"Играчите", заради които после страдаме
Здравейте, всички! Пише едно наистина объркано момиче. Няма какво да се спускам в дълги обяснения, може би на всички ви е ясно за онези сладкодумни мъже, които без да са нагли или нахални бавно и постепенно ви навлизат под кожата, така манипулират, че чак се чувствате поласкани, че са ви обърнали малко внимание и отделят от времето си за вас. Повечето жени може и да се усетят в какви игри се заплитат, когато започнат да се занимават с този тип мъже, но вярват, че са достатъчно опитни, за да не влезнат в мрежите на така наречените "играчи" и да не станат поредната в дългите им списъци. Но уви, увличане и флирт, колкото до забавление, защото с тях е интересно, но после какво се оказва, когато той им обърне гръб? Че те страдат. Точно те, които до преди месец са гледали с досада и насмешка и не са приемали насериозно намеренията му. Сега страдат. Дали го правят от комплекс или друго - няма значение, важното е, че тези умели мъже винаги постигат своето. Ето ме и мен. Описах възможно най-изчерпателно ситуацията в която се намирам. Ще очаквам съвети и мненията ви по темата. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Ами сами са си виновни жените, които тръгват с такива зда сметка на свестните. :)

2.   Милата! Много ти съчувствам... в момента излизам от същото положение.. преди 1 година ме "омагьоса" такъв мъж.. няма да крия, че една година исках да умра и не спирах да мисля за него, буквално, като омагьосана бях. Нооо.. и това започна да минава. Бавно, но славно. Просто времето лекува, дори и да не ти се вярва! Успех :(

3.   И какво сега, излъгаха ме и спаха с мен, защо са такива? Защото ти си ги търсиш такива, такива ти харесват. Що не отидеш с някое момче, което не му се чува много, много думата, да е скромен с действията си и думите, дори и да е притеснителен, това е още по-добре, защото, ако е притеснителен, то ясно показва, че не е играч. Все се пъхате при тези, които ви свалят звездите и сами им се давате. А, да, забравих... притеснителните са комплексари и не са интересни :) Ами, продължавайте с отворковците. Вие сами отбягване стойностните мъже и ходите там, където прави най-голямо впечатление някой мъж. Все едно аз да отида при отраканата жена и после да се сърдя, че не иска нищо сериозно от мен. Как да иска като й се редят на опашка и още не знае кво точно иска... или си иска точно това :)

4.   Ако този "играч" беше дебел и нисък, щеше ли да го погледнеш, че чак и да му позволиш да те изиграе

5.   "Играчи" за теб са някакви неустоими мъже. Като почваш интимни отношения не преценяваш ли трезво плюсовете и минусите за теб? Ако се втурваш като невидяла мъж, защото той е сладкодумен и очарователен, без да се интересуваш от статуса му или от фактори определящи развитието на връзката в перспектива няма на кой да се сърдиш за твоите неудачите. Всеки трябва да изстрада избора си. Не, че съм много вещ по темата, но много харесвам една мисъл: " За да полетиш в любовта, трябват две крила; едното- чувства, другото- разум". Само с едното няма как да стане.

6.   Според мен, това си е грешка в главите на много момичета. Прекарали сте си приятно, но сега той е виновен, защото вече не му се занимава с вас. Не е, като да сте с дете или да ви е обещавал цяла вечност да ви обича. Ако толкова искате сериозни отношения, кажете го ясно и точно, още от първия път, когато "се заиграете", така че да няма объркани.
Това е.

7.   Еееми такава е тя тъз работа. Нали вие обичате лошите момчета.. Добрите са ви скучни...

8.   Другия път ще гледаш да си по умна.

9.   Ами тъкмо ще получиш опит и за следващия път ще си по-корава.

10.   Жестоки са наистина!! Правят го най-безмилостно и лъжат до последно. Ей на такива няколко пъти като глупачка съм им се хващала ама вече дойдат ли- режа им чертата и не се замислям въобще!

11.   С тях човек ако иска да се занимава, трябва да е без никакви чувства. За забавление започваш, така трябва и да приключи. Пусто, че ние, жените, винаги го отдаваме на емоции и накрая се съжаляваме..

12.   Западните жени уж са феминистки и твърдят че искат тихи и добри мъже, пък като вървях като танк и бутах хората във влака в Холандия ми се облизваха. Когато се държах нормално и скромнно бях невидим за тях. Потвърдено е, че дори и западнячките налитат на лоши момчета.

13.   Както са казали по-мъдрите от мен хора "'га яди кифтетата* не рива, а? "

*или каквото си яла там...

Няма смисъл от темата ти, само ще създадеш още противопоставяне. Ясно е, че за да има "играчи", трябва да има и леки жени. :) Не може едното без другото.

14.   Такива жени се връзват на "играчите", защото нямат самочувствие, искат да са повече от желани и се топят по време на всяка една свалка.
Никой не те кара на сила да се връзваш на въпросните "играчи"!
Имаш си глава на раменете, използвай я когато се налага, не всичко е цветя и рози, трябва да го приемеш.
Идеала ви за мъж е сформиран от филмите, където там винаги финала е щастлив.
Като искаш добър мъж, който да не те мами и залъгва със сладкодумни приказки се насочи към мъжете които не си ги забелязвала преди.
Не влюбвай само във външната красота, защото тя в повече случаи лъже.
Следвай сърцето си!
(Г. В)

15.   Ами нищо лошо, но си точно поредната. Това им е то тактиката. Момичетата виждат предизвикателство в тях и за това се занимават. Уж да докажат, че подобни момчета не могат да ги надхитрят. Именно така си набавят бройки и списъци. Нищо особено не са, но тактики, тактикии...

16.   Айдее, горе главата! Станалото-станало. Хванала си се да, но пък гледай от хубавата страна - следващия път вече ще знаеш какво представляват и далеч по-безинтересни ще ти се струват.

17.   И ето, започнаха да валят комплексарските коментари от "скромните" момчета, които "откараните" жени не ги поглеждат и затова ги определят, като "леки"!

18.   Няма спасение, госпожице. Цялата схема се изразява в експлоатиране на особености във функционирането на женския мозък, които са такива чисто биологично. Отделно, т. нар. mind control си е цяла наука, а на някои просто им идва отвътре.

Ти даже сама си назовала някои ключови моменти. Ако е нахален и директен, това автоматично ти отключва защитните механизми и ти натиска спирачката. Бъде ли обаче бавно, непринудено, прикрито, шансовете за успех скачат значително. Не можеш да се противопоставиш на това, което не можеш да засечеш. :)

19.   до 17:

Всеки мъж знае коя жена е лека. Но на нея не ѝ го казва, разбира се :) Никоя жена не иска да си мисли, че я възприемат като лесна. Помагаш на момичето да се чувства добре от това, че ще ти пусне на първа среща, целта е да не се чувства като курва. Никоя курва не иска да се чувства като курва. :) Е, поне повечето. То си е тънка психология там...

20.   Всеки сам си го прави. Веднъж точно съм се занимавала с играч, разбрах за това по-късно, бях хлътнала, но бързо спрях да му се връзвам. Можеше да се влача по корем сама, но не и да му позволя да ме контролира и да властва. Имам едно сърце, ако някой ще го разбива, или ще е достоен, или сама ще го счупя, за да не е някой "играч". Никой не е по-умен от другите, сърцето не пита, то просто трепва и това е, никой не е способен да промени чувствата си, но всеки сам решава как да действа. Бях влюбена, но не съм спала с този човек, не е разбрал за нито една сълза, имаше ме, но аз държах на себе си повече от това. Знаех какво прави, той знаеше, че знам, почувствах се наранена, но не паднах на по-ниско ниво, отколкото бих искала.

Взимай решенията, които мислиш за правилни. Не всеки заслужава да се съсипеш заради любовта ти. Търси някой, който ще заслужава всяко твое усилие и го прави за такъв човек, а не за кой-да-е. В момента живея с единствения мъж, пред когото съм плакала и единственият, който винаги е бил до мен. Той заслужава, това не означава, че ако започне да ми изневерява, ако започне да ми посяга, ако ме пренебрегва и прочие, ще остана с него. Нито той с мен в обратен ред. Не мога да контролирам чувствата си, няма как да ги променя, но сама властвам над живота си и ако решението ми ще ме нарани в момента, но ще ме научи на нещо и ще ми помогне да бъда щастлива занапред- защо да не взема това решение, въпреки сърцето!? Никой не е вързан за половинката си, всеки сам решава при кого и колко време да остане.

Не подкрепям жени, които се връзват за използвачи. Защо? Имате мозък, имате инстинкт за самосъхранение, виждате кой стои пред вас... защо оставате? Един мъж усеща коя жена е лека, усеща коя е отчаяна и коя е силна и достойна за него. Ако ви е преценил лошо, няма да се държи на ниво и ще знае, че дори да е пълен темерут, вие ще останете. Той е лош, че се възползва, но вие сте виновни, че го позволявате. Не, че не съм била от вас, не, че не съм се чувствала така, но не позволих да продължи. Спрете и вие.

21.   Единствения начин за преодоляване е изграждане на самочувствие. Тогава жената може да види че "играча" не е бил това което тя търси, нито е единствената риба в морето. Но много жени се заблуждават след като ги зарежат че мъжа е бил толкова мил, чаровен и чудесен. Сигурно нещо в тях не било наред за да ги отблъсне. Пълни глупости. Играча си е играч, при него никога чувствата не са имали роля. Той е перфектния актьор - изпълнява репертоара си и изчезва зад кулисите. Това е което трябва да разберете мили дами.

22.   Хората (не всички, разбира се) сме лоши и това е. Жената е споделила мъката си, а някои коментари може не само да не помогнат, но и да се почувства по-зле от тях. Разбирам тя да е направила нещо лошо, че да я нападате, а тя просто се е увлякла по сладкодумец. Леле, каква постъпка за порицание! Не разбирам защо сме такива, но и точно заради това, че сме такива, има наранени.
Бъдете Хора!
Авторке, каквото и да кажем - само времето ще ти помогне. Но вярвай в това и знай, че колкото и да е банално - действа безотказно! Просто... Дай време на времето. Прегръдка!
Ж29

23.   И още нещо - Номер 21 (предполагам мъж) е дал много смислен и човечен коментар. Истината е в собствената самооценка и вярата в себе си, в обграждането с правилните хора.
Ж29

24.   19 Всеки комплексар си мисли, че има леки жени, а мъжете могат да спят с по 20 да не били леки. :Д Жалки сте вие смачканите смръдливи българи, и няма лоши и добри момчета тук, вие всичките сте комплексирани мижитурки, вечно мъчещите са дс плюете жените и не знам защо те са толкова малоумни и не отвръщат, като имат милион факти да кажат за вас-тежките селяни.

25.   И защо на боклуците, които са единствените курви и материалистки, а не жените, им казвате сладкодумци?! Тея компмексирани сладкодумци много обичат да натякват за курвите, а фактите показват, че именно те са курвите. Защо така едва ли не им се подмазвате?!

26.   Еми, то човек се учи от грешките си. Аз съм мъж и преди бях доста наивен. Смятах, че всички момичета са верни, мили и добри, но след като се опарих на няколко пъти, си научих урока. Не съм се сблъсквал с някакви брутални к***и, но да речем, че съм попадал на доста хитри жени. От тогава знам какво да гледам и най-вече какво искам от едно момиче. Ако не е мой тип, просто не се занимавам. Най-обикновен пример от преди няколко месеца: запознах се чрез общи познати с момиче. Запознах даже е силно казано - засякохме се няколко пъти в обща компания. Отзивите за нея бяха, че е прекрасен и много точен човек, голяма професионалистка в работата и т.н. Хубаво, ама езикът й беше почти като на каруцар. Впоследствие разбрах и че уж си имала много "сериозен" приятел, с който отдавна живее заедно, но пък във фейсбук е необвързана и няма нито една снимка с него. "Проблемът" се оказа доста тривиален, момчето просто не изкарвало достатъчно пари.

27.   Много вещи мъже тук,браво,шапе ви свалям
И вие сте си виновни че се хвърляте само на определен тип жени,а не на скромни и добри момичета-както се казва скъпи ми вещи господа-колко по-голямо пиче е,толкова повече кълвете-и всичките на едно място.Така че акъла,който го давате на авторката важи и за вас-потърсете си скромно добро момиче,па ако ще да не е най-идеалната тигрица,с която да се фучкате пред приятелчетата си-айде да ви видя драги ми смехурковци
Жените се хвърляли на такива-ми и вие мъже се хвърляте на същите типажи жени и после циврите по-зле от самите жени
Още нещо което съществено се забравя и си го отбележете в главите с три удивителни:
В взаимоотношения между хора няма глупости от рода на "ма само ти си си виновен"-виновни сте и двамата,щото колкото някой е бил тъпак/тъпачка да се хване на някого,то другия също носи отговорност че лъже като дърт мръсен циганин/циганка
Айде взимайте си бележки,че коментарите на някои от вас са меко казано смешни и наивни!
Жена!

29.   Кви играчи? Ще ме умориш от смях :D Това са толкова елементарни мъже, че няма на къде. Това, че има зайци, които лапват, си е загадка за мен. Подобни мъже са направо смешни, има ги доста около мен, поради факта, че имам атрактивна визия, но повярвай ми, не мога да ви разбера... Ти какво предпочиташ паун (сваляч, който се пери) или вълк (мъж, който си знае цената и не страда от комплекси) като животно? Пинчер (сваляч, който много му знае устата и е манипулативен) или санбернар (стабилен мъж, с чувство за вярност и достойнство, без комплекси)? Това всичко е в твоята главица! Тези мъже, ако погледнеш реално са... жени :D Суетни, плямпат много или пък още по-лошо - без грам възпитание, нямат особено достойнство, избиват комплекси, като навъртат бройки, неуверени са дълбоко в себе си... просто мъжки курви. Нищо интересно. Айде, със здраве :D

30.   до 24: Най-лесното нещо за коя да е жена е да си намери секс. Непрекъснато има готови мъже, които не само ще спат с нея, ами ще ѝ купят и бутилка вино преди това.

На една средностатистическа жена ѝ трябват точно 15 минути престой в тиндър или в някой сайт за запознанства и може да има секс за вечерта.

На един средностатистически мъж му трябват часове, а може би дни, за да намери жена, навита за секс за вечерта.

Затова жените, които спат с много мъже са леки, а мъжете, които спат с много жени, са плейбои и играчи. Жена да намери безплатен секс е лесно, мъж да намери безплатен секс е трудно. Няма равноправие между половете в това отношение.

31.   24 - Само 29 ... Че това си е гимназиална бройка бе пич ... Какви мъже ?