Как да се държа спрямо бивш любовник?
Здравейте, няколко пъти пиша история тук, някои читатели, които следят форума, може би ще ме познаят. За тези, които не са запознати, ще разкажа накратко: момиче на 20 години съм, влюбих се и заобичах силно мъж на годините на баща ми, че даже (за капак) и негов приятел. Залъга ме, влюбих се, оставих го, исках да се върна при него, но вече го бях отблъснала с моето детинско държание, търсих го, звънях, нищо. Опитахме няколко пъти да се съберем, но пак не ни се получиха нещата, пак по моя вина. Последният път, в който говорихме (преди три месеца), разговорът не свърши добре. Беше ми дал някакви обещания и не ги изпълни, съответно аз му казах, че щом не държи на мъжката си дума, значи не е истински мъж (за какъвто той ПОСТОЯННО се определя), той ми затвори, много обиден, и от тогава, нито аз съм го търсила, нито той мен ме е търсил. След една година унижения и преследване, успях да приема факта, че нямам бъдеще с този човек, и че никога повече няма да имаме, каквото и да било общо. Добре, обаче, тази една година, той нямаше никакви контакти с нашите.

Имаме къща в чужбина и преди няколко дни той дойде тук, с новата си приятелка, на почивка, а именно тук се "залюбихме миналата година. Знаеше, че съм тук. Започна да излиза с майка ми и баща ми по вечери и да ги разпитва за мен: какво правя, как съм. Тези негови въпроси и действия много ме дразнят. Как поглежда баща ми в очите, при положение, че ме е е*бал (с извинение, но точно това е думата), бил, унижавал, обиждал? Не му ли е неудобно? Че чак и по вечери си ходят. Никога не са били толкова близки, колкото това лято. През тази 1 седмица, през която той беше тук, аз се опитвах да го избягвам, не излизах на вечеря с тях, не ходех на плаж и изобщо се дистанцирах от него, колкото мога повече, а той разпитваше ли разпитваше за мен. Тръгна си от морето, мислех, че до тук контактите му с родителите ми ще спрат. Да, ама не. Днес пак им звъня, като са се били прибрали в родния ни град, да му звъннат да се видят, даже с баща ми започнаха да предприемат действия, да правят някакъв бизнес заедно. Въпросът ми към вас е.. тъй като той, очевидно, ще присъства в ежедневието ми (още живея с нашите), ако го засека някъде, как да се държа с него? Дръпнато? Приятелски? То вярно, че избягвам контактите с него, но няма как вечно да бягам от проблема. А и отделно, че живея в малък град и често се засичаме. Ако го видя случайно по улицата, да го поздравя ли? И изобщо, какво да бъде отношението ми спрямо него? Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Мисля, че ти постъпваш правилно, че се дистанцираш. Няма смисъл от излишни драми и да казваш на родителите си какво се е случвало, може и бой да яде този бивш... не създавай проблеми на баща си.
При случайна среща го поздравявай, но не се спирай да говорите, а като идва у вас, просто се изнизвай под някакъв предлог. Ще отидеш да учиш скоро и ще ти се реши проблемът от само себе си.

2.   Стой на дистанция и не му обръщай внимание. Постепенно ще си намериш друг и този ще го забравиш.

3.   Номер1 по - скоро е солидарен с чичото, отколкото да ти даде реален съвет. Смисъл, той те е съветвал де, но сякаш се притеснява най - вече за чичото.

Моя съвет е да се дръжиш все едно нищо не е било. Но усетиш ли и някако 'по - особено' отношение от него спрямо теб то веднага разкажи на баща ти!
Според мен такива мъже трябва да ядат бой от бащите и братята на момичетата, с които са били, че да им дойде акъла в главата! И да си гледат леличките на тяхната възраст! Или просто да си ходят да си плащат на проститутки.

Ти си пълолетна, да, но си малка на години спрямо него и това те прави много по - лабилна емоционално и лесна за манипулация от негова страна. Той и за това и се е възползвал да те мине. Затова съм много против възрастни хора да имат сексуални отношения с млади/по - малко на години хора. Защото наранените са точно винаги младите/малките.

4.   А ти как гледаш баща си в очите, като си се пускала на приятеля му след като те е еб*л, както казваш ти? :)

5.   Има само 1 решение - кажи на баща си за отношенията си с този мъж и как се е държал с теб.
Препоръката ми е такава защото очевидно още има интерес към теб. И понеже вижда че ти не проявяваш се опитва да се намъкне отново в живота ти за да възкреси миналот, като за целта използва баща ти. Бизнеса който ще правят "заедно" е точно за да има предлог да е по-близо до теб. Когато се стигне до положение да ти се натиска или ще използва общия бизнес като карта за изнудване или когато го отрежеш въпросния бизнес ще пропадне и баща ти ще опере пешкира.
Кажи на родителите си и изобщо да странят от него. Поведението му е напълно манипулаторско.

6.   Много благодаря на всички за съветите. До номер 4, когато имах нещо общо с този мъж, той не беше близък с баща ми. А и тогава гледах света през "розови очила", мислех си, че съм хванала Бог за шлифера и въпросният господин ми е в кърпа вързан и мога аз да го изиграя, не той мен. Както каза номер 3, аз съм по- малка от него и съм лесна за манипулитане, естествено, тогава не мислех така. Мислех, че е мой завинаги и ще си имаме деца. Да, осъзнавам, колко глупава съм била. Но нали затова са грешките, за да се учим от тях. Различно е ТОЙ да излиза с баща ми на вечери и да двуличничи, това е долно държание от негова страна, все пак е посягал на дъщерята на "приятеля" си. Един истински приятел не би посегнал, на когото и да е от роднините на ближния му. А и той ми е баща, нормално да го гледам в очите? ! :D... не намирам въпроса ти за логичен

7.   Вместо да се развива, да бъде истинска, осъзната и т. н.
Те самите пропадат още от рано и бъдат лесно използвани..
И накрая реват, че нямало мъже... гнус ме е....
Авторке, какви деца от човек на такава възраст? !
Осъзнайте се и не се забърквайте в глупости.

8.   Аз съм в подобно положение мила, само че съм на 19 години. И моят дъртак е приятел на баща ми, но разликата е, че той не смее да предприеме нищо повече от флирт с мен заради приятелството му с баща ми и заради приятелката му. Съветвам те да го избягваш колкото се може повече...

9.   Номер 7, написах, че бях глупва и влюбена. Защо нападаш? Нито съм казала, че няма няма мъже, нито пък съм ти искала мнението, относно това каква съм. Не можеш да определяш дали съм пропаднала по една история, и то анонимна. Зададох конкретен въпрос, спрете да нападате!

10.   №5, защо да казва на баща си, като тя самата си е виновна?
Нито споделянето на баща й, нито всякакви оплаквания биха помогнали, като вече я е е... л, както сама се изрази авторката.
За жалост малките момичета са много, много наивни, но всеки има право да греши и да си поеме последствията.
Не е непълнолетна, за да казва на семейството си, че заради слабите й ангели, някакъв си чичко там се е подиграл с нея.
Авторката не го е отблъснала с детинското държание, а просто му е омръзнала като секс и образ, не става само с младост.

12.   От №5: Номер 10 тя е отговорна, но не е виновна че мъжа е лепка и вероятно манипулатор. Каквото правила с него е в миналото, но изглежда покрай това този мъж в момента има възможност да прецака баща ѝ по някакъв начин. Да остави нещата така ли според теб? Понеже и тя носи отговорност да остави положението да стане по-зле? Стига глупости. Да си признае момичето преди рабтата да е стигнала прекалено далеч.

13.   10, бе я хайде стига с тази мъжка солидарност!
Какво като е пълнолетна? Какво лошо има да споделя с родителите си? А и не, не е виновна тя. Възрастния чичко/лелка е винаги виновния в такава ситуация, защото от възрастните хора се очаква повече зрялост и улегналост! Ако човек е наистина зрял, то изобщо няма да се занимава с някакво малко момиченце или момченце!
Авторке, разкажи на вашите и да го разкарат този от живота и ежедневието ви, щом присъствието му те потиска и усещаш по - особено отношение от него. Те като твои родители дори ще оценят, че им споделяш.
Който ти казва да си траеш и да търпиш просто е солидарен с чичото.
А тези, които те нападат изобщо не им пиши.

14.   Да каже, но май няма очи да го изтърси това на баща си

18.   Миличка, според мен, трябва да кажеш на баща ти. Добре е той да знае кого смята за приятел и кой му се пише приятел. И с кого върти бизнес, в който си залага парите. Не познавам семейството ви, но ако смяташ, че е по-удачно, говори първо с майка си. Защото един ден родителите ти може да разберат и да се почувстват много предадени и от "приятеля си", и от дъщеря си.

19.   От номер 7 към авторката - Къде те нападам? Просто спрете да се забърквате във филми които след това само страдате и отблъсквате в даден момент стабилните хора които искат нормални, истински и сериозни отношения. Ха-ха, когато те е***е ти беше хубаво, но сега е твърде различно за теб. Всяка една от вас, трябва да си зададе въпроса, защо се случва точно това?!
Приятни моменти на всяка една като теб. :)

20.   * Номерче 13, хайде по-спокойно.
Значи всеки който е с различно мнение, дай да се напада?

*Хубаво е да се споделя с родителите, но не при свършен факт, а когато се смята че е възможно да се случи или в момента се случва.

*Възрастните трябва да са зрели, но тя като пълнолетно лице, не може ли да бъде по-зряла, все пак това е познат/приятел на баща й?

*Да речем че разкаже на родителите си, какво ще стане според теб?
Случило се е, не може да се върне назад, не може да се оплаче в полицията, защото нито има насилие, нито е имало каквито и да е заплахи срещу нея.
Тя си е правила кефа, че се е влюбила и била измамена не е наш проблем, всеки си има глава на раменете.

*Ако имаше насилствена връзка с чичкото, да беше разказала от а до я на родители си, за да предприемат действия, но не виждам нищо такова.
Сега и да разкаже, едва ли ще я разберат, като преди това си е мълчала и е имала цяла година връзка с него.

*Това че е възрастен, не значи че и с нейн връстник няма да се случи, като е наранена, да започне с оплакване в сайта.
Ако й бях майка, макар че съм на нейната възраст, не бих била съпричастна с нея, всеки има правото да греши и да си вземе поука.
Винаги имат вина и двете страни, само ако става въпрос за насилствена връзка е друго.

*Това няма да е първото й разочарование в любовта, дали ще е с млад или стар няма значение, зависи от човек.
Ама след всяко разочарование да им сипваш и да се мислиш за жертва, не помага изобщо.

*Авторке подбирай си партньора за в бъдеще, не ходи с възрастни чичковци, които са приятели/познати на баща ти.
Първо се уверявай в чувствата и след това действай, не бъди нито наивна, нито глупава.

-Maryjane

21.   Ще стане това, че тяхните няма да се вкарат да правят бизнес с този използвач и манипулатор.