеки месец на различно място. Ще ми се да си намери постоянна работа, където и да е и да спрем с тъпото местене. То ми се отразява и на енергията, чувствам се все скапан и не особено весел. Ако тръгна да й кажа да сменя работата, ще помисли, че я контролирам, а тя мрази. Но пък в момента едва ли не тя ме контролира, защото от нея зависи всичко. А нали целта е да се постигне златна среда. Не съм скучен човек, умея да се забавлявам, но бих искал да си имам истински дом и постоянно местожителство. То ние си имаме в София, но 1/3 само прекарваме там. И като цяло съм забелязал, че се държи малко незряло. От една страна е много добър психолог и философ, но от друга с детинския си нрав кърти мивки понякога. Боже, това е жена на почти 33 години... Зодия Стрелец е (23 ноември) и това обяснява доста неща, въпреки че не вярвам особено на хороскопи. По-малък съм от нея, но определено по-зрелият във връзката. И съм Скорпион (28 октомври), даже на зодии не го докарваме. Единственото, което е, че съм по-ревнив, нито я контролирам обаче, нито й се бъркам. Забравих да спомена как си брани тя личното пространство и ако надникнеш в телефона й без да искаш, после следва скандал. За нея има "аз и ти", но няма "ние". Помага на другите хора много, дава и черпи, обича животните. Не е точно егоист, ама към мен понякога се проявява като такъв. За емоции и желания, винаги първото е нейното. Тя си обича пътуванията, екстремните спортове и живот на ръба, аз съм човек, който обича спокойствието и сигурността. Ако не получава живота, който иска (примерно да седим на едно място), то тя се превръща в мрънкащ звяр, вечно недоволен от всичко. Като прочетете ще си кажете "Тоя се изкарва перфектен, а хули жената", но не е така. Има качества, в които тя ме превъзхожда - по-забавна е, по-разчупена и социална личност, по-ерудирана дори. За мен е богиня. Но си е факт, че има шеметен характер и не мога да я схвана. Бъбрива е, но не споделя чувства, някак си по-хладна. Докато аз съм по-мълчалив човек, но пък не се притеснявам да си показвам чувствата като обичам, романтичен съм и обичам да показвам любовта си всеки ден. Страхувам се да не я задуша също така. И разказах цялата история, защото искам да питам мислите ли, че може да се преборим с проблемите? Иначе рядко се караме, защото като има проблем, тя бяга винаги с "Не ме занимавай". И после забравяме. Но знам, че я обичам. Чудя се тя дали ме обича? Кои черти трябва да си притъпя, за да се нагодя към нея? И евентуално как бих могъл да й въздействам да притъпи и своите негативи? И това с бащинството, аз толкова го искам. Уж мъжете узрявали по-късно, ама аз много искам детенце, а тя е по-голямата и следа няма от интерес. А обича децата иначе...

Коментари

1.   Ами не, не сте един за друг.
И аз съм 87 набор като теб, но съм точно като жена ти по характер. Обаче за разлика от нея, аз знам какво искам и какво не искам от живота (не искам деца и семеен живот).

За това и не бих се вкара в сериозна връзка, особено пък с човек като теб, който има явно по - простично устроена душевност - семейство, усядане на едно место и. т. н.

И аз като нея съм в движение, макар и не по чужбина засега. ОБичам много това, което правя! Наслаждавам се на живота както на мен ми харесва и както аз си знам!

Според мен и двама сте направили грешка, че сте се обвързали. Ти (най - вероятно можи би съвсем подсъзнателно, чисто инстиктивно, не умишлено) си успял да я заблудиш, че приемаш начина ѝ на живота, че я приемаш такава каквато е и може би дори си бил с нагласата, че едва ли не тя ще се промени заради теб. (много жени и мъже често се вкарват в такива заблуди за ваше нещастие)
Не си разбрал едно много важно нещо за човешката природа - човек никога не са променя заради друг човек! Има такива хора, които симулират! промяна, когато са в нужда, особено в безизходица. Но при първа възможно, ако ще това да е след 15 години, то отново става себе си.

И друг път съм чувала от разни хора, че нежеланието за дете и семеен живот било признак на незрялост... Моето мнение е, че това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, защото желанието за размножаване човек или го има, или не! Това е просто един истинкт, който го имат и животните!

Голям признак на незрялост според мен е да си на 30 години, да говориш, че искаш дете, и да пресмяташ как мама и тати ще ти превеждат парички от Австрия...
Също така от логиката, че нежеланието за дете е признак на незрялост (което както казах аз определям като просто един чисто животински инстикт), спокойно можем да кажем, че ромите са най - съзрелите и зрели хора, изобщо хората, които най - бързо съзряват...!

Като споменах роми, сега се сетих за една скорошна тема в раздел семейство: 'Социални помощи за майки. ' е заглавието ѝ. В нея някаква вчерашна п**** с извинение дирекно си ни пита нас, съвестните данъкоплатци, цитирам от там: 'има ли нещо още, което може да се "изсмуче" така да се каже от държавата? '
Искала 'съзрялата тя' (щото нали бъдеща майка и по логиките на хора като теб авторе тя е съзряла такава) да смучи държавата, без нито един ден трудов стаж иначе! Иначе и университет била завършила. Е то и аз съм завършила, както и повечето хора днес. Ама... о, хайде, достатъчно се отклоних. Но мисълта ми беше, че желанието за деца не е признак на зрялост, а просто едно желание.
За някои хора често е и начин да си уредят живота.. така да го кажа, най - често жени, но и мъже такива понякога могат да се стрещнат.

Може би ти авторе трябваше да се ориентираш точно към някоя като авторката на 'Социални помощи за майки. ' И от Австрия вашите да ви помагат... на вас съзрялите...

А с жена ти просто се разделете с добро.
Изначално изобщо не е трябвало да се събирате.

В крайна сметка всеки е свободен да живее като желае, стига да не вреди на другите.

2.   Ако има толкова много неща, които те притесняват във връзката ви, защо се ожени за нея? Всички тези проблеми и различия трябваше да ги изгладите преди брака, а не по-време на него.

Може да се опиташ да я накараш да отидете на семеен терапевт. Но ако тя не иска да направи нищо, за да подобрите връзката, какво ще направиш? Ще станеш като онези жени дето като мъжът им ги бие и не иска да се промени стоят кротко и повтарят колко го обичат ли?

3.   Mисля, че не е твърде влюбена, а просто си й удобен. Да пътуваш с нея и да зарязваш бизнеса, който току-що си започнал, нищо няма да излезе от бизнеса ти. Независимо дали можеш или не да разчиташ на брат си. Защото, той вероятно вече си казва "брат ми си живее живота насам-натам, а аз му слугувам".
На жената ти й харесват пътуванията и явно няма намерение да се върже с бебе в къщи, а те откъсва и теб от работата. Още по-лошо, тя не желае да се обвърже с общо решение по-въпроса, защото изобщо няма намерение скоро да има дете. Ако беше на 23 става, но на 33? Ако останеш с нея, непрекъснато ще се бориш с нейното желание да се налага и с "не ме занимавай". Та, тя дори не иска да разговаря открито с теб! За какво говорим!

4.   Аз съм доста по-млада от нея, но характера ми е такъв. Направо като чета, виждам себе си след време и се надявам на такъв живот.
Не знам какво да ти кажа. Такива хора не можеш да ги промениш. Те могат да се променят, ако вътрешно го поискат. Определено не са за всеки, ако не можеш да издържиш на нейното темпо и начин на живот, трябва или да се откажеш, или да имаш търпението да я чакаш (евентуално) един ден да улегне - но не е сигурно.
Щом обича работата си, не се опитвай да й отнемеш това. Тя е късметлийка. Знаеш колко много хора ходят с нежелание на работа, чакат петък, събуждат се в понеделник с мисълта "офф пак ли", чакат отпуската, пуснали са се по инерция и не влагат капка желание в това, което правят - това не е живот. Това ли искаш за нея?
Не искам да звучи така, сякаш защитавам само нея. Стана ми тъпо за теб, когато прочетох историята ти. Ти не си виновен за нищо, но и тя не е. Никой не е. Просто когато двама човека с твърде различни светогледи се съберат, или и двамата възприемат по малко от другия и намират баланс, или се измъмват взаимно докато не се разделят.
Може би трябва да седнете и да поговорите. Всеки да си каже ясно какво иска от живота, къде се вижда след 5, 10, 15 години... И ако не можете да сглобите една "обща" картина, живот, от който и двамата да сте щастливи, може би ще е най-добре всеки да поеме по своя път.

5.   Трудна работа, било е влюбване, не любов и да - различни сте. не вярвам тя да се промени. видяла е, че си хлътнал до уши и айде, сватба. Хормоните се изпаряват лека-полека и ти самият виждаш реалността. когато се създава семейство, хората предварително се договорят за базисни неща - искат ли деца и кога, къде ще живеят, как ще се разпределят парите и от кого. Виждам, че при вас няма такова нещо. Поговори с нея откровено, договорете се за някакво време нещата да са ОК и за двамата. В противен случай... знаеш. Вие не само сте различни, но и гледате в различни посоки. А за брака е точно обратното - сходни хора, дори като темперамент, със сходна визия за бъдещето.

6.   Ами затова тези неща се говорят преди човек да се ожени. То няма двама души, които да си паснат идеално, но все пак трябва да се доближават във вижданията си по отношение на важните неща. Единствения изход от ситуацията е - компромиси, най - добре от страна и на двамата

7.   Не знам как се търпите такива двойки, честно! Щом един човек не дава да му гледаш телефона, значи крие нещо. Знам го от личен опит. Толкова много жени са си крили от мен телефона, заради "лично пространство", издебвах ги и им го взимах, и какво мислиш намирам? Секс чатове. :D щом един човек крие нещо от теб, значи го прави с причина. Опитвам се вече от години да го обясня на хората околко мен, но и те? като теб си мислят, че това е "лично пространство" и разбират за изневерите след месеци, години. Вие сте женени. Какво означава лично пространство? В момента вие сте едно цяло. Нямате право на това... пространство. А и ти си мъж, тропаш с юмрук по масата и казваш "ДАЙ МИ ТЕЛЕФОНА". Затова се нарича мъжка дума. Твърда и директна, Малко ми изглеждаш под чехъл.. жена ти те води Булвално за носа а ти си "мълчалив" човек и си траеш. То бива, бива компромиси ама твовто ми се струва баш чехленска работа, все едно думата ти не струва нищо за нея. В едно семейство трябва да можеш да си мъж и да се държиш мъжки

8.   Уф и аз съм стрелец и моят мъж най-много ми се сърди, че рядко казвам НИЕ. Също така обичаме разнообразието. Сивотата и рутината ни убиват. Трябва да има емоции, движение и много, изразходеащи енергията ни, действия. Аз вече съм мама и на моменти ми идва да си пригреза ръката, само и само да стане нещо интересно! Това в кръга на шегата.
За да останете заедно ще са нужни много компромиси и от двете страни, но трябва да седнете и да ги разпишете, да се знае кой с кое ще се съобрази и с кое ще направи компромис. Не трябва нито един от дваматс да остава с усещането, че все той отстъпва, защото това е до време и след това гръмва като балон. Това с местенето е гадно, то ще се реши като стане майка и й се наложи да се установи. Но бъди готов за голяма депресия! Ако е свикнала да пътува и изведнъж в къщи с бебе...ще ти излезе през носа. Силно вероятно е да продължи тази си работа, само че ти ще си си в къщи с бебето. Ако тя не е готова за родител ще съжаляваш много, че си настоявал.
Ще са нужни много разговори, но първо изгладете различията и след това дете. Трябва да си оставите вратичка и за раздяла, ако видите, че компромисите са твърде големи и не сте щастливи.
Ние с моя домошар все се цупим и никой не е на 100 % доволен, но бутаме каруцата.
Успех

9.   7, заради такива като теб са измислени паролите на телефоните.
Нали се сещаш, че ако човек има да крие нещо, чатове и call history се трият за пет минути.
Въпросът е в доверието и уважението към личното пространство на другия. Никога не съм лъгала и разигравала някого зад гърба му, но мразя да ми пипат телефона и дори на най-добрата си приятелка като давам да види нещо, обикновено е от моите ръце.
Въпрос на усещане, но това твоето е безобразие и не знам кой нормален би те търпял.

10.   A зaщо ти пътувaш с нея по нейните комaндировки?
В крaйнa сметкa си се оженил именно зa нея тaкaвa, кaквaто си я опознaл, a не в идеятa ти кaквa трябвa дa бъде зa си щaстлив ти зa сметкa нa нейното щaстие. Знaчи ти си я приел тaкaвa, знaел си зa рaботaтa и, зa товa, че е волнa птицa и т. н. и сегa искaш дa я превърнеш в домошaркa с пиленцaтa зaкaчени по полaтa и.
И нa всичкото отгоре със сметки кaк други хорa щели дa помaгaт финaнсово... aми не, не си ти по-отговорния! Тя е тaзи, която не е съглaснa дa я нaпрaвиш зaвисимa от себе си, че и от други!
Aз родих две децa тогaвa, когaто съпругът ми изпълни обещaнието си дa нaеме женa дa помaгa у домa с мaлките и AЗ дa могa дa рaботя и не се откъсвaм от соц. живот. Не, не искaх децa в него момент, нaпрaвих компромис. И знaеш ли кaкво стaнa? Aми реши, че вече ме е вързaл и можр дa променя обещaния, дa ме зaтвори у домa и т. н. Е, нaех си сaмa помощницa, върнaх се нa моятa си рaботa, след 3 месецa го нaпуснaх! И досегa циври, че съм билa "любовтa нa животa му" и нaпрaвил всичко зa мен и моето удобство. Оффф, ей тaкa мислиш и ти сегa, зaмaзвaш елементaрните мaнипулaции с уж мисъл зa двaмa ви. Гшупости! Искaш дa я променяш, нaсилa дa и нaтресеш дете, дa спре дa рaботи товa, което и хaресвa, че дaже и вече си нaмислил кой ще помaгa, че дa я държите в теоятa емоционaлнa клеткa.
Aми ще ти избягa, товa е положението, aз го нaпрaвих кaто мaйкa, a тя вероятно ще го стори преди дa си я зaбременил!

11.   Тя не те обича. Не виждам смисъл да се измъчваш. Удобен си за нея, както са писали по-горе. Добре де, защо се обвързвате/жените на ВСЯКА цена? ! Това не мога да го разбера. Вие не сте двойка, а двама души, които са си събрали самотата, а резултатът е плачевен. Ако си семеен тип, домошар - трябвало е да избереш такава жена.

12.   Жената вече на възраст,тоест точно сега трябва да роди...Не се знае и опитите колко дълго,ще продължат,не винаги става веднага,говорете,може изобщо да няма планове за деца...

13.   До номер 10 - а ти какво предлагаш съобразно твоя опит - да я чака да е емоционално и космическо-тантрически готова, да пожелае, тоест след около десет години? И после в момента, когато крехката й душевност се нарани от липсата на готвачка, чистачка и перачка да го напусне? Ха-ха и пак ха-ха.

14.   Н 13, предлaгaм дa я остaви нa мирa и дa си търси женa, която искa същото. Покорнa женицa, която с удпволствирнще нaроди няколко чaветa, по-вaжно, спокойнa ще чaкa рaзни роднини дa помaгaт зa отглеждaнето им с някой лев.
Хaхaхa.... и пaк... хaххaхa, еднa пишкa мъж не прaви!
Знaел е много добре зa кaквa женa се жени, не покорнa, зaвисимa душицa. Още повече, че дaже не може сaм дa предложи кaквото трябвa тa тя дa зaбременявa и рaждa спокойнa и сигурнa в мъжът до себе си, неее, ще чaкaли нa бaби и дядовци!
Хaхaх, пишльовци глaдни, aмa с големи нaдежди дa смъкнaт женaтa нaдолу, тa дa изглеждaт мaлко нaд... хaхaхa смешно, тa жaлко.

15.   Не е идеята да се спори кой е прав и кой крив, чия душевност била елементарна и чия възвишена, кой бил незрял и кой не и т. н. Това са просто два противоположни светогледа и всеки е прав за себе си, всеки има право да избере начинът на живот, който го кара да се чувства щастлив. Жена като тази ще е нещастна, ако я затвориш вкъщи и я накараш да дундурка бебе и да бърше прах, както и очевидно мъж като автора е нещастен заради цялото това обикаляне и несигурност.

17.   Хора, нахвърлихте ми се без да ме разберете. Моята мечта не е да вържа жена си като покорна съпруга и майка. Просто най-голямата ми мечта в живота е да стана баща. И ме боли липсата на конкретен отговор. Да, моята най-голяма грешка е, че се ожених за много различна от мен жена с различни цели и интереси, но нима избираме в кого да се влюбим? Бил съм с жени като мен, но не е проработвало нещо, любовта не е сделка. Да, някои от вас са прави, но само от една страна. Това, което не знаете е, че тя първа упорстваше да сме заедно, тя ме спечели така да го кажем, не аз нея. Както виждате аз съм този, който прави комромисите сега. И не, това не е чехльовско поведение. Защото всички знаем, че брак без компромиси не става. Говорих с нея, тя ми казва да изчакаме още време за такива планове. Но времето си лети. И кой е казал, че домакинята ще е тя или нещо такова? Винаги сме си делили задълженията. И може да е по-хладна, но пак търси контакт с мен, целува ме като жена, която обича. Говори мили думи. И в същото време действията й показват друго.

Автора

18.   Хора, нахвърлихте ми се без да ме разберете.

Добре дошъл във форума. Тук е традиция всеки разбрал-недоразбрал да си прави изводи, нямаши нищо общо с реалността. Сега вече колкото и да обясняваш, хората вече са си направили изводите и не можеш да ги убедиш.

От мен единствения съвет е да не бързате да правите деца, докато не изгладите различията, защото после става много по-сложно тот сега и в крайна сметка да не стане така, че децата да плащат за вашите грешки.

19.   Уж случайно й оставяй списания или сайтове, в които се говори как с възрастта занременяването е по-трудно, как може да се роди дете с увреждания. Или подхващай въпроса внимателно... Говори й такива неща. Може пък и да се вслуша в тях... уговори примерно майка ти или общи познати да й казват същото...

20.   Тези неща за детето и за работата й трябваше да ги изговорите преди сватбата. Не мисля, че няма решение. За една жена няма нищо по-истинско като усещане от това да има дете. А и вече си й минават годинките... 33...? Не се знае дали ще стане веднага. Говориш за зодии, те имат ли значение.. Всички сме различни. Аз съм жена стрелец 87 набор, нямам нищо общо. Домошарка съм, гледам си къщата, детенцето, даже искаме още едно след някоя друга година. Да, трудно е, когато си харесваш работата и ежедневието, да се откъснеш, за да гледаш бебе, но това е период. Животът е на периоди. Това осъзнах покрай майчинството си. И в крайна сметка това е мисията на всяка жена. Различни сте, но в това е предизвикателството. Съветвам те да намериш начин да и прегледаш телефона, сигурно крие нещо. Като жена ти го казвам. Хората се променят, трябва желание за компромис. Липсва ли, значи чувствата не са достатъчни силни.

21.   Аз съм точно набор на жената на Автора и ще успокоя скептиците - на 33 години една не е престаряла за деца. Забременях буквално за 1 месец и нямам никакви проблеми, а сега съм в 7. месец. И ние като семейството на Автора пътуваме много из страната и чужбина и имам 4 лекаря някъде в 4 града (пети лекар в понеделник! ) и всички са на мнение, че бременността ми върви чудесно. Всякакви изследвания за хромозомните аномалии (ДАУН и т. н. ) са ни перфектни, а се нагледах по клиниките с момичета много по-млади от мен със спонтанни аборти, зашити шийки на матките и какви ли не други усложнения. Да имаш дете е важно решение. Не е плюшено мече да го върнеш в магазина. Ние се решихме сега за деца, макар че прекъсвам аз кариерата си, но такъв е животът. Планът е да родя второто веднага след това и като ми мине и това майчинство да си направим свой бизнес.
Сестра ми роди на 35 г. също без проблеми. Има голяма разлика между 33 г. и 40 години, така че не отписвайте жената на Автора още

Автора до някъде го подкрепям, но като цяло за такива планове се говори ПРЕДИ брака, не след него. Трябвало е да питаш директно жената какви са ѝ плановете. Седнете като семейство и обсъдете тези неща. Не сме тук ние инстанция, която можем и трябва да казваме как да си организирате живота.

Колкото до това кой да се събазява с кариерата на другия ние лично си имаме наша спогодба - съобразяваме се с кариерата на този, който печели повече. В случая съпругът ми печели много повече от мен и аз съм тази, която се мести заради него, но в бъдеще е много вероятно да стане обратното, защото той смята да не работи толкова много като сега и да приключва, така че той ще се съобразява с мен повече и така. Авторът ако печели с бизнеса си много повече от жена си, мисля че е в правото си да се наложи и по тази точка.

24.   Не е чехльовско поведение жена ти да определя къде да живеете и да те мъкне по различни градове, да не се съобразява с твоя бизнес? От историята ти разбрах че повече компромиси правиш ти. Чували ли си за израза "действията ти говорят толкова силно, че не мога да чуя какво казваш"? Аз съм жена, говорила съм врели-некипели на много мъже, само и само, за да получа това, което искам. Както ми изглежда, че прави жена ти. Удобен си ѝ и те разнася, като мокър вестник из страната. Аз такъв мъж насериозно никога не бих взела, камо ли пък да му направя семейство. Мъжът трябва да си тежи на мястото, да си гледа бизнеса, не да го развеждам, като куче на каишка. А и вие сте, грубо казано, на по 35 години. Ако сега не направите семейство.. кога? ! Според мен остави тази жена, щом не иска да има семейство. Тя, докато се накуми да забременее, докато забременее, докато роди, ще станете на 40. И, когато детето ви е на 20, вие ще сте на 60, със съвсем различни разбирания за живота. Аз съм на 50, мъжът ми на 40, детето ми е на 17 и в нас е пълен ад! Съвсем различни гледни имаме и тримата. Не допускай моята грешка, действай, докато е време. Щом имаш и успешен бизнес сега ти е времето за семейство.

25.   Това е малко като тия девойки дето се оплакват че мъжа им станал пияница и лентяй като се оженили. Ама подробността че едно време това му били привлекателните черти и се влюбили в тях понеже можел "да се радва на живота" и да не е скучен някак не могат да направят връзката. Подобни хора са крайни ЕГОИСТИ, не че са незряли. И не, няма да се променят докато те самите не го пожелаят, колкото и да им говориш. Те са научени да се съобразяват с един единствен човек - себе си. И няма нищо общо със зодии. По-скоро с възпитание. Понеже повечето подобни хора са гледани "като яйца" като малки(най-често са сами деца). И са се научили всеки да им ходи след гъза и да ум угажда. И когато не става на тяхната са точно като едно 3 годишно дете - рев и тръшкане. Това на 3 години се израства, ама на 33 е загубена кауза. Останалите от този тип са пренебрегвани като малки обикновено и им е мерак да са на първо място и всичко да се върти покрай тях "най на края". Естествено това не пречи на подобни хора да имат всякакви други положителни качества. Отстрани може да изглеждат наистина перфектни... докато не ти се наложи да поживееш с тях повече от няколко дни или седмици. Те просто не са научени да се съобразяват с чужди желания особено, камо ли пък преди своите. Затова и ти изглежда понякога най-вероятно че не те обича. Но пък всеки си има правото да е егоист колкото си иска. Та проблема че си виждал само положителните и качества досега и сега си започнал да се замисляш че реално не е само цветя и рози, си е лично твой. Тя си е такава каквато е, и изглежда няма желание да се променя.
Така че в крайна сметка като не иска особено да си дискуритате различията, или я приемаш с тях(както се разправя в брачните обети принципно), или всеки по пътя си. Вече ти сам трябва да си прецениш кое ти е по-важно - тя или да се примириш със странностите и. Принципно би трябвало да е общо решение. Но ако както казваш няма желание да го коментира, ще ти се наложи сам да го взимаш.

26.   Не разбирам защо винаги това да си едно дете според другите хора, които не са едно дете, е еквивалент на човек-егоист. Понякога подозирам, че някои хора, които не са едно дете просто малко завиждат на хората, които сме едно дете. Аз познавам много егоисти, които не са едно дете.
25, не говори така за хората, които са едно дете. Аз съм едно дете и в детството ми винаги всичко се въртеше около мен, все пак нямаше около кой друг да се върти. Макар че в 5 клас като бях и баща ми замина в Англия да работи, защото му беше станало много трудно да си намира работа, и ми беше много мъчно.
Днес съм на 31 години и с мъжа ми чакаме 3-то детенце и сме много щастливи. И татко вече си е в България, с майка са пенсионери и се радват на внучета.

27.   Авторе, разбирам те, понеже покрай работата си виждам доста подобни жени. В международните компании общо-взето се вземат добри пари на фона на останалите, пътува се в чужбина, спи се в хубави хотели, яде се в хубави ресторанти и т. н. Доста хора бързо се главозамайват от това, прегръщайки съвременното разбиране за "модерен човек". Модерният човек е представян като уверен, силен, независим и прочие. Всъщност обаче, подобни главозамаяни хора са просто егоисти, интересуващи се единствено от собственото си благополучие. За тях съществува само "Аз" и никога ние. Ти в момента живееш нейният живот и на практика си й удобен. Колкото до т. нар. лично пространство и телефоните, за мен е важно двама човека да си имат доверие и да живеят заедно живота си, а не два различни живота просто под един покрив. Всичките ми телефони, мейли, фейсбук и др. са достъпни. Ако някой е решил да си крие подобни неща от мен, значи нямаме нищо общо и връзката приключва моментално.

28.   От казаното се вижда, че ти си по-влюбен отколкото тя е. Не знам дали се е омъжила, защото й е дошло времето, но според мен тя гледа прагматично на брака ви.

29.   Абсолютно съгласна с н 28!