Бившият ми се депресира
Запознах се с едно момче началото на годината, почнахме да си пишем, допаднахме си и не след дълго тръгнахме. Беше свежарка, голям пич, забавен, перфектната комбинация между щур и трезво мислещ, много умен. Привързахме се силно, стана ми по- близък от приятелите ми. обикнах го , много се разбирахме и уважавахме личното пространство на другия. В тези отношения, твърдя да кажа, че бяхме наистина зрели. Естествено, редовно си се задоволявахме.. до преди няколко месеца, когато започна да се усеща отдалечване, нямаше я тръпката когато отидем у тях и тн. Разяснихме се. Мислих че това изясняване ще оправи връзката ни , но така и нямахме възможност да оправим нещата , заради постоянните ни караници за глупости, внезапните му изблици на гняв и факта че нямаше за какво да си говорим /бяхме си писнали , се разделихме по общо съгласие. Поддържахме близки взаимоотношения след това, излизахме навън, събирахме се у тях за някоя забивка, но нищо по - различно от обикновено. За по - малко от месец тотално се отдалечихме един от друг (трудно мога да кажа че си бяхме и приятели вече) и много се депресирах и ревах с дни, въпреки че се разделихме по наше съгласие, аз просто искам такъв човек до себе си, дори и да не ми е гадже. Той приемаше раздялата добре, не беше тъжен или нещо. След месец се отървах от депресията, а той меко казано навлезе в нея и няма мотивация за живот. Абсолютно съм сигурна че няма нищо общо с раздялата ни, и преди е имал такива моменти. Притеснявам се за него, много ме е страх да не си посегне на живота( депресирал се е и преди, но никога не е говорил за посягане ), казвала съм му го, но той го приема за съжаление и не иска нито помощ, нито да ме чуе. Не знам как да постъпя, как да се държа с него, а ми е много скъп.

Коментари

1.   Ще го държиш като приятелче, щото те кефи, ама нищо няма да правиш с него? Той каква изгода има от цялата работа? Пичът е депресар, щото не си гледа интереса, а ти с твоята "помощ" още повече му вредиш. Той постъпва правилно като отказва "помощтта" ти, вероятно скоро ще се съвземе. Не контактувай с него най-добре.

2.   Е, то хората масово са в депресия, така че споко.
Просто недей да го мислиш толкова.
Смятам, че и за двама ви ще най - добре (чисто психически) да не си контактувате в следващите няколко години.

Звучите ми да сте на възраст някъде тинейджъри или 20 и малко годишни, така че това момче трябва родителите му да му мислят, а не ти.

3.   Той вероятно си се е депресирал и преди. Нищо не можеш да направиш освен да му напишеш или кажеш, че винаги може да разчита на теб като приятел. И да не му се обаждаш. Нека той, ако иска, да те потърси.

4.   Угаси му пожара в гащите белгим му мини. Успех и един съвет: Вземи си дездорант за всеки сличай, ако е хванал пайжина.